Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dnia 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły na znak solidarności przyszli do szkoły ubrani na kolor czerwony. Brali udział w zajęciach mających na celu przybliżenie tematyki niepełnosprawności pod hasłem ,,Traktujmy to, że się różnimy, jako bogactwo”.

Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji  żadnego człowieka. Jest to szczególna okazja , aby przypomnieć  wszystkim uczniom naszej szkoły o prawach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym.

Wiele osób nie wie jak zachować się względem Osoby Niepełnosprawnej, co często powoduje dodatkowe alienowanie i odtrącenie Osób Niepełnosprawnych. A wystarczy wiedzieć jak się zachować… i tego mogliśmy dowiedzieć się dzisiaj.

Zespół Wychowawczy

Samorząd Uczniowski