Klasy IV-V

Dzień św. Patryka

Podczas Dnia Otwartego szkoły, który odbył się 14 marca 2024 r., uczniowie klas 4 mieli niezwykłą okazję wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Świętego Patryka. Drużyny dwuosobowe z każdej klasy 4, po obejrzeniu odpowiednich materiałów wideo, miały szansę zgłębić wiedzę na temat tego święta, jego pochodzenia, symboliki oraz życia świętego Patryka. Następnie, wykorzystując swoją zdobytą wiedzę, przystąpili do rozwiązania quizu z pytaniami dotyczącymi omawianego filmu.

Kolejnym etapem konkursu był nietypowy, ale bardzo kreatywny sposób rywalizacji – podchody. Uczniowie przemieszczali się po holach, skanując umieszczone tam kody QR, które kierowały ich do różnych sal lekcyjnych. W każdej sali czekało na nich zadanie do wykonania, takie jak taniec irlandzki, układanie wykreślanek, układanie puzzli czy rysowanie portretu świętego Patryka. Za wykonane zadania przyznawane były punkty.

Nie zabrakło również emocjonującej dogrywki. W finale zwyciężyła klasa 4c, a drugie miejsce zdobyła dzielnie klasa 4a. Na trzecim miejscu podium stanęła klasa 4e. Czwarte miejsce ex aequo zajęły klasy 4b i 4d. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w naszym wydarzeniu!

 

Zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla klas IV-V

W dniach 20-23.02.2024r. przedstawiciel Metropolitarnego Związku Komunikacji Zatoki Gdańskiej przeprowadził zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla klas IV-V. Celem zajęć było kształtowanie u młodych ludzi postawy świadomego użytkowania transportu zbiorowego oraz zdobycie umiejętności pozwalających na samodzielne podróżowanie komunikacją publiczną. Przedstawiono najbardziej popularne środki transportu publicznego, wraz z przedstawieniem ich wad i zalet w porównaniu do korzystania z samochodu. Przedstawiono rodzaje i formy obecnie
dostępnych biletów oraz drogi ich nabywania. Istotną częścią kursu była nauka korzystania z rozkładów jazdy i samodzielnego planowania przez uczniów podróży.

 

Miejskie Mistrzostwa Dzieci w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt

15.01.2024r. nasze dziewczyny w składzie:

Zuzanna Sokołowska 6c, Michalina Zacharska 6c, Lilianna Bemke 6a, Anastazja Świerzb 5b, Agata Marzejon 5b, Amelia Kędzierska 5b, Amelia Danhofer 5b, Szulc Lena 5c, Burakova Marharyta 6c, Burakova Polina 6c

wywalczyły II miejsce !!!

 

opiekun drużyny Anna Dawidowska

 

Noworoczna halowa lekkoatletyka  pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa

12.01.2024r nasi uczniowie zmagali się w konkurencjach lekkoatletycznych tj:

skok w dal

MILER KACPER 5E, MAJA GESLER 6D, BARTOSZ BLANK 5E,

pchnięcie kulą

AGATA MARZEJON 5E, KREFTA PAULINA 6E, ANASTAZJA ŚWIERZB 5B,

bieg 30m

TOMASZ BEDNARSKI 6C I MIEJSCE, MUCHA JAKUB 4D, MAROSZEK TYMON 4D, JULIA GRABDA 6C,

LENA SZULC 5C III MIEJSCE, BARTOSZ BLANK 5E, KĘDZIERSKA AMELIA 5E, FILIP FORMELA 6E III MIEJSCE, MARTYNA PATOK, ZUZANNA SOKOŁOWSKA

bieg 400m

TOMASZ BEDNARSKI 6C, KREFTA PAULINA, AMELIA GIERSZEWSKA, JULIA GRABDA, MILER KACPER, LENA SZULC 5C, AGATA MARZEJON 5E, FILIP FORMELA 6E, ZUZANNA SOKOŁOWSKA 6C

opiekun Anna Dawidowska

 

 

Świąteczne spotkanie z książką

18 grudnia 2023 r. w godzinach wieczornych w bibliotece szkolnej odbyło się świąteczne spotkanie z książką, w którym uczestniczyli uczniowie klas
czwartych – w tym uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Przy pięknie wystrojonej choince dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi.
Na podstawie literatury oraz obejrzanego filmu dzieci poznały zwyczaje świąteczne w Polsce oraz innych krajach świata. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Punktem kulminacyjnym spotkania było pieczenie pierników w Laboratorium Przyszłości. Spotkanie przebiegło w ciepłej, radosnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i pastorałek.

 

III Miejskie Zawody Crossfit

13.12.2024r odbyły się III Miejskie Zawody Crossfit pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Kategoria młodzież:

Patrycja Dyderska 7c             I miejsce

Alan Flisikowski 8c               IV miejsce

Kategoria dzieci:

Amelia Kędzierska 5e                   III miejsce

Bartosz Blank 5e                           IV miejsce

Cała drużyna jako Szkoła zdobyła III miejsce

Opiekun: Anna Dawidowska

 

Kiermasz świąteczny

Szóstego grudnia , jak co roku wielkie poruszenie. Świąteczny Kiermasz i Kawiarenka Mikołajkowa wprowadziła naszą społeczność szkolną w piękną
atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zakupić można było stroiki, ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów klas I-V, oraz spożyć przepyszne ciasta upieczone przez rodziców klas I-V.

 

Ogólnopolski projekt „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Mamy ogromną przyjemność poinformować Was o udziale klasy 4d w projekcie ogólnopolskim o nazwie „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”. W ramach tego projektu nasi uczniowie będą mieli możliwość wymiany listów z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Śląskiej.

Wymiana listów jest dla nas nie tylko doskonałą okazją do praktykowania umiejętności pisania, ale przede wszystkim szansą na nawiązanie nowych znajomości i poznanie innych kultur. Dzięki tym listom będziemy mogli odkryć różnorodne zwyczaje, opowiedzieć o swoim otoczeniu i dzielić się swoimi pasjami.

Projekt „Napisz, proszę, chociaż kilka słów” stawia na znalezienie partnerskich klas w całej Polsce, które mają chęć nawiązać kontakt i wymieniać się listami. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Monika Lidzbarska. W kolejnych tygodniach będziemy mieli możliwość przesyłania listów i otrzymywania odpowiedzi od swoich nowych przyjaciół.

Wierzymy, że ta wymiana listów przyczyni się do rozwijania naszych umiejętności językowych, jak również rozszerzy nasze horyzonty poprzez poznanie nowych miejsc i osób. Działania te niewątpliwie wpłyną też na rozwój empatii i zrozumienia dla innych osób.

Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom i rodzicom z Rudy Śląskiej za podjęcie współpracy i zaangażowanie w ten projekt. Jesteśmy przekonani, że ta wymiana listów przyniesie nam wiele radości i nowych doświadczeń.

Zachęcamy wszystkich Rodziców, Nauczycieli i Uczniów do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy umieszczać aktualności dotyczące postępów w wymianie listów oraz opisywać ciekawe historie, które wydarzyły się podczas tej wspólnej przygody.

Mamy nadzieję, że wymiana listów przyczyni się do budowania więzów między naszymi uczniami i uczniami z Rudy Śląskiej, a także przysłuży się do wzajemnego poszerzania wiedzy i rozumienia kulturowego. To dla nas wszystkich wyjątkowe doświadczenie, które będziemy pamiętać przez długie lata.

Klasa 4d

Opiekun merytoryczny i logistyczny: Monika Lidzbarska

 

„Piernikowa Magia Świąt”

21.11.2023 r. kl. 5 a z wychowawcą otworzyła sezon na pierniki na warsztatach z w ramach Laboratorium Przyszłości w naszej szkole. Warsztaty poprowadziły p.Sandra i p.Basia z firmy „Pieprz i Lawenda”. Jesteśmy pierwsi, którzy z paniami robili pierniki w tym sezonie świątecznym:).

Zajęcia były ciekawe od pierwszej minuty. Każdy przygotowywał własne pierniki, a następnie po wypieczeniu pięknie je dekorował. W tym czasie panie opowiadały różne ciekawostki, a także dzieliły się przepisami. Przygotowały dla nas gorącą czekoladę przygotowaną wg własnego przepisu z piankami:) Klasa była bardzo zaangażowana. Wszyscy tak się wciągnęli, że warsztaty przedłużyły się o kolejną godzinę. Każdy z uczestników otrzymał mandarynkę, a także torebkę do zapakowania własnych pierników. W związku z ogólnym zadowoleniem planujemy już kolejne warsztaty kulinarne.

Wychowawca kl. 5 a

Iwona Piętal

 

Dla Niepodległej

Piękną tradycją naszej szkoły jest świętowanie kolejnych rocznic odzyskania niepodległości w gronie piątoklasistów, ich rodziców, Dyrekcji i wychowawców. Również w tym roku, 9 listopada, spotkaliśmy się, by wspomnieć wszystkich, którzy oddali życie w walkach o wolność i złożyć im hołd. „Marsz pierwszej brygady”, „Wojenko”, Przybyli ułani ” – to tylko niektóre z pieśni wykonanych wspólnie przez społeczność szkolną oraz gości: zastępcę prezydenta miasta, pana Arkadiusza Kraszkiewicza, radną miejską panią Justynę Ostrowską oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Lilianę Breen. Ten niezapomniany Wieczór Niepodległości wzbudził w każdym z nas ogromne wzruszenie i dumę.

Strofy o ojczyźnie

Właśnie pod taki tytułem konkurs recytatorski organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie wprowadza uczestników konkursu w listopadową tematykę patriotyczną związaną z naszą ukochaną ojczyzną – Polską.

W dniu 8 listopada 2023 r. w murach biblioteki spotkali się uczniowie ze szkół z całego powiatu, którym repertuar patriotyczny, kultura słowa i doskonały warsztat aktorski nie sprawia problemu.

Na tym konkursie naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów Anna Jaskulska i Bartłomiej Sobiecki z klasy 4E oraz Nadia Talipska z klasy 7D i Nikodem Lis z 8D.  Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a repertuar wierszy bardzo bogaty i zróżnicowanych. Jury miało trudne zadanie do rozstrzygnięcia. Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców, a w ich gronie znalazła się Anna Jaskulska, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI oraz Nikodem Lis zajął II miejsce w kategorii klas VII-VIII.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej integracyjny klas 4

Dnia 5 października 2023 r. odbył się w naszej szkole coroczny festyn integracyjny klas 4.

Na uczniów oraz ich rodzin czekały liczne atrakcje. Można było sprawdzić swój talent wokalny podczas karaoke, plastyczny tworząc wspólnie mandale, intelekt w grze w kalambury oraz sprawność fizyczną grając w tenisa stołowego czy pokonując tor przeszkód. Główną atrakcją festynu jak co roku był turniej klas 4 w dwa ognie. Drużyny składały się z uczniów i rodziców każdej klasy 4. Na wszystkich głodnych gości czekały pyszne domowe ciasta, kawa i herbata a także naleśniki samodzielnie smażone w naszym szkolnym laboratorium przyszłości.

Dla naszych czwartoklasistów życzymy dożo wytrwałości i radości na kolejne lata nauki szkolnej.

 

Śladami Mikołaja Kopernika

„Usiłując zgłębić przedmioty najwyższe, uważam, aby nie stać się obcy temu, co nam najbliższe.” Mikołaj Kopernik

W dniu 28 września grupa uczniów z klas ósmych, szóstej i piątej wyruszyła na wycieczkę do Torunia. Ten wyjazd odbył się w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym uczniowie wypiekli swoje oryginalne gościńce – czyli ozdobne pierniki, a następnie zwiedzili sale ekspozycyjne w muzeum. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki którym poznaliśmy specyfikę życia wielkiego astronoma. W Muzeum Historii Torunia zobaczyliśmy fascynującą wystawę pt. „Toruń i jego historia”, prezentującą w nowoczesny sposób dzieje miasta od najstarszych do współczesnych. Tak minął nam dzień pełen historycznych i naukowych atrakcji. Po zakwaterowaniu w hotelu i posiłku, wybraliśmy się na wieczorny spacer na pokaz Fontanny Cosmopolis.
Następnego dnia przenieśliśmy się w galaktyczną przestrzeń, dzięki pokazowi w planetarium w Centrum Popularyzacji Kosmosu. Po kosmicznym seansie czekał nas spacer z przewodnikiem, zobaczyliśmy Rynek z Ratuszem Staromiejskim, Krzywą Wieżą, Pomnikiem Mikołaja Kopernika i innymi zachwycającymi zabytkami.
Wyjazd do Torunia był pretekstem do poznania wielu faktów z życia wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz historii Torunia. Poza tym uczniowie poznali smak integracji i koleżeńskiej współpracy, bogatsi w kolejne przeżycia i doświadczenia, które przywieźli do szkolnej ławki.

 

Wycieczka do Gdańska

26 września 2023 r. uczniowie z klas piątych wzięli udział w wycieczce szkolnej do Gdańska, która była elementem programu Poznaj Polskę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum II Wojny Światowej, następnie podążając szlakiem obwarowań z XVII wieku dotarliśmy do Żurawia, Bazyliki Mariackiej i Zielonej Bramy. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta na Westerplatte, gdzie pani przewodnik w pasjonujący sposób opowiedziała nam o bohaterach walczących o nasz kraj. Ten dzień pokazał nam jak piękny jest Gdańsk!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24