chór 2023/2024

SUKCES SZKOLNEGO CHÓRU NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU

PIEŚNI O MORZU!

Z radością informujemy, że nasz szkolny chór odniósł wielki sukces podczas XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. Jury w składzie: prof. dr hab. Eugeniusz Kus (przewodniczący), prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, prof. dr hab. Jan Borowski, dr hab. Piotr Jańczak, dr hab. Sławomir Bronk, po wysłuchaniu prezentacji jedenastu chórów w pięciu kategoriach, postanowiło przyznać liczne nagrody.

Nasz zespół zdobył:

Srebrny Dyplom z wynikiem 87 punktów w kategorii chórów dziecięcych (szkół podstawowych), pod batutą naszej wspaniałej dyrygentki, Aleksandry Janus, co jest znaczącym osiągnięciem i świadectwem ciężkiej pracy oraz pasji naszych młodych artystów.

Serdecznie gratulujemy naszemu Chórowi Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie oraz wszystkim uczestnikom za ich wspaniałe występy i zaangażowanie w kultywowanie tradycji muzycznych.

Jesteśmy dumni z naszych młodych talentów i czekamy na kolejne muzyczne sukcesy!

 

Pomorski Konkurs Muzyczny „Więcej niż słowa”

Chór szkolny pod dyr. Aleksandry Janus zdobył tytuł LAUERATA w Pomorskim Konkursie Muzycznym „Więcej niż słowa”, który zorganizowany został przez Pomorskiego Kuratora Oświaty pod Patronatem Wojewody Pomorskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (soliści oraz zespoły), którzy prezentowali utwory związane z historią Polski. Chórzyści „Dziewiątki” zaprezentowali dwa utwory – „Bałtyk w radości” oraz „Antoni Abraham”.
Zgodnie z regulaminem konkurs składał się z trzech etapów: I preselekcja (na podstawie przesłanych nagrań), II etap – przesłuchania na żywo, III etap – finał. Komisja konkursowa, w której zasiadali przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz wykładowcy Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku przyznali naszym chórzystom tytuł LAUERATA – Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Fundację „Tak Trzeba” – współorganizatora konkursu.
Chór szkolny jako finalista konkursu zaprezentował się podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 października 2023 roku w Sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.