Klasy IV-V

Warsztaty kulinarne w IV D

5 grudnia klasa IV D  uczestniczyła w mikołajkowych warsztatach kulinarnych! Nasze pizze były wyborne!

Dzień św. Andrzeja – Patrona Szkocji

Dnia 30 listopada odbył się w naszej szkole konkurs dla kl. 5 z okazji dnia św. Andrzeja – Patrona Szkocji. Uczniowie rywalizowali odpowiadając na pytania o tym kraju. Punktowane były również prace przedstawiające wzory szkockiej kraty w interpretacji piątoklasistów. Zwyciężyła kl. 5C w składzie: Zuzia Sokołowska, Dawid Rynkiewicz, Julka Grabda. Drugie miejsce zajęła kl. 5E  (Igor Bittmer, Wiktor Łapatowski, Julia Jakubińska), trzecie kl. 5A (Olgierd Cichy, Kornel Uzdrowski, Liliana Bemka). Gratulujemy zwyciezcą!

Organizator: Hanna Urban

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada odbył się apel dla kl. 4 przygotowany przez uczniów kl.5. Uczniowie fenomenalnie zaprezentowali się w programie historyczno-poetyckim autorstwa p. I. Buczyłło-Sikory przeplatanym tradycyjnymi pieśniami Legionistów. Nie zabrakło też ciekawych scenek teatralnych oraz tańca flagi uczennic z  kl. 6 i 7 pod kierunkiem p. B. Pawłowicz.  Wrażenie na widzach zrobiły głośno i z entuzjazmem  odśpiewane przez uczniów pieśni żołnierskie oraz duet dziewczynek z kl.2 pod kierunkiem  A. Janus. Była to niezwykłą lekcja historii dla wszystkich uczestników.

 

 

Czy można pogłaskać rekina?

Na to i inne pytania związane z rekinami odpowiadała pani Justyna Szumacher – podróżniczka i entuzjastka nurkowania.

Podczas spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie uczniowie klasy IV b z zapartym tchem oglądali prezentację na temat rekinów oraz filmiki z podwodnych spotkań nurków z tymi niezwykłymi zwierzętami. Pani Justyna z ogromnym zaangażowaniem starała się przełamać stereotypy, jakie utarły się w naszej świadomości na temat podwodnych drapieżników – między innymi pod wpływem filmu pt. Szczęki w reżyserii Stevena Spielberga.

Spotkanie to niewątpliwie poszerzyło wiedzę uczniów na temat podwodnego świata i pozwoliło z większą sympatią spojrzeć na rekiny.

Wycieczka do Dworku Drzewiarza

Dnia 16 września 2022r.klasa VB udała się wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym na wycieczkę do Dworku Drzewiarza w Gościcinie w celu integracji nowego zespołu klasowego.

Wycieczka po Wejherowie

Dnia 15.09.2022 klasa 4e wybrała się na wycieczkę, której celem było poznać historię Wejherowa.

Spotkaliśmy się z Panią Przewodnik pod pomnikiem Jakuba Wejhera. Dzieci poznały historię powstania swojego miasta i dowiedziały się, kto je założył. Następnie udaliśmy się do  Ratusza, gdzie oglądaliśmy niesamowite makiety miasta Wejherowa. „Poznaliśmy” Pana Bolduana i zobaczyliśmy jak wyglądało  Wejherowo 100 lat wcześniej. Następnym punktem wycieczki był Pałac Przebendowskich, gdzie Pani Przewodnik opowiadała dzieciom różne ciekawostki historyczne. Zwiedziliśmy 4 pierwsze kapliczki Kalwarii Wejherowskiej oraz podziemia Klasztoru. Wycieczka zakończyła się zakupieniem słodkości i podsumowaniem naszej pierwszej wspólnej przygody.

Wychowawca Anna Dawidowska