Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Wejherowie

16 listopada 2022 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie odbył się „V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej” organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, łącznie zaprezentowało się 36 solistów oraz 5 zespołów z terenu Wejherowa, Gościcina, Kębłowa, Kostkowa, Rumii oraz Luzina. Zgodnie z regulaminem, w konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Wejherowa i okolic, którzy zaprezentowali pieśni o tematyce patriotycznej w następujących kategoriach: soliści kl.1-3, soliści kl. 4-5, soliści kl. 6-8, zespoły kl. 4-8.  Jury podkreśliło, iż poziom konkursu był bardzo wysoki, a komisja oceniająca stanęła przed dużym wyzwaniem kogo wyróżnić w gronie laureatów. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Waldemar Czaja – przewodniczący, Gabriela Grygiel-Bagińska, Olga Tomaszewska. Nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz jego organizacją czuwała Aleksandra Janus – koordynator wydarzenia. Podczas ogłoszenia wyników konkursu obecny był zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły!

Rita Malinowska z klasy 2C – II miejsce w kategorii kl. 1-3

Michał Woźniak z klasy 5A – I miejsce w kategorii kl. 4-5

Laura Lewińska z klasy 8H – Wyróżnienie w kategorii kl. 6-8

II miejsce w kategorii zespoły kl. 4-8 dla zespołu w składzie: Liliana Bemke kl. 5A, Julia Gojke, Victoria Lehman, Magdalena Kamińska kl. 5D, Sawa Orzechowska, Agata Malinowska kl. 7D.

Uczniów do występu przygotowały p. Halina Groth, p. Beata Fokcińska, p. Aleksandra Janus.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom!

Przedstawiamy wyniki konkursu:

Kategoria soliści kl. 1-3

I miejsce: Wiktoria Bacławska ZSP Luzino

II miejsce ex equo: Rita Malinowska SP9 Wejherowo / Nadia Miotk SPSZ Wejherowo

III miejsce: Lena Talaśka ZSP Luzino

Kategoria soliści kl. 4-5

I miejsce: Michał Woźniak SP9 Wejherowo

II miejsce: Julia Zmuda SPSS Rumia

III miejsce: Barbara Kowalska SP Gościcino

Wyróżnienie: Aniela Kamola SPSS Rumia

Kategoria soliści kl.6-8

I miejsce: Laura Rutkowska SP1 Luzino

II miejsce ex equo: Amelia Dziewit SP9 Rumia / Zofia Płonecka SPSS Rumia

III miejsce: Maja Styn ZSP Kostkowo

Wyróżnienie: Laura Lewińska SP9 Wejherowo

Kategoria zespoły kl.4-8

I miejsce: SPSS Rumia – Aniela Kamola, Julia Zmuda, Magdalena Pawłowska, Joanna Szefka, Weronika Gronau, Julia Posańska

II miejsce: SP9 Wejherowo – Julia Gojke, Victoria Lehman, Liliana Bemke, Magdalena Kamińska, Sawa Orzechowska, Agata Malinowska

III miejsce: ZSP Kostkowo – Hanna Klebba, Antonina Buja, Zofia Thiel. Jagoda Styn, Maja Styn, Zuzanna Zasada