język kaszubski 2021/2022

Konkurs pt.: „Naja Rodnô Mòwa”

Dnia 6 października uczennice języka kaszubskiego wzięły udział w eliminacjach gminnych Miasta Wejherowa konkursu pt.:” Naja Rodnô Mòwa” organizowanych przez ZKP oddział w Wejherowie. W konkursie dziewczynki prezentowały wiersze i prozę w języku kaszubskim. Wyniki konkursu: kategoria I-III wyróżnienie zdobyła Agata Glac z klasy I C /Agatka była najmłodszą uczestniczką konkursu/, kategoria IV-VI 1 miejsce zdobyła Zofia Żmich z klasy IV C, kategoria VII-VIII 3 miejsce zdobyła Pola Gołąbek z kasy VII A. Gratulacje!

Wycieczka uczniów języka kaszubskiego

Dnia 16 września 2021 roku uczniowie języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Rzucewa, Pucka i Władysławowa. Przewodnikiem był pan Radosław Kamiński. Uczniowie zwiedzili w Rzucewie Osadę Łowców Fok i mieli okazję poznać życie i zwyczaje mieszkańców osady. W Pucku najważniejszym punktem było miejsce Zaślubin Polski z morzem. Zwiedzanie Pucka zakończyło się spacerem po molo. Po przyjeździe do Władysławowa dzieci zwiedziły Rezerwat Słonych Łąk i rynek miasta. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pysznymi kiełbaskami.

Gra terenowa pt.: „Poznaj lepiej Wejherowo”

Dnia 11 września 2021 roku uczniowie języka kaszubskiego wzięli udział w grze terenowej pt.:”Poznaj lepiej Wejherowo” zorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie odział w Wejherowie w ramach grantu Miasta Wejherowa. W grze wzięło udział wielu uczniów z naszego regionu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić najważniejsze miejsca w naszym mieście. W każdym z miejsc wysłuchali przewodników, którzy opowiadali historyczne ciekawostki z dziejów mieszkańców Wejherowa. Gra zakończyła się w oddziale ZKP słodkim poczęstunkiem.