Dzień Języka Ojczystego – klasy IV

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą,
nie znać języka swego – hańbą oczywistą”
Franciszek Ksawery Dmochowski

W dniu 21 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Józefa Wybickiego odbyły się obchody Dnia Języka Ojczystego. Najbardziej zaangażowani byli uczniowie klas czwartych, oni musieli się sprawdzić z poprawności języka na wielu płaszczyznach. Podczas pierwszej części konkursu Zabawy językiem polskim były zadania drużynowe i dla całej klasy. Sprawdzały one znajomość baśni, powiedzeń i frazeologizmów. Wśród pięciu drużyn była ostra rywalizacja, ale największą pulę punktów zgarnęła klasa IV C. Natomiast druga część konkursu dotyczyła tylko dwóch wybranych uczniów z każdej czwartej klasy, którzy musieli przejść trzy etapy Łamańców językowych. Po wielu zmaganiach i dogrywkach jury wyłoniło spośród dziesięciu kandydatów MISTRZA ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH, którym została JULIA WENTA z klasy IVD.
Zwyciężyła Julia, ale uczestnicy wykazali się niesamowitą sprawnością i giętkością języka, udowodnili, że doskonale znają język polskim. Z całego serca dziękujemy wspaniałemu jury reprezentowanym przez Panie Aleksandrę Klawitter- Pohnke, Lucynę Bieszke i Martę Zdunkowską.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!