2021/2022

Dzień 1 września przywitaliśmy  z wielkim entuzjazmem i nadzieją na normalność.  Wszyscy uzbrojeni w maseczki i dobre humory spotkaliśmy się ze swoimi wychowawcami w salach. Pierwszoklasiści odważnie przekroczyli mury budynku szkoły, który stał  się ich drugim domem.

Pamiętaliśmy, że 1 września to ważna data w historii Polski. Tego dnia  obchodziliśmy  82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele klas starszych złożyli kwiaty pod pomnikiem  nauczycieli i pracowników oświaty powiatu wejherowskiego poległych w czasie II wojny światowej.

8 września odbyły się apele porządkowe, podczas których mieliśmy okazję przypomnieć sobie panujące w szkole zasadyoraz procedury związane z Covid-19, których należało przestrzegać zarówno w klasach, jak i  we wspólnej przestrzeni szkoły.

10 września, na Placu Jakuba Wejhera, odbyła się premiera mobilnej gry miejskiej ,, Sekrety biblioteki”. Twórcami gry byli uczniowie naszej szkoły.

14 września uczniowie klas młodszych udali się do Filharmonii Kaszubskiej na spektakl ekologiczny „Dusza Lasu”. Spektakl zachęcał uczniów do segregowania śmieci i zachowań proekologicznych.

W dniach  17-19 września włączyliśmy się do akcji sprzątanie świata„Myślę, więc nie śmiecę”. W tych dniach uzbrojeni w rękawiczki  i worki stawiliśmy czoła śmieciom. Wszystko posprzątaliśmy dokładnie,  a worki ze śmieciami trafiły do specjalnie przygotowanych kontenerów.

14 września uczniowie klasy VII f i VII g wybrali się na wycieczkę do gdańskiego Hevelianum. Wzięli udział w pokazie interaktywnym „Pod napięciem”, zwiedzili wystawę geograficzną ,,Dookoła świata”, podziwiali piękną panoramę miasta roztaczającą się z Góry Gradowej, mieli okazję wziąć udział w niesamowitych eksperymentach. Odkryli, że przygoda z fizyką i geografiąjest fascynująca.

17 września gościliśmy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, gdzie odbył się Festiwal Fantasy. W ramach festiwalu uczniowie klasy 8a, 8d i 8i wzięli udział w spotkaniach z autorami powieści fantasty i powieści awanturniczych.

20 września uczniowie klasy IId i IIe wybrali się na wycieczkę  do Loopy’s World w Gdańsku.Uczestniczyli w zajęciach tematycznych „Zdrowie to podstawa”. Brali udział w warsztatach tworzenia slime. Dobry nastrój i doskonała zabawa nie opuszczały nikogo.

23 września, w dniu rozpoczęcia kalendarzowej jesieni, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali jesienne prace plastyczno – techniczne, które zdobiły hole i sale lekcyjne.

W tym dniu, uczniowie klasy VIId, w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, wzięli udział w grze miejskiej ,,Gdynia 1939”. W trakcie gry, uczniowie poznali śródmieście miasta, odnaleźli Pomnik Harcerzom Gdyńskim oraz Dom Kupca. Pozyskali wiedzę na temat represji stosowanych przez okupanta hitlerowskiego wobec mieszkańców Gdyni. Aktywna, terenowa lekcja pozwoliła odkryć niektóre tajemnice historii.

27 września, z okazji obchodówDnia Języków Obcych, uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w szkolnym konkursie ,,Na najlepiej przygotowaną prezentację kraju, jego kulturę i język”. We współzawodnictwie zwyciężyła klasa VIII i, prezentująca Danię. Na kolejnej pozycji znalazły się klasy VIII d i  VIII f prezentujące Francję i Rosję. Trzecie miejsce zdobyła Austria prezentowana przez klasę VII a.

28 września uczniowie klas VII wyjechali na wycieczkę do Będomina, gdzie zwiedzili XVIII-wieczny dworek, w którym urodził się i wychowywał Józef Wybicki. Obecnie mieści się w nim  Muzeum Hymnu Narodowego. W tej pięknej scenerii uczniowie poszerzyli wiedzę o życiu i działalności Józefa Wybickiego.

29 września w Gdańsku, odbyła się gala wręczenia nagród powiatowego konkursu plastycznego „Uczę się bezpieczeństwa”, realizowanego w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego. Uczestniczył w niej Filip Bemke, uczeń klasy IIc, który został laureatem konkursu.

29 września to dzień urodzin Generała Józefa Wybickiego – patrona naszej szkoły.Z tej okazji uczniowie klas II – VI wzięli  udział w uroczystym apelu,natomiast dla uczniów klas VII – VIII odbył się  finał konkursu wiedzy o patronie szkoły. W tym dniu, uczniowie pełnili warty honorowe.

Dzień Patrona był wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych, gdyż właśnie wtedy odbyło się ich ślubowanie. W uroczystym ślubowaniu wszyscy pierwszoklasiści przyrzekali, że będą dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. W tej pięknej uroczystości wzięła udział dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście.

30 września, nasi uczniowie udali się do  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, gdzie odbyło się zakończenie projektu ,,Czytam  w bibliotece”. Grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała mobilną grę,,Sekrety biblioteki”, którąprzygotowywała pod kierunkiem nauczycieli oraz pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tym dniu odbyły się również Mistrzostwa Dzieci  i Młodzieży w Drużynowych Biegach  Przełajowych. Uczestnicy biegów zajęli w swoich kategoriach wiekowych III i IV miejsce.

We wrześniu odbyło się zebranie przedstawicieli Rady Rodziców, w czasie którego podsumowano miniony rok.  Pani Lilianna Breen ponownie została wybrana na  przewodniczącą Rady Rodziców.

1 października, grupa uczniów z opiekunem udała się do Piaśnicy , miejsca pomordowania Polaków z okresu II wojny światowej, aby uporządkować groby.

Przewodnicząca Rady Rodziców p. Lilianna Breen dokonała rozstrzygnięcia konkursu ,,Znicz” organizowanego przez Radę Rodziców. Nagród i wyróżnień było wiele, a wykonane przez uczniów znicze, zostały postawione w Piaśnicy i wejherowskichmiejscach pamięci.

5 października odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Powiatowych Drużynowych Zawodach Szachowych. Reprezentanci naszej szkoły w swoich kategoriach wiekowych zajęli III i IV miejsce.

W tym dniu, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Drzewa, uczniowie klasy IIIa aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, w trakcie których posadzili drzewka na terenie naszej szkoły.

6 października uczennice języka kaszubskiego wzięły udział w eliminacjach gminnych konkursu,,NajaRodnôMòwa” organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Wejherowie. W konkursie dziewczynki prezentowały wiersze i prozę w języku kaszubskim. W kategoriach wiekowych zdobyły I i III miejsce.

7 października odbyły się Drużynowe Zawody w Badmintona. W miejskich Mistrzostwach  Dzieci i Młodzieży nasi szkolni reprezentanci zajęli II miejsce.

11 października, z okazji Nocy Bibliotek, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie, gdzie obejrzeli seans filmowy „Operacja Człowiek w czerni”. Była to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2m”.

13 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, podczas którego złożono wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

Tego dnia w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie dla miłośników łamigłówek, detektywistycznych zagadek i rebusów, przygotowane przez nauczycieli biblioteki. Poszukiwacze zaszyfrowanych informacji szukali ukrytych skarbów w zakamarkach biblioteki i szkoły. Spotkanie zakończyło się wspólnym obejrzeniem filmu ,, Enola Holmes” opartego na powieści amerykańskiej autorki Nancy Springer.

W dniach 14-16 października w naszej szkole zorganizowana została wystawa upowszechniająca dotychczasowe działania projektowe, realizowane w ramach programu Erasmus Days.

18 października uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w międzyszkolnym projekcie językowym „Języki obce wokół nas”. Efektem ich pracy było stworzenie wirtualnych słowników języków obcych, których tematyką był „dom”.

19 października, uczniowie klas młodszych przygotowali apel o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W apelu uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy omówili zasady ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię oraz przedstawili  zasady bezpiecznego korzystania z dostępnych powszechnie pojazdów, takich jak rower czy hulajnoga.

Ponadto, w październiku zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla uczniów klas II. Tematyka zajęć dotyczyła ochrony środowiska naturalnego, bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole oraz unikania zagrożeń w kontaktach z osobami obcymi.

20 października odbyły się Mistrzostwa Wejherowa Dzieci i Młodzieży w Unihokeju. Nasi szkolni reprezentanci zdobyli II miejsce.

23 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy zapoznali się z tematyką odpowiedzialności prawnej nieletnich.

26 października, przewodnicząca Rady Rodziców p. Lilianna Breen, dokonała rozstrzygnięcia konkursu ,,Znicz”. Nagród i wyróżnień było wiele, a wykonane przez uczniów znicze, zostały postawione na grobach w Piaśnicy i wejherowskich miejscach pamięci.

28 października, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Nasi szkolni zawodnicy zdobyli I miejsce i będą reprezentowali szkołę na Igrzyskach Powiatowych.

W tym dniu uczniowie klasy VIIb i VIId brali udział w zajęciach przyrodniczych. W parku rozpoznawali ptaki, drzewa, obliczali wiek drzew.

29 października odbył się konkurs Samorządu Uczniowskiego na  „Straszne przebranie”. Wśród prezentowanych sylwetek były postacie ze strasznych  książek, komiksów i  filmów oraz te, które wymyślili sami uczniowie. Kreatywność w tworzeniu tych przebrań była imponująca. Ten dzień upłynął w atmosferze dobrej zabawy.

W ostatnich dniach października uczniowie, pod opieką wychowawców, odwiedzali miejsca spoczynku  zmarłych. Porządkowali zaniedbane groby na starym cmentarzu, zapalali znicze. Poznawali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Były to jedne, z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

Ponadto, w październiku organizowaliśmy wycieczki i wyjścia pozaszkolne. Klasa Ic odwiedziła Park Ewolucji w Sławutówku, klasa III a udała się doGowińskiej Zagrody, klasa VIIa pojechała na wycieczkę do Piaśnicy, klasy IIa, IId,Ie,IIc wyjechały do Egzotycznego Zoo Kaszuby w Tuchlinie. Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w wielkiej kinowej lekcji przyjaźni i ekologii, oglądając film „Ainbo, strażniczka Amazonii”, natomiast uczniowie klas: IIa, IId, IIe wybrali się do kina na film „Ron Usterka”.

Miesiąc listopad, jak co roku, wprowadził nas w nastrój refleksji i zadumy. 4 listopada wszyscy uczniowie  klas trzecich oddali hołd ofiarom pomordowanym podczas II wojny światowej w lasach Piaśnickich. Ta lekcja historii długo pozostanie w ich pamięci.

5 listopada, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się gala podsumowująca I Edycję Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”. Naszą szkołę w tym projekcie reprezentowały uczennice: Wiktoria Dopka i Weronika Skurtys. Wiktoria Dopka zajęła III miejsce, w konkursie historyczno-literackim, za pracę „Pamięć o zmarłych odradza Żywych” natomiast Weronika Skurtys otrzymała  dyplom oraz nagrodę za udział w kategorii fotografia. Nagrody i wyróżnienia wręczyła p.Małgorzata Bielang, przedstawiciel Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Narodowe Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy, dlatego społeczność naszej szkoły obchodziła to święto  10 listopada. Charakter tego szczególnego dnia podkreślał strój galowy i biało-czerwone kotyliony noszone od rana przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W auli, budynku na ul. Sobieskiego,uczniowie obejrzeli patriotyczny program artystyczny. Uczniowie klas I- VI , w budynku na oś. 1000- lecia, przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji o wydarzeniach historycznych. Podczas apelu uczniom klas I – III zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w szkolnym konkursie plastycznym ,, Moja Ojczyzna”.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych odbyło się nie tylko w naszej szkole, ale również w Będominie, gdzie reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w akcji ,, Szkoła do hymnu”, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W godzinach popołudniowych rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy organizując coroczny, uroczysty Wieczór Niepodległości dla rodziców. Uczniowie klas piątych przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne, które było piękną lekcją patriotyzmu dla zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów.Wtym dniu wszyscy przeżyliśmy piękne chwile, wczuwając się w klimat 11 listopada 1918 roku, gdy Polacy po 123 latach niewoli witali wolną Ojczyznę.

16 listopada odbyły się w Rumii, Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym.

Drużyna dziewcząt zajęła  II miejsce, natomiast drużyna chłopców V miejsce.

 

17 listopada, w naszej szkole, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Jury wysłuchało 20 występów konkursowych, w różnych kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się na wysokim poziomie.

18 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z  opiekunem  przekazali  karmę dla zwierząt do Schroniska Zwierząt Bezdomnych w Dąbrówce k/Wejherowa .

 

W listopadzie klasa  7g wraz z nauczycielem historii, włączyła się w ogólnopolską akcję „BohaterON – włącz historię”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas zajęćuczniowie obejrzeli film z cyklu  „Co za historia”, zdjęcia zniszczonej Warszawy oraz fotografie młodych Powstańców, zapoznali się z fragmentami ich wspomnień. Wykonali piękne kartki z życzeniami, które zostały przesłane do żyjących bohaterów walk powstańczych.

 

Uczniowie klasy IIe wygrali oczyszczacz powietrza w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie śmieci” będącym elementem edukacyjnej kampanii społecznej pt. ,,Śmieci?! Kto to widział?!”

W dniach 29 listopada do 3 grudnia, w naszej szkole, przebywała kilkunastoosobowa grupa nauczycieli z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej, biorąca udział w unijnym programie „Erasmus”.Goście brali udział w warsztatach na temat empatii i wzajemnej komunikacji. W ramach  realizacji projektu „Erasmus” zapoznali się z historią miasta, zwiedzili ratusz i inne miasta regionu: Gdynię, Gdańsk, Malbork i Szymbark.

1 grudnia zaangażowaliśmy się w  ogólnopolską  bożonarodzeniową akcje ,, Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zbieraliśmy paczuszki dla Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.

W klasach I-III zorganizowaliśmy szkolny konkurs ,, Piernikowa magia świąt”, w którym uczniowie przygotowali i własnoręcznie ozdabiali pierniki. Najładniejsze pierniczki zostały nagrodzone.

6 grudniazorganizowaliśmy kiermasz świąteczny z pięknymi ozdobami i pysznymi wypiekami naszych uczniów. W sali gimnastycznej odbył się festiwal kolęd i pastorałek.

Nauczyciele uczący języka niemieckiego zorganizowali wymianę pocztówkową ze szkołami z Niemiec, Włoch, Chorwacji, Dani , Czarnogóry oraz Słowacji.Uczniowie klas siódmych i ósmych własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku niemieckim i przesłali je do wybranych szkół.

Uczeń z klasy Ic, Leon Łuszkiewiczzostał laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,, Moje Drzewko Bożonarodzeniowe”.

Julia Wariasz uczennica klasy Ie zdobyła I miejsce w konkursie rysunkowym „Stanisław Herman Lem – inspiruje” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Przedświąteczny tydzień był dla nas tajemniczy. Przewidywaliśmy, że wkrótce rozpoczniemy nauczanie zdalne. Zaczęliśmy organizować wigilie klasowe. Śpiewaliśmy kolędy, wymienialiśmy się upominkami, wszyscy składaliśmy sobie świąteczne życzenia.

Od poniedziałku 20 grudnia rozpoczęło się nauczanie zdalne. Do nauki stacjonarnej wróciliśmy 10 stycznia 2022r.

11stycznia roku klasyIc i Id wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Jakie zawody wykonują rodzice” zorganizowanej w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Uczniowie klas II i III przystąpili  do szkolnej akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”, której celem było zachęcanie do czytelnictwa.

20 stycznia odbyły się miejskie zawody ,, Dwa ognie usportowione”. Nasza szkolna drużyna zajęła II miejsce.

27 styczniauczniowie klas V-VIII wrócili do nauki w formie zdalnej, natomiast klasy I- IV kontynuowały naukę w formie stacjonarnej.

Bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przebiegał w inaczej, niż zawsze.Tym razem, przebrani w ciekawe stroje bawiliśmy się w salach lekcyjnych. Pamiętaliśmy o przestrzeganiu zasad związanych z pandemią Covid – 19.

27stycznia klasy Ic i IIc uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych „Nietoperze”. W czasie zajęć uczniowie poznali gatunki nietoperzy i ich zwyczaje.

1 lutego uczniowie klasy Id wzięli udział w zajęciach przyrodniczych „ Uczucia wśród zwierząt ”. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawostki z życia różnych gatunków zwierząt oraz sposoby, w jaki okazują sobie uczucia przyjaźni, sympatii, troski, a nawet miłości.

8 lutego obchodziliśmyDzień Bezpiecznego Internetu. Na zajęciach szkolnych inicjowaliśmy i propagowaliśmy działania na rzecz bezpiecznego oraz świadomego korzystania z zasobów internetowych.

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, dla uczniów klas I – IV zostały zorganizowane „Zabawy językiem polskim” oraz „Łamańce językowe”. Tytuł Mistrza Łamańców Językowych uzyskała Magdalena Gołąbek, natomiast Wicemistrzami zostały: Liliana Bemke oraz Julia Grabda.

Po feriach zimowych wszyscy uczniowie kontynuowali naukę w formie stacjonarnej.

W dniach 28 lutego do 4 marca, w ramach założeń projektu Erasmus+ „Find my echo in you” realizowanego przez szkołę, nasi uczniowie wraz z opiekunami, udali się na spotkanie projektowe do Macedonii Północnej. W Skopje uczestniczyli w warsztatach z udziałem nauczycieli i uczniów z Turcji i Bułgarii.

3 marca Pani Olga Tomaszewska została ponownie wybrana na dyrektora naszej szkoły. Gratulujemy!.

10 marca wyłoniliśmy finalistów  Wojewódzkiego Konkursu „Józef Rufin Wybicki i jego epoka”, którego organizatorem była nasza szkoła.  Konkurs zorganizowano z okazji przypadającej dwusetnej rocznicy śmierci Józefa Wybickiego.  Patronat honorowy nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, a patronat naukowy Gdańskie Towarzystwo Naukowe. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli I miejsce.

11 marca, z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa spod okupacji hitlerowskiej, odbyły się w naszej szkole uroczyste apele.

Tego samego dnia nasza szkoła zorganizowała Miejskie Podchody dla szkół z Wejherowa.

17 marca, w budynku na osiedlu 1000-lecia Państwa Polskiego, odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Wśród atrakcji przygotowanych na ten szczególny dzień znalazły się : kawiarenka z nieodłącznymi słodkościami, liczne gry i zabawy oraz występy muzyczne naszych uczniów oraz zaproszonych gości.

W tym samym dniu, odbyły się szkolne Mini Podchody dla uczniów klas czwartych z okazji Dnia Świętego Patryka. Zawodnicy mieli  znaleźć informacje o Świętym Patryku oraz odnaleźć garnek pełen złota. Konkursowi towarzyszyła świetna atmosfera zabawy!

17 marca, w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, odbyły się wojewódzkie eliminacje do konkursu recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.Konkurs miał charakter ogólnopolski i był adresowany do uczniów klas ósmych. W wojewódzkich eliminacjach wzięło udział troje naszych uczniów: Wiktoria Barcz, Wojciech Mróz i Piotr Zakrzewski. Wojtek Mróz został jednym ze zwycięzców eliminacji ogólnopolskich.

W dniach 21-24 marca w Portugalii, w ramach realizacji nowego projektu Erasmus+„Environmental Wars with Digital Games”, odbyło się pierwsze transnarodowe spotkanie projektowe. Naszą szkołę  reprezentowały: pani dyrektor Olga Tomaszewska oraz nauczycielki, Marta Dettlaff i Anna Korzonek. Podczas warsztatów Panie przedstawiły prezentacje dotyczące naszego kraju, miasta, regionu, szkoły, systemu edukacji i realizowanych projektów.

Ponadto w marcu, organizowaliśmy pomoc przybyłym koleżankom i kolegom, którzy wyemigrowali z walczącej z Ukrainy i podjęli naukę w naszej szkole. Przyłączyliśmy się do zbiórek charytatywnych na rzecz Ukrainy. Zbieraliśmy odzież, żywność, artykuły higieniczne, medyczne, plecaki i przybory szkolne. Dbaliśmy, aby nasi rówieśnicy czuli się jak w domu.

23 marca, nasza szkoła była organizatorem Miejskich Zawodów w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły w biegach drużynowych uklasyfikowali się na II i III miejscu. W biegach indywidualnych – I miejsce zajęłaGrzona Zofia, II miejsce Konkol Jakub, III miejsce Krzebietke Agata i Sądej Zofia.

31 marca w Szkole Podstawowej Nr 6 odbyły się miejskie zawody w piłce siatkowej. Nasi siatkarze zajęli II miejsce.

W marcu,został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Radę Rodziców „Mój ulubiony pluszak” dla uczniów klas II. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy IIc.

1 kwietnia uczniowie klasy Ic uczestniczyli w warsztatach „Budowanie mózgu”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat budowy mózgu. Każde z dzieci wykonało makietę mózgu.

5 kwietnia, w auli naszej szkoły odbyła się pierwsza edycja „Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Marynistycznej” w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Było to wydarzenie towarzyszące XXV. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie.  W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy w kategorii ,, Zespoły” zdobyli I i II miejsce oraz nagrodę główną  – występ podczas uroczystej gali finałowej XXV. Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu w Filharmonii Kaszubskiej.

W dniach 5-7 kwietnia odbyła się w Rudzie Śląskiej gala finałowa konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Naszą szkołę, miasto i województwo reprezentował Wojciech Mróz. W nagrodę otrzymał wyjazd do obozuRavensbrück w Niemczech.

6 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs profilaktyki uzależnień. Udział w nim wzięli uczniowie klas VII, których zadaniem było przygotowanie ulotki z hasłem promującym zdrowy styl życia wolny od uzależnień oraz uczniowie klas VIII, których zadaniem było przygotowanie krótkiego 2 minutowego spotted’u, prezentacji bądź filmiku o zdrowym odżywianiu.

7 kwietnia odbyły się wojewódzkie zawody z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ,,Najwięcej mocy jest w pierwszej pomocy”. Reprezentantki naszej szkoły zakwalifikowały się do finału konkursu.

Dzień przed wielkanocną przerwą świąteczną, uczniowie klas pierwszych udali się na tropienie prezentów od Zajączka. Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowywali śniadania wielkanocne.

21 kwietnia,w Szkole Podstawowej w Bolszewie, odbyła się IX Olimpiada Wiedzy o Piaśnicy i nazistowskich zbrodniach na Pomorzu, w ramach X Dni Piaśnickich. W olimpiadzie wzięły udział: Zosia Sądej,  Zosia Grzona i Emilia Nadolska. Zosia Sądej zajęła III miejsce.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia, członkowie Eko-Komitetu naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami, wzięli udział w akcji ,,Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie klas młodszych przygotowali apel szkolny, zadbali o czystość środowiska w najbliższym otoczeniu szkoły, posadzili rośliny w klasie i drzewka wokół szkoły. Proekologiczne działania dzieci będą początkiem dobrych zmian dla naszej planety.

22 kwietnia uczniowie klasIIa, IId i IIe udali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na  widowisko „Piotruś Pan”, natomiast uczniowie z klasy Ia i Ie zostały zaproszone przez Powiatową Bibliotekę  w Wejherowie, na spektakl „Piękna i Bestia” w wykonaniu Teatru lalkowego Vaska z Torunia.

26 kwietnia, klasa 1 c odwiedziła Ekofabrykę w Wejherowie. Uczestniczyła w warsztatach „Bomby nasienne”. W ramach warsztatów uczniowie przygotowali podłoże i w doniczkach zasiali rośliny miododajne.

W miesiącu kwietniu, w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej, uczniowie klas VIII brali udział w:

  1. zajęciach w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku,
  2. wycieczce do Muzeum II Wojny Światowej,
  3. grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” zorganizowanej przez IPN,
  4. wycieczce do Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

29 kwietnia, w przededniu zbliżających się świąt państwowych: Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja –  odbyły się uroczyste apele i akademie, przypominające o ważnych wydarzeniach w historii Polski.

W ramach realizacji projektu Erasmus+ „Find my echo in you”,  który odbył się w dniach 8-14 maja, nauczycielki Anna Korzonek, Marta Dettlaff wraz z uczennicami wyjechały do Bułgarii. Wspólnie z uczniami i nauczycielami Turcji, Macedonii i Bułgarii uczestniczyływ warsztatach projektowych, zwiedziłymiasto Vratsa i jego zabytki.

11 maja odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego „Kampania wyborcza”, którego uczestnikami byli uczniowie klas VIII.

12 maja reprezentacja naszej szkoły brała udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Najwięcej mocy  jest w pierwszej pomocy” w Gdańsku. Nasze reprezentantki zajęły 2 miejsce.

15 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek ,, Biblioteka – świat w jednym miejscu”, w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie przedstawili inscenizację ,,Sąd nad książką”.

Izabela Jabłonowska z klasy IIe zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym z okazji XIX edycji Tygodnia Bibliotek, zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

17 maja w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku, klasa 7b, wzięła udział w grze miejskiej ,,Korzenie Gdyni”. Aktywna, terenowa lekcja  pozwoliła uczniom inaczej spojrzeć na Gdynię, poznać jej historię i zrozumieć, jak ważna była dla II Rzeczypospolitej.

18 maja w naszej szkole odbył się miejski konkurs ,,Baśnie znane i nieznane” dla uczniów klas IV z wejherowskich szkół podstawowych. Zwycięzcami konkursu zostali nasi uczniowie, którzy zajęli I miejsce.

W maju został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy ,, Cała prawda o czytaniu”.

I miejsce zajęła Agata Malinowska , II miejsceIgor Bittner, III miejsce Sebastian Brodzisz.

 

Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników.

22 maja uczeń klasy VIIId Witold Milewski, odebrał w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, tytuł finalisty XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów.

W związku z obchodami Dnia Unii Europejskiej, w naszej szkole, odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej i niemieckiej. Uczestnicy zaśpiewali znane piosenki różnych wykonawców w języku angielskim lub niemieckim.

W ramach projektu „Zielona Szkoła”, uczniowie klas I-III założyli swój własny ogródek. Wysieli nasiona, zasadzili sadzonki, podlewali je, chronili przed szkodnikami, które gościnie pojawiały się w tym zielonym zakątku.

Wspaniałym sukcesem reprezentacji naszej szkoły zakończyły się Miejskie Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców II miejsce.

Zawodnicy reprezentujący szkołę w powiatowych zawodach lekkoatletycznych wykazali się dużą sprawnością sportową, zajmując indywidualnie I i II miejsca. Zosia Grzona oraz Jakub Konkol zakwalifikowali się na Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce.

Miejskie Igrzyska w Piłce Nożnej Dziewcząt i Minipiłce Nożnej Chłopców, uklasyfikowały się również na wysokiej pozycji. W sportowej rywalizacji nasze drużyny wywalczyły II i III miejsce.

27 maja w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się I Mistrzostwa Wejherowa w Crossficie, w których nasi zawodnicy zdobyli III miejsce.

W maju uczniowie naszej szkoły odwiedzili: Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gospodarstwo agroturystyczne Na Wysokiej Górce w Grabowcu,  średniowieczną osadę w Sławutowie, Eko- Fabrykę w Wejherowie.

W dniach 24-26 maja 2022 odbył się egzamin ośmioklasisty. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

30 maja z inicjatywy Rady Rodziców w szkole stanęłaFotobudka dostępna dla klas VI-VIII .

W maju uczniowie brali udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Rowerowy Maj”.

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego dla uczniów klas IV-VI przygotowali zawody w „Palanta”. W klasach młodszych zorganizowano gry i zabawy, wyjścia do kina, lodziarni, pizzerii.

Uczennice Michalina Rolbiecka  i  Dobrawa Borcowska  zdobyły wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Trudne wierszyki łamiące języki’’ zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

8 czerwca uczennice  Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie zaprezentowały przedstawienie dotyczące zdrowego odżywiania dla uczniów klas pierwszych.

10 czerwca odbył się Festyn Integracyjny ,, Szkoła łączy pokolenia”, który jak co roku zgromadził wielu gości i uczestników. Przygotowane zabawy, konkursy, wspaniałe występy muzyczne oraz pyszny poczęstunek sprawiły, że godziny upływały szybko i mile na wzajemnych rozmowach i podziwianiu występów uczniów i zaproszonych gości.

W dniach 11-12 czerwca br. w Chmielnie odbył się finał 51 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej RODNÔ MÒWA. Nasz powiat w kategorii klas IV-VI reprezentowała Zofia Żmich. Uczennica zajęła II miejsce.

15 czerwca w szkolnej auli odbył się apel dla klas siódmych i ósmych, podczas którego uczniowie odebrali nagrody za osiągniecia w różnorodnych pozaszkolnych konkursach, olimpiadach, projektach i zawodach.

W tym dniu, dla uczniów klas I – III odbył się apel ,, Bezpieczne wakacje”, na którym  uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.

20 czerwca, z inicjatywy rodziców, na boisku szkolnym ustawiono dmuchany zamek. Ze zjeżdżalni z torem przeszkód mogli korzystać uczniowie klas 0 – V.

Martyna Patok, uczennica klasy IIIa,  została laureatką X Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II-III „Spotkacie nowych przyjaciół„.

Jan Eremus, uczeń klasy IIIa,  został finalistą etapu rejonowego Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia wg Świętego Łukasza”

21 czerwca w klasie Ic odbyły się warsztaty „Początki fotografii”. Na warsztatach uczniowie mogli posłuchać wielu informacji na temat początków fotografii i obejrzeć stare aparaty fotograficzne.

22 czerwca klasa IIe wybrała się na nietypową lekcję do kręgielni „OLIMP”, której celem było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu.

23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się  podsumowanie ogólnopolskiej kampanii,,Rowerowy Maj”, w której brały udział wejherowskie szkoły. Wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody i wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy mieli stuprocentową frekwencja aktywnego dojazdu do szkoły. Szczęście uśmiechnęło się do  Doroty Markowskiej, która wylosowała  nagrodę główną, jaką był rower.

Rok szkolny 2021/2022 pożegnaliśmy szkolną akademią, podczas której najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni odznaką „Złotej tarczy”, wyłoniono „Najlepszego absolwenta” oraz ucznia z najlepszą frekwencją, wręczono świadectwa Wzorowym Uczniom. 24 czerwca wszyscy uczniowie ze świadectwami w dłoniach, udali się na zasłużony odpoczynek.