Jasełka „Niebo na ziemi”

Dbając o staropolską tradycję śpiewania kolęd już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie zorganizowany został Wieczór Kolęd i Pastorałek.

W tym roku uroczystość odbyła się 21 grudnia 2022 r. w budynku przy ulicy Sobieskiego.

„NIEBO NA ZIEMI”

Chociaż na chwilę zapanowało NIEBO NA ZIEMI, kiedy 21 grudnia 2022 r. o godzinie 17:30 uczniowie z klas szóstych i siódmych zaprezentowali swoje jasełka. Największe urwisy ucichły, a dorośli przestali dyskutować, w auli zapanowała atmosfera zgody, spokoju i miłości i każdy skupił się na treści przedstawienia, w którym poruszono tematy rodziny, akceptacji i oczekiwania na Boże Narodzenie. Oczywiście trochę narozrabiały niesforne aniołki, ale jak ich nie kochać? Nawet Archanioł znalazł dla nich moc zrozumienia, a kaszubskie Panëszczi odwiedzili samotnego pana Andrzeja. Ten wyjątkowy wieczór umilił szkolny chór, który zaprezentował recital kolęd i pastorałek pod opieką pani Aleksandry Janus. Oczy cieszyła dekoracja, którą opracowała i wykonała pani Beata Hinc.

Wśród zacnych gości nie zabrakło przedstawicieli Miasta Wejherowa z Panem Arkadiuszem Kraszkiewiczem na czele, Dyrekcji szkoły oraz rodziców, którzy najbardziej wspierali występujących aktorów.

Wesołych Świąt i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

22 grudnia 2022 r. Jasełka w wykonaniu obejrzeli uczniowie klas VI-VIII.

Jasełka przygotowały panie: Izabela Grzenkowicz i Barbara Pawłowicz oraz Aleksandra Janus. Dekorację przygotowała pani Beata Hinc.