Zajęcia dodatkowe i rozwijające

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

PIERWSZY PROJEKT GRUPY MEDIALNEJ 

Prezentujemy pierwszy reportaż Grupy Medialnej WYBICKI TV

 

ZAJĘCIA KULINARNE W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI 

W ramach programu Laboratoria Przyszłości, udało się zakupić niezbędne sprzęty AGD. Podczas zajęć, uczniowie będą mieli możliwość poznania zasad gotowania i nauczyć się w sposób praktyczny przygotowywania potraw. Dodatkowo nabędą umiejętność prawidłowego nakrywania do stołu, bezpiecznego korzystania ze sprzętów AGD oraz możliwość nauczenia się zasad zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowia. Zajęcia kulinarne stwarzają okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań, potraw i przepisów. Poprzez kulinarną zabawę, uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, odkryją nowe, ciekawe smaki i będą mieli możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek.

W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI MAMY SPRZĘT DO NAGRAŃ

W listopadzie miało miejsce pierwsze spotkanie grupy medialnej, która powstała z inicjatywy Pani Anny Chodak i Pani Moniki Grajkowskiej. Nabór do grupy wciąż trwa. Kolejne spotkanie grupy już 8 LUTEGO 2023 r. Zapraszamy!

ZAJĘCIA W PRACOWNI LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości.

Podczas zajęć w dniu 05.11.2022 uczniowie mogli wykonać ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane w technice papieroplastyki jak również na szydełku gdzie przygotowywali przestrzenne gwiazdki.

Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Beata Hinc, Jolanta Sępioł