„Wzmocnij Swoje Otoczenie”

NOWOCZESNA NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

– SUKCES INTERAKTYWNEGO GABINETU TERAPII

Przez pierwszy semestr nasz Interaktywny Gabinet Terapii cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów. Ten innowacyjny gabinet, wyposażony w nowoczesne narzędzia i aplikacje edukacyjne, stał się przestrzenią, gdzie nasi uczniowie mogli nie tylko rozwijać swoje umiejętności i pracować nad indywidualnymi potrzebami, ale także znaleźć chwilę na relaks i zabawę.

OFICJALNE OTWARCIE GABINETU

Dnia 20 października w naszej szkole w budynku na os. 1000- lecia został otwarty nowy interaktywny gabinet terapii, który został sfinansowany ze środków Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Symbolicznego przecięcia wstęgi na wejściu dokonali: zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Olga Tomaszewska i autorka projektu Anna Chodak. W otwarciu pracowni uczestniczyła również radna miejska Justyna Ostrowska oraz zastępca dyrektora szkoły Anna Wróblewska. „W czasach, gdy mamy do czynienia z tak wieloma negatywnymi emocjami i stajemy w obliczu problemów naszej cywilizacji, dzieci często doświadczają stresu i nerwic. Taki gabinet w szkole jest bardzo potrzebny, co widać po uśmiechniętych twarzach dzieci, które wzięły udział w prezentacji. Cieszę się, że od dzisiaj ten gabinet może służyć mieszkańcom Wejherowa” – podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz. W trakcie otwarcia grupa dzieci wystąpiła w krótkiej części artystycznej, recytując wiersze oraz tańcząc i rytmicznie klaszcząc w rytm pojawiających się obrazów.

Otwarcie gabinetu -reportaż TTM

 

Uroczyste Otwarcie Interaktywnego Gabinetu Terapii – Projekt Realizowany Dzięki Wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Z ogromną radością pragniemy Was zaprosić na uroczyste otwarcie naszego nowego Interaktywnego Gabinetu Terapii, które odbędzie się 20 października. Ten wyjątkowy projekt, którego pomysłodawczynią i realizatorką jest nasza niezawodna Pani Anna Chodak, to rezultat ogromnego zaangażowania i wizji, której owocem jest to innowacyjne miejsce nauki i rozwoju.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła została laureatem V edycji programu „ Wzmocnij Swoje Otoczenie”, a dzięki przyznanej nam dotacji przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., mogliśmy zrealizować ten projekt. Interaktywny Gabinet Terapii to nie tylko przestrzeń, w której dzieci będą mogły pracować nad swoim rozwojem, ale także miejsce, które integruje nowoczesne technologie z indywidualnym podejściem do każdego ucznia.

Dzięki najnowocześniejszym narzędziom terapeutycznym oraz wysoko wykwalifikowanym terapeutom, nasza szkoła oferuje nowe możliwości wsparcia rozwoju naszych uczniów. Interaktywne gry na podłodze, ekrany dotykowe oraz specjalistyczne programy terapeutyczne stanowią fundament naszej pracy, umożliwiając dzieciom rozwijanie swoich umiejętności w sposób atrakcyjny i dostosowany do ich potrzeb.

Nasza inicjatywa nie tylko wspiera rozwój indywidualny, ale także kładzie duży nacisk na budowanie umiejętności społecznych i emocjonalnych naszych uczniów. Interaktywny Gabinet Terapii to przestrzeń, która inspiruje do twórczego myślenia, wspierając rozwój całej osobowości dziecka.

Jesteśmy przekonani, że otwarcie Interaktywnego Gabinetu Terapii to krok w kierunku nowoczesnej i skutecznej edukacji, która dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie 20 października.

 

 

Interaktywny gabinet do terapii w naszej szkole

 Jesteśmy jednym z laureatów V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki  grantowi  przyznanemu  przez  Polskie  Sieci  Elektroenergetyczne  S.A. nasza  szkoła stworzy interaktywny gabinet terapii.  Celem projektu Interaktywnego gabinetu terapii w szkole jest zapewnienie uczniom dostępu do profesjonalnej pomocy terapeutycznej w zakresie radzenia sobie z emocjonalnymi wyzwaniami, takimi jak stres, lęki, depresja, traumy czy trudności w relacjach społecznych. Gabinet ma również na celu wspieranie uczniów w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z emocjami i budowaniu zdrowych nawyków psychologicznych, które mogą przyczynić się do ich ogólnego dobrostanu i sukcesu szkolnego. Ponadto, projekt ma na celu promowanie zdrowia psychicznego w społeczności szkolnej, redukowanie stygmatyzacji związanej z chorobami psychicznymi oraz tworzenie bezpiecznego miejsca, gdzie uczniowie mogą szukać wsparcia i wyrażać swoje uczucia i myśli. W rezultacie, projekt dąży do poprawy zdrowia psychicznego uczniów, zwiększenia ich szans na sukces edukacyjny oraz tworzenia zdrowego i wspierającego środowiska szkolnego. Autorem projektu jest Pani Anna Chodak.

Program  #wzmocnijswojeotoczenie  to  ogólnopolski  program  grantowy, którego  celem  jest  wsparcie  oddolnych  inicjatyw związanych  z  rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego,  bezpieczeństwem,  edukacją  i  ochroną  środowiska  Więcej  informacji o programie na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl

Organizatorem  programu  są:

Polskie  Sieci  Elektroenergetyczne  S.A.,

https://www.energetycznykompas.pl

#wzmocnijotoczenie

Gabinet powstanie w sali 79 w budynku na os. 1000 lecia, oto zdjęcia PRZED remontem: