Dzień Języka Ojczystego – klasy starsze

„Czesał czyżyk czarny koczek,
czyszcząc w koczku każdy loczek.
Po czym przykrył koczek toczkiem,
lecz część loczków wyszła boczkiem.”

Czy ktoś płynnie przeczyta ten wierszyk?
Żeby tego dokonać należy mieć świetną dykcję i mówić bardzo wyraźnie. W naszej szkole znalazło się takich dwunastu uczniów z klas siódmych, którzy postanowili spróbować swoich sił w ŁAMAŃCACH JĘZYKOWYCH. Konkurs ten odbył się w dniu 21 lutego 2023 roku z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego. Zadanie nie było łatwe, ale uczniowie popisali się niesamowitym sprytem i techniką. Wśród uczestników jury w składzie – Dyrektora Wojciecha Kurowskiego oraz Pań Anny Kleppin- Formela
i Danuty Kowalskiej wyłoniło pięciu uczniów do trzeciego etapu.
Jednogłośnym MISTRZEM ŁAMAŃCÓW została HANNA ORZECHOWSKA z klasy 7D, a tytuł wicemistrza uzyskali NIKODEM LIS z klasy 7D oraz JULIA RIEBANDT z klasy 7C. W najlepszej piątce znalazły się również MAJA PIETRUCZEK z klasy 7 B i JULIA CISŁOWSKA z klasy 7C.
Dla dociekliwych trwa nadal konkurs „Słowotwórstwo pierwiastkowe”, nad którym czuwa Pani
Małgorzata Nowakowska i tam również na uczestników czekają nagrody.
Do dzieła!
Gratulujemy uczestnikom i życzymy wielu sukcesów.