Wycieczka uczniów klas siódmych do Będomina i Wieżycy

„Marsz, marsz Dąbrowski …”

Usłyszeć słowa „Mazurka Dąbrowskiego” to jedno, a zwiedzić dworek w Będominie to dopiero jest coś.

W dniu 28 września uczniowie klas siódmych wybrali się do Muzeum Hymnu Narodowego   w Będominie, ta wspaniała rodzinna posiadłość Wybickich uświadomiła nam, ile ważnych historycznych chwil kryje w sobie to miejsce.

Młodzież mogła podziwiać wiele oryginalnych zabytków oraz z zaciekawieniem wysłuchała życiorysu Józefa Wybickiego z ust pani przewodnik. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, podczas którego nawet najwięksi indywidualiści wiedzieli, jak właściwie się zachować.

W drodze do domu odwiedziliśmy równie znaną kaszubską miejscowość – Wieżycę. Tam czekało na nas moc atrakcji. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe, aby zjechać z góry trójkołowcami górskimi.  Ci, którzy zaliczyli tę atrakcję, skorzystali z relaksacyjnej przejażdżki hulajnogami terenowymi. Po tych wyczerpujących atrakcjach czekało na uczniów ognisko i przepyszne kiełbaski.

Połączyć patriotyzm z dobrą zabawą to najlepsza żywa lekcja historii.