Święto liczby π

Czy matematyka może być łatwiejsza? Ależ tak, przekonali się o tym uczniowie klas VIII podczas święta liczby π obchodzonego w dniu 14 marca  w auli szkoły  przy ulicy Sobieskiego. Uczniowie łączyli zabawę z nauką pokonując matematyczny tor przeszkód, omawiając prezentacje multimedialne i filmiki na temat „Matematyka w obiektywie”. Uczniowie w pięciu konkurencjach zmagali się z zadaniami matematycznymi: łamigłówki logiczne i liczbowe. Całość imprezy przygotowanej przez panią Justynę Wiercińską okraszał wierszyk na temat liczby π – „ Tak i mnie i tobie poznawana tu liczba cudna dla ogółu przynosi wszystkim pożytek wspaniały”(π 3,14159265358979 ).
Zawody matematyczne pod nazwą „Święto liczby π „ wygrała klasa VIII H, a za nią klasa VIII D i VIII G. Uczniowie poprzez zabawę przypominali sobie zadania z liczbą π , wzory matematyczne, rozwijali logiczne myślenie, przygotowując  się tym samym do egzaminu ósmoklasisty, który ich czeka w maju, a to już niedługo ……