Zajęcia w pracowni ceramicznej

W ramach zajęć pedagoga specjalnego co 2 tygodnie organizowane są zajęcia w pracowni ceramicznej z elementami koła garncarskiego.
Nie od dziś wiadomo, że przeróżne formy sztuki wykorzystywane są w terapii. Podobnie jest z zajęciami ceramicznymi, które najogólniej wpisują się w kanon arteterapii, dzięki której uczeń przechodzi swój indywidualny proces. Dla wielu jest to uzupełnienie innych form terapii, a dla innych jedyna forma pracy. Owocna jest w przypadku dzieci z problemami adaptacyjnymi, nadpobudliwością itp. Na zajęciach grupowych mają one możliwość doświadczenia przeróżnych okoliczności, które występują naturalnie wśród rówieśników. Poprzez sztukę mogą również nauczyć się wyrażać siebie, swoje emocje i realizować swoje projekty. Lepienie w mokrej glinie działa kojąco na umysł, uczy koncentracji, zderzenia się z porażkami, gdy coś nie wyjdzie. Ponadto praca w glinie wpływa na usprawnianie małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Są to zajęcia dla każdego, na które bardzo serdecznie zapraszam.

Beata Hinc