Mobilne Planetarium Orbitek w naszej szkole

„Kopernik nie po to ruszył Ziemię, byśmy teraz stali w miejscu”
Loesje

W naszej szkole 30 stycznia br. za sprawą ORBITEK – Mobilne Planetarium uczniowie klas młodszych sięgnęli Gwiazd. Było kosmicznie!

Uczniowie odbyli niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Mobilne Planetarium Orbitek to niezastąpione narzędzie dydaktyczne dla młodszych i starszych, dzięki któremu w fascynujący sposób można zrozumieć zjawiska astronomiczne, które zazwyczaj obserwuje się z ziemi lub ogląda przez teleskopy. We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu odbył się ,,Kosmiczny seans”. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, dzięki któremu bliżej poznali planety Układu Słonecznego. Dowiedzieli się, jak powstał Układ Słoneczny, poznali nazwy i kolejność planet. Dzieci nauczyły się jak odnaleźć Północ za pomocą Gwiazdy Polarnej. Zajęcia w Mobilnym Planetarium rozpoczęły w naszej szkole rok 2023 pod patronatem Mikołaja Kopernika. Senat RP rok 2023 powiązał z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. Planetarium wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji.