WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWY „FESTE FEIERN WIE SIE FALLEN”  – FINAŁ

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWY „FESTE FEIERN WIE SIE FALLEN”  – FINAŁ

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8F – Blanka Kabasa oraz uczennica kl. 8E – Zuzanna Sałata zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego „Feste feiern wie sie fallen”.

Pierwszym etapem był test pisemny obejmujący wskazany przez organizatorów materiał. Kolejny etap – tym razem w formie quizu on-line – odbył się tuż przed feriami.  Blanka oraz Zuzanna pomyślnie przeszły przez obydwa etapy konkursu i zakwalifikowały się do finału.

Finał II Wojewódzkiego Konkursu Językowego „Feste feiern wie sie fallen” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Trójmiasto odbył się 9 lutego 2023 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Gdyni.

Blanka oraz Zuzanna znalazły się wśród czterdziestu najlepszych uczniów z województwa pomorskiego. Trzeci etap konkursu składał się z 3 części. Dziewczyny miały za zadanie napisać list w j. niemieckim, wykonać kartkę z zaproszeniem oraz odpowiedzieć ustnie na kilka pytań.

Uczennice naszej szkoły uplasowały się w finałowej dwudziestce i uzyskały tytuł finalistek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                             Anna Kleppin- Formela