oddziały przedszkolne 2023/2024

Warsztaty z masy papierowej O a

 

8 stycznia 2024 roku, realizując profilaktyczny  program  „Dziel się Uśmiechem”,  grupa Zero C wybrała się na interesujące zajęcia edukacyjne do Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych.

Podczas tego niecodziennego spotkania przyszłe asystentki stomatologiczne przybliżyły dzieciom podstawowe zasady dbania o zdrowy i piękny uśmiech oraz zachęcały do regularnego odwiedzania stomatologa oraz do długiego i dokładnego szczotkowania, które może być również doskonałą zabawą.

Oto komentarze naszych najmłodszych po tych niezwykłych zajęciach.

„Najbardziej podobało mi się szczotkowanie wielkich zębów wielką szczoteczką”

Krzyś

„Zagadki o zębach były najlepsze”

Mikołaj

„ Próchnica to szkodnik, który niszczy zęby”

Mateusz

 

Laboratorium Przyszłości Oa

Coraz bliżej święta… czas więc na pieczenie świątecznych pierników. Piątek był dniem, kiedy w naszej szkole unosił się zapach przypraw korzennych. 15 grudnia zerówka Oa, zgodnie z tradycją, upiekła pyszne pierniczki.

Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste ręce. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne oraz zasady bezpieczeństwa. Następnie słodkie pierniczki wykrawały wybranymi foremkami i zostały upieczone w kuchni szkolnego 'Laboratorium Przyszłości’.

Do pomocy przy wypiekaniu zaangażowały się mamy z grupy Oa, za co bardzo dziękujemy. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu dzieci miały okazję skosztować swojego dzieła.

Wycieczka 0 a

Dnia 11.12.23r grupa O a wybrała się na wycieczkę do Rezydencji Świętego Mikołaja w Gdańsku, aby poczuć klimat zbliżających się Świąt w towarzystwie Świętego Mikołaja, Elfów, Śnieżynek i bajkowych postaci.
Elfy mieszkające w Rezydencji zaprosiły dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych, Jedynej w Polsce Fabryki Świątecznych Piernikowych Kolorowanek. Cudowne kolorowanki wykonane z prawdziwego piernika mające 12 cm i pokryte jadalnym lukrem zachwyciły dzieci. Zadaniem dzieci było pomalowanie pierników za pomocą pędzelka i jadalnej piernikowej palety barw. Świetnie się przy tym bawiły, a na koniec mogły skosztować takich pięknych, słodkich i pachnących pierników.
Ogromnym przeżyciem było spotkanie ze Świętym Mikołajem i osobiste przekazanie mu swojego listu. Mikołaj wraz z Elfami porwał dzieci do wspólnych gier, zabaw i konkursów. Na każdego uczestnika wizyty w Rezydencji czekał słodki upominek w postaci śnieżnej waty cukrowej oraz pamiątkowego Dyplomu od Świętego Mikołaja. Było to niezapomniane spotkanie i czekamy na następne za rok.

Dzień Misia w grupie O a

JESIENNA AKCJA ZERÓWKI

„ZDROWO I KOLOROWO”

0 C ma sposób na jesienne chrypki, grypki oraz jesienną słotę…

Dnia 15 listopada odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie dzieci. Najważniejszym zadaniem małych kucharzy było przygotowanie zdrowych i kolorowych warzywnych kanapek. W roli głównej wystąpiła pasta z awokado, czyli guacamole, oraz sałata, ogórek i pomidorki. A na deser – aromatyczne ciasteczka cynamonowe… Wszystko pod okiem prawdziwego szefa kuchni pana Jakuba Kozakiewicza z gdyńskiej restauracji „Serio”.

ŚWIĘTOWANIE DNIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ OA

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Dnia 13 października 2023 r. zerówka O a brała udział w zajęciach edukacyjnych z dzikimi ptakami. Dzieci miały okazję zobaczyć jastrzębia, sokoły i sowy, porównać cechy, ubarwienie, rozpiętość i długość skrzydeł oraz obserwować, jak latają. Na koniec zajęć wszystkie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

DZIEŃ DRZEWA W 0 A

LEKCJA BIBLIOTECZNA W 0 A

Dnia 12 października 2023 roku grupa zerówkowa Oa wybrała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na lekcję biblioteczną. Była to okazja do poznania zbiorów bibliotecznych i zachęcenia dzieci do czytania książek, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ich strony.

DZIEŃ PATRONA 

Z okazji Dnia Patrona, 29.09.23 roku, grupa zerówkowa Oa w strojach galowych uczciła pamięć Józefa Wybickiego, autora Hymnu Narodowego.

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA 0 A

Dnia 26.09.2023 roku grupa zerówkowa Oa wybrała się do Urzędu Miasta. W ramach wizyty dzieci poznały pracę prezydenta miasta oraz historię Wejherowa i jego założyciela.

DZIEŃ JESIENI 0 A

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 0 A

WITAMY W ZERÓWCE 

Dnia 15 września 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „OA”, a także 20 września z oddziału przedszkolnego „OB” oraz 21 września z oddziału przedszkolnego „OC”, wzięły udział w pikniku. Celem tego wydarzenia było zintegrowanie grupy poprzez wspólne zabawy na świeżym powietrzu, przy wspaniałej pogodzie. Od samego początku dzieci miały okazję korzystać z boiska szkolnego. W trakcie trwania pikniku zorganizowano różnego rodzaju konkurencje sportowe, zarówno zespołowe, jak i indywidualne. Obejmowały one między innymi: wyścigi z piłką, rzuty pierścieniem do celu oraz bieg z woreczkiem. Na zakończenie każdy uczestnik został nagrodzony słodkim upominkiem. Po tak intensywnych zajęciach przyszedł także czas na wspólny odpoczynek na kocykach. Wszyscy, którzy w tych dniach uczestniczyli w zajęciach odmiennych od tych codziennych, wyrazili ogromną satysfakcję i radość z podjętych działań. To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wspaniale można integrować dzieci. Piknik zakończył się uśmiechami na twarzach uczestników.