Wycieczka do Berlina

16 grudnia 2022 roku pięćdziesięcioosobowa  grupa uczniów wraz z opiekunkami: p. Jolantą Sępioł, Izabelą Grzenkowicz, Małgorzata Kubiaczyk, Dorotą Zdralek i Martą Dettlaff, odwiedziła stolicę Niemiec. Celem wycieczki było poznanie najciekawszych zabytków i zakątków Berlina oraz udział w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy Niemiec od zobaczenia parlamentu. Następnie udali się pod Bramę Brandenburską oraz Pomnik Ofiar Holocaustu. Zobaczyli również Kolumnę Zwycięstwa, Wieżę Telewizyjną, wyspę muzealną, Uniwersytet Humbolta, aleję Unter den Linden i ratusz.

Młodzież dotarła także do „Alexa”, gdzie, zgodnie z niemieckim zwyczajem, odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, tzw. „Weihnachtsmarkt”. Nie może na nim zabraknąć straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze oraz „Zimowy świat na Potsdamer Platz” z lodowiskiem, karuzelą i młynem diabelskim.