Z kroniki szkoły

2018/2019

Trzeciego września 2018 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystości odbyły się w dwóch budynkach szkoły. Uczniowie klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum spotkali się w budynku przy  ulicy Jana III Sobieskiego, a uczniowie klas 0-6 w budynku na Os. 1000-lecia PP. Pani dyrektor Olga Tomaszewska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa. Wszyscy obecni uczcili pamięć  nauczycieli oraz pracowników oświaty z powiatu wejherowskiego, poległych w czasie drugiej wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem. Pani Dyrektor życzyła wielu sukcesów w nowym  roku szkolnym.

Trzynastego września 2018 odbyły się, poprzedzone debatami wyborczymi, wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Jubileuszowe sprzątanie świata organizowane przez Fundację Nasza Ziemia odbyło się w dniach 21-23 września.

Z inicjatywy Rady Europy, 26 września 2018 r. odbył się Dzień Języków Obcych. Jednym z głównych celów jest szerzenie wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. W naszej szkole można było poznać historię wielu krajów Europy, posmakować kuchni naszych sąsiadów. Odbył się Euroquiz, który wyłonił Euromistrza.

Dzień Patrona Szkoły obchodziliśmy w tym roku 28 września. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, a uczniowie klas siódmych wzięli udział w  konkursie wiedzy o Józefie Wybickim.

Dzień Patrona Szkoły to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy przystępują do Ślubowania. Pani Dyrektor dokonuje aktu pasowania na uczniów. Wychowawcy wręczają legitymacje szkolne. Uroczystość odbywa się  obecności Dyrekcji szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości.

W obu budynkach naszej szkoły obchodziliśmy we wrześniu Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie  podczas przerw rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne.

Pierwsze sukcesy sportowe tego roku szkolnego to:  złoty medal dziewcząt w Miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych, chłopcy byli tuż za nimi, zdobywając II miejsce, I miejsce podczas Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej oraz II miejscu podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie chłopców.

4 października 2018 r. uczniowie klas IV wraz z rodzicami uczestniczyli w przygotowanym przez nauczycieli Turnieju Integracyjnym. Odbyły się rozgrywki w „Dwa ognie”, można było sprawdzić się w technice orgiami, zaprezentować talent wokalny podczas karaoke, pobawić się w kalambury oraz wziąć udział w zabawach sportowych.

W tym samym miesiącu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud, wychowanie i zapewnienie bezpieczeństwa w szkole. Pamiętając o naszej przeszłości, Dyrekcja szkoły wraz z reprezentacją uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem nauczycieli powiatu wejherowskiego poległych w czasie II wojny światowej.

Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Warsztaty odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie  oraz   w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej – BOHATERON. To akcja, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie do nich kartek.

Również w październiku 2018 r. odbył się  wieczór poetycki pt. „Jesień w poezji i w muzyce”. Wszyscy zaproszeni goście mogli podziwiać występ najmłodszych uczniów z klas zerowych oraz dzieci z klas I-III uczęszczających do szkolnej świetlicy..

17 października 2018 r. w hali sportowej SP nr 6 w Wejherowie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju chłopców. Były one bardzo udane dla naszej reprezentacji, gdyż zajęliśmy I miejsce i będziemy przedstawicielem miasta Wejherowo na szczeblu powiatowym, a 30 października nasza szkoła zorganizowała Miejskie Igrzyska w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Dnia 3 października 2018 r. chór szkolny zajął I miejse w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Gdańsku., a 26-28 października  2018 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbył się XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu jest kształtowanie i podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, ocalenie oraz upowszechnienie cennej i trudnej sztuki śpiewu chóralnego w szkołach i placówkach oświatowych, doskonalenie poziomu wykonawczego zespołów, konfrontacja ich dorobku, prezentacja całorocznej pracy dyrygentów i chórów, a także popularyzacja twórczości współczesnych kompozytorów polskich.   Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie pod dyrekcją Aleksandry Janus wyśpiewał Srebrny Kamerton.  

W ramach II edycji ogólnopolskiej akcji „Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok.” uczniowie klas trzecich uporządkowali kilka zaniedbanych grobów i zapalili znicze na zabytkowym cmentarzu przy ul. 3 Maja w Wejherowie i  już tradycyjnie uczestniczyli w wycieczce do Piaśnicy, aby oddać hołd  pomordowanym podczas II wojny światowej. Ta lekcja historii długo pozostanie w ich pamięci.

Z okazji jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości uczniowie oglądali filmy o tematyce wojennej, odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. Z panem Maciejem Tamkunem – artystą malarzem, pisarzem ziemi kaszubskiej oraz ilustratorem książek.

Z tej samej okazji w naszej szkole 31 października 2018 r. odbył się drugi etap szkolnego konkursu historycznego „Dążenia Polaków do niepodległości i osiągnięcia II RP”. Celem konkursu była: korelacja wiedzy z różnych przedmiotów, zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce, popularyzacja wiedzy na temat dążeń Polaków do niepodległości i dziejów II RP, kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku dla dokonań Polaków, uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzania zainteresowań historycznych. Wzięliśmy także udział w projekcie Wejherowskiego Centrum Kultury  „Oblicza Niepodległej”. Głównym celem projektu było poszerzenie wśród lokalnej społeczności wiedzy związanej z okresem po odzyskaniu niepodległości oraz przybliżenie postaci przedwojennego burmistrza Teodora Bolduana.16 października uczniowie klas III gimnazjum w strojach z lat 20 i 30 XX wieku przeszli w korowodzie ulicami miasta. Uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl słowno-muzyczny.  W bibliotece szkolnej zorganizowano popołudniowo-wieczorne spotkanie z książką  pod hasłem „Polska niepodległa. Jak za dawnych lat…”. Podczas spotkania uczniowie w różny, niekonwencjonalny sposób zdobywali wiedzę historyczną:  wykonywali flagę Polski, śpiewali pieśni patriotyczne, a pod koniec spotkania oglądali fragment filmu z okresu międzywojennego. Natomiast w Bibliotece Powiatowej w Bolszewie odbyła się debata oxfordzka z udziałem naszych uczniów.  Celem debaty „Podobni czy jednak bardzo rożni? O Polakach na przestrzeni 100 lat” było udowodnienie lub obalenie tezy przez obie drużyny.

Również  w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski  Poezji Patriotycznej. Jego celem było pogłębianie wiedzy o poezji patriotycznej, rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Każdy z uczestników konkursu zaprezentował jeden dowolnie wybrany utwór patriotyczny .Naszą szkołę reprezentowały cztery recytatorki. Uczennica klasy 8 c wywalczyła (ex aequo) II miejsce.

15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Podczas występu mali artyści zaprezentowali po dwa utwory. Zorganizowano także szkolny konkurs recytatorsko-wokalny  „Twoje imię sławię, Ojczyzno”, a I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana Sobieskiego zorganizowało konkurs historyczny „Sto lat minęło” z wiedzy   o naszym powiecie.  Nasza reprezentacja  uczestniczyła w nim zajmując I miejsce.

6 listopada  2018 r. uczniowie klasy IV d brali udział w grze miejskiej w Gdyni zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Uliczkami Gdyni prowadził uczniów pracownik IPN. Każdy uczeń na podstawie znajdujących się w mieście pomników, pamiątek związanych z Gdynią z okresu międzywojennego rozwiązywał zadania w otrzymanej karcie pracy.

Podsumowaniem tych różnorodnych imprez był uroczysty Wieczór Niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie wspólnie świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Śpiewano pieśni patriotyczne, recytowano wiersze, a nawet tańczono. Odbyły się również apele. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, uczniowie oglądali prezentację multimedialną poświęconą historii Polski. Podsumowano również konkursy: Dążenia Polski do niepodległości i osiągnięć II RP, a w klasach młodszych konkurs plastyczny” Moja Ojczyzna”.  Zwieńczeniem szkolnych obchodów Święta Niepodległości było przyłączenie się do akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej  „Rekord dla Niepodległej” – punktualnie   o godzinie  11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn.

Już trzeci rok z rzędu, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Liliana Breen zainaugurowała konkurs dotyczący uczniów klas drugich. Każda klasa otrzymała misia i będzie prowadzić pamiętnik, w którym każdy uczeń będzie przedstawiał chwile spędzone  z pluszakiem. Po kilku miesiącach najciekawsze pamiętniki zostaną nagrodzone.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nasza szkoła już po raz V  zorganizowała  zbiórkę  pluszowych maskotek, gier planszowych, zabawek oraz materiałów plastycznych i szkolnych  dla małych pacjentów oddziałów szpitali  w Trójmieście. Wszystkie zebrane rzeczy zostały  przekazane  „Fundacji Mam Marzenie”.

14 listopada  2018 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu promującym ostatnią książkę Krzysztofa Petka pt. „Amulet pecha”.

Nasze listopadowe  sukcesy to III miejsce w  Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców, I miejsce w konkursie chórów w ramach projektu „Śpiewająca Polska” oraz udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym GÜNTER GRASS – LESEN MACHT SPASS  z języka niemieckiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gdańsku.

Z okazji szkolnych obchodów Dnia Świętego Andrzeja, wszystkie klasy V miały okazję spróbować swoich sił w ciekawym konkursie! Uczniowie wykazali się fantazją podczas projektowania wzoru szkockiej kraty oraz wykorzystali swoje talenty kulinarne do pieczenia szkockich ciasteczek maślanych. Gość specjalny, przesympatyczny Szkot Nik – opowiedział o swoim kraju. Podzielił się z uczniami ciekawostkami oraz przepisem na narodowe szkockie danie – haggis. Uczniowie klas III gimnazjum przygotowali  Andrzejki w drugim budynku szkoły. Na korytarzach pojawiły się postaci z powieści i filmów. Stanęły stragany ze słodkim poczęstunkiem oraz wróżbami.

W mistrzostwa Wejherowa w mini piłce ręcznej, które odbyły się na początku grudnia, dziewczyny zajęły IV miejsce

W miesiącu grudniu przyjechał do szkoły Teatr Historyczny – Chorągiew Komturstwa Gniewskiego i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii.

Już po raz kolejny w grudniu odbyła się „XIX  Edycja Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”  pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  Celem  projektu było zebranie pieniędzy   na pomoc dzieciom żyjącym poza własną rodziną.

Jak, co roku odbył się Mikołajkowy kiermasz świąteczny. Rodzice przygotowali ciasta, a uczniowie pod okiem nauczycieli ozdoby świąteczne, które spotkały się z dużym zainteresowaniem kupujących. Imprezie towarzyszył  Festiwal kolęd i pastorałek, a członkowie Szkolnego Koła PCK  zorganizowali charytatywną kawiarenkę w budynku na ul. Sobieskiego.  Zebrane pieniądze zostaną przekazane Puckiemu Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

18 grudnia  2018 r. w naszej szkole odbyła się Wigilia.  Na początku dzieci  z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Później uczestników spotkania odwiedził św. Mikołaj. Na zakończenie wszyscy udali się do świetlicy.  Po podzieleniu się opłatkiem  i śpiewaniu kolęd, wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Podsumowaniem świątecznych imprez w naszej szkole była Wieczornica, która spotkała się z ciepłym przyjęciem i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie zaprezentowali polskie kolędy oraz kolędy w języku kaszubskim. Goście obejrzeli wzruszające przedstawienie wśród pięknych dekoracji.

W styczniu 2019 r. w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego,  uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

21-25 stycznia  2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej uczniowie z klasy V d  brali udział w projekcie edukacyjnym  ,,Miasto Wejherowo 2019” organizowanym przez Fundację Dom mojego Brata.

Sukcesy sportowe w styczniu to  II miejsce w  Miejskich Mistrzostwach w „Dwa ognie usportowione” dla chłopców oraz w Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, a także 2 złote medale Powiatowych Halowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w LA. W hali MOSiR w Rumi.

Sukcesy artystyczne to  wysokie miejsca w XIV Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej, który  odbył się W Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Gimnazjalnymi w Szemudzie oraz wygranie przez chór szkolny Finału Konkursu Kolęd Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Pierwszego lutego  2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się XIV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Miasta Wejherowa.  W kategorii klas starszych uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi: programowania, wiedzy teoretycznej, budowy komputera, bazy danych i arkusza kalkulacyjnego .W wyniku ostatecznej klasyfikacji uczniowie klasy 3 gimnazjum zajęli I miejsce drużynowo, a indywidualnie Wiktor Zantowicz –  I miejsce.

Bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły odbył się 4 lutego. Jak zwykle nie brakowało pomysłów na ciekawe stroje. Prowadzenie zabawy powierzono animatorom z firmy Duo Paulo.

5 lutego  2019 r. odbył się apel dla klas młodszych „Bezpieczne ferie zimowe”. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz rady na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie zimowe”, konkurs „Góra grosza” oraz konkurs plastyczny zorganizowany przez szkolną bibliotekę pt. „Portret misia” . Tego samego dnia odbyły się apele podsumowujące osiągnięcia uczniów klas starszych. Podczas apeli przedstawiono osiągnięcia uczniów. Pani Dyrektor przypomniała o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii.

W nietypowy sposób uczniowie naszej szkoły w tym roku świętowali Walentynki; zakończono zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce.

W pierwszym tygodniu ferii 11.02-15.02.2019 r. chętni uczniowie z klas 0-III   w czasie wolnym od nauki uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez naszą szkołę „Spotkanie z książką”.

Z okazji Światowego Dnia Chorego, w  Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie, grupa artystyczna Awokado wraz z p. Wiesławą Szypelt odwiedziła chorych, aby złożyć im najserdeczniejsze życzenia..

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego zostały zorganizowane „Zabawy językiem polskim” oraz „Łamańce językowe”. Konkurs zorganizowano dla uczniów klas IV.

1 marca  2019 r. Mateusz Błaszkiewicz z klasy III e gimnazjum reprezentował naszą szkołę w finale powiatowego konkursu z j. niemieckiego „Profi in Deutsch” organizowanego przez ZSP nr 4 w Wejherowie. Uczeń zajął II miejsce spośród 100 miłośników j. niemieckiego.

W tym miesiącu  uczniowie klasy 3c gimnazjum i 8 b wzięli udział w koncercie przeciwko narastającej agresji i wrogości oraz pogłębiającym się podziałom społecznym, który zorganizowali nauczyciele i uczniowie, w tym również absolwenci, I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

W ramach  innowacji pedagogicznej –„BLIŻEJ NAS. Z FIZYKĄ, CHEMIĄ, BIOLOGIĄ, GEOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” uczniowie klasy 8 b i c uczestniczyli  w interaktywnych zajęciach edukacyjnych : Tajniki elektroniki.

Uczniowie klasy III e gimnazjum odwiedzili  Komendę Powiatową Policji w Wejherowie. Głównym tematem spotkania była służba w policji. Spotkanie odbyło się w  ramach doradztwa zawodowego

7 marca 2019 r. nasze drużyny koszykówki przystąpiły do rywalizacji o prymat w Wejherowie.  Drużyna męska obroniła srebrny medal z ubiegłorocznego turnieju, a żeńska musiała zadowolić się czwartym miejscem.

12 marca  2019 r. z okazji 74. rocznicy wyzwolenia Wejherowa spod okupacji hitlerowskiej, odbyły się w naszej szkole uroczyste apele na wszystkich poziomach nauczania.

Tego samego dnia nasza szkoła zorganizowała już po raz dwunasty Miejskie Podchody dla szkół z Wejherowa. Nasza drużyna zdobyła III miejsce.

13 marca 2019 r. nasza żeńska drużyna  piłki siatkowej z klas VII, VIII i  III gimnazjum nie pozostawiła złudzeń w rywalizacji szkół wejherowskich.

Uczniowie klas III gimnazjalnych, podczas święta liczby π pokonywali matematyczny tor przeszkód. Uczestnicy konkursu obejrzeli i omówili  prezentacje multimedialne na temat „Obiekty w kształcie brył w Wejherowie”, a następnie,  w pięciu konkurencjach, zmagali się z zadaniami matematycznymi.

Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwë”, który odbył się 15 marca 2019 r. , stał się już trwałą i dumną tradycją Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie . Konkurs pieśni kaszubskiej jest pielęgnowaniem i rozwijaniem tradycji śpiewaczych naszego regionu i prezentacją rodzimych pieśni ludowych. Jest festiwalem różnorodności, zarówno pod względem doboru repertuaru jak i jego interpretacji oraz opracowań muzycznych. Uczestników jednoczy chęć podtrzymania regionalnej tradycji muzycznej, odkrywania na nowo bogactwa, piękna i szlachetności kaszubskich pieśni. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z Małą Ojczyzną, a także służy ugruntowaniu poczucia przynależności etnicznej zarówno w odniesieniu do kultury Kaszub jak i do polskiej kultury narodowej. III miejsce – „Kaszëbsczé krôsniãta” – klasa  I C,  III miejsce – „Kaszëbsczé gwiôzdë” klasa IV A

20 marca  2019 r. w Wejherowie przeprowadzono mistrzostwa szkół podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Celem turnieju było propagowanie, popularyzacja i promocja lekkoatletyki wśród młodzieży szkolnej. Drużyna naszych dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców miejsce II. Natomiast podczas zawodów miejskich piłki siatkowej chłopców nasza drużyna zdobyła tytuł Mistrza Wejherowa.

21 marca  2019 r. w budynku na Osiedlu 1000-lecia Państwa Polskiego odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Tego dnia społeczność Wejherowa miała okazję zwiedzić sale lekcyjne  i pracownie, obejrzeć występy artystyczne naszych uczniów, poznać ich sukcesy i osiągnięcia. Na parterze działała kawiarenka, w której można było spróbować kulinarnych dzieł przygotowanych przez szkolną stołówkę.   Dochód z licytacji  prac uczniów przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. Sale lekcyjne  i pracownie oferowały różnorodne gry i zabawy, a na holu nauczyciele wychowania fizycznego zachęcali do zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną. Ostatnim punktem programu było wieczorne spotkanie z książką w szkolnej bibliotece, które pozwoliło jego uczestnikom przenieść się w czarujący świat literackiej wyobraźni.

22 marca 2019 r.  naszą szkołę odwiedziły pięciolatki z przedszkola „Przygoda”.

To wielka duma i ogromny sukces, którym możemy się pochwalić po raz pierwszy w historii szkoły, zarówno Szkoły Podstawowej nr 9, jak i byłego Gimnazjum nr 1. Nasza absolwentka , uczennica klasy III B   Martyna Piekut została nominowana do Wejherowskiej Gali Sportu za rok 2018.  Najlepszy Sportowiec Sportu Szkolnego 2018.

Kolejnym sukcesem sportowym to zwycięstwo naszej drużyny  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt . Natomiast w piłce nożnej chłopców zajęliśmy miejsce II.      

W ramach lekcji historii 25 marca 2019 r. uczniowie z klasy VI e brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” przygotowanej przez pracownika z Oddziału IPN w Gdańsku.Podczas zajęć uczniowie wykonywali na terenie miasta Wejherowa różne zadania, np. według wskazówek musieli odnaleźć grób, na którym znajdował się cytat Adama Mickiewicza.  W odnajdywaniu miejsc z karty poleceń korzystali z planu miasta.

Uczniowie klasy Ia i IIc wraz z wychowawczyniami udali się na zaproszenie do Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie na VI Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. To impreza o charakterze cyklicznym połączona z dniem otwartym szkoły. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatowej.

W kwietniu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników, a miłą niespodzianką dla pierwszaków było szukanie na terenie szkoły upominków od Zajączka.

I Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się trzeciego kwietnia przyniósł nam: I miejsce kat. solista – Jakub Trzeciak, I miejsce – kat. zespół wokalny – Awokado.

3 kwietnia 2019 r. podczas Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt  zdobyliśmy Mistrzostwo Wejherowa w Piłce Nożnej.

W ramach VI Młodzieżowego Sejmiku Ekologicznego, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie,  odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej adresowany do uczniów klas siódmych  i ósmych szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu było, między innymi, kształtowanie postawy szacunku wobec przyrody ożywionej  i nieożywionej,  rozbudzanie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznych zachowań .Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów. Nasza uczennica wywalczyła drugie miejsce uzyskując tytuł laureata.

Uczeń klasy III a Wiktor Zantowicz został w tym roku szkolnym podwójnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii i fizyki. Podczas uroczystości   wręczenia nagród laureatom XIV Megaolimpiady Wiedzy organizowanej przez Liceum Lingwista w Gdańsku pod patronatem  Pomorskiego  Kuratorium  Oświaty oraz  „Gazety  Wyborczej”. Uczeń Wiktor Zantowicz uzyskał tytuł laureata z chemii.

W kwietniu większość nauczycieli naszej szkoły przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej w formie strajku. Pani dyrektor Olga Tomaszewska poinformowała rodziców, że zajęcia w szkole będą mieć głównie charakter opiekuńczo-wychowawczy. Żaden z uczniów naszej szkoły nie pozostał bez opieki.

W związku z odwołaniem zajęć lekcyjnych i niemożnością przeprowadzania prób, nie odbyły się niektóre zaplanowane apele.

Pomimo strajku, dzięki dobrej organizacji przez dyrekcję szkoły, egzaminy dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych odbyły się zgodnie z planem. Przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

W dniach 26-27 kwietnia 2019 r. odbył się w naszym mieście XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Celem festiwalu jest upowszechnienie wartościowych artystycznie i ideowo utworów o tematyce marynistycznej i kaszubskiej. Wydarzenie o charakterze konkursowym umożliwia prezentację amatorskiego ruchu artystycznego. Chóry oceniane były w pięciu kategoriach.  Nasz chór pod kierunkiem Aleksandry Janus zdobył Złoty Dyplom.

7 maja  2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się w szkolnej auli na uroczystym apelu, podczas którego przeżyli krótką, ale wzruszającą lekcję historii. Oprócz przypomnienia okoliczności uchwalenia konstytucji wysłuchali najpiękniejszych wierszy i utworów muzycznych poświęconych ojczyźnie i szeroko pojętemu patriotyzmowi.

Wspaniałym sukcesem reprezentacji naszej szkoły zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. Turniej. Nasza drużyna będzie reprezentowała powiat wejherowski w półfinałach wojewódzkich.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie po raz dziewiąty  odbył się Powiatowy Konkurs  Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem europosła Jarosława Wałęsy. Czwórka uczniów z klas gimnazjalnych naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Podczas konkursu zmierzyli się oni z zagadnieniami dotyczącymi struktury, historii i zadań UE a także ze specyfiką poszczególnych państw Europy.

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zorganizowało w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Miejskie Eliminacje 48 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA” . Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Zofia Żmich kategoria I-III – I miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

10 maja 2019 r. uczniowie klas gimnazjalnych i VII – VIII rywalizowali w zawodach z Lekkiej Atletyki. Szeroki wachlarz konkurencji pozwolił wszystkim uczestnikom wystartować w kilku jednocześnie.  Dzięki dobrej postawie nasi zawodnicy zajęli kilka czołowych miejsc, które pozwalają reprezentować miasto Wejherowo w zawodach powiatowych.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża na etapie rejonowym. Udział wzięło 11 szkół w kategorii szkół podstawowych  i ponadpodstawowych. Nasz Zespół Szkolnego Koła PCK SP nr 9 w Wejherowie zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zorganizował 48 Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Żmich, która zajęła drugie miejsce w powiecie.

W maju odbył się I Powiatowy Konkurs Młodzi Przedsiębiorcy. Celem konkursu było wprowadzenie w świat codziennych finansów tak, aby w przyszłości stać się świadomym uczestnikiem rynku, wzbogacenie wiedzy na temat dziedzictwa ekonomicznego i historii pieniądza  w kontekście obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę oraz   praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym . Uczniowie naszej szkoły   wywalczyli I  miejsce zespołowo .  W rozgrywkach indywidualnych  II miejsce .

27 maja  2019 r. w Cewicach odbył się półfinał wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt ur. w 2006r. i młodszych. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze zajmując ostatecznie II miejsce.

Po uzyskaniu kwalifikacji w zawodach powiatowych nasi dwaj uczniowie klas III gimnazjalnych  reprezentowali powiat wejherowski w zmaganiach najlepszych lekkoatletów województwa pomorskiego.  Zdobyli medale brązowy i srebrny.

Rozgrywkami w Pucku zakończyliśmy sezon zmagań sportowych w roku szkolnym 2018/2019. Nasze drużyny siatkarskie rywalizowały w zawodach powiatowych, w siatkówce plażowej.  Nasze dwie drużyny zajęły miejsca tuż za podium.

30 maja 2019 r. odbył się ostatni etap Miejskiego Konkursu  Matematycznego klas ósmych. Do tego etapu przystąpiło dwudziestu czterech uczniów z  wejherowskich szkół. Pierwsza część obejmowała zadania w formie pisemnej i wyłoniła trójkę najlepszych matematyków, którzy w kolejnej części konkursu walczyli o miejsce na podium.

Kolejny już raz, dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców, sponsorów i uczniów – wolontariuszy, odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Przed wakacjami przypomniano zasady bezpieczeństwa, śpiewano, tańczono, grillowano, uczono się i bawiono. Chociaż pogoda była kapryśna, to atmosfera panująca podczas festynu wynagrodziła uczestnikom wszystkie niedogodności.

Tradycyjnie uczniowie klas kończący szkołę podstawową, w tym roku po raz pierwszy od 19 lat to uczniowie klas VIII zorganizowali wraz z wychowawcami „Dzień Rodzica”, który był dowodem wdzięczności za opiekę, miłość i trud wychowawczy ora okazja by podziękować rodzicom za współprace ze szkołą.

Kolejny już raz odbył się w naszej szkole konkurs talentów – każdy mógł zaprezentować swoją pasję; tańczono, śpiewano, grano, malowano.

Nasze uczennice  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie „Sokrates”. Amelia Klamann zdobyła III miejsce w Konkursie Literackim.

Zespół wokalny Awokado zdobył II miejsce w Przeglądzie wokalnym. Natomiast chłopcy zajęli III miejsce, oraz dwa wyróżnienia w kategorii soliści, a chór szkolny zdobył I miejsce na konkursie chóralnym „Pomerania Cantat” w Koszalinie.

Po raz kolejny  uczniowie klas trzecich spotkali się na boisku naszej szkoły , aby rozegrać turniej piłki nożnej. Zawodnikom towarzyszył doping rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek. Po sportowej walce wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 3b, drugie miejsce 3a, a trzecie klasa 3c.

Dzień Dziecka jak co roku świętowali uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Były wyjścia na lody, do kina oraz wycieczki.

Przez cały rok szkolny odbywały się zajęcia terenowe z geografii oraz zajęcia przyrodnicze dla klas I-III organizowane przez WZNK.

11 i 14 czerwca 2019 r. odbyły się apele pod hasłem Bezpieczne wakacje. Przypomniano o zasadach bezpieczeństwa, podsumowano wyniki w nauce, konkursach i zachowaniu.

Rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowy, ponieważ po raz ostatni pożegnaliśmy uczniów klas gimnazjalnych, a po raz pierwszy uczniów klas ósmych. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni odznaką „Złotej tarczy”, wyłoniono „Najlepszego absolwenta” oraz ucznia z najlepszą frekwencją. Po części artystycznej,  pani Dyrektor przypomniała o zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali świadectwa i udali się na zasłużony odpoczynek.

2017/2018

Uśmiechnięci i wypoczęci rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/2018. Szczególny rok, bowiem po likwidacji oddziałów gimnazjalnych i utworzeniu klas VII nasza szkoła funkcjonować będzie w dwóch budynkach, przy Osiedlu 1000-lecia PP oraz przy ulicy Sobieskiego 300. Z tego powodu uczniowie klas VII oraz klas II i III gimnazjum przywitali nowy rok w budynku przy ulicy Sobieskiego 300, pozostali uczniowie w budynku na Osiedlu 1000-lecia PP. Wszystkim uczniom Pani Dyrektor Olga Tomaszewska życzyła owocnej pracy i wielu sukcesów.

15 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone debatą. W skład nowego Samorządu weszli : przewodniczący – Patryk Daleki z VIb, zastępcy – Marta Byczk z VId oraz Artur Struk z VIe.

21 września odbyło się spotkanie Rady Rodziców, podczas którego podsumowano miniony rok szkolny  oraz wybrano przewodniczącą Rady, którą została Pani Lilianna Breen, a jej zastępcami  Pani Justyna Ostrowska oraz Pani Patrycja Grochowska.

23 września odbyły się zawody kolarskie MTB Marton Gdynia. Na podium stanęła uczennica klasy VIIc Gabrysia Bohaczewska.

26 września zorganizowano coroczny Dzień Języków Obcych, podczas którego wszyscy mogliśmy się dowiedzieć o tradycjach i zwyczajach państw europejskich. Można było również skosztować europejskich przysmaków, przygotowanych prze uczniów wraz z rodzicami oraz obejrzeć przygotowane przez drugie klasy gimnazjalne pokazy multimedialne. Dwa dni później – 28 września obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia, każdy mógł sprawdzić swoją pamięć i wiedzę dzięki zadaniom przygotowanym przez nauczycieli.

29 września to tradycyjnie w naszej szkole Dzień Patrona Józefa Wybickiego. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę IIIb pod kierunkiem Pana Marcina Lilli. Klasy siódme natomiast miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat życia i twórczości Józefa Wybickiego podczas międzyklasowego konkursu.

Dzień Patrona jest również wyjątkowy dla klas pierwszych, gdyż właśnie wtedy odbywa się ich ślubowanie. W uroczystym ślubowaniu wszyscy pierwszoklasiści przyrzekali, że będą dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. W tej pięknej uroczystości wzięła udział dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście.

Również 29 września młodzież Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem, Panią Katarzyną Karbownik, wzięła udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Zebrane produkty przekazano do Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie.

11 października w ramach Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego „Szansa dla przedszkolaka” grupę 0b odwiedził pan Tomasz Hirsz, trener kickboxingu i wiceprezes stowarzyszenia. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, zaprezentowanie sportu walki, jakim jest kickboxing oraz omówienie zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski  przygotował 13 października uroczystą akademię oraz moc życzeń dla nauczycieli.

W październiku ogłoszono wyniki głosowania na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego.   Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła wniosek  pt. „Siłownia zewnętrzna ze stołami do ping-ponga”, który zajął III miejsce. Wszyscy cieszyliśmy z tak dobrego i czekamy na realizację projektu na naszym boisku!

Pierwsze spotkanie w ramach innowacji programowej „Żyję zdrowo, na sportowo, przy okazji zwiedzam świat” odbyło się 14 października.  Celem przewodnim innowacji jest wdrażanie do aktywnego wypoczynku poprzez wzbogacenie programu nauczania w treści szeroko pojętej turystki oraz rekreacji ruchowej. Po zbiórce wszyscy udali się rowerami na osiedle Fenikowskiego, aby zapoznać się z okoliczna zielenią oraz rozpoznać gatunki drzew. Był też czas na posiłek i zabawę.

W wojewódzkim konkursie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Idźmy naprzód z nadzieją”, który odbył się 17 października, uczennica klasy IIIa Amelia Kąkol zdobyła III miejsce

18 października nauczyciele klas IV zorganizowali Festyn Integracyjny dla uczniów klas IV, ich rodziców. Klasy rywalizowały w przyjaznej atmosferze w wielu ciekawych konkursach i zawodach sportowych, po których wszyscy mogli zregenerować siły w szkolnej kawiarence. Zmagania  wygrała klasa IVd, która zdobyła 349 punktów.

Drużyna uczennic klas szóstych w składzie: Magda Darga, Eliza Butowska, Martyna Grzebyk, Amelia Hewelt, Nikola Krzebietke, Adrianna Pałasz, Julia Rychert, Julia Szwarc, Maria Szweda, Amelia Treder i Karolina Werner zajęła IV miejsce w Miejskich Igrzyskach dla dzieci w Unihokeju.

23 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym, w których nasza szkolna reprezentacja, dziewcząt jak i chłopców, zdobyła złote medale!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego jego przewodnicząca Paulina Potratz z klasy II gimnazjalnej odwiedziła oddziały przedszkolne, którym czytała bajki Jana Brzechwy, w ramach cyklicznej akcji Gimnazjaliści czytają przedszkolakom.

24 października odbyły się w naszej szkole Miejskie Igrzyska Sportowe w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasi uczniowie, zarówno dziewczęta (Ania Frankowska, Julia Szwarc, Magda Darga) jak i chłopcy (Piotr Burchart, Antoni Thiel, Wiktor Niszczot), wywalczyli złote medale!

Październik to miesiąc, w którym odwiedzamy miejsca pamięci narodowej. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, udali się do Piaśnicy, miejsca pomordowania Polaków z okresu II Wojny Światowej, aby uporządkować groby oraz poznać i zapamiętać historię tego miejsca a także jego znaczenie dla naszej historii.

W ramach obchodów Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w debacie oxfordzkiej pt. „Polacy korzystają czy odrzucają wartości Marszałka Piłsudskiego?- blaski i cienie polskiej demokracji latach 1918-2018”. Debata zorganizowana z okazji Dnia Niepodległości przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbyła się w budynku Biblioteki Gminnej. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą historyczną i umiejętnością argumentowania, która została dostrzeżona i doceniona przez obecnych gości, m.in. posła Jerzego Budnika.

Szóstego i siódmego listopada odbyły się powiatowe zawody sportowe dzieci w drużynowym tenisie stołowym, w których nasi uczniowie zajęli IV miejsce ( dziewczęta) oraz V ( chłopcy).

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc uczniowie klas młodszych samodzielnie przygotowali zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki. Pyszne śniadanie dodało energii na cały dzień, zarówno do nauki jak i zabawy!

Rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy 9 listopada organizując coroczny uroczysty Wieczór Niepodległości dla rodziców uczniów klas V. Ponadto wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa, Pan Bogdan Tokłowicz, Przewodniczący Rady Miasta, oraz Pan Bogdan Suwara, Sekretarz Miasta Wejherowa. Uczniowie klas piątych, pod kierunkiem wychowawców, przygotowali wspaniałe przedstawienie słowno-muzyczne, które było piękną lekcją patriotyzmu dla wszystkich, które dzień później przedstawili na szkolnych apelach. Również uczniowie klas I-III przygotowali apel z okazji naszego narodowego święta.  Na holu można było podziwiać ciekawą wystawę pt. „Święto Niepodległości oczami dzieci”. Natomiast uczniowie klas siódmych oraz gimnazjalnych wzięli udział w I Szkolnym Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przegląd, przygotowany z wielkim zaangażowaniem, spotkał się z ciepłym przyjęciem młodzieży.

16 listopada odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii, w której udział wzięły klasy IIIf oraz IIIa. Pomysłodawcą lekcji był pisarz i miłośnik historii pan Rafał Dębski, a temat spotkania brzmiał : „Życie Słowian za czasów Mieszka I”. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały domostwa przodków, poznać ich obyczaje, poznać ich funkcjonowanie w codziennym życiu. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z bronią z epoki oraz zadawać pytania.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – 20 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował debaty dla uczniów klas IV i V. Uczniowie wspólnie zastanawiali się jakie mają prawa i obowiązki.

24 listopada nasi  uczniowie pod opieką p. W Szypelt i p. A. Peplińskiej-Kardy  udali się do Miejskiej Biblioteki, by przedstawić pokaz artystyczny, który przygotowali z okazji Dnia Seniora.  Program cieszył wielkim zainteresowaniem zgromadzonych gości.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nasza szkoła po raz czwarty zorganizowała zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier planszowych, zabawek oraz materiałów plastycznych i szkolnych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Trójmieście. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane fundacji Mam Marzenie.

W dniach 27 listopada do 22 grudnia odbyła się w naszej szkole, już kolejny raz, XVIII edycja programu „Góra grosza”, organizowana przez towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem projektu było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom żyjącym poza własną rodziną. Rodzice, dzieci i nauczyciele chętnie brali udział w akcji, w której udało się zebrać 68 131 sztuk grosza.

27 listopada w Wejherowie rozegrany został Turniej Mikołajowy w Futsalu Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły spisała się doskonale, zajmując II miejsce, nie ponosząc w turnieju żadnej porażki. Agata Smolińska z naszej drużyny została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Z okazji Mikołajek – Szóstego grudnia odbył się coroczny  kiermasz świąteczny, któremu towarzyszył Koncert kolęd. Wielkim powodzeniem cieszyła się świąteczna kawiarenka, z której szybko znikały pyszne ciasta. Święty Mikołaj również nie zawiódł, przynosząc wszystkim słodycze.

Szkole Koło PCK zorganizowało  ósmego grudnia, w budynku przy ulicy Sobieskiego 300,  akcję charytatywną  pod nazwą „Kawiarenka”. Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz zaangażowani rodzice piekli ciasta i ciasteczka, które sprzedawano w szkole. Pieniążki, uzyskane ze sprzedaży, przekazano na zakup żywności dla osób starszych i potrzebujących.

Trzynastego grudnia siatkarki naszej szkoły wygrały  w turnieju o Puchar Przewodniczącego LZS.

Tego samego dnia uczniowie klasy IVg  pod opieką wychowawcy, p. Agnieszki Peplińskiej- Kardy i p. Beaty Hinc, udali się Domu Opieki Społecznej w celu obdarowania podopiecznych własnoręcznie wykonanymi prezentami. Uczniowie przygotowali również krótki występ wokalno-artystyczny oraz odśpiewali wspólnie z mieszkańcami Domu kolędy. Świąteczny nastrój dopełniły życzenia pomyślnego Nowego Roku. Data 13 grudnia okazała się szczęśliwa dla chóru naszej szkoły, który pod dyrekcją pani Aleksandry Janus, wziął udział w konkursie kolę Małego Trójmiasta Kaszubskiego i zakwalifikował się do finału w styczniu.

Piętnastego grudnia nasi młodzi sportowcy wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w lekkoatletyce halowej. Maciej Lisewski zajął II miejsce w skoku w dal z miejsca, Wojtek Lechicki V miejsce w tej samej dyscyplinie a Martyna Frankowska IV miejsce w pchnięciu kulą.

W tym świątecznym miesiącu gościł w naszej szkole teatr historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”, który przygotował dla uczniów żywą lekcję historii pt.”Długi wiek XIX”, ukazującą zawiłe losy Polski od Powstania Kościuszkowskiego do Powstania Styczniowego, odbyły się  ( 16.12)pierwsze zajęcia w ramach innowacji programowej, nauczające pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem zajęć było nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności  z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz stworzenie warunków do rozwoju  zainteresowań a także wzbudzenie u dzieci troski o zdrowie własne i innych.

Osiemnastego grudnia odbyło się podsumowanie XXIV Pomorskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt. „Gwiazdka tuż, tuż”, organizowanego przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Nasza uczennica, Nadia Pranga, zajęła II miejsce w kategorii klas I-III „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Grudzień w naszej szkole zakończył się wieczorem kolęd w budynku na ul. Sobieskiego oraz Wieczornicą świąteczną w budynku na os. 1000-lecia, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

24 stycznia grupa 0 b wybrała się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabowidzących na pastorałkę „Kolęda jednej nocy” w wykonaniu uczniów Ośrodka. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd dzieci udały się na wspólny poczęstunek a następnie na zwiedzanie sal lekcyjnych.

Pierwsze półrocze zakończyło się balem karnawałowym dla klas I-III, dyskoteką dla uczniów klas starszych oraz apelem podsumowującym osiągnięcia.

W pierwszym tygodniu ferii chętni uczniowie z klas 0-III brali udział w zajęciach zorganizowanych przez szkołę pt. ”Baśniowe poranki”. Pod opieką nauczycieli wspólnie czytali książki, wykonywali różnorodne prace plastyczne i uczyli się przez zabawę.

Trzynastego lutego odbyły się  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt, w których nasze uczennice zdobyły II miejsce, a piętnastego lutego odbyły się W Rumi Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w których reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

W dniach od piętnastego do dwudziestego ósmego lutego w gościnnych progach Filharmonii Kaszubskiej można było podziwiać wystawę na temat pasji i działań uczniów naszej szkoły.

Dnia dwudziestego pierwszego lutego w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego zostały zorganizowane „Zabawy językiem polskim” oraz „Łamańce językowe”. W konkursie udział brali uczniowie klas IV. W kategorii Łamańców językowych brało udział dwoje uczniów z każdej klasy, natomiast w Zabawach językiem polskim trzyosobowa drużyna. Mistrzem Łamańców językowych naszej szkoły została Sandra Łukaszewicz, natomiast konkurs Zabaw językiem polskim wygrała klasa IVd.

Dwudziestego drugiego lutego odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VI wygrali Zuzanna Szczypior z kl. IVa oraz Patryk Bisewski z kl. Vb, w kategorii klas VII, II i III gimnazjum wygrała Kinga Maksymiuk z kl.VIIc. Odbyły się również eliminacje do konkursu poezji śpiewanej, które wygrała Natalis Klein z IIIg gimnazjum.

Również dwudziestego drugiego lutego reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Trudne wierszyki łamiące języki”, zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jakub Kosecki z klasy IIIf zajął wspaniałe III miejsce!

W sobotę 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Miasta Wejherowa, w których reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas VII oraz II gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych w klasyfikacji zespołowej zajęliśmy IV miejsce oraz VII I VIII indywidualnie.  W kategorii klas gimnazjalnych zajęliśmy drużynowo III miejsce, natomiast indywidualnie IV i V.

Natalia Matejewska, uczennica klasy VIIc została po raz drugi laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Natalia jako jedyna z powiatu wejherowskiego znalazła się w gronie laureatów! Natalię do konkursu przygotowała p. Iwona Buczyło – Sikora.

Szóstego marca odbyły się Szkolne Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówkę, w których reprezentacja chłopców i dziewcząt naszej szkoły zajeła II miejsce.

Siódmego marca  został zorganizowany, zgodnie z tradycją, Dzień Otwarty. Wśród atrakcji przygotowanych na ten szczególny dzień znalazły się : kawiarenka z nieodłącznymi słodkościami, liczne gry i zabawy, kiermasze oraz występy muzyczne naszych uczniów oraz zaproszonych gości.

Ósmego marca odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce, w których drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zajęły II miejsce.

Również ósmego marca odbyła się niezwykła lekcja astronomii, której tematem były zjawiska astronomiczne, zwane czarnymi dziurami. Lekcję przygotował i przeprowadził pan Rafał Dębski, autor wielu powieści fantasy i entuzjasta astronomii.

Dziewiątego marca Vanessa Kerner oraz Mateusz Błaszkiewicz z klasy IIe gimnazjum pod opieką p. Marleny Kreft reprezentowali naszą szkołę  w finale powiatowego konkursu języka niemieckiego  „Profil in Deutsch” , zorganizowanego przez ZSP 4 w Wejherowie. Vanessa Kerner zajęła III miejsce natomiast Mateusz Błaszkiewicz IV miejsce.

Dziewczęta z klasy VI b odwiedziły w marcu wystawę malarstwa pani Honoraty Wocial, absolwentki naszej szkoły. Wystawa miała miejsce w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

12 marca odbyły się XI Podchody Miejskie z okazji Wyzwolenia Wejherowa. Konkurs miał charakter gry miejskiej, w której zawodnicy musieli rozwiązać zagadki dotyczące charakterystycznych miejsc   w mieście, następnie udać się tam i wykonać kolejne zadania. Gospodarzem zabawy był Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, organizatorem Szkoła Podstawowa nr 9 z Panią Dyrektor Olgą Tomaszewską na czele. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce!

Czternastego marca uczniowie klas III gimnazjalnych świętowali dzień liczby π. Uczniowie łączyli naukę z zabawą, pokonując matematyczny tor przeszkód, omawiając prezentacje multimedialne na temat „Matematyka w obiektywie”. Nad przebiegiem imprezy czuwała p. Justyna Wiercińska, organizatorka i pomysłodawczyni.

Piętnastego marca odbyło się spotkanie autorskie z pisarzami Rafałem Dębskim oraz Dariuszem Domagalskim, autorami powieści fantasy, science fiction i kryminalnych. Uczestnicy spotkania wzięli udział w prelekcji pt. ”Sztuka wojenna średniowiecza”, po zakończeniu spotkania była możliwość otrzymania autografów od pisarzy. Spotkanie, które zorganizowała p. Iwona Buczyło-Sikora, odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarza.

Szesnastego marca uczniowie języka kaszubskiego z klasy III a wraz z nauczycielką, p. Haliną Groth, wzięli udział w finale wojewódzkim XVI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej. W kategorii solistów wygrał nasz reprezentant Krzysztof Kołodziej, natomiast w kategorii zespołowej nasze dziewczęta zajęły II miejsce.  Tego samego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka, z tej okazji odbył się konkurs  dla klas IV. Trzyosobowe drużyny walczyły w różnych konkurencjach, musiały się wykazać znajomością języka angielskiego, dobrą pamięcią a nawet spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim! Zawody wygrała klasa IV a.

Dwudziestego pierwszego marca uczniowie języka kaszubskiego, wraz z opiekunem, p. Haliną Groth, wzięli udział w siódmych spotkaniach regionalnych pt. „Powitanie wiosny na Kaszubach”. Uroczystość odbyła się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Krzysztof Kołodziej zajął I miejsce w konkursie piosenki kaszubskiej.

W marcu Redzie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Małym Trójmieście Kaszubski, w którym nasza reprezentacja w składzie : Wojciech Lechicki, Hubert Gostkowski i Paweł Grzona zajęła wspaniałe II miejsce.

Dwudziestego szóstego marca w Starostwie Powiatowym odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których nasz uczeń, Maciej Lisewski, zajął I miejsce. W eliminacjach powiatowych, które obyły się w kwietniu, Maciej zajął IV miejsce.

Dwudziestego siódmego marca uczniowie klasy III b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o wielu ciekawych zwyczajach świątecznych związanych z Wielkanocą panujących na Kaszubach a podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych.

Szóstego kwietnia uczennice klasy VII b wzięły udział w II spotkaniu z cyklu „Akademia Niepodległości”. Dziewczęta obejrzały wystawę pt. Ojcowie Niepodległości a następnie w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wysłuchały wykładu dra Zbigniewa Girzyńskiego pt. Orlęta lwowskie.

W Miejskich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczni w Ruchu Drogowym” drużyna naszej szkoły, pod opieką p. Mirosławy Ciesielskiej, zajęła II miejsce.

W kwietniu drużyna piłkarska chłopców wzięła udział w Mistrzostwach Wejherowa w Piłce Nożnej Chłopców, w których zdobyła brązowy medal.

Jedenastego kwietnia klasa III a odwiedziła Powiatowy Zespół Szkół Policealnych, gdzie zorganizowano V Wejherowski Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wśród atrakcji znalazły się m.in. zajęcia jogi, masaż dłoni i pleców czy badanie stóp. Po zajęciach udano się na zdrowy i pyszny poczęstunek.

Szesnastego kwietnia klasę III b odwiedził pan Jacek Thiel, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wejherowie. W czasie spotkania wspaniały gość opowiedział uczniom o wielu ciekawostkach dotyczących naszego regionu a po zakończeniu rozdał wszystkim uczestnikom upominki – książeczki pt. „ W powiecie wejherowskim są same atrakcje. Mamo, tato, pojedźmy tam!”.

Siedemnastego kwietnia uczennice języka kaszubskiego, Pola Gołąbek i Nadia Pranga, wzięły udział w XLVII konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej, w którym Pola Gołąbek zajęła II miejsce i uzyskała awans do etapu powiatowego.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas drugich gimnazjum mogli obejrzeć inscenizację pt.”Jak rozweselić ziemię”, przygotowaną pod kierunkiem p. Gabrieli Kustusz i p. Marii Langa.

Wiktor Zantowicz, uczeń II klasy gimnazjalnej, został finalistą Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego a także laureatem Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego.

W kwietniu klasy trzecie gimnazjalne przystąpiły do egzaminu gimnazjalisty.

Dwudziestego pierwszego kwietnia odbył się coroczny Turniej Piłkarski klas trzecich o Puchar Pani Dyrektor, który wygrała klasa III f.

Dwudziestego szóstego kwietnia odbył się wieczór poetycki pt. „Wiosna w poezji i muzyce”, na który tłumnie przybyli zaproszeni goście, Przewodniczący Rady Miasta, pan Bogdan Tokłowicz, Dyrekcja szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Lilianna Breen a także rodzice i nauczyciele. Wszyscy poczuliśmy powiew wiosny słuchając wspaniale przygotowanych piosenek oraz interpretowanych z wielkim zaangażowaniem wierszy.

W maju, z okazji ważnych świąt państwowych – 1 maja, Święto Pracy, 2 Maja, Dzień Flagi oraz Maja, Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja-  odbyły się apele przypominające o tych ważnych wydarzeniach w historii Polski.

Dziewiątego maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, w których drużyna chłopców zajęła II miejsce.

W Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy. W tej edycji II miejsce zajęła Kinga Przezdziecka z klasy II gimnazjum w kategorii wiedza, natomiast Karolina Thiel z klasy II gimnazjum zajęła III miejsce w kategorii prezentacja multimedialna. Uczennice przygotowały panie  Lucyna Kozielecka oraz Katarzyna Merc.

Uczniowie klasy II b oddziału gimnazjalnego zajęli III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie przygotowali film – wywiad z Józefem Piłsudskim.

Jedenastego maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, odbył się apel, którego tematem była „Rozprawa nad książką”. Przenieśliśmy się na salę sądową, gdzie prokurator i obrońca wysuwali argumenty za i przeciw, ostatecznie jednak książka wygrała.

Uczeń klasy III b Jakub Markowski zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym – Mistrz Matematyki.

Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Europejskim, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie. Patronem konkursu był europoseł pan Jarosław Wałęsa. Nasi uczniowie zajęli w konkursie IV i V miejsce oraz otrzymali dwa wyróżnienia.

Wejherowo i Chełmno to dwa miasta partnerskie. Od 5 lat nasza szkoła prowadzi wymianę międzyszkolną ze Szkołą Podstawową nr 2 w Chełmnie. Podczas tegorocznej wizyty nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytki miasta oraz brali udział w warsztatach teatralnych i z języka niemieckiego, natomiast uczniowie z Chełmna zwiedzili sale historyczne w naszym pięknym ratuszu i uczestniczyli w projekcji filmu w Filharmonii Kaszubskiej.

Szesnastego maja odbył się w naszej szkole coroczny konkurs „Baśnie znane i nieznane”, w którym udział wzięły drużyny z pięciu wejherowskich szkół. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania a konkurs wygrała drużyna z dziewiątki!

Dwudziestego trzeciego maja odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, z których nasze reprezentantki przywiozły brązowy medal ze sztafety 4×100 metrów.

Również w tym dniu nasza szkoła była organizatorem prelekcji prof. Bronisławy Woźniczka-Paruzel   z uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu nt. „Kultury czytelniczej młodego pokolenia”, w której uczestniczyli bibliotekarze z miasta Wejherowa i okolic.

5 czerwca nasza szkoła wzięła udział w pobiciu rekordu osób przebranych za motyle. Rekord udało się pobić dzięki zaangażowaniu organizatorki akcji, pani Agnieszki Willmy, a także Dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców. Na rynku wejherowskim zebrało się 1009 osób co pozwoliło odebrać organizatorom certyfikat od przedstawiciela Biura Rekordów Polski. Daliśmy słowo i zamotyliliśmy Wejherowo!

Siódmego czerwca uczniowie klasy VI e pod opieką nauczycieli oraz przedstawiciela IPN uczestniczyli w grze miejskiej pt. „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie”, przygotowanej przez oddział IPN w Gdańsku. Uczniowie z planem miasta szukali zaznaczonych punktów, rozwiązując na miejscu karty pracy.

Uczniowie klasy V a uczestniczyli od kwietnia do maja w projekcie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku pod hasłem „Zielone miasto”. W ramach projektu uczestniczyli w trzech spacerach – Wierzba – Królewska Dolina; Jesion – Oliwa; Wielka Aleja – Lipa. W trakcie spacerów pod opieką przewodnika poznawali ciekawostki przyrodnicze i historyczne związane z Gdańskiem.

W czerwcu uczniowie klas III gimnazjalnych wspaniale bawili się na balu przygotowanym przez rodziców.

Nasz chór szkolny zdobył Złoty Dyplom na konkursie chórów szkolnych w ramach projektu „Śpiewająca Polska” oraz Złote Pasmo na Ogólnopolskim konkursie Chóralnym w Żukowie.

Konrad Ellwart, uczeń klasy VI c, zajął III miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych.

W Ogólnopolskim Konkursie Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska, laureatem został Witek Milewski z klasy IV d a finalistami zostali Mikołaj Kłosowski z IV d  i Zosia Pawlikowska z IV e. Wśród uczniów klas gimnazjalnych uzyskała Julia Sinkiewicz z klasy VII b.

Piętnastego czerwca odbył się coroczny Festyn Integracyjny, który jak co roku zgromadził wielu gości i uczestników. Przygotowane zabawy, konkursy, wspaniałe występy muzyczne oraz pyszny poczęstunek sprawiły, że godziny upływały szybko i mile na wzajemnych rozmowach i podziwianiu występów uczniów i zaproszonych gości.

Dziewiętnastego czerwca odbył się apel dla klas I-III pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, przypominający o zasadach bezpiecznej zabawy w czasie letniego wypoczynku.

Odbyły się również apele podsumowujące wyniki w nauce, konkursach i zachowaniu. Wielu uczniów odebrało nagrody i dyplomy. W zależności od kategorii, dyplomy przyznawano indywidualnie jak i całym klasom.

Tradycyjnie dla oddziałów gimnazjalnych zorganizowaliśmy uroczystość „Najlepsi z najlepszych”, podczas której wręczono nagrody uczniom za wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz działalność na rzecz szkoły. Dwie uczennice otrzymały nagrody im. Mikołaja Kopernika  wręczane przez zastępcę Prezydenta Miasta Wejherowa Pana Arkadiusza Kraszkiewicza, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Bogdana Tokłowicz, przedstawiciela Starostwa Powiatowego Pana Jacka Thiela i Pani Dyrektor Olga Tomaszewska.

Rok szkolny 2017/2018 pożegnaliśmy uroczystością, po której, ze świadectwami w dłoniach, uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek.

2016/2017

1 września 2016 r. znowu zabrzmiał dzwonek na lekcje, zapowiadając tym samym moc wrażeń i nowych doświadczeń w nadchodzącym roku szkolnym.

16 września uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata” i pogadankach na temat ekologii. 28 września uczciliśmy pamięć patrona naszej szkoły biorąc udział w apelach, wartach honorowych a szóste klasy zwiedzały Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. 29 września najtęższe umysły z naszej szkoły reprezentowały nas w miejskich zawodach szachowych. 30 września, jak co roku, chłopcy zostali obsypani słodkościami i życzeniami z okazji Dnia Chłopaka.

W październiku społeczność uczniowska wybrała Samorząd Uczniowski w składzie: Martyna Szyjkowska, Weronika Gruchel i Kinga Plackowska. W ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” klasy III gościły w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

10 października nasi sportowcy zdobyli pierwsze medale w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel dla pracowników szkoły, dziękując tym samym za trud pracy, a Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową. Nie zapomnieliśmy też o potrzebujących z hospicjum i ze schroniska w Dąbrówce – zbiórki darów przerosły nasze oczekiwania. Z okazji Halloween Rada Rodziców zorganizowała konkurs na najładniejszy lampion z dyni.

W listopadzie klasy trzecie upamiętniły pomordowanych w lasach Piaśnickich. Klasy piąte wraz z wychowawcami przygotowały program patriotyczny dla swoich rodziców i zaproszonych gości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. 10 listopada nasi tenisiści po raz pierwszy rozegrali zawody na nowej sali gimnastycznej. 21 listopada nasi najmłodsi uczniowie oglądali występ Moskiewskiej Rewii na lodzie, która przeniosła ich w magiczny świat bajek Andersena. Z okazji Międzynarodowego Dania Pluszowego Misia zbieraliśmy dary dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W szkole miały miejsce liczne warsztaty, prowadzone przez: psiego terapeutę, ornitologa i instruktora kickboxingu. 20 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował debatę dla klas czwartych na temat praw i obowiązków dziecka. Nasi sportowcy zdobyli kolejne medale w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju i zawodach tenisa stołowego.

6 grudnia Święty Mikołaj częstował wszystkie dzieci słodkościami. W naszej szkole gościliśmy też Mariami Dżikidze z Tbilisi, która opowiedziała o kulturze Gruzji i próbowała nauczyć nas kilku słów w swoim ojczystym języku.  W grudniu po raz kolejny odbyła się akcja „Góra Grosza”. Nasze chórzystki pod dyrekcją p. Aleksandry Janus zakwalifikowały się do finału II Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta. Jak co roku, zorganizowano kiermasz świąteczny z pięknymi ozdobami i pysznymi wypiekami naszych uczniów, natomiast Rada Rodziców zorganizowała świąteczną loterię. W grudniu braliśmy też udział w licznych przedstawieniach i pokazach filmowych. Przedszkolaki przygotowały piękne jasełka dla rodziców, a klasy starsze wieczornicę z gościnnym występem orkiestry „Fermata”. Wychowawcy wraz z klasami obchodzili uroczyste Wigilie klasowe.

W styczniu przedszkolaki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaproszono szanownych gości na przedstawienia po których wręczono własnoręcznie zrobione upominki.

Nasze sportsmenki z klas czwartych wywalczyły trzecie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W lutym odbył się konkurs fotograficzny „Moje Wejherowo”, podczas którego ujawniły się nowe talenty naszych uczniów. Natomiast w Powiatowej Bibliotece Publicznej uczniowie klas młodszych zmagali się w konkursie „Trudne wierszyki łamiące języki”. Nasi sportowcy tradycyjne wywalczyli kolejne medale: III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej i Mini Piłce Siatkowej w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. 7 lutego zostaliśmy zaś mistrzami Wejherowskich Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej. Przedszkolaki wyjątkowo zaprosiły swoich dziadków i babcie do świętowania  na sportowo.  Wiedzą z informatyki popisali się Karol Zych i Natalia Matejewska zdobywając III miejsce w XII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Klasa VI d sprawdzała swoje umiejętności detektywistyczne podczas warsztatów pt. „Techniki śledcze. Warsztaty dla dzieci” prowadzonych przez pisarkę Jolantę Knitter-Zakrzewską. 22 lutego panie z klas młodszych z wychowankami zorganizowały wieczór pełen kultury, w którym królowała zima. Uczniowie klas drugich z wychowawcami zorganizowali „Noc z Brzechwą” podczas której świetnie się bawili i nocowali w szkole! Klasy czwarte brały udział w zabawach z językiem polskim z okazji Dnia Języka Ojczystego. 27 lutego odbyło się spotkanie z cyklu „Ćwiczę z mamą”.

Tradycyjnie w marcu zorganizowaliśmy Dzień Otwarty naszej szkoły, na którym można było podziwiać talenty,  poznać nauczycieli, zajrzeć do każdego zakamarka i spróbować domowych wypieków. Pożegnaliśmy też zimę m.in. robiąc piękne „Marzanki” z włóczki w Powiatowej

Bibliotece Publicznej. Wiosnę powitaliśmy na wesoło „Dniem na Opak”, a korytarze naszej szkoły zazieleniały w Dniu Św. Patryka. 15 marca chłopcy zajęli II miejsce  w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Koszykowej.  Pani z plastyki po raz trzeci przeprowadziła konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. 12 marca z okazji wyzwolenia Wejherowa uczniowie wraz z opiekunami przygotowali apele upamiętniające to ważne dla nas wydarzenie. Natomiast uczniowie klas piątych brali udział w dziesiątej edycji Podchodów Miejskich. 29 marca uczniowie klas III uczestniczyli w promocji zdrowego stylu życia w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie poznając m.in.  tajniki pracy stomatologa.

Kwiecień zaczął się od wyjazdu uczniów klas piątych i szóstych na obóz językowy EuroWeek.

Wiosna to też czas zawodów sportowych: Miejskich i Powiatowych Drużynowych Biegów Przełajowych oraz Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce. To też okres wielkich sukcesów jak wicemistrzostwo Półfinału wojewódzkiego Szkół Podstawowych w Minipiłce nożnej oraz „Złoty dyplom”  w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu dla naszego chóru szkolnego.

W maju Pani Olga Tomaszewska została ponownie wybrana na dyrektora naszej szkoły. Gratulujemy!.

Organizowaliśmy liczne konkursy: IX miejski Konkurs Matematyczny, miejski konkurs „Baśnie znane i nieznane”, szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Bibliotek uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczyste apele.

Przedszkolaki gościły grupę SIM PCK z ZSP w Redzie, która instruowała dzieci na temat podstawowych technik ratowania życia. Natomiast grupa Oa i Ob miały przyjemność gościć w klasie niezwykłe zwierzęta: pytona królewskiego, gekona lamparciego i ptasznika! Od ich opiekunów dowiedziały się jakie są zwyczaje i zachowania gadów i płazów. W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców dzieci z klas II gościły w swoich domach misie. W ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej zainteresowani uczniowie brali udział w  grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy”  zorganizowanym przez p. Agnieszkę Wszałek z Oddziału IPN. Klasy czwarte zdawały egzamin na kartę rowerową.

W czerwcu nadszedł upragniony czas wycieczek klasowych. Uczniowie byli m.in. w Toruniu, w Sopocie, na gospodarstwie agroturystycznym w Kiełpinie, czy też na ranczu w Robakowie. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach zorganizowanych na terenie koszar Marynarki Wojennej. Był to też czas na podsumowanie sukcesów naszych zdolnych plastyków i  sportowców.

JUBILEUSZOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

Pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy, jubileuszowy rok szkolny 2015/2016 zabrzmiał 1 września. Pani Dyrektor powitała w tym szczególnym dla szkoły roku wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła uczniom dużo radości i przyjemności ze zdobywania wiedzy. Na uroczystościach obecny był Radny Miasta Wejherowa Pan Czesław Kukowski. W związku z obchodami 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej delegacja z naszej szkoły udała się na uroczystości do Jednostki Wojskowej, gdzie złożyła kwiaty pod obeliskiem.

3 września uczniowie klasy II b i III d złożyli kwiaty i znicze pod Pomnikiem pamięci żołnierzy I Morskiego Pułku Strzelców poległych w 1939 roku w obronie wybrzeża.

Na mocy wyborów przeprowadzonych podczas wrześniowego spotkania członków Rady Rodziców powołano nową przewodniczącą. Została nią Pani Lilianna Breen, która z zaangażowaniem uczestniczyła w życiu szkoły, włączając się do organizacji ważnych wydarzeń, w tym do niezwykle ważnego dla szkoły tegorocznego Jubileuszu 50-lecia.
W trakcie trwania roku szkolnego organizowano liczne apele o zróżnicowanej tematyce. Zgodnie z tradycją, pierwszym apelem w nowym roku szkolnym był apel porządkowy, podczas którego uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie panujące w szkole zasady, zastanowić się nad tym jak postępować, by godnie reprezentować szkołę i z dumą mianować się uczniem wejherowskiej „Dziewiątki”.

Wzorem lat ubiegłych, dnia 18 września uczniowie włączyli się w Akcję Sprzątania Świata, mając świadomość jak ważne jest to, by dbać o środowisko, w którym żyjemy. Zasady ekologii były propagowane przez cały okres roku szkolnego, za sprawą powstania kółka ekologicznego „Zielone Dzieciaki”. Jego członkowie wraz z opiekunką, panią Ewą Aleksandrowicz-Szwarc dbali o sukcesywne poszerzanie świadomości ekologicznej wszystkich uczniów.
29 września to dzień urodzin Generała Józefa Wybickiego – patrona naszej szkoły.

Zgodnie z tradycją, tego dnia klasy I ślubowały, a VI wyjechały na wycieczkę do Będomina- miejsca narodzin Józefa Wybickiego, w którym mieści się Muzeum Hymnu Narodowego.

Jak co roku, 29 września był też dniem szczególnym dla pierwszoklasistów, którzy w wyjątkowym, jubileuszowym roku zostali oficjalnie przyjęci w szeregi uczniów naszej szkoły. Ze względu na dużą liczbę klas pierwszych ślubowanie zorganizowano w dwóch turach. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami, kolegami oraz Polakami. W uroczystości brali udział: Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Tokłowicz, zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Pan Piotr Bochiński, Sekretarz Miasta Pan Bogusław Suwara, Skarbnik Miasta Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, Komendant Straży Miejskiej Pan Zenon Hinca, Radny Miasta Wejherowa – Pan Dariusz Kreft oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Lilianna Breen.

Dnia 30 września 2015 r. odbył się kolejny apel, tym razem na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie z klas drugich wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie. Odbyło się również spotkanie z policjantami, którzy zwrócili uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Tego samego dnia, tj. 30 września 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącą została Karolina Thiel, a jej zastępczyniami Martyna Pastucha oraz Kinga Plackowska.

1 października dzieci razem z opiekunem świetlicy wyjechały do pobliskiej Piaśnicy w celu uporządkowania Paleniska nr 1, którym opiekuje się nasza szkoła.

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym wyjątkowym roku obchodów 50-lecia istnienia szkoły Samorząd Uczniowski przygotował Koncert Życzeń, jak za dawnych lat. Życzenia dla wszystkich kochanych pedagogów SP 9 wyśpiewali: szwedzka grupa Abba, Andrzej Rosiewicz, Danuta Rin, Kasa oraz chór szkolny.
Miejskie obchody święta nauczycieli odbyły się w „Filharmonii Kaszubskiej” 14 października 2015 r. Nie brakowało życzeń, gratulacji i wyróżnień. Dzień Edukacji Narodowej dla wejherowskich pedagogów miał szczególny charakter. Awanse zawodowe odebrało kilkunastu nauczycieli wejherowskich placówek samorządowych, z naszej szkoły Pani Magdalena Sawicka. Podczas uroczystej gali zasłużonym nauczycielom i dyrektorom szkół wręczono nagrody prezydenta miasta- z naszej szkoły były to Panie: Lucyna Bieszke, Aleksandra Rohde oraz nasza Dyrektor Pani Olga Tomaszewska.

28 października odbył się coroczny wyjazd do Piaśnicy uczniów klas III. Dzieci zwiedzając to miejsce, poznały jego historię i znaczenie dla Polaków, złożyły kwiaty oddały cześć poległym tam ofiarom.

W ramach obchodów 1 listopada, uczniowie klasy IV B zapalili znicze na cmentarzu szpitala psychiatrycznego w Wejherowie. Szpital ten działał na przełomie IX i XX wieku, mieścił się w obecnej jednostce wojskowej oraz w budynkach Ośrodka Szkolno- Wychowawczego przy ulicy Sobieskiego. Na cmentarzu, który jest w lesie za szkołą, chowano pensjonariuszy szpitala.

Na początku listopada, oddziały przedszkolne i klasy młodsze przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie daje moc”. 6 listopada dzieci przygoto-wały pyszne śniadanka. Poznały zasady zdrowego odżywiania poprzez zabawę i edukację nauczyły się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, które dodaje energii i wzmacnia umysł na cały poranek.

Ponadto w listopadzie z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas V pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali patriotyczny program słowno-muzyczny, który zaprezentowali podczas apelu dla uczniów klas IV – VI oraz podczas wieczoru niepodległości dla rodziców.

19 listopada odbył się w naszej szkole zorganizowano wieczorek pod hasłem „Jesień w poezji i muzyce”. Uczniowie z klas I-III recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Z okazji obchodów 50-lecia naszej „Dziewiątki” gościliśmy absolwentów, którzy umilili zgromadzonym czas swoimi występami.

20 listopada 2015 roku w szkole odbyła się debata na temat praw dziecka. Wzięły w niej udział klasy IV i V.
Na początku grudnia w naszej szkole, odbył się tradycyjny już kiermasz świąteczny. Tego dnia do wszystkich klas i grzecznych dzieci zawitał Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Na sali gimnastycznej odbył się konkurs kolęd i piosenek świątecznych, który wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój.

Jak co roku zorganizowaliśmy też wigilię dla dzieci, którą na samym początku odwiedził Gwiazdor z prezentami. Nie zabrakło również śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i poczęstunku.

17 grudnia odbyła się już po raz kolejny „Wieczornica”, czyli świąteczne spotkanie z rodzicami. Wydarzenie to wprowadziło nas w okres świąt Bożego Narodzenia, odciągając od wielu obowiązków i wprowadzając radosne oczekiwanie. Atmosferę świąt podkreśliła piękna dekoracja. Na uroczystości obecni byli: przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Lilianna Breen, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa – Pan Piotr Bochiński, Pan Bogdan Tokłowicz – Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa oraz Skarbnik Miasta Wejherowa Pan Arkadiusz Kraszkiewicz.
Tego samego dnia uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią Panią Ewą Aleksandrowicz-Szwarc odwiedzili nową placówkę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą i księgozbiorem biblioteki, zasadami funkcjonowania oraz regulaminem. Spotkaniu towarzyszyło wspólne kolędowanie i występy dzieci.

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowywali wspólnie z wychowawcami spotkania wigilijne.

Po powrocie do szkoły w nowym roku, świętując karnawał, wychowawcy i nauczyciele klas czwartych zorganizowali „karnawałowy zawrót głowy” dla uczniów i rodziców klas czwartych. Zabawa była przednia, dla każdego coś miłego: tańce, śpiewy karaoke, kalambury, technika origami oraz konkurencje sportowe. 18 stycznia na balu karnawałowym bawili się uczniowie klas 0-III.

Dnia 25 stycznia z okazji Dnia Kubusia Puchatka klasa I d udała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej. Na miejscu zostały odczytane fragmenty książeczek przez słuchaczki Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W piątek, 5 lutego 2016 uczniowie klasy VI e odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej św. Wincentego a’Paulo w Wejherowie. Uczniowie przedstawili losy „Dziewczynki z zapałkami”. Po występie widzowie i młodzi aktorzy wspólnie śpiewali kolędy. Przedstawienie w murach szkoły mieli też okazję zobaczyć nauczyciele i rodzice, a także inni uczniowie.

W sobotę, 06 lutego 2016 r. panie wychowawczynie z naszej szkolnej świetlicy zorganizowały bal karnawałowy dla swoich podopiecznych.

Także ferie w szkole spędziliśmy aktywnie aktywnie: 29 chętnych uczniów z klas 0-III w czasie wolnym od nauki uczestniczyło w pierwszym tygodniu ferii w zajęciach zorganizowanych przez naszą szkołę. Pod opieką nauczycieli uczniowie wspólnie czytali książki, wykonywali różnorodne związane z nimi prace plastyczne i uczyli się poprzez zabawę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz dobrego humoru.

Niedługo przed feriami, dnia 12 lutego 2016 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się konkursy:
1. Zabawy językiem polskim.
2. Łamańce językowe.

W połowie lutego rozpoczęły się ferie zimowe, podczas których uczniowie klas młodszych korzystali z zajęć prowadzonych przez p. Emilię Nawrocką i p. Martę Straszewską. W marcu wszyscy wypoczęci i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły, by podjąć nowe wyzwania i zadania.

Początek miesiąca był ciekawy dla najmłodszych dzieci w naszej szkole. Na początku marca grupę 0 a i 0 d odwiedził niezwykły gość, Pan Zenon Pawlak, który jest kominiarzem. Ubrany w tradycyjny czarny strój ze srebrnymi guzikami i cylindrem na głowie, opowiedział o swoim zawodzie, pokazał też dzieciom narzędzia swojej codziennej pracy.
Dnia, a właściwie w nocy z 4 na 5 marca 2016r. uczniowie klasy I a i I e wraz z nauczycielkami zorganizowały „Baśniową noc w szkole”. Nasze sale lekcyjne na jedną noc zamieniły się w sypialnie, hol szkolny przemienił się w jadalnię, a cała szkoła w baśniowy labirynt, który przemierzaliśmy z latarkami w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Skarb udało się odnaleźć! Wieść głosi, że był naprawdę pyszny!

Dnia 9 marca 2016 uczniowie z klasy VI b, c i z kółka historycznego uczestniczyli w zajęciach historycznych prowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska– p. Bartosza Januszewskiego, który zapoznał uczniów z dziejami obozu koncentracyjnego Stutthof i losami jego więźniów. Po pokazie uczniowie obejrzeli relacje byłych więźniów, którzy wspominali swoje obozowe losy.

Marzec był miesiącem pełnym atrakcji i wyzwań dla pierwszoklasistów . Zostali oni pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Poznali swoje prawa i obowiązki w stawaniu się przyjaciółmi książek, znajdujących się w szkolnych zasobach bibliotecznych.

Natomiast klasa I d wiosnę przywitała w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Uczniowie wykonali zakładki do swoich pierwszych książek oraz wielkanocne kurczaczki z materiałów plastycznych. Wysłuchali również książek o tematyce wielkanocnej.

Dnia 17 marca, zgodnie z tradycją, uczciliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka. Na korytarzach zrobiło się wiosennie od ubranych na zielono uczniów! Tego samego dnia odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny ozdób wielkanocnych, które w konkursie ogłoszonym przez Radę Rodziców wykonywali nasi uczniowie.

Z okazji kolejnej marcowej Rocznicy Wyzwolenia Wejherowa odbył się w szkole uroczysty apel przygotowany przez naszych uczniów. Tradycyjnie, już po raz dziewiąty byliśmy organizatorami Miejskich Podchodów z okazji wyzwolenia Wejherowa. W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny ze wszystkich wejherowskich szkół podstawowych. Po teście interaktywnym i męczących podchodach po mieście zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi i trudnymi zadaniami. W konsekwencji zwycięzcą została drużyna z naszej szkoły.

23 marca w klasach pierwszych można było odczuć atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Dzieci były bardzo podekscytowane przybyłym do nas gościem, którym okazał się zajączek. Zajączek obdarował dzieci prezentami.

4 kwietnia 2016 r. odbyła się lekcja przyrody. Dzieci zobaczyły na żywo sowy, sokoła, jastrzębia, które są pod ochroną.

Dnia 5 kwietnia 115 uczniów klas szóstych przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu, który w tym roku szkolnym odbył się po raz ostatni.

7 kwietnia 2016 w klasie IV B odbyła się prelekcja na temat odnawialnych źródeł energii. Przeprowadził ją pan Wojciech Lis. Dzieci dowiedziały się skąd w naszych domach prąd, jakie są tradycyjne metody jego produkcji, a co najważniejsze, jak alternatywnie można go uzyskać. Klasa zdobyła ogromną wiedzę na temat elektrowni wiatrowych, wodnych oraz słonecznych. Dzieci zbudowały małe wiatraczki zasilane energią słoneczną.

Dnia 13 kwietnia uczniowie z klas: I d, II d, II f i II h pojechały na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Gdyni w celu obejrzenia przedstawienia dla najmłodszych pt. : „Piotruś Pan”. Dzieciom bardzo podobał się spektakl, na którym w nieznany dotąd sposób przeżywały historię niesfornego chłopca. Przedstawienie dzięki użyciu technologii 3D, cały czas trzymało w napięciu małych widzów.

Ponadto w kwietniu, w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej uczniowie z klas VI wykonywali prezentacje, plakaty na temat miejsc związanych z II wojną światową w Wejherowie, zaś uczniowie z kółka historycznego pod opieką nauczyciela brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” przygotowanej przez p. Agnieszkę Gumińską z Oddziału IPN w Gdańsku.

15 kwietnia 2016 r. 10 uczniów z klasy VI e uczestniczyło w pierwszym wieczornym spotkaniu z książką pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

Również w piątek, 15 kwietnia zorganizowaliśmy w szkole, już po raz czwarty „Dzień otwarty”. Występy naszych uczniów zgromadziły w naszej szkole wielu rodziców, przyjaciół szkoły i gości.

18 kwietnia klasa I d udała się na warsztaty kulinarne do Olimpu. Pod okiem szefa kuchni dzieci poznały nowe smaki i zapachy. Przygotowały potrawy na bazie naturalnych składników.

Dnia 19.04.2016r. w murach naszej szkoły odbył się konkurs teatralny dla klas V. Jego tematem była mitologia grecka.

W dniu 22 kwietnia 2016r. w naszej szkole obchodzony był uroczyście Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas III przedstawili krótki program artystyczny pt. „W harmonii z przyrodą”, posadzili drzewka oraz sprzątali teren wokół szkoły. W drugiej części uroczystości ogłoszono wyniki całorocznego quizu ekologicznego dla klas młodszych pod hasłem „Ratujmy nasza planetę”. Laureaci otrzymali z rąk pani Dyrektor dyplomy oraz nagrody książkowe.
Dzień później, 16 kwietnia 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 6 w Rumi Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich.

Pod koniec kwietnia uczniowie z kl. VI e (21.04.2016) i z VI a (26.04.2016) pojechali na wycieczkę do Europejskiego Centrum Solidarności. Wyjazd uczniów do ECS poprzedziły zajęcia warsztatowe z pracownikiem IPN na temat Solidarności.

Dnia 27.04.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 37 uczniów z klas VIb i VIc.

W dniach 28 i 29 kwietnia odbyły się w szkole uroczyste apele z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas których uczniowie zaprezentowali przedstawienie oraz montaż słowno-muzyczny na temat historii tego ważnego wydarzenia w naszym kraju. Były to wspaniałe lekcje patriotyzmu, po których udaliśmy się na zasłużony wypoczynek podczas wydłużonego, tzw. weekendu majowego.

Po powrocie do szkoły, 10 maja odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali cechy charakterystyczne niektórych państw należących do Unii Europejskiej.

Ponadto, dnia 10 maja dzieci z klasy II f odwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Pałacu Przebendowskich, w którym uczniowie mogli poznać interesującą historię budynku. Po wyczerpującej lekcji historii, nadszedł czas na śniadaniową przerwę w pięknych okolicznościach przyrody. Druga część wycieczki była bardzo miłym zaskoczeniem dla dzieci. Każdy mógł poznać tajniki litografii i to w praktyce! Uczniowie wykonali wspaniałe prace, które będą doskonałą pamiątką tego ciekawego dnia.

Natomiast dnia 11 maja 2016 r. uczniowie z klasy VI d pod opieką nauczycieli historii z naszej szkoły brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” zorganizowanej przez Oddział IPN w Gdańsku.
Tego samego dnia działające w naszej szkole „Zielone Dzieciaki” podczas zajęć zwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz odbyły spacer po Parku Miejskim im. Majkowskiego.
12 maja gościliśmy w naszej szkole reprezentantów sześciu wejherowskich placówek, biorących udział w miejskim konkursie czytelniczym dla klas IV pod hasłem „Baśnie znane i nieznane”.

13 maja 2016r. w ramach projektu „Wejherowo Czyta Dzieciom”, uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią gościli na pikniku czytelniczym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

18 maja uczniowie klas IV, którzy wcześniej zdali test teoretyczny na kartę rowerową przystąpili do egzaminu praktycznego, który odbywał się przy uczestnictwie przedstawicieli policji.

20 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony historii książki i jej losów na przestrzeni wieków. Uczniowie z klasy VI c przygotowali przedstawienie Z książką przez wieki – pokaz mody książkowej.

Był to także dzień, w którym w szkole został organizowany już po raz czwarty „Dzień Sportu” dla klas młodszych, cieszący się duża popularnością, a dający możliwość podjęcia wspólnej aktywności przez dzieci, rodziców i pracowników szkoły.

Uczniowie klasy 6d w dniach 19-21 maja 2016 wzięli udział w „Podchodach dla aktywnych” w miejscowości Ocypel. Dwudniowe piesze zmagania zakończone były zdobyciem „skarbu aktywnych”.

25 maja już po raz VIII odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI wejherowskich szkół podstawowych.

31 maja uczniowie klas VI wraz z wychowawcami zorganizowali Dzień Rodzica, który był wyrazem wdzięczności i miłości. Dla rodziców przygotowano inscenizacje, wiersze, tańce kaszubskie oraz piosenki. Przybyłym rodzicom i gościom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania.

3 czerwca w ramach obchodów 50-lecia szkoły zorganizowaliśmy wieczór dla absolwentów. Byli uczniowie SP9 zagościli w szkole, która ich serdecznie przyjęła. Przygotowano dla nich koncerty absolwentów: Darii Rietz i Pawła Kasprzewskiego, Karoliny Wasilewskiej, Artura Sychowskiego, Anny Rocławskiej oraz chóru Camerata Musicale pod dyrekcja Aleksandry Janus. Na holach umieszczono wystawy prac plastycznych Pani Aleksandry Spanowicz i Pani Aleksandry Mazurkiewicz- Tiesler oraz fotografii Pani Cyntii Zygmuntowicz, a także wystawę „historia szkoły”. Absolwenci mogli zajrzeć w każdy kąt szkoły szukając sowich wspomnień. Przygotowano również prezentacje o szkole z podziałem na poszczególne 10-lecia, kroniki szkolne oraz zdjęcia współczesnej szkoły. W świetlicy szkolnej można było spocząć i wspominać najpiękniejsze, dziecinne lata przy kawie i ciastku.

6 czerwca 2016 r. uczniowie klasy Ig byli gośćmi prezydenta Wejherowa. Pan Krzysztof Hildebrandt osobiście oprowadził ich po ratuszu, opowiedział o swojej pracy, a w sali obrad Rady Miasta odpowiadał na pytania i sugestie dzieci dotyczące planowanych w naszym mieście inwestycji.

Tydzień po zapadającym w pamięć spotkaniu absolwentów, 10 czerwca 2016r. odbyła się uroczysta gala wieńcząca obchodzony przez cały rok szkolny Jubileusz 50-lecia istnienia naszej szkoły. Pisano o nas na łamach lokalnej prasy i prezentowano na antenach telewizyjnych. Powiat Wejherowski na swoim profilu głosił:

„Wejherowska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Gen. Józefa Wybickiego, świętowała 50-lecie swojego istnienia.
Z tej okazji Dyrektor Szkoły Olga Tomaszewska, zaprosiła Starostę Wejherowskiego Gabrielę Lisius oraz Etatowych Członków Zarządu Jacka Thiela i Wojciecha Rybakowskiego, przedstawicieli lokalnych samorządów, byłych pracowników szkoły, jej absolwentów, sympatyków, współpracowników oraz uczniów na uroczyste obchody tego jubileuszu, które rozpoczęły się w budynku szkoły, a następnie zostały przeniesione do Filharmonii Kaszubskiej.
Na ręce dyrekcji złożono zarówno wiele gratulacji, podziękowań za obecny wkład i zaangażowanie jak i życzeń dalszej pomyślności oraz kolejnych wspaniałych absolwentów, opuszczających mury jubileuszowej podstawówki”.
Czerwcowe obchody jubileuszowe wieńczyły całoroczne przygotowania, były momentem przemyśleń i podsumowań, gratulacji.

W czerwcu przygotowywaliśmy się do zakończenia roku szkolnego szóstoklasistów.13 czerwca 2016 uczniowie klas VI bawili się podczas swojej ostatniej zabawy zorganizowanej w murach szkolnych.

14 czerwca uczniowie klasy Ib oraz Ic odwiedzili w Sopocie Skansen – Grodzisko, czyli muzeum na wolnym powietrzu, położony w malowniczej scenerii bujnej zieleni i szumiących strumyków.

20 czerwca 2016 r. klasa I d była na integrującej zespół klasowy wycieczce. Klasa udała się do Oycowej Zagrody w Gowinie, gdzie czekały na uczniów liczne niespodzianki….

Pod koniec czerwca uczniowie klas III zmierzyli się podczas zorganizowanego dla nich Turnieju Piłki Nożnej.
Również pod koniec czerwca w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące pracę dzieci w drugim semestrze. Wielu uczniów otrzymało nagrody, dyplomy za udział w różnych konkursach organizowanych przez szkołę, inne placówki oświatowe.

A osiągnięć naszych uczniów było naprawdę sporo…

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie osiągali liczne sukcesy na różnych płaszczyznach. We wrześniu swoimi sukcesami i osiągnięciami podzielił się z nami Witek Milewski, który wraz ze swoją załogą zdobył I miejsce w I Regatach Gminy Wejherowo Juniorów o Puchar Wójta w Rewie.

Natomiast Kinga i Magda Dejnek brały udział w VI edycji konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” Energa 2015 r. Kinga wytańczyła I miejsce, a Magda została wyróżniona za wspaniałą grę na akordeonie.

W tym samym miesiącu, 30 września 2015 r. drużyny dziewcząt i chłopców z kl. V i VI reprezentowały naszą szkołę na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. –Dziewczynki zajęły II miejsce. Natomiast chłopcy zdobyli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu powiatowym, odbywających się w MOSiR w Redzie.

Dnia 1 października 2015 r. w szkole odbyły się rozgrywki szachowe. Najlepsi zawodnicy: Burchardt Piotr, Grzenia Hanna, Kaluza Piotr, Gorczyca Gracjan oraz Gapiński Dawid kilka dni później reprezentowali szkołę na zawodach miejskich, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

7 października 2015 r. drużyna chłopców z kl. V i VI reprezentowała szkołę na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Chłopcy zajęli V miejsce.

24 października 2015 roku odbyły się szkolne zawody sportowe dla dziewcząt z klas VI w mini piłce siatkowej.
Aleksandra Szeląg z klasy III a dnia 24.10.2015 r brała udział w I Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów „Mistrz Tańca” w Łebie i wytańczyła:
I miejsce w kategorii Taniec współczesny solo do 8 lat,
I miejsce w kategorii Inne formy tańca solo do 8 lat,
III miejsce w kategorii Taniec klasyczny solo do 11 lat.

Uczennica Julia Mudlaff zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt indywidualnie 9-6 kyu w Pucharze Europy w karate tradycyjnym, który odbył się w dniach 17-18.10.2015 r. w Wilnie.

Również w październiku odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W rywalizacji uczestniczyło 5 szkół. Drużyna chłopców z naszej szkoły zdeklasowała rywali, zdobywając mistrzostwo! Dziewczęta po zaciętej walce zdobyły IV miejsce.

W listopadzie dziewczynki oraz chłopcy z naszej szkoły brali udział w Miejskich Igrzyskach w tenisie stołowym. Obie drużyny okazały się najlepsze spośród wszystkich uczestników.

Dnia 25 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. POCZTÓWKA Z KOSMOSU zorganizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych zajęli wysokie miejsca.

W grudniu w Miejskim Konkursie Plastycznym „Ozdoba choinkowa” II miejsce zdobyła nasza uczennica Julia Hawan z klasy III d, a wyróżnienie otrzymały: Viktoria Cichy, Patrycja Lipińska z klasy III d.

10 grudnia w ZS nr 1 w Wejherowie odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Nasze uczennice zajęły II miejsce, natomiast uczniowie okazali się mistrzami wśród drużyn biorących udział w zawodach.

17 grudnia w ZS nr 1 w Wejherowie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Halowej. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły zajęli medalowe miejsca.

Dnia 21 grudnia 2015 r. uczennica Naszej Szkoły – Natalia Matejewska z klasy 5c otrzymała wyróżnienie w powiatowym XXII konkursie plastyczno-literackim „Gwiazdka tuż… tuż…” w kategorii grafika komputerowa kl. IV-VI.

W nowym roku kalendarzowym pierwszy sukces zanotowaliśmy już w pierwszej połowie stycznia. 14 stycznia chór szkolny pod dyrekcją Pani dyrektor Olgi Tomaszewskiej zajął I miejsce w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jastarni.

W dniach 15 –17.02.2016 r odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego w Łebie. Aleksandra Szeląg wytańczyła w nim I miejsce w kategorii Inne formy tańca solo do lat 11 oraz II miejsce w kategorii tańca współczesnego solo 9-11 lat.

21 stycznia Szkoła Podstawowa nr 9 została MISTRZEM Wejherowa Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w MINI PIŁCE RĘCZNEJ.

Dnia 25 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Halowe Zawody Lekkoatletyczne, podczas których nasi uczniowie zdobywali pozycje medalowe.

28 stycznia odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt – nasze reprezentantki zajęły III miejsce.

Szkoła Podstawowa nr 9 była także MISTRZEM Wejherowa Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej, które miały miejsce 27 stycznia 2016 r.

6 lutego 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się XI Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Miasta Wejherowa, w których naszą szkołę reprezentowali: Paweł Dziubich i Wiktor Zantowicz z kl. 6c.

W rozgrywkach indywidualnych: Wiktor Zantowicz zajął I miejsce .
W rozgrywce zespołowej nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Dnia 10 lutego 2016 r. odbyły się w Bolszewie Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej. W rywalizacji uczestniczyło 8 najlepszych szkół z powiatu wejherowskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy. Do kolejnego etapu przechodziły po 2 najlepsze drużyny, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Tomasz Bury kl. 6d – KAPITAN, Olaf Nowak kl. 6d, Patryk Baranowski kl. 6b, Hubert Bujanowicz kl. 6b, Artur Maciejewski kl. 6c, Michał Wiśniewski kl. 6c, Marcin Jeżowski kl. 6c, Andrzej Pionk kl. 6e, Wiktor Sankiewicz kl. 6b Szymon Baranowski kl. 5d, Maciej Pawłowski kl. 5d zajęła VI miejsce.
Dnia 07 marca 2016 w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce rocznika 2005. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę startowali w następujących konkurencjach: rzut piłką w tył znad głowy, skok w dal z miejsca, bieg na 30 metrów, bieg na 600 metrów.

Kolejnym ważnym, marcowym wydarzeniem był zwieńczony zwycięstwami udział Aleksandry Szeląg w III Wojewódzkim Festiwalu Sztuki Baletowej i zdobyła aż 3 medale. Największym osiągnięciem było zdobycie I miejsca w kategorii taniec współczesny.

W kwietniu nasza uczennica klasy III a – Kinga Dejnek wytańczyła I miejsce w turnieju Dance Tribute Danderous Showcase w kategorii do lat 12, który odbył się w Bydgoszczy.

Dnia 30 marca 2016 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej. Nasza szkolna drużyna wywalczyła III miejsce.

Dnia 8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Wejherowie odbył się
MIEJSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Plackowska Kinga, Wiśniewska Emilia z klasy V d oraz Jakusz Dawid i Maciejewski Artur z klasy VI c zajęła III miejsce.

Także w miesiącu kwietniu laureatami Powiatowego Konkursu Ortograficznego zostali uczniowie klasy III d naszej szkoły Hubert Gostkowski, który zajął III miejsce oraz Wiktoria Cichy i Julia Hawan, które otrzymały wyróżnienia.
W maju szkolna reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w miejskim konkursie pod hasłem „Baśnie znane i nieznane”.

Dnia 28 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie przeprowadzono Miejski Konkurs Historyczny Wiedzy o Piaśnicy: „Piaśnica – miejsce martyrologii i pamięci” dla uczniów klas szóstych. Małgorzata Cyman z naszej szkoły zdobyła w tej rywalizacji III miejsce.

Dnia 16 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużyna chłopców z naszej szkoły zwyciężyła!

Dnia 25 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój bohater” zorganizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury. Wśród nadesłanych prac z powiatu wejherowskiego, jury wybrało te najbardziej zachodzące w pamięć. Każdy z laureatów otrzymał dyplom i nagrodę o charakterze edukacyjnym. Również nasi podopieczni zostali finalistami konkursu.

Pod koniec roku nasze uczennice odniosły kolejne sukcesy: Julia Lademann– uczennica klasy III a zajęła II miejsce w XXI Konkursie Plastycznym pt. „Szukamy własnych korzeni” w kategorii „Drzewo genealogiczne” oraz wyróżnienie w konkursie plastyczno- fotograficznym pt. „Powiat wejherowski okiem plastyka i fotografii”.

Uczennice klasy Ib – Laura Lewińska i Oliwia Lęcznar wraz z zespołem Bąbelki zdobyły I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju formacji tanecznych nadmorskie rytmy Łeba,12 czerwca 2016r.

Po emocjonującym, radosnym roku Jubileuszu 50-lecia, w dniu 24 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na wspólnej uroczystości zakończenia roku szkolnego, wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. Najbardziej zasłużeni otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i nagrody. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim zdobycia nowych umiejętności, wspaniałych osiągnięć w nauce i sporcie, jak także konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Rodzicom podziękowała za zaangażowanie w życie klas i całej naszej szkoły, a nauczycielom i dzieciom za bardzo ciężką pracę podczas całego roku szkolnego.

2014/2015

Po dwumiesięcznej przerwie uśmiechnięci i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Podczas wakacji, spełniły się oczekiwania i marzenia uczniów i rodziców, dokonano generalnego remontu świetlicy szkolnej, która teraz przypomina krainę baśni, zamontowano w niej opuszczaną roletę, która umożliwia rozdzielenie części zabawowej od jadalnej jak również przeprowadzono remonty kolejnych sal lekcyjnych. Rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą, a podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Olga Tomaszewska życzyła wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku.

10 września miało miejsce spotkanie Rady Rodziców, w czasie którego podsumowano miniony rok oraz wybrano przewodniczącą rady, którą została Pani Justyna Ostrowska a jej zastępcami Pani Żaneta Domagała oraz Pan Juliusz Żełudkowski.

15 września uczniowie klas 5c oraz 5e wzięli udział w spotkaniu z popularnym autorem książek dla dzieci Panem Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie. Uczniowie przygotowali niespodziankę dla Autora – przedstawienie pt.”Czy aby na pewno damy i dżentelmeni?” na podstawie fragmentów książki Autora ”Bon czy Ton. Savoir vivre dla dzieci”. Przedstawienie uczniowie przygotowali pod kierunkiem Pań Iwony Damaszke oraz Aleksandry Rohde.

16 września odbyła się próbna ewakuacja, która sprawdziła przygotowanie uczniów i nauczycieli do sytuacji kryzysowych.

Natomiast 19 września nasza szkoła wzięła udział w dorocznej akcji „Sprzątanie świata”, a jej wspaniałym podsumowaniem było posadzenie drzewka przez uczniów klasy IId pod opieką Pani Ewy Aleksandrowicz – Szwarc.

Również we wrześniu odbyły się przedwyborcze debaty kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, natomiast same wybory, które przeprowadzono 25 września, wyłoniły następujący skład nowego samorządu : Przewodnicząca – Marcelina Urban kl.VI d, zastępcy : Mateusz Syposz kl.VI e oraz Maciej Zdziebłowski kl. IV c.

29 września obchodziliśmy Dzień Patrona. To wyjątkowe święto zawsze ma uroczysty przebieg, odbyły się okolicznościowe apele, uczniowie pełnili warty przy portrecie gen. Józefa Wybickiego a klasy VI wraz z opiekunami odwiedziły Będomin.

Dzień Patrona jest również wyjątkowy dla klas pierwszych, gdyż właśnie wtedy odbywa się ich uroczyste ślubowanie. W święcie pierwszaków wziął udział Pan Prezydent Bogdan Tokłowicz, który wraz z Panią Dyrektor wysłuchał ślubowania na sztandar naszych najmłodszych uczniów, że będą dobrymi uczniami, kolegami oraz Polakami.

1 października odbył się apel dla kas I-III dotyczący bezpieczeństwa., w którym udział wzięli przedstawiciele Policji Powiatowej w Wejherowie, przeprowadzili oni pogadankę na temat bezpiecznej drogi do szkoły a wszyscy uczestnicy apelu mogli obejrzeć ciekawą inscenizację przygotowaną przez uczniów klas pierwszych na temat bezpieczeństwa. W tym samym dniu reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których to zawodach zajęła II miejsce. Ponadto, nasi uczniowie wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Wejherowa Szkół Podstawowych w Szachach, gdzie zajęli II miejsce. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel dla wszystkich pracowników szkoły.

Październik to także miesiąc, w którym odwiedzamy Miejsca Pamięci Narodowej. Uczniowie naszej szkoły jak co roku udali się do Piaśnicy, miejsca pomordowania Polaków w okresie II Wojny Światowej, aby uporządkować groby oraz poznać i zapamiętać historię tego miejsca i jego znaczenie dla naszej historii. W tym miesiącu powstał w naszej szkole, z inicjatywy Pani Anny Chodak, Klub Przyjaciół Bratka, w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji : „Mądre Szkoły Czytają Dzieciom”, organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. W klubie uczniowie czytają swoje ulubione książki kolegom a wszystkim przysłuchuje się Bratek – maskotka .

Następny miesiąc obfitował w zawody sportowe, odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym chłopców, do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników, a najlepszymi tenisistami okazali się :

I miejsce – Artur Maciejewski kl. 5c
II miejsce – Michał Wiśniewski kl.5 c
III miejsce – Tomasz Bury kl. 5d.

Artur Maciejewski i Michał Wiśniewski reprezentowali naszą szkołę na zawodach miejskich, zajmując I miejsce i tym samym zakwalifikowali się do zawodów powiatowych w Rumi.

14 listopada w naszej szkole odbyły się Międzyszkolne Drużynowe Zawody Tenisa Stołowego, w których udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z „9”, obie drużyny zajęły I miejsca i reprezentowały szkołę Mistrzostwach Powiatowych. Drużyny przygotowali Pani Anna Dawidowska oraz Pan Krzysztof Wesołowski. Mistrzostwa Powiatowe przyniosły wicemistrzostwo powiatu dla drużyny dziewcząt a drużyna tenisistów zagrała w półfinale.

6 listopada odbyła się w oddziałach przedszkolnych lekcja regionalna, którą przeprowadziła Pani Genowefa Słowi, która opowiedziała dzieciom o sztuce kaszubskiej i o Kaszubach, jak również przeczytała teksty w języku kaszubskim.

Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości, z tej okazji uczniowie klas V przygotowali, pod kierunkiem swoich wychowawców, montaż słowno – muzyczny, który przedstawili podczas uroczystego apelu a także swoim Rodzicom, dla których przygotowali Wieczór Niepodległości.

20 listopada przypadł I Pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, z tej okazji odbyła się debata na temat praw i obowiązków dzieci, a 28 listopada odbył się apel porządkowy, na którym podsumowano dotychczasowe osiągnięcia uczniów. Również w listopadzie odbyła się zbiórka środków czystości dla hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, podczas której zebrano 6 pełnych skrzynek i kartonów darów.

W ramach programu WF z klasą 28 listopada odbyły się zajęcia z cyklu „Ćwiczę z mamą”, przeprowadzone, w których wzięła udział m.in. Pani Dyrektor Olga Tomaszewska z córką oraz wiele pań ze swoimi pociechami , a 9 grudnia odbyły się zajęcia sportowe dla dziewcząt, podczas których wykorzystano innowacyjny sprzęt sportowy – platformę równoważną.

Uczniowie klas młodszych, Martyna Powałka (kl.IId) oraz Nathaniel Domagała (0d) zostali finalistami VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Muminki – znamy i czytamy”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie z okazji setnej rocznicy urodzin Tove Jansson. Martyna i Nathaniel zdobyli III miejsca w swoich kategoriach wiekowych a wręczenie nagród odbyło się 24 listopada. W listopadzie i grudniu zbieraliśmy grosze podczas XV Edycji Góry Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem projektu jest zbieranie środków na pomoc dzieciom żyjącym poza swoimi rodzinami.

W grudniu odwiedził nas Mikołaj, dla każdego ucznia miał słodką niespodziankę. Jako specjalny gość wysłuchał koncertu kolęd i piosenek świątecznych jak również mógł obejrzeć prace naszych uczniów wystawione na kiermaszu świątecznym i skosztować pysznych ciast  Dochód przeznaczono na organizację Wigilii dla dzieci podczas której nie zabrakło prezentów, wspólnego dzielenia się opłatkiem, poczęstunku oraz śpiewania kolęd.

Świąteczna Wieczornica stała się już tradycją naszej szkoły, w tym roku nie było inaczej. Uczniowie przedstawili swoim Rodzicom historię Bożego Narodzenia w sposób nowoczesny, ale nie zabrakło tradycyjnych kolęd w wykonaniu uczniów, śpiewanych w blasku świateł choinki.

Po feriach świątecznych wróciliśmy do szkoły z nową energią i już 8 stycznia odbył się mecz towarzyski dziewcząt z klas VI z siatkarkami amatorskiego Wejherowskiego Klubu Siatkarskiego „NightShadows”, który wygrały nasze uczennice!

Styczeń to miesiąc karnawałowy, również i w naszej szkole zorganizowano bale dla uczniów klas młodszych, podczas których wspaniale się bawili podziwiając swoje stroje oraz dyskoteki dla klas starszych. Natomiast uczniowie klas IV wraz z Rodzicami wzięli udział Karnawałowym Zawrocie Głowy, przygotowanym przez wychowawców oraz nauczycieli uczących w tych klasach.

Pod koniec stycznia odbyły się apele podsumowujące osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2014/2015. Pani Dyrektor wręczyła stypendia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz stypendia sportowe. Wyróżniono także uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych pozaszkolnych. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i, przede wszystkim, bezpiecznych ferii.

W lutym powróciliśmy do szkoły gotowi na nowe wyzwania i w pierwszym dniu po feriach – 16 lutego, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – zorganizowano w naszej szkole następujące akcje : wystawę plakatów uczniów klas V, prezentację multimedialną przygotowaną również przez klasy V , którą można było obejrzeć na telewizorze na parterze oraz konkurs wiedzy dla uczniów klas VI.

W tym roku po raz pierwszy 20 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w ramach którego uczniowie wzięli udział w następujących konkursach : Zabawy językiem polskim oraz Łamańce językowe. W konkursach uczestniczyli uczniowie klas IV. Konkurs zabaw wygrała drużyna klasy IV a natomiast zwyciężczynią Łamańców językowych została uczennica IVd Kinga Plackowska. Konkursy przygotowała Pani Aleksandra Rohde we współpracy z Paniami :Bożeną Wójcik oraz Lucyną Bieszke, która przewodniczyła Komisji Konkursowej.

21 lutego nasi uczniowie wzięli udział w X Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Miasta Wejherowa, w rozgrywkach indywidualnych uczeń Wiktor Zantowicz zajął VI miejsce, natomiast w rozgrywkach zespołowych nasi uczniowie zajęli III miejsce.

Dnia 12 marca odbył się uroczysty apel z okazji 70-tej rocznicy wyzwolenia Wejherowa. Jak co roku, odbyły się w naszej szkole VIII Podchody z okazji Wyzwolenia Wejherowa, w których uczestniczyły drużyny klas V wejherowskich szkół podstawowych. W klasyfikacji końcowej konkursu najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 9, II miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa natomiast III przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 6.

Dzień Patryka świętowaliśmy 17 marca. Celem było przybliżenie uczniom kultury krajów anglojęzycznych, rozwijanie zdolności językowych oraz oczywiście dobra zabawa  Po zaciętej rywalizacji wygrała klasa IVa.

Nasza uczennica – Marta Płotka – odebrała została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Uroczystość wręczenia zaświadczeń przez Panią Kurator odbyła się dnia 24 marca w Gimnazjum nr 26 w Gdańsku.

Dzień później – 25 marca – odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego ”Tańce wiosny z motylami”, zorganizowanego przez Wejherowskie Centrum Kultury. Nasi uczniowie znaleźli się wśród finalistów: Maciej Konkol z grupy 0 e zajął I miejsce, Alicja Telej z grupy 0 e II miejsce

Dużym przedsięwzięciem było zorganizowanie dnia 26 marca już po raz III Dnia Otwartego Szkoły. Uczniowie klas I-III przygotowali przedstawienia, recytacje wierszy jak również pokazy taneczne. Atrakcją był pokaz grupy rekonstrukcji historycznej Stowarzyszenia Pułku Czarnieckiego oraz aukcja palm wielkanocnych, z których jedną delegacja naszych uczniów przekazała, wraz z życzeniami świątecznymi, Panu Prezydentowi Krzysztofowi Hildebrandtowi. Uczniowie wraz z Rodzicami mieli okazję zwiedzenia sal dydaktycznych oraz pracowni jak również zapoznać się z wyposażeniem szkoły. W świetlicy czekał na wszystkich pyszny poczęstunek : bigos, sałatki oraz wspaniałe wypieki rodziców naszych uczniów.

Dzień później – 27 marca – klasa III c wraz z wychowawczynią, Panią Anną Chodak, wzięła udział w II Wejherowskim Dniu Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół Policealnych.

1 kwietnia 131 uczniów klas VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty- to nie był Prima Aprilis 

Odbył się także, organizowany przez naszą szkołę w kwietniu, czwarty Turniej Piłkarski Klas III, którego celem jest sportowe wprowadzenie uczniów do edukacji w klasach starszych.

Z okazji „Dnia ziemi” 22 kwietnia odbyły się apele dla klas I- III oraz IV-VI o tematyce ekologicznej.

Maj rozpoczęliśmy apelem z okazji Święta Konstytucji 3-Maja, który przybliżył nam historię wydarzeń z tamtego okresu. Dnia 08 maja 2015 r. uczniowie z klasy VI a, VI c i VI d pod opieką nauczycieli historii z naszej szkoły brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” zorganizowanej przez Oddział IPN w Gdańsku. W tym dniu odbył się również apel z okazji Dnia Unii Europejskiej.

W dniach 8-9.05.2015 r. w Wejherowie odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu Nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej reprezentował naszą szkołę w kategorii chórów dziecięcych i wyśpiewał „Srebrny dyplom”.

Pod opieką Pani Moniki Szeląg i Pani Anity Siemińskiej uczniowie klas młodszych przy udziale starszych kolegów i koleżanek przygotowali montaż słowno-muzyczny, którego tematem przewodnim była WIOSNA – pora budzącego się życia, radości i nadziei.

15 maja odbył się w naszej szkole I Miejski Konkurs „Baśnie znane i nieznane”. W konkursie wzięło udział 6 drużyn reprezentujących swoje szkoły. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8,
II miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6,
wyróżnienia: Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 5.

Dnia 15.05.2015r. uczniowie Naszej Szkoły reprezentowali nas na Miejskich Igrzyskach LA w Czwórboju. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce natomiast drużyna chłopców miejsce V. Opiekunami naszych drużyn byli Pani Anna Dawidowska oraz Pan Krzysztof Wesołowski. Uczennica naszej szkoły, Karolina Gaffka, wzięła udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których zajęła VI miejsce.

W tym miesiącu odbył się również egzamin na kartę rowerową.

22 maja 2015 r. uczniowie z klasy 5 e odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej św. Wincentego a’Paulo w Wejherowie, aby zaprezentować przedstawienie pt. „Pasażerowie lokomotywy” na podstawie scenariusza pani Bożeny Piechaczek-Kąkol.

Maj to także miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o bibliotekach. Z tej okazji Panie bibliotekarki przygotowały przedstawienie, które przedstawiło rolę książki we współczesnym świecie.

21 maja odbył się w naszej szkole Finał VII Miejskiego Konkursu Matematycznego, który odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. W zmaganiach wzięło udział 19 uczniów, mistrzem matematyki okazał się uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej.

Dnia 27 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dzikie zwierzę na rowerze” zorganizowanym przez Wejherowskie Centrum Kultury. Również nasi podopieczni zostali finalistami konkursu: Dawid Lewandowski z grupy 0 e zajął I miejsce a Maja Papka z grupy 0 e miejsce II.

Jak co roku uczniowie klas VI wraz z wychowawcami zorganizowali Dzień Rodzica, na który przygotowali część artystyczną. Charakter imprezy podkreślili swoją obecnością Prezydent Miasta Wejherowa Pan Krzysztof Hildebrandt oraz Zastępca Prezydenta Pan Piotr Bochiński, którzy wraz z Dyrekcją Szkoły oraz wychowawcami klas VI wręczyli rodzicom podziękowania oraz listy gratulacyjne.

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali igrzyska sportowe dla uczniów klas IV-VI.

Dnia 9 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu „Haft Kaszubski”, w którym nasz uczeń, Mateusz Syposz, zajął III miejsce.

12 czerwca nastąpiło uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej sali gimnastycznej przy naszej szkole. Na uroczystość przybyli m.in. Prezydent Miasta Wejherowa Pan Krzysztof Hildebrandt wraz z zastępcą Panem Piotrem Bochińskim, Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Tokłowicz, Sekretarz Miasta Pan Bogusław Suwara, Skarbnik Miasta Pan Arkadiusz Kraszkiewicz oraz wielu innych gości.

Również 12 czerwca w godzinach popołudniowych odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla klas I-III. Nauczyciele przygotowali różne gry, zabawy i konkurencje sportowe, w których brali udział uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I wraz z rodzicami. Klasy II uczestniczyły w konkurencji przeciągania liny, a klasy III w grze zespołowej „ dwa ognie”. „Dzień Sportu” zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Wejherowa Pan Krzysztof Hildebrandt, Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Tokłowicz oraz Zastępca Prezydenta miasta Wejherowa Pan Piotr Bochiński.

Jak co roku uczniowie klas VI bawili się na swojej zakończeniowej zabawie, którą zorganizowali ich Rodzice.

W dniach 22 i 23 czerwca odbyły się w szkole apele podsumowujące osiągnięcia naszych uczniów. Wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach szkolnych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Podsumowano również konkurs „Superklasa”. Najwyższą punktacje w kategorii „wiedza” zdobyła klasa VIe, natomiast w kategorii „zachowanie i frekwencja” oraz w kategorii „prace społeczne” – klasa Vc.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas VI wręczono stypendia oraz nagrody tegorocznym absolwentom. Na uroczystości obecni byli: Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Tokłowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Pan Piotr Bochiński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Ostrowska.

Rok szkolny pożegnaliśmy uroczystością, po którym uczniowie rozpoczęli zasłużone wakacje.

2013/2014

W czasie wakacji i w roku szkolnym przeprowadzono remonty w kliku salach lekcyjnych wraz z wymianą instalacji elektrycznej. Wymieniono sprzęt komputerowy, balustrady na klatkach schodowych, drzwi do toalet, hydranty na pierwszym piętrze. Zakupiono nowy projektor oraz nowe meble do sali 64, książki w celu uzupełnienia księgozbioru szkolnej biblioteki, sprzęt sportowy, komputery i tablice suchościeralne oraz rośliny i pojemniki, które pełnią funkcję dekoracyjną i upiększającą teren szkoły. Zaadoptowano pomieszczenie na parterze na szatnię dla dziewcząt. Wykonano parking przy szkole, termomodernizację budynku. Wybudowano plac zabaw dla klas 0-III w ramach programu Radosna Szkoła”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 2 września. Dyrektor szkoły Pani Olga Tomaszewska z uśmiechem powitała wszystkich przybyłych na uroczystość, zwróciła uwagę na zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W swojej przemowie życzyła wszystkim samych sukcesów w nauce oraz przyjemnego spędzania czasu w naszej szkole.

Delegacja szkoły brała udział w uroczystościach z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pierwsze posiedzenie Rady Rodziców odbyło się 11 września, na którym wybrano nowy zarząd Rady, który uchwalił program wychowawczy i profilaktyczny szkoły na rok szkolny 2013/2014. Zapoznali się również z rocznym planem rozwoju szkoły oraz harmonogramem pracy. Na walnym zebraniu wybrano nową przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców. Została nią p. Justyna Ostrowska.

Dnia 18 września odbyła się Debata Przedwyborcza. Kandydaci zaprezentowali swój program i odpowiadali na zadawane pytania. Swoje pomysły umieszczali na plakatach rozwieszonych na terenie szkoły. Święto Demokracji w szkole wypadło w dniu 25 września, wtedy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział brali uczniowie klas IV-VI.

Uczniowie naszej szkoły 20 września brali udział w akcji „Sprzątanie Świata 2013”. Klasy IV-VI oczyszczały wyznaczone tereny. Natomiast uczniowie klas I-III w ramach tej samej akcji uczestniczyli w spektaklu ekologicznym w dniach 19 i 20 listopada „W poszukiwaniu Leśnego Szumu, który odbył się w WCK w Wejherowie. Organizatorem był Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Sztafetowe Biegi Przełajowe odbyły się 26 września. Drużyna chłopców zdobyła I miejsce w biegach na dystansie 800 m. Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w biegu na dystansie 600m. Powiatowe Biegi Przełajowe odbyły się 15 października. Drużyna chłopców zajęła III miejsce. W Ogólnopolskich Biegach Przełajowych uczeń klasy IV Artur Maciejewski zdobył I miejsce. Ten sam uczeń zdobył II miejsce w rozgrywkach tenisa ziemnego o puchar Lecha Bieńkowskiego.

Dzień Patrona Szkoły – Generała Józefa Wybickiego obchodziliśmy 27 września 2013r. Z tej okazji obowiązywał strój galowy. Odbył się uroczysty apel. Uczniowie pełnili warty honorowe przy portrecie patrona. W wyznaczonych miejscach można było oglądać wystawę prac z konkursu „Portret Józefa Wybickiego”. Uczniowie klas szóstych 29 września wybrali się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Tego samego dnia odbyło się ślubowanie klas pierwszych, na które przybyli: Prezydent Bogdan Tokłowicz, w imieniu komendanta Straży Miejskiej Pani Anna Block oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pani Justyna Ostrowska oraz Pani Izabela Kupska.

Odbył się apel na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III z udziałem przedstawicieli policji dotyczący bezpieczeństwa w szkole i na drodze. Omówiono zasady i normy zachowania dzieci..

Uczeń naszej szkoły Jędrzej Mocek zdobył II miejsce w turnieju tenisowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezesa WTT oraz III miejsce o Puchar Lecha Bieńkowskiego. Ten sam uczeń w późniejszych terminach zdobył III miejsce na turnieju tenisowym w Gdańsku oraz III miejsce w rozgrywkach tenisa ziemnego w Halowym Turnieju Krasnali w Gdyni– kategoria do 10 lat.

Dla klas III w dniu 17 września zorganizowano wyjazd do Piaśnicy. Uczniowie bardzo chętnie porządkowali, palili znicze na grobach. Kolejny wyjazd do Piaśnicy dla uczniów klas III odbył się 17 października.

Reprezentanci naszej szkoły 8 października brali udział w Miejskich Zawodach Szachowych w których zdobyli II miejsce.

W ramach programu „w–f z klasą” dnia 10 października odbyła się debata uczniów z nauczycielami na temat zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Następne spotkanie odbyło się w listopadzie na którym Mistrzyni Polski Europy i Świata Małgorzata Zabrocka (Baranowska) przeprowadziła zajęcia karate tradycyjnego dla uczniów klas IV-VI, dla uczniów klas I-III w grudniu. W dniu 27 i 28 listopada w ramach tego programu uczniowie brali udział w zajęciach przeprowadzonych przez szkółkę żeglarską „Elit Sails Academy” z Mechalinek. Prowadzący zajęcia opowiadali o technice żeglowania, uczyli wiązać węzły żeglarskie. Odbyła się również nauka żeglowania „na sucho”.

17 października odbył się mecz towarzyski chłopców z kl. VI Szkoły Podstawowej nr 9 z siatkarzami amatorskiego Wejherowskiego Klubu Siatkarskiego „NightShadows”. Natomiast 24 października odbył się mecz towarzyski dziewcząt z klas IV-VI szkoły podstawowej nr 9 z siatkarzami tego samego klubu, który wygrały.

Dnia 24 października odbyły się zawody w unihokeju o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Rywalizowało pięć klas szóstych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski podczas którego złożono wszystkim pracownikom szkoły życzenia.

7 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla chłopców z klas IV, V, VI. Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym odbyły się w dniu 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie, w którym nasza drużyna zajęła I miejsce. 21 listopada braliśmy udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce, drużyna chłopców VII.

Uczniowie klas IV-VI 10 listopada brali udział w „Żywej lekcji historii” pt. „Rodowód Rycerstwa” w wykonaniu Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Kolejna lekcja pt. „W czasach starożytnych Greków i Rzymian” odbyła się 24 kwietnia. Natomiast 21 maja uczniowie oglądali pokaz wojsk napoleońskich.

95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodziliśmy 11 listopada. Z tej okazji uczniowie klas V wraz z wychowawcami przygotowali program patriotyczny, który zaprezentowali na uroczystym apelu. W dniu 13 listopada zorganizowano dla rodziców i zaproszonych gości ”Wieczór Niepodległości” przygotowany przez uczniów klas V. W tym samym dniu uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Maja Sowińska uczennica klasy IV otrzymała wyróżnienie. W naszej szkole z tej okazji odbył się Wieczorek Niepodległości na którym uczniowie klas V przygotowali dla rodziców przedstawienie.

16 listopada po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zawody w mini siatkówce dla klas IV. 11 grudnia byliśmy organizatorami Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce. Zwyciężyła drużyna chłopców naszej szkoły. 19 grudnia w szkole podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt w których zajęliśmy III miejsce. Powiatowe Igrzyska Młodzieży w mini piłce siatkowej chłopców odbyło się 10 stycznia. Nasi zawodnicy zdobyli IV miejsce.

W listopadzie naszą szkołę odwiedziła Pani Poseł Krystyna Kłosin, która wraz z Prezydentem Miasta Wejherowa Bogdanem Tokłowiczem zwiedzała naszą szkołę.

W listopadzie Pani Dyrektor Olga Tomaszewska złożyła gratulacje Laureatom Miejskich Zawodów w pływaniu. Natomiast 14 listopada odbyły się szkolne mistrzostwa w pływaniu w których udział brały wszystkie szkoły podstawowe z Wejherowa. Zdobyliśmy dwa medale srebrne oraz trzy medale brązowe.

Uczniowie klas VI w dniu 21 listopada pisali test próbny szóstoklasistów. We wtorek 1 kwietnia 131 uczniów klas szóstych przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu. W ciągu roku szkolnego przeprowadzono również test: Operon, OBUT, Duma, Tutor.

Odbył się konkurs matematyczny – I etap 22 listopada, II etap w marcu oraz III etap 22 maja – Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. I miejsce zajął Wojtek Zarychta – uczeń naszej szkoły.

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów kl IV – VI odbył się 27 listopada. Pani Dyrektor Olga Tomaszewska złożyła wszystkim uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w konkursach i zawodach sportowych gratulacje. Wręczyła im nagrody i dyplomy oraz życzyła im dalszych sukcesów. Natomiast apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas I-III odbył się 2 grudnia. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Z języka polskiego odbył się Konkurs Kuratoryjny. I etap – 28 listopada.

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się spotkanie FITNES. W dniu 28 listopada dziewczęta z klas IV-VI zapoznały się z podstawowymi krokami AEROBIKU, ZUMBY, AERO-BOXU i DANCEHALL.

W listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs plastyczny Doodle 4 Google 2013 pt. „Mój pomysł na pomaganie innym” – etap szkolny.

Co roku w grudniu naszą szkołę odwiedza Święty Mikołaj. W tym roku zjawił się również na sali gimnastyczne, gdzie odbywał się konkurs kolęd i pastorałek. Na kiermaszu świątecznym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz skosztować w kawiarence ciasta wypiekane przez rodziców.

Odbył się Wojewódzki Konkurs „Historia Hymnu Narodowego” – etap szkolny 11 grudnia, etap wojewódzki 5 lutego – 2 uczniów z naszej szkoły zajęło III miejsce..

We wtorek 17 grudnia odbyła się już po raz szósty „Wieczornica”, czyli świąteczne spotkanie z rodzicami. Uczestnicy wieczornicy słuchali kolęd, pastorałek i wierszy w wykonaniu uczniów naszej szkoły, mieli możliwość obejrzenia kilku reportaży, zrealizowanych przez naszych młodych redaktorów.

Spotkanie wigilijne dla uczniów naszej szkoły wypadło 18 grudnia. Przybyli na nie Prezydent Miasta oraz ksiądz Tomasz z parafii św. Leona.

Świąteczne przedstawienie dla klas młodszych zaprezentowano 19 grudnia.

Szkolne Zawody w Mini Piłce Koszykowej odbyły się 16 stycznia. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VI d.

Na apelu podsumowującym I półrocze w dniach 16 i 17 stycznia Dyrekcja szkoły wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Omówiono również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w organizowanych codziennie zajęciach sportowych oraz zajęciach zorganizowanych w bibliotece szkolnej. Oferta zajęć dla uczniów była następująca: gry i zabawy sportowe, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, czytanie książek, wykonywanie prac plastycznych.

W lutym uczniowie klas I-III brali udział w akcji społecznej drogerii Rossmann. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Twój niezbędnik higieniczny”, wykonując pracę na temat „Czysty, wesoły chodzę do szkoły”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni kompletem niezbędników higienicznych.

W lutym dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej. Młodsze poprzebierały się w swoje ulubione postacie z bajek i filmów. Ponadto w ciągu całego roku szkolnego Samorząd Uczniowski organizował dyskoteki dla uczniów klas starszych.

Uczniowie klas VI reprezentowali szkołę w Halowych Zawodach w Lekkoatletyce, które odbyły się 6 lutego. Nasza szkoła zdobyła najwięcej medali, bo aż 9. Dziewczęta – I miejsce w pchnięciu piłką, II miejsce w biegu na 30 m, 600 m oraz w skoku w dal. Chłopcy – I miejsce w pchnięciu piłką, II miejsce w biegu na 100 m i pchnięciu piłką. III miejsce w biegu na 1000 m i skoku wzwyż.

Pierwszy raz odbyły się lekcje wychowania fizycznego na lodowisku. Pomimo brzydkiej pogody dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

W dniu 11 lutego zorganizowano DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Uczestniczyli w nim uczniowie całej szkoły. W wyznaczonych miejscach powieszono plakaty i broszury. Uczniowie otrzymali ulotki, oglądali filmy oraz prezentacje poświęcone bezpieczeństwu w INTERNECIE.

12 lutego nasze uczennice reprezentowały szkołę w Otwartych Mistrzostwach Wejherowa o Puchar Prezydenta Miasta.

Tego samego dnia uczniowie klas 1c,1d,3a,3b, 3c obejrzeli przedstawienie pt. „Czy aby na pewno damy i dżentelmeni?”, na podstawie książki Bon czy Ton. Savoir-vivre dla dzieci autorstwa Grzegorza Kassdepke. Po przedstawieniu dwuosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w konkursie na „Znawcę zasad dobrego zachowania”. Po części konkursowej pani wicedyrektor Aleksandra Klawitter – Pohnke wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku w lutym obchodzimy walentynki. Uczniowie w klasach młodszych zorganizowali je w swoim gronie. Uczniowie klas starszych wysyłali kartki dla swoich walentynek, które doręczali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

13 i 15 lutego odbyły się zawody sportowe dla klas V. W tym celu uczniowie brali udział w Mini Piłce Siatkowej. I miejsce zdobyła klasa Vd.

Dnia 19 lutego oddział przedszkolny i klasę II c odwiedzili goście – pies Rapsiu i jego właścicielka rehabilitantka zwierząt Pani Izabela Maratos. Dnia 26.03.2014r. oddział przedszkolny 0 c i klasa II c miały drugie zajęcia edukacyjne z psem. Dzieci nauczyły się jak właściwie dbać o czworonożnego przyjaciela.

W lutym miło spędziliśmy czas podczas „Karnawałowego Zawrotu Głowy” .Jak co roku nauczyciele klas IV przygotowali gry i zabawy dla rodziców i uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych, zabawach tanecznych, konkursie karaoke, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych oraz wiedzy ogólnej. W kawiarence czekały wypieki domowe.

26 lutego w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pory roku”. W tym roku uczniowie klas młodszych zaprezentowali nam poezją, muzyką i tańcem ZIMĘ.

27 lutego drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce w Miejskich Igrzyskach Sportowych w Piłce Ręcznej.

W konkursie „Mam talent” udział brali uczniowie klas III – VI. Jury, którym byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przyznało I miejsce równorzędnie:

Magdalenie Świtała z klasy III d oraz Jakubowi Okrój z klasy VI b, II miejsce otrzymała grupa „Szalona Piątka” z III c, a wyróżniono Mikołaja Bisewskiego z IV b.

Kolejną Rocznicę Wyzwolenia Miasta Wejherowa spod okupacji hitlerowskiej uczciliśmy organizując uroczyste apele oraz VII edycję Konkursu Miejskiego „Podchody Międzyprzedmiotowe”, który odbył się 12 marca. Na konkursie mieliśmy zaszczyt gościć Pana Jacka Thiel – zastępcę kierownika Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie oraz Panią Justynę Ostrowską – Przewodniczącą Rady Rodziców . Zwycięzcą konkursu została drużyna naszej szkoły.

Dnia 17 marca zorganizowaliśmy w szkole Dzień Otwarty, podczas którego można było obejrzeć sale lekcyjne oraz zobaczyć jak są wyposażone. Na sali gimnastycznej odbywały się występy naszych uczniów, aukcja prac plastycznych oraz recital absolwenta Artura Sychowskiego z udziałem Agaty Jasińskiej oraz Klaudii Szmidt. Ponadto na terenie szkoły odbywał się konkurs z okazji Dnia św. Patryka, rozgrywki w tenisa stołowego a także pokazy grupy rekonstrukcji historycznej Stowarzyszenia Pułku Czarnieckiego. Na terenie świetlicy szkolnej funkcjonowała kawiarenka, w której można było skosztować wypieków rodziców oraz sałatki i bigosu przygotowanych przez pracowników szkolnej kuchni.

17 marca Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Ostrowska uczestniczyła w Pomorskiej Gali Konkursu, w którym brała udział Rada Rodziców naszej szkoły i odebrała z rąk Pani Kurator Oświaty Dyplom Laureata III edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat i jestem aktywny”.

Uczennica naszej szkoły Kinga Dejnek z klasy I a w IX Turnieju Tańca Nowoczesnego zdobyła I miejsce. Uczennice naszej szkoły w Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych zdobyły laury w kategorii Dance Group oraz I miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca – Lębork 2014, I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej – Łeba 2014-05-15, Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Lęborka, III miejsce w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego – Łeba 2014. Dodatkowo uczennica Aleksandra Szeląg w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca – Lębork 2014 w kategorii Solo INNE FORMY do lat 11 zajęła I miejsce.

Dnia 8 kwietnia w Zespole Szkół nr1 w Wejherowie odbyły się Miejskie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Drużyna zdobyła I miejsce. Indywidualnie najlepszym okazał się Mateusz Mera, który również zdobył I miejsce. Powiatowy turniej BRD odbył się w maju.

9 kwietnia 4 uczniów klas szóstych brało udział w Miejskim Konkursie Historycznym Wiedzy o Piaśnicy: „Piaśnica – miejsce martyrologii i pamięci” zorganizowanym w ZS nr 3 w Wejherowie. Bogusia Merc z VI a zdobyła II miejsce.

W piątek 23 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz program artystyczny. Podczas tego apelu wyróżniono uczniów, którzy w II półroczu zdobyli laury na konkursach pozaszkolnych. Klasy Id, IIa, IIc i IIIa przygotowały Apel z okazji Dnia Ziemi. Z tej okazji klasy te włączyły się do Ogólnopolskiej akcji „Ratujmy pszczoły” i przystąpiły do Akademii Przyjaciół Pszczół.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się turniej w piłkę nożną dla klas trzecich. I miejsce zdobyła klasa 3d, II miejsce 3c, III miejsce 3 e. Wyłoniono najlepszego bramkarza. Został nim Mikołaj Omernik oraz najlepszego strzelca, którym został Maciej Pawłowski.

W XII Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego w Strzebielinie nasi uczniowie znaleźli się na podium: Artur Maciejewski zajął II miejsce, a Michał Wiśniewski miejsce III.

1 maja obchodziliśmy 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w środę 14 maja odbył się w naszej szkole V Miejski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, w którym udział wzięły drużyny z 6 wejherowskich szkół podstawowych.

W szkole odbył się apel z okazji konstytucji 3 Maja.

12 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Z Przyrodą na Ty”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas III wejherowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy III c, która zajęła I miejsce.

W czwartek 15 maja odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przystąpiły do niego uczniowie klas czwartych, które wcześniej pozytywnie zaliczyły test teoretyczny. Egzamin był oceniany przez Komisję Egzaminacyjną oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wejherowie.

Klasy szóste odwiedziły Komisariat Policji, gdzie uczestniczyły w pogadance na temat zasad zachowania i kar wynikających z ich nieprzestrzegania.

Już po raz drugi zorganizowano w naszej placówce Dzień Sportu dla uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Przychodziły całe rodziny, które brały udział w różnych konkurencjach sportowych. W tym dniu odbył się Turniej w Dwa Ognie dla klas trzecich. Przy wspaniałym dopingu rodziców i uczniów wygrała klasa III d. Można było odpocząć na ławeczkach, zajadając kiełbaski z grilla i wypieki domowe.

Dnia 14 maja uczniowie z kółka historycznego (klasy IV-VI) pod opieką nauczycieli historii z naszej szkoły brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” zorganizowanej przez Oddział IPN w Gdańsku. Uczniowie w ciągu dwóch godzin wykonywali polecenia z karty zadań związane z różnymi miejscami w Wejherowie.

10 maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi Finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Maciej Zdziebłowski z klasy III c zajął III miejsce.

Dnia 20 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Wejherowie odbył się konkurs wiedzy dla dzieci klas pierwszych szkół podstawowych p.n. „Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie. Uczestniczące w tym konkursie uczennice klasy Id zajęły III miejsce.

Dnia 21 maja 2014 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wejherowie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. W rywalizacji uczestniczyło sześć szkół wejherowskich. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce.

W dniu 25.04.2014. w naszej szkole obchodzony był uroczyście Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas Id ,IIa, IIc i IIIa przedstawili spektakl pt. „W harmonii z przyrodą”. W drugiej części uroczystości ogłoszono wyniki całorocznego quizu ekologicznego dla klas młodszych pod hasłem „Ratujmy nasza planetę”. Laureaci otrzymali z rąk pani Dyrektor A. Klawitter-Pohnke dyplomy i nagrody książkowe. Gośćmi obchodów Dnia Ziemi byli pracownicy schroniska dla zwierząt wraz ze swoimi podopiecznymi, którym przekazano karmę zebraną przez uczniów naszej szkoły. Uzupełnieniem uroczystości były wystawy prac plastycznych.

W środę 28 maja uczniowie klas VI wraz z wychowawcami zorganizowali uroczystość dla rodziców z okazji Dnia Matki. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Pan Bogdan Tokłowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Ostrowska, jej Zastępca Pani Izabela Kupska, dyrekcja szkoły oraz wychowawcy klas szóstych. Podczas imprezy wręczono rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

Obchodziliśmy w szkole „Dzień Dziecka”. Z tej okazji Pani Dyrektor częstowała wszystkich uczniów cukierkami. Niektórzy nauczyciele zorganizowali dla swoich wychowanków wycieczki, wyjścia do kina, wyjścia na lody. Dla klas czwartych przygotowano konkurs pt. „Baśnie znane i nieznane”, a na boisku szkolnym odbył się pokaz siły i umiejętności strongmana Pana Krzysztofa Schabowskiego.

W czerwcu odbyły się apele klas I-III oraz klas IV-VI podsumowujący wyniki w nauce oraz osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

W Tym samym miesiącu uczniowie klas VI zorganizowali Bal Szóstoklasistów na który zaprosili grono pedagogiczne.

Podsumowaliśmy również II semestr. Z tej okazji wręczono stypendia najlepszym, dyplomy i nagrody wyróżniającym się w nauce oraz osiągającym sukcesy w konkursach i zawodach. Puchar oraz tytuł „wzorowej klasy” w całorocznym konkursie Superklasy po uwzględnieniu sukcesów i osiągnięć uczniów w różnych obszarach, średnich ocen klas, wyników zachowania poszczególnych klas, stanu czytelnictwa otrzymała klasa IV c.

Wreszcie oczekiwane przez wszystkich uczniów Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego i kolejne WAKACJE!

2012/2013

Po wakacjach dzieci powróciły do szkoły 3-go września.

Już pierwszy miesiąc nauki wymagał od uczniów dużego zaangażowania w życie szkoły – 14-go września wszyscy aktywnie uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie świata”, odbyła się również debata szkolna i wybory do samorządu uczniowskiego. 28-go września uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – uczniowie pełnili wartę honorową przy portrecie Józefa Wybickiego, brali udział w apelu poświęconemu tej wybitnej postaci, a klasy szóste pojechały do Będomina, miejsca urodzin naszego patrona. W poczet społeczności szkolnej oficjalnie przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Sportowcy osiągnęli znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach – Dawid Runtz zajął III miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa, drużyna dziewcząt wygrała w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, a młodzi tenisiści zajęli czołowe miejsca w Turnieju Tenisowym dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezesa WTT.

W październiku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach ku czci pomordowanych w Piaśnicy.

Uczniowie klas I podczas spotkania z policjantami zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, szczególnie w czasie drogi do i ze szkoły.

Nasi szachiści zajęli II miejsce w drużynowych mistrzostwach miasta w szachach.

W listopadzie w 94 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas V przygotowali dla swoich rodziców patriotyczny „Wieczór Niepodległości”.

Uczniowie klas młodszych wystąpili w wieczorku poetyckim „Jesień w Poezji”.

Również w listopadzie odbył się próbny sprawdzian szóstoklasistów.

W VI Powiatowym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną uczeń naszej szkoły Fabian Dempc zajął III miejsce.

Już od pierwszych dni grudnia w całej szkole czuć było atmosferę zbliżających się świąt. W „Mikołajki” zorganizowany został kiermasz świąteczny, był konkurs kolęd dla uczniów klas IV-VI, a Mikołaj obdarzał wszystkich cukierkami.

Podczas wigilii zorganizowanej dla uczniów życzenia świąteczne złożyli dzieciom wiceprezydent miasta p. B. Tokłowicz, ksiądz z parafii św. Leona oraz dyrekcja szkoły.

Świąteczny nastrój udzielił się także rodzicom, dla których uczniowie przygotowali Świąteczną Wieczornicę.

W Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej pt.”Multimedialna Kartka Świąteczna” w etapie powiatowym M. Szreder zdobyła I miejsce.

W styczniu nasi artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas konkursów kolęd – Wiktoria Sirocka otrzymała wyróżnienie w I Wejherowskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Kaszubskich, a zespół naszych chórzystek zajął III miejsce w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jastarni.

W szkole zorganizowane zostały Europejskie Dni Ochrony Danych Osobowych w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa’.

Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej.

Koniec semestru to czas na podsumowanie dokonań i osiągnięć – na apelu szkolnym najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali dyplomy i upominki.

W lutym nauczyciele, rodzice i uczniowie klas IV wspólnie bawili się podczas „Karnawałowego zawrotu głowy”.

W 68 rocznicę wyzwolenia Wejherowa reprezentanci uczniów klas V z wejherowskich szkół w atmosferze rywalizacji i zabawy wzięli udział w podchodach tradycyjnie organizowanych przez naszą szkołę. Zwycięską drużyną zostali uczniowie SP 9 w składzie: W. Zarychta, K. Kiliński, Z. Redmann.

Dzieci klas 0 miały możliwość poznania przygód Pinokia biorąc udział w występie aktorów krakowskiego teatru „Urwis”.

Klasy pierwsze szukały w szkole prezentów ukrytych przez wielkanocnego zajączka.

Kwiecień rozpoczął się pierwszym poważnym sprawdzianem w życiu szóstoklasistów.

22-go kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Dzień Ziemi”. Również i w naszej szkole uczniowie przygotowali apel, w którym przedstawili uroki naszej planety, a także zagrożenia jakie stwarza jej człowiek.

Piękno naszego kraju mogli poznać uczniowie klas VI, którzy pojechali na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego.

Stałą imprezą organizowaną przez naszą szkołę w maju jest Miejski Konkurs Europejski dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku mogliśmy poszczycić się najlepiej przygotowaną drużyną – zajęliśmy I miejsce.

W V Miejskim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI przygotowanym przez p. Katarzynę Westę, uczennica naszej szkoły Agnieszka Lechicka zajęła II miejsce spośród 22 reprezentantów wejherowskich szkół.

Uczniowie klas VI wraz z wychowawcami przygotowali ”Dzień Rodzica”, który był doskonałą okazją do wręczenia rodzicom dzieci listów gratulacyjnych i podziękowań przez wiceprezydenta B. Tokłowicza i dyrekcję szkoły.

Także pod względem wydarzeń sportowych działo się wiele – klasy I – III rywalizowały podczas Dnia Sportu. Klasa III d wywalczyła Puchar Dyrektora Szkoły w rozgrywkach w Dwa Ognie. Dla klas IV – VI zorganizowane zostały Szkolne Igrzyska Sportowe.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowany został konkurs dla uczniów klas IV pt. „Baśnie znane i nieznane”.

W czerwcu, podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu chór szkolny pod dyrekcją p. Olgi Tomaszewskiej zajął III miejsce.

Dzień Otwarty Szkoły był doskonałą okazją, aby zwiedzić sale lekcyjne, pracownie, podziwiać występy dzieci. Największym „przebojem” tej imprezy okazał się jednak spektakl „Ożenek” w reżyserii p. W. Rybakowskiego, w którym aktorami byli nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele naszej szkoły.

Klasy VI doskonale bawiły się podczas zabawy, która wieńczyła ich pobyt w naszej szkole .

27-go czerwca wszyscy z radością udali się na zasłużone wakacje.

2011/2012

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2012/2013.Jednak nie wszyscy odpoczywali. Podczas wakacji wyremontowano hol na II piętrze, dokonano remontu sal 89,84, 78 wraz z montażem tablic interaktywnych oraz utworzono nowoczesną salę językową.

Wrzesień obfitował w wydarzenia. Na początku odbyły się pierwsze zebrania z rodzicami, na których wybrano przedstawicieli klas do Rady Rodziców. Następnie na walnym zebraniu wybrano nową przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców. Została nią p. Justyna Ostrowska.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,, Sprzątania Świata’’.

Aby dobrze poznać kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzono debaty wyborcze. Potem odbyły się tajne, bezpośrednie, powszechne wybory.

W tym miesiącu klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły, składając uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

29 września to dzień urodzin Generała Józefa Wybickiego- patrona naszej ,,dziewiątki’’. Bardzo uroczyście go obchodziliśmy. Z tej okazji odbyły się apele, konkursy, a tradycją stało się, ze klasy szóste odwiedzają naszego patrona w Będominie.

W październiku poczet sztandarowy naszej szkoły godnie reprezentował nas podczas uroczystości ku czci pomordowanych w Piaśnicy. W tym miejscu również klasy trzecie miały prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Uczniowie zapalili znicze przy pomniku , grobach, którymi opiekuje się nasza ,,dziewiątka’’.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wyróżnił nauczycieli prestiżową nagrodą ,,Educzyk 2011’’.

W tym miesiącu uczniowie klas szóstych zmagali się testem próbnym.

Gratulowaliśmy również młodym mistrzyniom w tenisie stołowym: Patrycji Szlas i Marysi Hirsch.

Po raz czwarty uczniowie wraz z nauczycielami bawili się przy muzyce zespołu Old Stars.

Październik to także miesiąc bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami wejherowskiej policji.

Ogromnym sukcesem chóru pod dyrekcją p. dyr. Olgi Tomaszewskiej było zdobycie Brązowego Kamertonu w Finale XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dzieci i Młodzieży.

W naszej szkole cyklicznie odbywały się spotkania klas młodszych z żywą muzyką z cyklu ,,Pani muzyka zaprasza’’.

W tym miesiącu grupa uczniów uczestniczących w zajęciach języka kaszubskiego odbyła wycieczkę szlakiem Jakuba Wejhera i jego dokonań.

W listopadzie przeżywaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel, na którym nasi uczniowie wystąpili w strojach galowych z przypiętymi kotylionami.

Na kolejnym apelu wyróżniliśmy wszystkich uczniów reprezentujących nasza szkołę w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.

Grudzień to miesiąc, w którym wyczekiwaliśmy na święta Bożego Narodzenia.

W tym czasie odwiedził nasza szkołę Święty Mikołaj. Na holu zorganizowano kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na organizację Wigilii dla dzieci. Na sali gimnastycznej odbył się również konkurs kolęd i pastorałek dla najmłodszych uczniów.

Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali I Przegląd Poezji ,, Let it snow’’.

Nasi uczniowie, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia sportowe i reprezentowali szkołę w zawodach wyjechali do Ergo Areny na mecz siatkówki.

Na Powiatowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Paweł Formela zdobył I miejsce w pchnięciu piłką lekarską, a Jan Skrzypkowski w skoku w dal.

W Powiatowym Konkursie ,, Gwiazdka tuż, tuż..” w kategorii grafika komputerowa uczennica Izabela Dzienisz zajęła I miejsce, a Jan Skrzypkowski II miejsce.

Już po raz czwarty odbyła się świąteczna wieczornica, która wprowadziła wszystkich obecnych w atmosferę cudownych świat Bożego Narodzenia.

W styczniu nasza drużyna zdobyła I miejsce w Miejskich Igrzyskach Sportowych w mini piłce siatkowej, a w Powiatowych II miejsce.

Uczniowie klas młodszych bawili się na corocznej zabawie karnawałowej.

W tym miesiącu podsumowaliśmy również I semestr. Z tej okazji wręczono stypendia najlepszym, dyplomy i nagrody wyróżniającym się w nauce oraz osiągającym sukcesy w konkursach i zawodach. Przekazano także puchar Superklasy klasie VId.

Po feriach zimowych, w lutym, wychowawcy klas czwartych wraz z nauczycielami zorganizowali zabawy integracyjne dla uczniów i ich rodziców pod hasłem ,,Karnawałowy zawrót głowy’’.

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ,,Dzień Bezpiecznego Internetu’’.

29 lutego, który zdarza się raz na cztery lata, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Tożsamości.

W marcu odbył się również szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Przy blasku świec uczniowie recytowali swoje wiersze.

Od pięciu lat nasz szkoła organizuje Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. ,,Dziewiątka’’ zdobyła wyróżnienie.

W tym miesiącu obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Św. Patryka’’. Uczniowie mogli zapoznać się z kulturą krajów anglojęzycznych, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Klasy trzecie miały okazję rywalizować ze sobą w piłce nożnej. Wraz z dziećmi na boisko szkolne przybyli rodzice, którzy kibicowali małym sportowcom.

W kwietniu odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty.

Do pierwszoklasistów zawitał wielkanocny zajączek.

Z okazji Dnia Ziemi klasy młodsze przedstawiły spektakl pt.,, W harmonii z przyrodą’’. Następnie ogłoszono wyniki całorocznego quizu ekologicznego ,,Ratujmy naszą przyrodę’’.

W celu propagowania idei olimpijskich nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody sportowe dla uczniów klas IV-VI.

W maju uczniowie klas szóstych uczestniczyli w tygodniowej wycieczce do Szklarskie Poręby.

Nasza uczennica –Paulina Bednarczyk- kolejny raz osiągnęła sukces na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Sopocie.

Po raz trzeci odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs o Unii Europejskiej, w którym wzięli udział uczniowie z czterech wejherowskich szkół podstawowych. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Organizatorem konkursu była p. Iwona Buczyło-Sikora.

Uczniowie klas czwartych, którzy poprawnie rozwiązali test na kartę rowerową, przystąpili do egzaminu praktycznego.

Drużyna naszej szkoły, którą trenuje p. Krzysztof Wesołowski, zajęła I miejsce w finale powiatu rozgrywek o ,,Puchar Tymbarku’’.

Kolejny raz odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI wejherowskich szkół podstawowych. Konkursowi patronował Prezydent Miasta, a głównym organizatorem była p. Katarzyna Westa. Nasza uczennica Małgorzata Borowiec zajęła II miejsce.

Uczniowie klas młodszych w otoczeniu przepięknej scenerii zaprezentowali wierszem, muzyką i śpiewem wiosnę.

Drużyna z klas trzecich w miejskim konkursie ,, Z przyrodą na Ty” zajęła I miejsce.

Z okazji ,, Dnia Rodzica’’ uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali wzruszający program artystyczny. Dyrekcja szkoły wraz z Prezydentem wręczyła rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania.

Uczennice z naszej szkoły przystąpiły do III edycji Całorocznego Maratonu Czytelniczego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Efektem tego konkursu było zajęcie I miejsca przez Małgorzatę Borowiec.

W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się różne zajęcia sportowo- rekreacyjne, a klasy czwarte brały udział w konkursie ,, Baśnie znane i nieznane’’.

Już po raz piąty odbył się festyn pod hasłem ,, Bezpieczna szkoła- bezpieczne wakacje’’. W organizacji festynu zaangażowana była cała społeczność szkolna. Odbyły się występy naszych uczniów oraz zaproszonych gości. Przygotowano różne atrakcje min. loterie fantowe, zabawy sportowe, kalambury, karaoke. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie szkoły.

Uczniowie klas szóstych świetnie bawili się na swojej zakończeniowej zabawie.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VI pan Prezydent wraz z dyrekcją szkoły wręczył uczniom stypendia motywacyjne, sportowe oraz świadectwa z wyróżnieniem.

2010/2011

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą. W szkole, w której podczas wakacji dokonano naprawy elewacji budynku sali gimnastycznej od strony zachodniej oraz remontu kilku sal wraz z wymianą instalacji elektrycznej, przywitała nas Pani dyrektor Olga Tomaszewska, która w swoim przemówieniu nawiązała do wakacji, zwróciła uwagę na nasze bezpieczeństwo i życzyła nam jak najlepszych wyników w nauce. Delegacja klas V złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych nauczycieli podczas II Wojny Światowej.

17 września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie świata 2010”.

18 września odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Jakuba Wejhera. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych nasza szkoła zajęła I miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Weronika Gubernat z kl. VI a, która zajęła V miejsce.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły sprzątali groby pomordowanych w Piaśnicy podczas II Wojny Światowej.

29 września nasza szkoła obchodziła „Dzień Patrona”, a klasy VI wyjechały na wycieczkę do Będomina – miejsca urodzin Józefa Wybickiego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego.

Na początku października poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości ku czci 12 tysięcy osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim w latach 1939-1940.

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty – z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel.

29 października odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk szkolnych przy naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt oraz Zastępca Prezydenta Bogdan Tokłowicz.

W listopadzie rozpoczęły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji w ramach przedsięwzięcia „Zapobieganie przestępczości i eliminacja aspołecznych zachowań”.

W grudniu z okazji Mikołajek zorganizowany został kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczono na organizację Wigilii dla dzieci.

W tym miesiącu zorganizowano już po raz trzeci „Świąteczną Wieczornicę” dla rodziców uczniów naszej szkoły.

11 lutego zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla uczniów, rodziców klas IV – „Karnawałowy zawrót głowy”.

11 marca 2011r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs miejski – „Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”. Głównym organizatorem była Pani Aleksandra Rohde.

Na początku kwietnia uczniowie klas VI przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji.

9 kwietnia 2011 roku odbył się Finał Wojewódzki XXXIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Człuchowie. Nasza uczennica Weronika Gubernat z klasy VIa zajęła IV miejsce.

W maju odbył się w naszej szkole II Miejski Konkurs Europejski, w którym nasi uczniowie wywalczyli I miejsce.

Pod koniec maja odbył się finał III Miejskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem była Pani Katarzyna Westa. Pierwsze miejsce zajął Artur Grzenkowicz ze Szkoły Społecznej, drugie miejsce Jędrzej Brudnowski ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, a trzecie miejsce Marcin Kubach ze Szkoły Podstawowej nr 8.

21 maja odbyły się w Słupsku eliminacje wojewódzkie XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A’Cappella Dzieci i Młodzieży. Nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zakwalifikował się do kolejnego etapu otrzymując nominację do finału konkursu w Bydgoszczy.

Uczniowie klas szóstych zaprosili swoich rodziców na „Dzień Rodzica”, aby podziękować im za trud, miłość i opiekę rodzicielską. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

10 czerwca, już po raz czwarty, odbył się w naszej szkole festyn integracyjny „Bezpieczna szkoła, bezpieczne wakacje”. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. zabawy sportowe, kalambury, malowanie twarzy, karaoke, pokazy policyjne i strażackie. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt techniczny. Dla uczniów klas szóstych zorganizowano dyskotekę na pożegnanie szkoły.

22 czerwca uroczyście zakończono rok szkolny 2010/2011.

2009/2010

Po wakacjach zastaliśmy nowo wyremontowaną bibliotekę wraz z Centrum Mulitimedialnym i czytelnią, wyremontowane 4 sale lekcyjne w tym do przyrody wraz z tablicą interaktywną, kostkę i odwodniony teren przed szkołą.

We wrześniu tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu klasy szóste wzięły udział w wycieczce do Będomina, gdzie zwiedziły Muzeum Hymnu Narodowego, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

W październiku w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia” na Skwerze Jana Pawła II dyrekcja szkoły oraz władze miasta posadziły dąb poświęcony pamięci zamordowanego w Katyniu porucznika Maksymiliana Elke. Uroczystość tą poprzedził Miejski Konkurs Historyczny „Polska i Polacy podczas II wojny światowej”. Organizatorami konkursu byli Państwo Aleksandra i Jacek Rohde. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, drugie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8, trzecie – Szkoła Podstawowa nr 6.

W tym samym miesiącu w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyście otwarto Szkolną bibliotekę wraz z centrum multimedialno-informacyjnym.

Z okazji listopadowego Święta Niepodległości odbyły się apele – uczniowie klas Ie i IIIb przygotowali przedstawienie w strojach z epoki.

Szkoła przystąpiła do programu „Radosna szkoła”, w ramach którego zakupiliśmy sprzęt sportowy do zabaw dla dzieci klas I –III. Jedna z sal została wyremontowana na potrzeby miejsca zabaw dla dzieci w szkole. Udało się również dokonać remontu i wyposażyć salę językową w nowy zestaw.

W grudniu z okazji Mikołajek zorganizowany został kiermasz świąteczny, którego dochód przeznaczono na organizację Wigilii dla dzieci.

Radość zbliżających się świąt przerwała nagła śmierć naszej koleżanki, wieloletniej nauczycielki klas I-III Wandy Oweckiej.

W tym miesiącu zorganizowano już po raz drugi „Świąteczną wieczornicę” dla rodziców uczniów naszej szkoły.

W styczniu Chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

Kolejnym sukcesem naszego chóru było zdobycie pierwszego miejsca w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jastarni, który odbył się w styczniu.

W lutym odbyły się obchody 40-lecia nadania szkole imienia Generała Józefa Wybickiego. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście uczestniczyli w Mszy Świętej, podczas której poświecono odnowiony sztandar szkoły. W szkole odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali byli dyrektorzy szkoły Pan Eugeniusz Czonstke i Pan Stefan Mazur, obecna dyrektor Pani Olga Tomaszewska, a także Pan Prezydent Bogdan Tokłowicz. Na uroczystość przybył autor naszego hymnu szkolnego Pan Leszek Miądowicz oraz wiele znanych absolwentów szkoły, byłych pracowników. Wspaniałą część artystyczną pt. „Rola hymnu w życiu Polaków” wyreżyserował Pan Wojciech Rybakowski.

Z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa przypadającej w marcu odbyły się III Miejskie Podchody uczniów klas piątych ze wszystkich wejherowskich szkół podstawowych. Głównym organizatorem była Pani Aleksandra Rohde.

Na początku kwietnia uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian kompetencji.

Wszyscy bardzo przeżyliśmy tragedię pod Smoleńskiem. W uroczystościach poświęconych pamięci ofiar mordu katyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej wziął udział Pan Wojciech Elke – syn zamordowanego w Katyniu Maksymiliana Elke. Pod Dębem Pamięci ofiar Katynia została złożona wiązanka kwiatów.

W maju odbył się finał Miejskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem i koordynatorem była Pani Katarzyna Westa. Pierwsze miejsce zajęła Izabela Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa nr 9, drugie miejsce Zofia Witkowska – Szkoła Podstawowa nr 9, trzecie miejsce Jakub Ruth – Szkoła podstawowa nr 8.

Nasza szkoła była również organizatorem Miejskiego Konkursu o Unii Europejskiej, w którym pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 9, trzecie – Społeczna Szkoła Podstawowa. Konkurs przygotowały Panie Izabela Grzenkowicz, Iwona Buczyło-Sikora, Sonia Szlas.

Z okazji Dnia Rodzica uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

W czerwcu uczennica klasy czwartej Patrycja Szlas, wielokrotna zwyciężczyni różnych konkursów piosenki, zajęła drugie miejsce w finale konkursu dla szkół podstawowych „Pociąg na scenę” w Warszawie.

Pod hasłem „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczne Wakacje” odbył się III Festyn Integracyjny. Przygotowano różne atrakcje, między innymi loterie, konkursy, pokazy umiejętności strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Dochód z festynu przeznaczono na wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt techniczny.

Dla uczniów klas szóstych zorganizowano zabawę na pożegnanie szkoły.

25 czerwca uroczyście zakończono rok szkolny 2009/2010.

2008/2009

Dnia 1.09.2008r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2008/2009. Pani Dyrektor Olga Tomaszewska w swoim wystąpieniu powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz podczas przerw i życzyła wszystkim sukcesów w nauce. Podczas uroczystości korzystaliśmy z nowego sprzętu nagłaśniającego, który został zakupiony min. ze środków zebranych podczas czerwcowego festynu.

21 września w ogrodach konwiktu odbył się festyn „Święto Chleba”, podczas którego prezentowała się nasza uzdolniona muzycznie młodzież. Wystąpił nasz chór szkolny, który do występów przygotowała pani Olga Tomaszewska.

29 września urodził się Józef Wybicki – patron naszej szkoły. Dlatego też ten tydzień był dla uczniów i pracowników dniem świątecznym. O godzinie 13 odbyła się uroczysta klas pierwszych, na która przybyli zaproszeni goście: pan Kazimierz Plocke, prezydent Wejherowa – Krzysztof Hildenbrandt, wizytator Kuratorium Oświaty – pani Marzena Lipka, sponsorzy i przedstawiciele Rady Rodziców.

Dnia 30 września wszystkie klasy szóste wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – miejsce urodzin naszego patrona Józefa Wybickiego.

W grudniu po raz pierwszy w życiu szkoły zorganizowano kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na organizację wigilii dla dzieci. W tym miesiącu, również po raz pierwszy, zorganizowano dla rodziców „Świąteczną wieczornicę”, którą przygotowali Pani Olga Tomaszewska oraz Pan Wojciech Rybakowski. Na imprezę przybyli przedstawiciele władz miasta.

W styczniu została powołana na stanowisko v-ce dyrektora naszej szkoły mgr Aleksandra Klawitter – Pohnke, wieloletni nauczyciel klas I – III SP 9.

12 marca w naszej szkole został zorganizowany II konkurs miejski „Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”. „Dziewiątka” zajęła III miejsce.

W kwietniu uczniowie klasy III d pod kierunkiem pani Ewy Aleksandrowicz – Szwarc zdobyli II miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym.

7 maja z okazji „Dnia Unii Europejskiej” odbył się w naszej szkole konkurs dla klas V. Organizatorkami konkursu były: pani Iwona Buczyło i pani Sonia Deik.

20 maja uczniowie klas VI zorganizowali „Dzień Rodzica”. Przygotowano program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta B. Tokłowicza oraz pani dyrektor Olgi Tomaszewskiej.

27 maja Patrycja Szlas reprezentowała nasze miasto III Edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, a 30 maja w VI Wojewódzkim Konkursie Piosenki o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W obu konkursach zajęła I miejsce.

W maju, już po raz drugi, w naszej szkole odbył się Festyn integracyjny – „Bezpieczna szkoła – Bezpieczne wakacje”, z którego dochód został przeznaczony na zakup tablicy interaktywnej.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas IV – V gościem był prezydent Bogdan Tokłowicz, który wraz z panią dyrektor wręczył uczniom stypendia motywacyjne oraz świadectwa z wyróżnieniem.

2007/2008

We wrześniu 2007 roku Nadleśnictwo Wejherowo po raz czwarty zorganizowało Festyn Leśny, który odbył się na parkingu leśnym przy leśniczówce Kąpino. Podczas festynu odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej, w którym uczestniczyli również uczniowie: wejherowskiej, „Dziewiątki”. Naszą szkołę w grupie klas 1-3 reprezentowali uczniowie kl.IIId Paweł Przybylski, Kamil Mielewski i Maciej Plewka, natomiast kl. 4-6 reprezentowały uczennice z kl.5c: Klaudia Bujak, Nicol Detlaf i Patrycja Sulikowska. Obie nasze drużyny wywalczyły III miejsca. Opiekę nad drużynami sprawowały: M.Dzienisz, R.Pawlikowska i Jolanta Bartczak.

Także we wrześniu w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego na ilustrację przygód krasnala Hałabały i wręczenie nagród jego laureatom. Gości przywitali: D.Balcerowicz, dyrektor PiMBP w Wejherowie oraz S.Mazur, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a zarazem dyrektor SP nr9. Uroczystość prowadziła instruktor R.Szkoła. Nagrody wręczali: O.Tomaszewska wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Wejherowa oraz M.Odyniecki, wiceprzewodniczący Komisji Kultury Rady Powiatu.

W szóstą rocznicę pierwszego spotkania uczniów i nauczycieli odbyło się spotkanie zaprzyjażnionych szkół: Samorządowej Szkoły Podstawowej im.J.Wejhera w Górze z naszą,”Dziewiątką” .Przedstawiając historię sześcioletniej przyjażni dyr. Stefan Mazur podkreślił,że jest ona bardzo owocna. Pomysłodawczynią i koordynatorką tego przedsięwzięcia była wicedyrektor Gabriela Baran. Do realizacji zadania z wielkim zaangażowaniem przystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami D.Sobczyńską, A.Majkut z Góry oraz J.Bartczak i W.Kulling z SP9.

W pażdzierniku korzystając z uprzejmości leśniczego Z.Rohraffa uczniowie klasy 2a wraz z wych.J.Bartczak i G.Ratke przeżyli wspaniałe chwile w szkółce leśnej w Kochanowie. Uczniowie poznawali popularne drzewa naszych lasów, ich liście, nasiona, owoce.W naturalnym środowisku wskazywali drzewa liściastei iglaste. Takie lekcje na długo zapadają dzieciom w pamięć, a co najważniejsze wzbogacają ich stan wiedzy o środowisku leśnym.

Już szósty rok uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zaprosili do siebie Panią Muzykę- Eleonorę Bednarską z Agencji Artystycznej, „MUSICUS” wraz z wieloma zawodowymi muzykami, śpiewakami i tancerzami .Każde spotkanie to wspaniały koncert z udziałem dzieci, to poznawanie nowego instrumentu, zagadka muzyczna, nagrody i niespodzianka.

W listopadzie obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawcy. Mimo, ze uczniowie naszej szkoły są jeszcze zbyt młodzi, by być honorowymi krwiodawcami, jednakże problem krwiodawstwa warto im przybliżyć. W związku z tym grupa członków szkolnego PCK pod opieką A.Langa i H.Tratto zwiedziła Punkt Krwiodawstwa przy Szpitalu im.F.Ceynowy w Wejherowie.

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym,”Roztańczone Boże Narodzenie”. Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej- Iwona Waliłko zaprezentowała,”tańce pod choinką”, fragmenty baletu Piotra Czajkowskiego,”śnieżynka”,”Dziadek do orzechów”. Dzieci podziwiały nie tylko układy taneczne, ale zachwycały się także pięknymi strojami. Najwięcej radości wywołał wspólny śpiew ulubionej pastorałki Jana Pawła II,”Oj maluśki, maluśki”

Pedagog naszej szkoły L.Królak zorganizowała wigilijne spotkanie dla dzieci z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.Wokół unosił się zapach pyszności przygotowanych przez wielu rodziców i licznych sponsorów m.in. p.Szymoniak, p.Ciesiołkiewicz. Podniosły nastrój towarzyszył łamaniu się opłatkiem i wspólnemu kolędowaniu. Najprzyjemniejszym momentem było pojawienie się św.Mikołaja. Miły gość dla wszystkich dzieci miał upominki, którymi były słodycze i zabawki.

W tym miesiącu odbyła się także tradycyjna Wigilia dla wszystkich pracowników naszej,”Dziewiątki”.

W styczniu Bożena Wójcik przeprowadziła dla uczniów klas drugich turniej sportowy będący I etapem Zimowego Międzyszkolnego Konkursu Integracyjnego. Organizatorka wraz ze swoimi pomocnikami- chłopcami z klasy 5B, przygotowała szereg konkurencji sportowo- plastycznych i rozrywek umysłowych. Zwycięzcami okazali się uczniowie kl.2D, których wychowawczyni E.Aleksandrowicz-Szwarc była niezwykle dumna ze swych wychowanków, gdyż to właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę na Zimowym Międzyszkolnym Konkursie Integracyjnym.

Tradycyjnie w styczniu odbył się karnawałowy Bal Przebierańców dla klas młodszych oraz dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas starszych. Wszyscy znakomicie się bawili w rytmach dawnych i obecnych przebojów.

Z okazji kolejnej rocznicy wyzwolenia Wejherowa oraz w związku z powitaniem wiosny ogłoszony został konkurs plastyczny”Wiosna w Wejherowie”. Pomysł pań: E.Aleksandrowicz-Szwarc i S.Puszczewicz spotkał się z wielkim zainteresowaniem dzieci. Uczniowie wykonali przepiękne prace ukazujące uroki naszej rodzinnej przyrody. Wyróżniono 40 najciekawszych prac, których autorzy na uroczystym apelu z rąk wicedyrektor G.Baran otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Po wieloletniej pracy na emeryturę odszedł mgr Stefan Mazur, który był dyrektorem naszej szkoły od 1września 1986roku do 31stycznia 2008roku. Przez kolejne dwa miesiące ( przez okres procedur związanych z ogłoszonym konkursem na stanowisko dyrektora szkoły) obowiązki dyrektora pełnił mgr Wojciech Kurowski. Od 1kwietnia 2008roku dyrektorem wyłonionym drogą konkursu, została mgr Olga Tomaszewska- wieloletni nauczyciel naszej szkoły.

W marcu odbyły się w naszej szkole I Miejskie Podchody z okazji Wyzwolenia Wejherowa, którego organizatorami byli Pani Olga Tomaszewska, Pani Danuta Kulling, Pan Jacek Rohde oraz Pan Andrzej Sikora.

W kwietniu nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Olgi Tomaszewskiej zdobył III miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w kategorii chórów dziecięcych.

W maju odbył się miejski konkurs „Ze starożytnością na ty”, którego głównymi organizatorkami były Pani Iwona Damaszke i Pani Barbara Ziemann.

W czerwcu odbył się w naszej szkole pierwszy Festyn Szkolny. W realizację tego przedsięwzięcia pod przewodnictwem dyrektor Olgi Tomaszewskiej włączyli się nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaprzyjażnieni sponsorzy. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego.

2006/2007

Pod koniec września obchody Święta Szkoły są nierozerwalnie związane z przyjęciem w poczet braci szkolnej uczniów klas pierwszych. W tym roku ta wspaniała uroczystość przebiegała pod hasłem ,, Witaj nasza szkoło, tu spędzimy czas wesoło”. Święto Szkoły przebiegło w tak uroczystej scenerii dzięki staraniom dyrektor Gabrieli Baran, uczennicom chóru szkolnego prowadzonego przez Olgę Tomaszewską i pięknym dekoracjom wykonanym przez Filipa Wolskiego i Aleksandrę Bratkowską.
W październiku tradycją naszej szkoły stało się ,,Święto pieczonego ziemniaka „.Impreza odbywa się corocznie w harcerskiej bazie noclegowej ,,Cedron”.
W październiku minął szósty rok współpracy naszej szkoły z Samorządową Szkołą Podstawową w Górze Pomorskiej. Podejmowane w ramach tej współpracy działania poruszają problemy z różnych dziedzin życia. Jest to wspólne poznawanie świata przyrody, przybliżanie warunków życia dzieci w mieście i na wsi, a także wspólne ciekawe, kulturalne spędzanie wolnego czasu.
W grudniu najmłodsi uczniowie ,,Dziewiątki” pokazali w pięknych widowiskach, że kochają święta i potrafią o nich wiele opowiedzieć wierszem, piosenką i tańcem, a przez to zachęcić innych do podtrzymywania związanych z nimi tradycji. Uczniów przygotowały panie Bożena Kubiaczyk i Lucyna Bieszke.
Uczniowie kl.IIIb z wych. Aleksandrą Bratkowską przygotowali w oparciu o książkę Jana Paszulewicza ,,Betlejemska Dobranocka”- inscenizację. Wystawili ją podczas Wigilii dla nauczycieli oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 w Wejherowie.
W marcu Agencja Artystyczna ,,Musicus” pod kierownictwem Eleonory i Stanisława Bednarskich zaprezentowała uczniom naszej szkoły ,, Polskie tańce narodowe”.
W maju odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu ,,Ze starożytnością na Ty”. Imprezę prowadził W. Kurowski, a część sportową J. Rohde. Patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Wejherowa. Głownymi organizatorami przedsięwzięcia z ramienia SP nr 9 byli: A.Rohde, I. Damaszke, B. Ziemann, W. Kurowski.
2005/2006

We wrześniu w naszej szkole miała miejsce uroczysta Powiatowa Inauguracja 4 edycji Policyjnego Programu Edukacyjnego POPO adresowana do uczniów klas pierwszych.
W październiku , działające pod opieką Aleksandry Langa -Koło PCK już drugi raz odpowiedziało na apel głównego zarządu i zorganizowało zbiórkę żywności. Akcja spotkała się wśród uczniów i ich rodziców z jeszcze większym zrozumieniem i zaangażowaniem niż w roku ubiegłym.
W listopadzie uczniowie naszej szkoły zostali laureatami 9 Spotkania Ekologicznego Małego Trójmiasta Kaszubskiego pod hasłem ,,Każdy kęs ma swój sens „. W konkursie plastycznym ;
1 miejsce Kacper Rompca kl.2e opiekun- Sławomira Puszczewicz
1 miejsce Klaudia Ostrowska kl. 3d opiekun – Halina Groth
2 miejsce Paulina Baranowska kl.2e opiekun – Sławomira Puszczewicz
W grudniu – Samorząd Uczniowski klas 1-3 odpowiedział na apel Anny Kątnej – opiekunki schroniska dla zwierząt w Bieszkowicach. Uczniowie gromadzili dary, niejednokrotnie rezygnując ze słodyczy, by w zamian wspomóc zwierzęta.
Odbyło się coroczne spotkanie wigilijne dla dzieci .Dzieciom towarzyszyli Ci, którym bardzo zależy na ich radosnym uśmiechu. Wśród nich była s.Alicja Kołacz, Dyrekcja Szkoły, Radni Miasta Wejherowa- Olga Tomaszewska i Wojciech Robakowski oraz przewodniczący TPD- ST. Madera.
W marcu zespół złożony z uczniów kl.3e Patrycji Boćkowskiej i Kacpra Muszczyńskiego oraz Pawła Królek z 3c zdobył III miejsce w Finale Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy ,,Najlepszy z Najlepszych”.Nad zintegrowaniem zespołu czuwała Sł. Puszczewicz.
W kwietniu odbyła się w naszej szkole już II edycja konkursu czytelniczego pt. ,,Ulubieni pisarze- Janina Porazińska”.Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Halina Groth i Dorota Zdralek.W przygotowaniach wspierały je: Aleksandra Klawiter-Pohnke, Anita Siemińska, Sławomira Puszczewicz i Monika Szeląg.
W maju odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs ,,Ze starożytnością na ty ”skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych .Przygotowanie turnieju spoczywało w rękach nauczycieli: Aleksandry Rohde, Iwony Damaszke i Wojciecha Kurowskiego.
W czerwcu , w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom”,odbył się w naszej szkole konkurs pt.,,Z wizytą w Bullerbyn”.Pięć drużyn reprezentujących klasy III, mialo do pokonania kilka konkurencji.Konkurs wymyślily i zorganizowały nauczycielki: Lucyna Bieszke, Danuta Borowiec, Aleksandra Bratkowska i Teresa Hewelt.
W czerwcu odbyły się też uroczystości rocznicowe z okazji podpisania porozumienia o współpracy trzech szkół Małego Trójmiasta Kaszubskiego: nr2 w Redzie, nr9 w Wejherowie oraz nr6 w Rumi.Od tego czasu minęło już 5 lat. Do tej pory szkoły zorganizowały sporo konkursów m.in. fotograficznych, matematycznych, informatycznych, ekologicznych. Klasy odwiedzały się wzajemnie, jeździły na wycieczki.
2004/2005

1 września pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie spotkali się na porannej Mszy Świętej w kościele parafialnym św .Stanisława Kostki. Była to już kolejna uroczysta liturgia na rozpoczęcie roku szkolnego.
Z inicjatywy nauczycielek klas ,,0” i dyrekcji został zorganizowany Integracyjno- Sportowy Festyn Rodzinny dla najmłodszych członków społeczności szkolnej i ich rodziców.
W październiku pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Ślubowali dbać o dobre imię swojej szkoły oraz uczyć się pilnie.
Pierwszoklasiści wzięli udział w inauguracji programu policyjnego ,, POPO”.
W grudniu uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Konkursu Literackiego organizowanego dla placówek oświatowych z terenu Małego Trójmiasta Kaszubskiego.
Magdalena Makowska – 1 miejsce w kategorii wiersz
Joanna Starba – 2 miejsce w kategorii wiersz
Adam Wiśniewski – główna nagroda w kategorii proza
Zorganizowano spotkanie choinkowe dla dzieci, do których Mikołaj mógł dotrzeć tylko dzięki pomocy szkoły.Spotkanie zorganizowała Lucyna Królak – pedagog szkolny, która od kilku lat specjalizuje się w organizowaniu takich przedsięwzięć. Imprezę uświetnił występ teatrzyku szkolnego przygotowany przez Wojciecha Robakowskiego, a o nastrój zadbał szkolny chór pod kierunkiem Olgi Tomaszewskiej.
W styczniu nauczyciele naszej szkoły: Danuta Kulling, Olga Tomaszewska, Bożena Wójcik, Andrzej Sikora i Mariusz Walczak zorganizowali obóz terapeutyczny dla dzieci. Celem przewodnim akcji było wdrażanie asertywnej postawy wobec zagrożeń płynących z otaczającego świata, jakimi są używki oraz podniesienie swojej samooceny.Dzieci wypoczywały w pięknym ośrodku ,, Domu Wczasów Dziecięcych” nad jeziorem Wygonin.
W marcu w naszej szkole odbyła się , organizowana już od lat przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, audycja umuzykalniająca dla szkół podstawowych. Tym razem organizatorzy do udziału zaprosili Zespół Folklorystyczny ,, Alga ” z Państwowego Ogniska Baletowego w Pucku.
W maju w ramach pracy Szkolnego Klubu Europejskiego odbył się Konkurs Małych Form Teatralnych w języku angielskim pt.,,Amateur Theatricals”. Głównym organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego – Alicja Gulbinowicz. Takie formy pracy z dziećmi mają za zadanie uczyć komunikacji, współpracy, odkrywać umiejętności sceniczne oraz promować kulturę krajów anglojęzycznych.
W czerwcu- Adam Wiśniewski, uczeń klasy 6c naszej szkoły został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ,, Red White & Blue ”,przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.Adam zajął 3 miejsce w województwie pomorskim, co stanowi niewątpliwy sukces i jest ukoronowaniem jego wieloletniej pracy nad językiem angielskim.
2003/2004

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Historycznym ,,Polska Piastów”.2 miejsce zajęła Monika Riegiel kl.6e, a 4 miejsce zajął Robert Hoeft z kl.6d.Uczniów przygotowała do konkursu mgr Aleksandra Gondek.
W październiku policjanci z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z przedstawicielami PZU Życie SA rozpoczęli całoroczną akcję ,,Odblaskowe pierwszaki”.
Nasza szkoła zdobyła zaszczytne 2 miejsce w konkursie ,,Selektywna zbiórka odpadów – młodzież daje przykład ”organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.
W dalszym ciągu trwała współpraca uczniów i nauczycieli naszej szkoły z zaprzyjaźnioną placówką w Wilhelmshaven.
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie S.P.9 zorganizowali akcję charytatywną. Tym razem szczytnym celem była pomoc poważnie chorej dziewięcioletniej Karolince – uczennicy klasy 2 integracyjnej. Ukazał się zbiór prac literackich uczniów klas 1-3, któremu młodzi poeci nadali tytuł ,,Wierszykarnia”. Całkowity dochód ze sprzedaży postanowili przeznaczyć na leczenie chorej koleżanki. Takie działania jednoczą ludzi oraz wyzwalają dobro, serce, szlachetność i zainteresowanie losem drugiego człowieka. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ponownie udowodnili, że szkoła przekazuje nie tylko wiedzę, ale uczy, jak być w pełni człowiekiem.
W maju w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole zorganizowano Międzyszkolny Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa z okazji ,,Dnia Europejskiego”.Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych z Małego Trójmiasta Kaszubskiego.Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Główni organizatorzy przedsięwzięcia to opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego przy SP 9: Alicja Gulbinowicz i Iwona Buczyło.
2000/2001

Trwa drugi rok wprowadzania reformy oświaty w szkole. Obecnie Szkoła Podstawowa Nr 9 jest szkołą sześcioklasową , gdzie w 39 oddziałach uczą się dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Dla szkoły jest to rok okrągłych jubileuszy: 35 lat minęło od powstania placówki, 30 lat temu oddano do użytku obecny budynek, uroczyście wręczono sztandar i oficjalnie nadano szkole imię gen. Józefa Wybickiego. Hymn szkoły ma już 20 lat.
Jest to okazja do wydania pierwszej publikacji na temat „Dziewiątki”.
1999/2000

W związku z wprowadzaną reformą oświatową pośród 41 oddziałów nie było klas siódmych. Powstały natomiast klasy czwarte z większą ilością godzin np. : matematyki, informatyki, muzyki, plastyki, wychowania fizycznego. W dwóch klasach pierwszych wprowadzono dodatkowo nauczanie języka francuskiego.

Szkolna pracownia komputerowa została wyposażona w nowy sprzęt, m.in. w drukarki laserowe oraz została podłączona do Internetu. W jednej z sal lekcyjnych zorganizowano nowoczesną pracownię do nauki języków obcych.

Po raz ostatni odbył się zabawa zakończeniowa klas ósmych. Pierwszy raz zorganizowano dyskotekę na zakończenie klas szóstych.

1998/99

Dnia 3 września miał miejsce pokaz tańców zespołu „Rytm Dance”, prowadzonego przez Ewę i Jarosława Rostankowskich.
W związku z wyborami do Rady Miasta, Powiatu Wejherowskiego, Sejmiku Województwa Pomorskiego w październiku 1998r. w SP nr 9 znajdowała się siedziba obwodowej komisji wyborczej.
W grudniu w TV Gdańsk emitowano program o zespole ludowym „Frantówka” z Wejherowa, który powstał przy „Dziewiątce”.
W kościele św. Stanisława Kostki zorganizowano koncert kolęd, w którym wystąpił m.in. chór SP nr 9.
W styczniu w szkole odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe Związku Represjonowanych Żołnierzy-Górników.
Odbyło się szkolenie nauczycieli na temat zagrożenia narkotykowego przez przedstawicieli policji.
W czerwcu odbył się IV Festyn Ekologiczny, podczas którego uczniowie SP nr 9 zajęli III miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej i I miejsce w zbiórce makulatury szkół wejherowskich.

1997/98

We wrześniu ukończono komputeryzację biblioteki szkolnej.
Uczniowie klas VI wzięli udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Ewę Polińską-Mackiewicz.
W listopadzie przedstawiono uroczystą akademię pt. „Drogi Polaków do Niepodległości”. W grudniu szkoła otrzymała dyplom za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

17 stycznia w sali gimnastycznej szkoły miała miejsce wigilia żołnierzy i górników.
W marcu 1998 r w szkole zorganizowano rejonowy Konkurs Chemiczny.
22 kwietnia odbył się I Miejski Sejmik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi, który połączono z 70-tą rocznicą powstania Ligi Ochrony Przyrody.
16 maja odbyło się seminarium naukowe w związku z Regionalnym Festynem Ekologicznym, w ramach którego uczniowie „Dziewiątki” zajęli drugie miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej.
Uczniowie klas VIII uczestniczyli w ramach wychowania komunikacyjnego w zajęciach na temat ratowania życia, które prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Chór szkolny zajął I miejsce w makroregionie na XIX Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’capella Dzieci i Młodzieży w Koszalinie.
W maju dyrektor Stefan Mazur otrzymał statuetkę Jakuba Wejhera.
1 czerwca Maja Dyszewska brała udział w „Sejmiku Dziecięcym” w Warszawie, co było nagrodą w ogólnopolskim konkursie pt. „Dzieci w Sejmie”.
W czerwcu 1998r. w kościele pod wezwaniem Św. Anny w Wejherowie poświęcono sztandar szkoły.

1996/97

Z okazji 200-lecia „Mazurka Dąbrowskiego” odbyła się uroczysta akademia połączona z finałem konkursu na temat patrona szkoły, pt. „Mazurek Dąbrowskiego, jego twórca i jego czasy”.

W grudniu odbyła się wigilia dla pracowników, na którą zaproszono ks.prob. Mariana Detlaffa i Annę Kowalską.

Chór szkolny zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych, a w eliminacjach międzywojewódzkich w Słupsku zajął I miejsce. 25 lutego chór otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty. Na Festiwalu Muzyki Klasycznej w Wilnie chór uzyskał III miejsce i wyróżnienie od ambasadora Austrii za najlepsze wykonanie utworu F.Schuberta. Na XV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu zajął II miejsce w kategorii chórów dziecięcych. 14 marca miał miejsce Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.

Ukazały się dwie gazetki redagowane wyłącznie przez uczniów:”’Pampers” i „Nódy z Budy”. 19 maja odbył się Regionalny Festyn Ekologiczny, na którym wystąpił szkolny zespół kaszubski „Frantówka”. W ramach festynu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, w którym uczniowie „Dziewiątki” zajęli drugie miejsce.

Szkołę odwiedził chór ze szkoły muzycznej w Wilnie. 28 czerwca uczniowie SP nr 9 wzięli udział w V Międzynarodowych Nadbałtyckich Spotkaniach Kulturalnych Puck’97.

Mateusz Gorlikowski ponownie zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym.

1995/96

Chór szkolny wyjechał do Szwecji i wziął udział w koncercie pieśni chóralnych w Tyreso.
Uczniowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 95”.
W szkole miała miejsce akcja dystrybucji cegiełek na rzecz osób niepełnosprawnych i niewidomych „Pomóż i Ty”.
20 stycznia odbyło się spotkanie wigilijne inwalidów wojennych zorganizowane przez Związek Inwalidów Wojennych o/Wejherowo.
14 maja dyrektor Stefan Mazur otrzymał medal za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych w Wejherowie.
Olga Staszak zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym, a Mateusz Gorlikowski I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym.

1994/95

Chór szkolny zajął I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Dzieci i Młodzieży a’capella.w Toruniu (ex aequo z chórem toruńskim).
W kwietniu odwiedzili szkołę nauczyciele języka polskiego z Litwy.
Szkoła otrzymała odznakę „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej” za wieloletni patronat nad Piaśnicą.

1993/94

Po raz pierwszy odbył się koncert „Dzieci Dzieciom”, podczas którego zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla szpitala miejskiego.
W dniach 20-28 maja uczniowie i nauczyciele gościli pedagogów i młodzież z Bremenhaven.

1992/93

W listopadzie zorganizowano Mini-listę Przebojów, a w styczniu odbyły się wybory Miss i Mistera Szkoły.
23 lutego Centralny Zespół Wojska Polskiego zaprezentował widowisko poetycko-muzyczne pt. „Pieśń Ojczysta”.
Uczniowie „Dziewiątki” brali udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej ku czci dzieci pomordowanych w Piaśnicy.
Marian Kustusch zdobył I miejsce na Wojewódzkiej Olimpiadzie Fizycznej.

1991/92

Chór szkolny zdobył II miejsce w przeglądzie rejonowym Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Dzieci i Młodzieży a’capella.
Uczniowie obejrzeli projekcję filmu pt.”Las Piaśnicki”, który wywarł na nich ogromne wrażenie.

1990/91

Od września w pomieszczeniach szkolnych zawieszono krzyże i zaczęto uczyć religii w szkole.
Po raz pierwszy oficjalnie zorganizowano Wigilie klasowe oraz wigilię dla dzieci objętych szczególną troską pedagoga.

Uczniowie byli w Teatrze Miejskim w Gdyni na przedstawieniach: „Historia o żebraku i osiołku” i „Turlajgroszek”.

1989/90

Dnia 12 kwietnia w SP nr 9 odbyła się aukcja dzieł sztuki na fundusz WKO „Solidarność”.
W styczniu zaprezentowano przedstawienie pt. „Jak ciężko zwierzętom przetrwać zimę?”.

1987/88 i 1988/89

W tych latach w kronikach odnotowano apele i uroczystości wg standardowego harmonogramu: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie klas pierwszych i Dzień Patrona Szkoły, Dzień Nauczyciela, wykopki, Andrzejki, Choinka, Dzień Wojska Polskiego, Dzień Kobiet, rocznica wyzwolenia Wejherowa, Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej, Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej, Dzień Dziecka, zakończenie roku szkolnego.
Zakupiono pierwsze komputery do powstającej pracowni komputerowej.

1986/87

Dnia 28 września miała miejsce w Wejherowie Manifestacja Pokojowa, w której wzięła udział młodzież klas starszych.

W lutym 1987 r w szkole został uruchomiony Kuratorski Ośrodek Pracy z Młodzieżą. Kierowano tu nieletnich (do 17 roku życia) na podstawie orzeczenia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego. Mogli z niego korzystać małoletni z rodzin moralnie zagrożonych lub nieporadnych wychowawczo. Dzieci otrzymywały posiłki i opiekę do godz. 17.00.
Uczniowie brali udział w kweście na pomnik Jakuba Wejhera.
W „Dziewiątce” gościł Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Marek Mleczak zajął III miejsce w finale konkursu Wiedzy o Morzu.

1985/86

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego szkołę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele ZBOWiD-u, Janett Skibniewska i Leon Prusiński.
Jak co roku uczniowie brali udział w wykopkach.
Zespół Pieśni i Tańca Dzieci i Młodzieży SP nr 9 zajął I miejsce na X Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żołnierskiej.
Adam Kasprzak zajął I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Polskiego, a Marcin Gruchała I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Biologicznej.
Tomasz Miler zajął I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Modeli Pływających o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.

1984/85

Uczniowie jak co roku porządkowali groby w Piaśnicy.
5 listopada szkolna Izba Pamięci Patrona Szkoły Generała Józefa Wybickiego otrzymała „Medal Pamiątkowy” wybity z okazji 20-lecia Muzeum Stutthoff i ku czci pomordowanych w Piaśnicy od Zarządu Klubu Byłych Więźniów Obozu Koncentracyjnego 'Stutthoff’ w Gdańsku za opiekę nad grobami.
W listopadzie w związku z 40-leciem PRL szkołę odwiedził twórca powojennej władzy ludowej Bernard Szczęsny.
Szkolny zespół muzyczny wystąpił w Domu dla Przewlekle Chorych w Wejherowie.
Zarząd Wojewódzki ZBOWiDu w Gdańsku przekazał szkole dyplom uznania za współpracę i okazywaną pomoc.
W zimie na boisku szkolnym przy pomocy Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowano lodowisko, które było czynne w godz. 14.00 – 19.00.
Prezes chóru „Harmonia” otrzymał od szkoły dyplom honorowy i statuetkę gen. Józefa Wybickiego.
W konkursie „Młode talenty Kaszub i Pomorza” w kategorii kronik indywidualnych I miejsce zajęła Małgorzata Dagiel.
Jacek Arendt zajął I miejsce w konkursie „Wiedza Pożarnicza”.
Tradycyjnie „Dziewiatka” uzyskała bardzo wysokie noty na Wojewódzkich Zawodach Balonowych.

1983/84

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych odbyło się po raz pierwszy w Będominie.
W październiku „Złotym Krzyżem Zasługi” odznaczeni zostali: Stanisława Krzebietke, Ewa Stolarczyk i Wacław Strakowski, natomiast Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania otrzymał Filip Wolski.

19 października młodzież spotkała się z Janem Naskrętem, obrońcą Westerplatte.
Uczniowie klas 0-III brali udział w „Żakinadzie” w ramach Dni Wejherowa.
17 czerwca miały miejsce wybory do Rad Narodowych. W skład komisji wyborczej w naszej szkole wchodzili nauczyciele „Dziewiątki”.

Zorganizowano wycieczkę do powstającej elektrowni jądrowej w Żarnowcu.
TV Poznań zaprosiła uczniów do udziału w audycji o Józefie Wybickim z uczniami ze szkoły w Manieczkach.

Nauczyciele j.polskiego i matematyki otrzymali list z I LO im.Jana III Sobieskiego w Wejherowie za dobre przygotowanie absolwentów. Wszyscy uczniowie „Dziewiątki”, którzy złożyli dokumenty zdali egzaminy wstępne do tej szkoły.

1982/83

Plan pracy Rady Pedagogicznej w bieżącym roku szkolnym był następujący:
– rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów
– wdrażanie do współodpowiedzialności i samorządności
– kształtowanie postaw patriotycznych, internacjonalistycznych i społecznych.

We wrześniu uczniowie klas starszych uczestniczyli w wykopkach.
Z okazji święta Edukacji Narodowej 14 października w Zespole Szkół Samochodowych w Wejherowie odbyła się uroczystość, podczas której nadano tej szkole imię Jakuba Wejhera i wyróżniono zasłużonych nauczycieli, m.in. nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 9: Eugeniusza Czonstke, Zofię Hoeft, Annę Glińską i Grażynę Bobińską.

7 października zorganizowano spotkanie z p. Janett Skibniewską, z okazji Dnia Ludowego Wojska Polskiego, która znała osobiście majora Henryka Sucharskiego. 6 maja uczniowie przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kombatanta w Miejskim Domu Kultury.
W maju harcerze i laureaci konkursów na temat szkodliwości alkoholu spotkali się z członkami Społecznego Komitetu Przeciwalkoholowego.

Młodzież z kółka technicznego pod kierunkiem nauczyciela zajęć praktyczno-technicznych mgr Filipa Wolskiego wykonała boazerię na frontowe ściany korytarzy szkolnych, wejście do szkolnej harcówki i biblioteki szkolnej. W boazerię wkomponowano m.in. godło państwowe, pięciolinię z nutami hymnu szkoły, płaskorzeźbę popiersia patrona szkoły.

Zarząd Miejski ZBOWiDu za pomoc w wychowaniu patriotycznym młodzieży otrzymał od szkoły statuetkę, będącą odwzorowaniem pomnika gen. Józefa Wybickiego w Kościerzynie.
Dariusz Kaczmarek zajął I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Chemicznej.

1981/82

We wrześniu zorganizowano spotkanie na temat problemów wychowawczych młodzieży, w którym uczestniczył m.in. proboszcz parafii św. Leona Wielkiego ks. Adam Tracz.
W szkole miała miejsce zbiórka makulatury i pieniędzy . Uzyskane fundusze przekazano na rzecz mieszkańców okolic Płocka, ponieważ tereny te nawiedziła powódź.
W styczniu odbyło się spotkanie młodzieży z oficerem Ludowego Wojska Polskiego na temat stanu wojennego.
Uczniowie szkoły otrzymali dary z Holandii, Bułgarii i Hiszpanii w związku z trudną sytuacją naszego kraju.
Chór szkolny zajął II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a’capella.

1980/81

9 grudnia przygotowano wieczornicę pt. „Jan Kochanowski – poeta okresu Odrodzenia”.
Spotkanie z kompozytorem hymnu szkoły, Antonim Sutkowskim odbyło się w styczniu, a w lutym młodzież spotkała się z Aleksandrem Kruszyńskim, członkiem ZBOWiD-u.
W SP nr 9 odbyły się Dni, Oświaty, Książki i Prasy.
W czerwcu „Dziewiątka” została wyróżniona nagrodą pieniężną w wojewódzkim konkursie na klasę-pracownię nauczania początkowego.

1979/80

Przedstawiciele klas VIII brali udział w manifestacji antywojennej w Gdańsku z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W styczniu 1980 r Lech Miądowicz napisał dla „Dziewiątki” pieśń, która została jej hymnem. Muzykę skomponował Antoni Sutowski.
W dniach 24-25 maja w szkole miał miejsce zjazd absolwentów Seminarium Nauczycielskiego, w otwarciu zjazdu uczestniczyła nasza młodzież.
W trosce o estetyczny wystrój korytarzy zawieszono na I piętrze duże oszklone gabloty, które przydzielono: Samorządowi Uczniowskiemu, bibliotece, Lidze Ochrony Przyrody, Towarzystwu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, preorientacji zawodowej, kółkom: fizycznemu, polonistycznemu, matematycznemu i chemicznemu, Szkolnemu Kołu Sportowemu oraz ZHP. Niektóre z nich służą do dnia dzisiejszego.
Poza tym:
– wykonano boksy na odzież i obuwie dla dzieci na I i II piętrze,
– założono zasłony przeciwsłoneczne w salach,
– wprowadzono gimnastykę dla dzieci z wadami postawy,
– naprawiono i usprawniono natryski,
– pomalowano linie na boisku asfaltowym,
– wyposażono umywalki w bojlery na ciepłą wodę i mydło płynne,
– wymieniono gumoleum na korytarzu,
– przeszkolono nauczycieli w obsłudze środków audiowizualnych.
Marlena Młyńska zdobyła I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

1978/79

Dnia 18 września w szkole byli przedstawiciele władz szkolnych i partyjnych NRD oraz władz miejskich, a także reprezentanci ZBOWiD-u. Celem wizyty było nawiązanie przyjaźni i współpracy z młodzieżą niemiecką.
W listopadzie odbyła się wieczornica z okazji 60-tej rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowana przez kółko literackie i drużynę harcerską Przyjaciół ZBOWiD-u.
W dniach 11-14 grudnia przedstawiciele Szkoły udali się z rewizytą do Lauterbach w NRD (Putbus na Rugii). Również w grudniu uczniowie byli w Państwowym Domu Małego Dziecka na Oksywiu.
Szkołę odwiedzili uczniowie z Putbus oraz z Czechosłowacji.
Na przełomie stycznia i lutego 1979r. w szkole miała miejsce wizytacja, w wyniku której bardzo dobrze oceniono funkcjonowanie „Dziewiątki”.

1977/78

Z okazji Dnia Nauczyciela Feliks Rocławski został odznaczony „Orderem Kawalerskim Odrodzenia Polski”.
Uczniowie, którzy wyróżniali się sprawnością fizyczną dojeżdżali dwa razy w tygodniu do klubu „Bałtyk” w Gdyni, czasami trener „Bałtyku” przyjeżdżał na trening do Wejherowa.
W kwietniu z inicjatywy drużyny harcerskiej Przyjaciół ZBOWiD-u uroczyście przekazano Szkole prochy pomordowanych w Piaśnicy więźniów.
Drużyna szkolna zajęła I miejsce w wyścigu kolarskim „Miniatura Wyścigu Dookoła Polski” oraz I, II i VI m1976/77

We wrześniu odbyło się spotkanie z posłem Ziemi Gdańskiej – Janem Mendalką na temat: „Działalność środowiskowa Szkoły Podstawowej Nr 9”.
14 października 'Złoty Krzyż Zasługi’ otrzymali: Brygida Brudniewicz, Zofia Sikora i Anna Glińska. Również w październiku przyznano szkole dyplom z Kuratorium Oświaty i Wychowania za wkład pracy i osiągnięcia w obchodach Miesiąca Kultury Zdrowotnej.
W lutym w kronice szkoły podpis złożył Jarema Stępowski, który otrzymał w darze dziewczęcy strój kaszubski.
Z okazji wyzwolenia Wejherowa w dniu 24 marca szkolny zespół wraz z chórem „Harmonia” wystąpił z koncertem pt. „Poemat o Ziemi Ojczystej”.
Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w konkursie „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” o puchar Komendanta MO.
W dniach 8-15 maja zorganizowano wystawę filatelistyczną pt. „Ochrona środowiska”.

1975/76

14 października 'Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Eugeniusz Czonstke, Liliana Stencel, Stefania Płucienniczak i Zofia Lassman.
Po raz pierwszy zorganizowano w szkole Andrzejki.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Państwowy Dom Małych Dzieci w Lęborku oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Przebendowskiego w Wejherowie.
W budynku szkoły znajdowała się komisja wyborcza w związku z wyborami do Sejmu i Rad Narodowych, które odbyły się 21marca.
Szkolny Zespół Pieśni i Tańca zdobył statuetkę „Złocistego Żagla” (główna nagroda) oraz wystąpił wraz z chórem „Harmonia” w Operze Leśnej w Sopocie.
7 maja odbył się uroczysty koncert przygotowany przez uczniów przy współudziale chóru „Harmonia” z okazji 31-szej rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej. Również w maju „Dziewiątka” otrzymała pamiątkowy proporczyk od Polskiego Związku Filatelistów oraz nagrodę „Remusa” od Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wejherowskiej za działalność w upowszechnianiu kultury.

1974/75

Doszło do ponownego spotkania z młodzieżą wietnamską.
21 listopada zorganizowano wieczorek poświęcony „Ludziom Morza”, w którym uczestniczył kapitan żw. Edmund Zygmuntowicz.
9 marca odbył się koncert z okazji 30 rocznicy wyzwolenia Wejherowa pt. „Pieśń o Ziemi Naszej”, podczas którego szkołę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz szkolnych, powiatowych i partyjnych.
Zorganizowano wystawę filatelistyczną pt. „Maraton’75”.
W kwietniu było włamanie do kancelarii szkoły. 6 maja Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę staroci dla rodziców.
” Dziewiątka” zdobyła nagrodę pieniężną w II etapie konkursu „Klubu Otwartych Szkół” w Elblągu oraz wyróżnienie od Ministra Oświaty i Wychowania za osiągnięcia wychowawcze.

1973/74

Zakupiono krzewy róż do szkoły i posadzono wzdłuż wejścia głównego.
Z jednej ze stron szkoły, niedaleko sali gimnastycznej, zamontowano dwuskrzydłowe drzwi.
W marcu zorganizowano koncert z okazji XXIX rocznicy wyzwolenia Wejherowa i obchodów XXX-lecia PRL-u pt. „Dla ciebie Polsko nie żal krwi”.
Zespół Pieśni i Tańca Młodzieży SP nr 9 otrzymał puchar podczas V Festiwalu Pieśni o Morzu.

1972/73

W szkole zorganizowano międzyklasowy konkurs na wystrój sal lekcyjnych i wykonanie kompletu pomocy dydaktycznych.

16 marca nastąpiło otwarcie Izby Pamięci Narodowej poświęconej Generałowi Józefowi Wybickiemu.

Z okazji 500-lecia urodzin Mikołaja Kopernika odbył się konkurs związany z jego życiem i działalnością, podczas którego zaprezentowano wykonane przez uczniów albumy, plansze oraz montaż słowno-muzyczny.

1971/72

W związku z likwidacją Szkoły Podstawowej nr 1 zwiększyła się znacznie liczba uczniów i nauczycieli „Dziewiątki”.

W październiku Feliks Rocławski otrzymał „Złoty Krzyż Zasługi”, Bogumiła Kuchta i Genowefa Rocławska zostały nagrodzone listem pochwalnym za wzorową pracę.
W listopadzie, w trakcie zajęć lekcyjnych malowano szkołę.
W grudniu panowała epidemia grypy, której skutki były widoczne we frekwencji.
10 marca odbyła się wieczornica poświęcona 150-tej rocznicy śmierci Józefa Wybickiego z udziałem szkolnego zespołu artystycznego i Jednostki Wojska Polskiego, podczas której zaprezentowano montaż słowno-muzyczny pt. „Od Kościuszki do Kościuszkowców”.
W związku z tym, że 19 marca miały miejsce wybory do sejmu, kilka dni wcześniej uczniowie klas starszych przygotowywali lokal wyborczy.

24 kwietnia odbyło się. nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej, które dotyczyło projektu nowej ustawy do Sejmu PRL-u o prawach i obowiązkach nauczycieli.

Plan pracy w roku szkolnym 1971/72 był następujący:
– kształtowanie myślenia naukowego u uczniów
– podniesienie poziomu nauczania i sprawności szkoły
– rozwijanie zainteresowań uczniów
– wychowanie w duchu humanizmu
– kształtowanie postaw patriotycznych, internacjonalistycznych.
Szkoła współpracowała z Samorządami Mieszkańców działającymi przy os. 1000-lecia PP i ul. Harcerskiej.
Zaczęto wydawać szkolną gazetkę „Nasz Głos”.

1970/71

Rok 1970 otworzył nowy rozdział w dziejach szkoły, gdyż nastąpiło uroczyste otwarcie budynku przy os. 1000-lecia PP 15 i oficjalne nadanie szkole imienia Generała Józefa Wybickiego. Odsłonięto tablicę pamiątkową, a także wręczono sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Uroczystość tą uświetniła obecność wielu znanych wówczas osobistości, które złożyły swój podpis w kronice szkolnej. Ta nowa szkoła liczyła 1098 uczniów, 36 nauczycieli i 31 oddziałów. Zakładem opiekuńczym była Jednostka Wojskowa w Wejherowie.

1969/70

Uczniowie „Dziewiątki” brali udział w pracach społecznych na rzecz miasta, osiedla, szkoły m.in. rozładunek mebli dla szkoły.

W marcu 1970 r Rada Pedagogiczna i młodzież żegnała inspektora szkolnego Jana Karasia.
Młodzież przedstawiła poranek muzyczny z okazji 150-tej rocznicy śmierci Fryderyka Szopena.
Harcerze reprezentowali szkołę na turnieju „Wiedzy o Leninie”. W szkole przeprowadzono konkurs pod hasłem „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”.

Chór szkolny otrzymał dyplom uznania na Festiwalu Pieśni o Morzu.
14 lutego Kuratorium Gdańskiego Okręgu Szkolnego przyznało szkole imię Generała Józefa Wybickiego.

1968/69

14 października kierownik Erwin Rytczak otrzymał „Złotą Odznakę Związkową”.
Orkiestra szkolna została zaopatrzona w nowe instrumenty.
Najlepsi uczniowie otrzymali odznakę wzorowego ucznia.
21 maja szkołę odwiedzili studenci z Wietnamu, którym przekazano zebrane przez naszych uczniów przybory szkolne.

Na szpital „Centrum Zdrowia Dziecka” przekazano zebrane w szkole pieniądze.

1967/68

Zorganizowano świetlicę szkolną z dożywianiem. Szkoła otrzymała dotację na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Feliks Rocławski założył orkiestrę chłopięcą i 3-głosowy chór, który otrzymał wyróżnienie na eliminacjach powiatowych.

Był to rok obfity w montaże słowno-muzyczne, np. „Chwała orężu polskiemu”, „Wspomnienia o Wielkim Październiku”.

Kierownik Erwin Rytczak ogłosił konkurs na imię patrona Szkoły Podstawowej nr 9.

1966/67

W „Dziewiątce” powstał dziecięcy zespół taneczny, prowadzony przez p.Śledzianowskiego, zespół zdobył I miejsce w eliminacjach powiatowych.

Uczniowie brali udział w wycieczkach do: Opery Bałtyckiej, Poznania-Biskupina-Gniezna, Stutthoffu, Łodzi-Warszawy oraz w prelekcji na temat życia i twórczości M. Konopnickiej.
W dniach 02-13 maja odbyły się tzw. „Drzwi otwarte” szkoły. Podczas lekcji pokazowych dla nauczycieli z innych placówek prezentowano nowoczesne metody nauczania. „Dziewiątka” zajęła I miejsce, a nagrodę w wysokości 40.000 zł przeznaczono na zakup pomocy naukowych.

1965/66

Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie została powołana w 1965 r. i mieściła się początkowo na parterze obecnego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. Bukowej. Jej pierwszym kierownikiem był Erwin Rytczak.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1965/66 miało miejsce w SP nr 4, ponieważ budowana szkoła nie została terminowo oddana do użytku. Oddanie budynku przy ul. Bukowej nastąpiło 08.10.1965r. Do tego czasu poszczególne klasy z SP nr 9 stanowiły 9 oddziałów, które zajmowały początkowo 6 pomieszczeń. Szkoła liczyła 365 uczniów, grono pedagogiczne stanowili: Erwin Rytczak, Barbara Szklarz, Ewa Stolarczyk, Liliana Stenzel, Zofia Beker, Maria Blok, Regina Ruszel, Maria Szefke, Ewa Klawikowska. W placówce borykano się z licznymi trudnościami, np. wspólne gabinety z LO, brak pomocy dydaktycznych, własnych mebli. Pomoc uzyskiwano z innych szkół, a także od rodziców uczniów – z ich inicjatywy zbierano składki w wysokości 5 zł od dziecka na rzecz szkoły. Jednostka Wojskowa wypożyczała autokary, orkiestrę, służyła pomocą w wykonywaniu prac na rzecz szkoły.
W kalendarium nie uwzględniono zawodów sportowych, konkursów plastycznych i technicznych. Już w latach 70-tych uczniowie brali udział w zawodach latawcowych i balonowych, uzyskując liczne nagrody na szczeblu rejonowym i wojewódzkim . Przez wszystkie lata działalności „Dziewiątki” uczniowie bardzo chętni i licznie reprezentowali ja w różnorodnych zawodach sportowych. Zarówno w zawodach międzyszkolnych, rejonowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich. Do tych uczniów należeli m.in.:

Dariusz Bęben, Jerzy Bieszke, Daniel Bogucki, Kamila Borkowska, Karol Bradtke, Dariusz Cechosz, Elżbieta Czarnocka, Marek Czonstke, Maciej Dawidowski, Grzegorz Fryca, Joanna Gawlik, Dariusz Gawron, Grzegorz Jagnow, Wacław Kaczmarek, Krzysztof Klawitter, Magda Klecha, Adam Krawczyk, Dariusz Kulifer, Magdalena Labuda, Sławomir Lieske, Maja Łebska, Justyna Markowska, Damian Markowski, Michał Mazurczak, Sławomir Melzer, Dariusz Miotk, Piotr Nastały, Dariusz Nikityn, Michał Ogrodowski, Łukasz Pettke, Wojciech Reszke, Robert Rolbiecki, Piotr Strakowski, Monika Szalewicz, Wojciech Szmytke, Tomasz Szymański, Wiesław Treder, Mirosław Walkusz, Tomasz Wasik, Małgorzata Wejer, Marta Włodarska, Bartosz Zienke, Dariusz Zoch,