Sukces naszych uczniów w Pomorskim Festiwalu „Kaszëbszczé spiéwë”

17 marca br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lecha Bądkowskiego XXI Finał Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej pt.:„Kaszëbsczé Spiéwë” Luzino 2023r. W tym roku Honorowy Patronat objęli: Pomorski Kurator Oświaty M. Bielang, Marszałek Województwa Pomorskiego M.Struk i Przewodniczący Kaszubskiego Koła Parlamentarnego Senator Kazimierz Kleina. Przewodnicząca jury, znana piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka p. Weronika Korthals podsumowując występy zaznaczyła wysoki poziom, dużą ilość uczestników oraz reprezentację miejscowości z całego województwa pomorskiego.

Naszą szkołę w kategorii klas 1-3, zespół reprezentowali uczniowie z klasy 2 C: B. Mejna, J. Mrozek Gliszczyńska, J. Czonstke, A. Glac, M. Bączek, J. Górniak, Sz. Żełudkowski. Zespół zaprezentował dwa utwory w języku kaszubskim: „Plëtë” i „Fligrowanié”.

Akompaniowała p. dr A. Janus. Świetne wykonanie utworów pozwoliło zespołowi zająć zaszczytne I MIEJSCE w swojej kategorii. 

II MIEJSCE w kategorii IV-VI ZESPÓŁ natomiast zajął nasz szkolny chór pod dyrekcją dr Aleksandry Janus. Uczennice zaprezentowały utwory pt.:„Miesądz” i „Ale jo”.

To wielki sukces. Serdecznie gratulujemy!