Zajęcia dodatkowe i rozwijające

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

MALI KUCHARZE

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas II A oraz II E brali udział w warsztatach pieczenia pizzy. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy przyrządzili swoje własne wypieki. Na stanowiskach pracy przygotowano wcześniej kulki ciasta oraz smaczne składniki. Każdy mógł skomponować swoją, wyjątkową pizzę. Na zakończenie pracy uczniowie otrzymali dyplomy.

PRZYGOTOWANIE ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO W KLASIE III C

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy III C stali się prawdziwymi kucharzami. W szkolnej sali Laboratoria Przyszłości przygotowali potrawy na śniadanie wielkanocne. Na stole królowały faszerowane jajka, warzywne sałatki i wiosenne kanapki. Wspólny poczęstunek wprowadził nas w świąteczny nastrój.

REPORAŻ DZIEŃ MIKOŁAJA KOPERNIKA

 

WARSZTATY KULINARNE W KLASIE II E

Uczniowie klasy II e uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Zdrowe przepisy”.

Celem zajęć było upowszechnienie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.
Po części teoretycznej, dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych – przygotowania warzywnego sosu, który był idealnym dodatkiem do razowego makaronu.

To były interesujące zajęcia, które pozwoliły odkryć niejeden talent kulinarny.

 

Pieczemy ciasteczka w klasie III E

Przed zabawą karnawałową klasa III E mogła sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Dzięki tym zajęciom, trzecioklasiści uczyli się współpracy w grupie, wykonywania czynności według ściśle określonej kolejności oraz przestrzegania higieny podczas przygotowywania pysznego deseru. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a aromatyczny zapach roznosił się po całej szkole.

PIERWSZY PROJEKT GRUPY MEDIALNEJ 

Prezentujemy pierwszy reportaż Grupy Medialnej WYBICKI TV

 

ZAJĘCIA KULINARNE W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI 

W ramach programu Laboratoria Przyszłości, udało się zakupić niezbędne sprzęty AGD. Podczas zajęć, uczniowie będą mieli możliwość poznania zasad gotowania i nauczyć się w sposób praktyczny przygotowywania potraw. Dodatkowo nabędą umiejętność prawidłowego nakrywania do stołu, bezpiecznego korzystania ze sprzętów AGD oraz możliwość nauczenia się zasad zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowia. Zajęcia kulinarne stwarzają okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań, potraw i przepisów. Poprzez kulinarną zabawę, uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, odkryją nowe, ciekawe smaki i będą mieli możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek.

W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI MAMY SPRZĘT DO NAGRAŃ

W listopadzie miało miejsce pierwsze spotkanie grupy medialnej, która powstała z inicjatywy Pani Anny Chodak i Pani Moniki Grajkowskiej. Nabór do grupy wciąż trwa. Kolejne spotkanie grupy już 8 LUTEGO 2023 r. Zapraszamy!

ZAJĘCIA W PRACOWNI LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości.

Podczas zajęć w dniu 05.11.2022 uczniowie mogli wykonać ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane w technice papieroplastyki jak również na szydełku gdzie przygotowywali przestrzenne gwiazdki.

Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Beata Hinc, Jolanta Sępioł