z życia biblioteki 2019/2020

Lekcje biblioteczne klasa II c

8 .10.2019r.  klasa II c wzięła  udział w lekcji bibliotecznej, w trakcie której dzieci zajęły się  zagadnieniami ochrony środowiska i segregacji odpadów.

 

09.10.2019r.- Lekcja biblioteczna

Mieliśmy wielką przyjemność gościć po raz pierwszy klasę IId ze  Szkoły Podstawowej  Nr 9 w Wejherowie. Dzieci zwiedziły bibliotekę zapoznając się pracą bibliotekarzy, wysłuchały jednej z najpopularniejszych polskich legend oraz wykonały pracę plastyczną. Do zobaczenia!

Afera Kryminalna – klasa 2 c

Fabuła bibliotecznych wydarzeń kręci się wokół kryminału!
10.10.2019 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą  Knitter-Zakrzewską , na temat książki „Podwórkowe Biuro Detektywistyczne, czyli Franek i Krysia na tropie”, w którym udział wzięła klasa IIc ze Szkoły Podstawowej  Nr 9. Było ono wspaniałą okazją do zdobycia wiedzy związanej z kryminalistyką oraz technikami śledczymi. Pani Jolanta przygotowała też kilka zagadek, których rozwiązywanie sprawiło uczniom wiele frajdy.

Lekcja biblioteczna III B

Dnia 11 października 2019 roku klasa III B uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Jolantą Knitter- Zakrzewską w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Jest ona autorką książki dla dzieci pt. „Podwórkowe Biuro Detektywistyczne” podejmującą tematykę zagadek kryminalnych i nierozwikłanych spraw detektywistycznych. Na spotkaniu pani Jolanta Knitter- Zakrzewska opowiadała nam jakimi technikami posługują się detektywi. Były też strzały, zagadki, zbieranie dowodów przestępstwa. Przez zabawę uczyliśmy się logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Spotkanie dostarczyło nam niespotykanych wrażeń.

Lekcja biblioteczna klasy II a

16 października 2019 r. Klasa II a wzięła udział w lekcji w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. W czasie zajęć dzieci poznały legendę „O Popielu, którego zjadły myszy ” oraz wykonały ciekawą pracę plastyczno – techniczną.

Lekcje biblioteczne

Dnia 25.10.2019r. uczniowie klasy IA i IB odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie, aby zapoznać się z księgozbiorem biblioteki oraz uczestniczyć w lekcji bibliotecznej poświęconej bohaterowi książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”. Lekcja miała za zadanie przybliżyć dzieciom treść aktualnie omawianej lektury.

Lekcja biblioteczna

Dnia 28.10.2019 roku klasa III B uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.  Tematem zajęć była ekologia. Dzieci wysłuchały słuchowiska o czarodzieju Gumopalu oraz segregoludkach, odpowiadały na pytania quizu przygotowanego przez pracownika biblioteki a następnie rysowały na mapie świata zagrożenia oraz okoliczności sprzyjające naszej planecie. Dzieci wykazały się dużą inicjatywą i pomysłowością.

„Kubuś Puchatek i przyjaciele”, czyli o przyjaźni, książce i bibliotece – wyjście do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Dnia 4 listopada 2019 roku już po raz kolejny uczniowie klasy II C odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.  Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, której głównym przewodnikiem był Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Po wysłuchaniu rozdziału szóstego, w którym Kłapouchy obchodzi swoje urodziny i dostaje dwa prezenty nastąpiła pogadanka i  Kubusiowy Quiz. Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczno-techniczną /rekwizyt do teatrzyku/ maskę Kubusia Puchatka.

Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nie mogą doczekać się następnego spotkania z ciekawą książką.