Dzień Patrona Szkoły

29 września 2020 roku to dzień urodzin patrona naszej szkoły Józefa Wybickiego. Ta data to ważny punkt harmonogramu zapisana złotymi literami w tradycji naszej szkoły.

Dzień Patrona Szkoły – Święto Szkoły nawet w dobie pandemii, przybrał uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do budynku można było zauważyć portret generała Józefa Wybickiego udekorowany przepięknym bukietem kwiatów.  Galowy strój uczniów był wyrazem szacunku i przywiązania do tradycji.

W klasach rozbrzmiały dźwięki hymnu narodowego, którego autorem jest właśnie nasz patron szkoły Józef Wybicki. Uczniowie wyśmienicie popisali się znajomością wszystkich czterech zwrotek, a potem zaśpiewano hymn szkoły. Słowa tej pieśni jasno wskazują kolejnym pokoleniom czym mają się kierować w swoim życiu:

„… żyć jak Wybicki – naszym marzeniem”.

Następnie uczniowie zapoznali się z prezentacją o życiu Józefa Wybickiego.

Tego dnia ogłoszono również wyniki I Szkolnego Konkursu Internetowego pt. Józef Wybicki i jego czasy. W ramach konkursu uczniowie wykonali test z wiedzy o patronie, wcielili się w postać generała Wybickiego wygłaszając krótką przemowę do legionistów uzasadniającą napisanie dla nich „Pieśni Legionów”. Konkurs przeznaczony był dla klas ósmych, a każdą z nich reprezentował jeden uczeń. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły – pani Olgi Tomaszewskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karol Horodziejko kl.  8a

II miejsce – Kacper Kass kl. 8b

III miejsce – Malwina Malinowska 8kl. 8d

IV miejsce – Oliwier Caban kl. 8e i Oliwier Milewski kl. 8c

Święto Szkoły przeszło do historii. Uczniowie bogatsi w wiedzę o swoim patronie zakończyli dzień nauki – nauki tradycji, patriotyzmu i przywiązania do wartości moralnych.