Osiągnięcia

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Wejherowie może poszczycić się olbrzymią liczbą uczniów wyróżniających się czy to w nauce czy też w sporcie. Możemy pochwalić się szeregiem czołowych miejsc w olimpiadach i konkursach na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym. Posiadamy także wyróżnienia w międzynarodowych konkursach plastycznych. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w posiedzeniach Parlamentu Młodzieżowego. Nasi uczniowie dostają się bez problemów do wybranych przez siebie szkół.

2014/2015

Przedmiotowe:

  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – Marta Płotka laureatka etapu wojewódzkiego (Iwona Damaszke)
  • XXI Pomorski Konkurs „ Gwiazdka tuż, tuż….” – kartka świąteczna II miejsce – Zuzanna Patok, Amelia Stachowiak – wyróżnienie (M. Ciesielska)
  • Miejski Konkurs Plastyczny „Ozdoba Choinkowa” – I miejsce – Hubert Gostkowski, III miejsce Julia Hawan i wyróżnienie – Cichy Wikotoria i Martyna Powałka (E. Szwarc)
  • VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Muminki znamy i czytamy” – III miejsce – Martyna Powałka (E. Szwarc)
  • Wojewódzki konkurs Maraton czytelniczy „Spotkanie nowych przyjaciół” – Kamil Pranczk – wyróżnienie (A. Liszewska)
  • Miejski konkurs „Podchody z okazji wyzwolenia Wejherowa” – I miejsce drużyna (L. Kozielecka)

Artystyczne:

  • XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu – ‘Srebrny dyplom” – chór szkolny (Olga Tomaszewska)
  • XXV Wojewódzki Konkurs „Haft Kaszubski” – III miejsce – Mateusz Syposz – (M. Ciesielska)

Sportowe:

  • Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 1 października 2014 r.:

II miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie:
Gaffka Karolina, Dzienisz Ewa VI e, Pestka Weronika, Formela Aleksandra, Hinz Natalia, Block Zosia VI b, Nowak Martyna, Formella Stefania VI c, Cyman Małgorzata V d, Formela Anna VI a.

II miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie:
Sobecki Mikołaj, Sikora Oskar, Baranowski Jakub VI d, Runtz Wojciech, Wika Robert VI b, Krampa Michał, Podwojski Jan VI c, Jeżowski Marcin, Wiśniewski Michał V c, Hincke Jordan IV b, Lange Grzegorz, Kaczorowski Piotr VI a, Nowak Olaf V d.

  • Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach, 8 października 2014 r.:

II miejsce zajęła drużyna w składzie:
Piotr Kaluza III d, Kinga Przeździecka, Naczk Wiktoria V e, Kołodziej Paweł V b, Jan Podwojski VI c.

  • Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju 15/17 października 2015 r.:

III miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie:
Julia Jeziórka, Zuzanna Kwaśnik, Julia Styba, Maja Jaszewska, Marcelina Urban VI d, Aleksandra Formela, Daria Cybulska, Natalia Hinz, Katarzyna Richert, Weronika Pestka, Zofia Block VI b, Karolina Gafka VI e.

III miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie:
Isryelyan Artur, Szyjkowski Szymon, Kamiński Mateusz, Darga Dawid, Sikora Oskar, Sobecki Mikołaj VI d, Krampa Michał VI c, Lieske Kacper, Runtz Wojciech VI b, Terreros Jaen Pierre VI e.

  • Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 16 października 2014 r.:

II i III miejsce w dwóch stylach zajęli: Julia Leike VI c i Mikołaj Sobecki VI d
II miejsce: Agata Dampc IV b, Kinga Przeździecka V e
III miejsce: Artur Maciejewski V c, Natalia Matejewska IV c

  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym, 29 października 2014 r.:

miejsce IV: Mikołaj Sobecki VI d
miejsce V: Julia Leike VI c
udział: Agata Dampc IV b, Natalia Matejewska IV c, Kinga Przeździecka V e, Artur Maciejewski V c

2013/2014

Artystyczne:

  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” – Maja Sowińska (Wiesława Aronowska)
  • II miejsce w XX Pomorskim Konkursie Literacko – plastycznym „Gwiazdka Tuż… Tuż,..” – Julia Bieszke (Ewa Szwarc)
  • III miejsce w Miejskim Konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową – Igor Nagel (Sławomira Puszczewicz)

Przedmiotowe:

  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego w etapie rejonowym brało udział 5 uczniów z klas VI (Jakub Lubocki p. L. Bieszke; Marta Płotka- p. I.Damaszke; Jagoda Arendt, Zuzanna Redman – p. I. Buczyło – Sikora oraz Wojciech Zarychta – p. W. Kurowski) do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Zuzanna Redmann – i zdobyła tytuł finalisty (p. I. Buczyło – Sikora)
  • XII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny – II miejsce Jakub Lubocki (p. L. Bieszke)
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny w etapie rejonowym brał udział Wojciech Zarychta – (p. K. Westa) i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i zdobył tytuł finalisty
  • Miejski konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI – I miejsce Wojciech Zarychta (P. K. Westa)
  • Wojewódzki Konkurs Historii Hymnu Narodowego – III miejsce Wojtek Zarychta, Zuzanna Redmann, –( p. L. Kozielecka)
  • Podchody międzyprzedmiotowe z okazji rocznicy wyzwolenia miasta Wejherowa – I miejsce drużyna w składzie Maciej Sobkiewicz, Zuzanna Patok oraz Marta Płotka (p. L. Kozielecka)
  • Miejski Konkurs Wiedzy o Martyrologii Polaków podczas II wojny światowej na Pomorzu – Piaśnica – II miejsce – Bogumiła Merc (p. L. Kozielecka)
  • Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD – I miejsce drużyna w składzie: Mateusz Mera, Piotr Pałys, Zuzanna Patok oraz Marta Płotka (p. M. Ciesielska)
  • Międzyszkolny konkurs Przyrodniczy „Z Przyrodą na Ty” – I miejsce drużyna w składzie: Weronika Gruchel, Natalia Matejewska, Karol Zych (p. I. Szkaradzińska)
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego – III miejsce – Maciej Zdziebłowski (p. I. Szkaradzińska)

Sportowe:

Miejskie Igrzyska Młodzieży szkolnej

  • I miejsce – chłopcy w biegach przełajowych – p. A. sikora, ( powiat III miejsce – p.J. Rohde)
  • II miejsce – dziewczęta i chłopcy w szachach – p. J. Rohde
  • III miejsce – chłopcy w unihokeju – p. J. Rohde
  • I miejsce – chłopcy w tenisie stołowym – p. J. Rohde i p. A. Sikora ( powiat – VII miejsce)
  • II miejsce – dziewczęta w sztafetowych biegach przełajowych – p. M. Sawicka
  • II miejsce i III miejsce w Pływaniu Indywidualnym K. Wesołowski – (powiat miejsce IV )
  • I miejsce – dziewczęta w tenisie stołowym – p. A. Dawidowska – (powiat miejsce IV)
  • I miejsce – chłopcy siatkówka – p. M . Sawicka –(powiat miejsce IV)
  • III miejsce – dziewczęta siatkówka – p. Sawicka
  • II miejsce bieg na 30 m – Gafka Karolina -lekkoatletyka
  • II miejsce bieg na 600 m – Klaudia Ksieżyk – lekkoatletyka
  • II miejsce bieg na 1000 m – Remigiusz Frankowski – lekkoatletyka
  • I miejsce pchnięcie piłką lekarską – Natalia Block i Remigiusz Frankowski
  • II miejsce pchnięcie piłką lekarską – Mikołaj Dąbrowski
  • II miejsce skok w dal z miejsca – Gaffka Karolina
  • III miejsce skok wzwyż – Piotr Pałys
  • I miejsce w Powiatowych Igrzyskach – pchnięcie piłką lekarską – Frankowski Remigiusz
  • III miejsce – dziewczęta w mini piłce ręcznej
  • II miejsce – chłopcy w mini piłce ręcznej
  • III miejsce – Adrian Siejk w indywidualnych biegach przełajowych
  • II miejsce „Piątki piłkarskie” chłopcy
  • II miejsce „Piątki piłkarskie” dziewczęta
  • I miejsce – chłopcy w czwórboju lekkoatletycznym
  • III miejsce w powiecie – chłopcy w czwórboju lekkoatletycznym

Ponadto placówka uzyskała certyfikat: „Szkoły z klasą” za rok szkolny 2012/13 „Szkoły w Ruchu” za rok 2013/14”, brała udział w programie edukacyjnym „W-f z klasą” oraz w kolejnej edycji „Szkoła z klasą”

2012/2013

  • Agnieszka Lechicka VI b – Laureatka w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego
  • Paweł Jańczak VI c, Milewski Radosław VI a, Sałek Daniel VI a, Mudlaff Henryk VI a – III miejsce w XVI Turniej Wiedzy Ekologicznej, Rumia
  • Mateusz Mera V c, Radosław Milewski VI a, Kacper Ladach VI d – III miejsce w Miejskim Konkursie BRD
  • Wojciech Zarychta, Kacper Kiliński, Zuzanna Redman – I miejsce w Miejskie Podchody z okazji rocznicy Wyzwolenia Wejherowa
  • Maria Szreder – III miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej na szczeblu powiatowym
  • Agnieszka Lechicka – II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym pod Patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa
  • Wiktor Zantowicz – Powiatowy Konkurs Czytelniczy – I miejsce
  • Agata Nowicka – I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Wejherowo, moje miasto”
  • Jakub Trzeciak – III miejsce w Konkursie ortograficznym Małego Trójmiasta Kaszubskiego
  • Paweł Dąbrowski – I miejsce w Ogólnopolskim konkursie „Eko – planeta”
  • Nadia Pałasz i Klaudia Michalewicz, Weronika Marcinska, Laura konik, Aneta Klein, Dobromiła Loroch, Zuzanna Dębiec, Natalia Matejewska, Weronika Gruchel, Kinga Maksymiuk – Laureaci i Finaliści I edycji Maratonu czytelniczego dla najmłodszych
  • Karolina Słupczyńska, Zuzanna Okoń, Agata Lewandowska, Paulina Bednarczyk, Maria Szreder VI a, Sandra Pettke, Klaudia Dawidowska VI c, Katarzyna Nabakowska VI d, Klaudia Litwin, Paulina Woźniak, Nikola Wojtan, Karina Lubiewska VI e – III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej
  • Patrycja Rogocka, Agnieszka Pionke, Martyna Rzepka Martyna VI d, Agnieszka Lechicka VI b, Sandra Pettke, Anna Kalkowska VI c – III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznych
    Bartek Jankowski, Robert Podgórski VI e, Mateusz Gliwa VI b, Łukasz Krampa VI c, Łukasz Dakus, Filip Mróz, Przemek Burchardt V a, Cezary Gowiński, Dawid Ruszewski IV e, Piotr Pałys Ve – IV miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznych
  • Chór – III miejsce w XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

2011/2012

Artystyczne

  • III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” – Maria Szreder – Va (W.Aronowska)
  • III miejsce w Finale XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A cappella Dzieci i Młodzieży – chór (O. Tomaszewska)
  • I miejsce w Miejskim konkursie Plastycznym ”Grzybobranie” – Zuzanna Patok – III e(E .Aleksandrowicz – Szwarc)
  • II miejsce oraz wyróżnienie w miejskim konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową – Wiktor Zantowicz i Artur Maciejewski – II c (S. Puszczewicz)
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ‘Wiosenna łąka”
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Straży Pożarnej „Jak nas malują tak nas widzą”
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Eko – malowanka” – Jakub Trzeciak
  • I i II miejsce w Miejskim konkursie Plastycznym „20 – lecie Państwowej Straży Pożarnej”
  • I miejsce oraz wyróżnienie w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej – Maria Szreder
  • II miejsce w Wojewódzkim konkursie „Haft Kaszubski” – Łukasz Syposz

Przedmiotowe

  • III miejsce w Regionalnym konkursie Multimedialnym „Florian Ceynowa- od niego wszystko się zaczęło” – Małgorzata Borowiec – VI d (M. Ciesielska)
  • II miejsce w Powiatowym konkursie literackim „Komiks Wakacyjny” – Marta Płotka – III e (E. Szwarc)
  • I miejsce, II miejsce oraz wyróżnienie w Powiatowym konkursie „Gwiazdka tuż…tuż…” – grafika komputerowa – Iza Dzienisz – VI d(M. Ciesielska ) Jan Skrzypkowski – VI d (A. Rohde) Kacper Ladach Vd (A.Rohde)
  • Udział w półfinale Ogólnopolskiego konkursu „Poprawna Polszczyzna” uczniowie II d (R. Kutwin)
  • Etap wojewódzki kuratoryjnego konkursu interdyscyplinarnego j. polski z historią – M. Borowiec (I. Damaszke, L. Kozielecka) I miejsce w konkursie literackim MTK „Najpiękniejszy zakątek MTK”
  • Laureat etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu interdyscyplinarnego j. polski z historią – Gosia Borowiec
  • I i II miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus” Małgorzata Borowiec, Agnieszka Lechicka, Zuzanna Patok
  • III miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju BRD –Szymon Bujak, Kacper Ladach, Kamil Szlagowski
  • III miejsce w Miejskim konkursie Ortograficznym dla klas IV – Zuzanna Radmann, Wojciech Zarychta
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym dla klas VI – Małgorzata Borowiec
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Przyrodniczym dla klas III

Sportowe

  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach Przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
  • I miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju – chłopcy i dziewczęta
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu, III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz XII miejsce w finale wojewódzkim w pływaniu – Igor Meder – kl. VI d w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce halowej:
  • I miejsce w biegu na 1000 m – Paweł Formela – VI b
  • II i III miejsce w skoku w dal z miejsca – Sabina Klimaszewska i Jan Skrzypkowski – VI d
  • II miejsce w pchnięciu piłką lekarską – Natalia Orchel – VI c i Paweł Formela – VI b
  • III miejsce w biegu na 30 m – Dominika Płotka – VI e, Kacper Plewa – VI e
  • IV miejsce w biegu na 600 m – Klaudia Markowska w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce w pchnięciu piłką lekarską – Paweł Formela VI b
  • I miejsce i V miejsce w skoku w dal z miejsca – Jan Skrzypkowski – VI d, Sabina Klimaszewska – VI d
  • VII miejsce w pchnięciu piłką lekarską – Natalia Orchel – VI c
  • I miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce – chłopcy
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce – dziewczęta
  • II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce – chłopcy
  • III miejsce w Powiatowych Igrzyskach w pływaniu oraz udział w Finale Wojewódzkim
  • I miejsce w biegu na 1000 m, II miejsce w skoku w dal z miejsca, III miejsce w skoku, II miejsce w pchnięciu piłką lekarską, III miejsce w biegu na 30 m w Miejskich Igrzyskach W Lekkoatletyce halowej
  • I miejsce w pchnięciu piłką lekarską, I miejsce w skoku w dal z miejsca w Powiatowych Igrzyskach w Lekkoatletyce halowej
  • I miejsce chłopców oraz II miejsce dziewcząt w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce
  • I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie oraz III miejsce w województwie w rozgrywkach piłkarskich „O puchar Tymbarku”

2010/2011

Artystyczne

  • Miejski Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową – II miejsce Artur Maciejewski, wyróżnienie Dawid Jakusz (Puszczewicz)
  • Miejski konkurs „Zimowe Przygody Pani Żyrafy” – i I miejsce Katarzyna Kiełtyka I c (Puszczewicz)oraz Zuzanna Patok II e (Szwarc), II miejsce Anna Arendt II e
  • Miejski konkurs na wiersz o Mikołaju – I miejsce Karina Ziętkowska Ic (Puszczewicz)
  • Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – I miejsce w eliminacjach powiatowych – Henryk Mudlaff IV a (Aronowska), II miejsce w eliminacjach powiatowych – Maria Szreder IV a (Aronowska), I miejsce w eliminacjach powiatowych i wyróżnienie w etapie wojewódzkim – Antonina Konkel – kl I c (Puszczewicz)
  • Miejski Konkurs „Małpie figle” –II miejsce Artur Maciejewski Ic (Puszczewicz)
  • Międzyszkolny konkurs „ekomalowanka” – III miejsce Mazurek Jakub Ic (Puszczewicz)
  • Miejski konkurs ‘moja Pani nauczycielka” – I miejsce Damian Duda Ic (Puszczewicz), II miejsce Paweł Dziubich Ic (Puszczewicz)
  • Wojewódzki Konkurs Haft Kaszubski – I miejsce Łukasz Syposz IV a (Ciesielska)
  • Przegląd Talentów Wokalnych – II miejsce Patrycja Szlas – Va (Tomaszewska)
  • XXXI Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – chór – kwalifikacja do finału (Tomaszewska)

Przedmiotowe

  • II miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym o Kaszubach – II miejsce Małgorzata Borowiec (Ciesielska)
  • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny Matematyka z Przyrodą – eliminacje rejonowe: M. Borowiec, I. Kurowska, K. Misiak, Skiba, K. Klimiuk
  • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny Język Polski z Historią – eliminacje rejonowe: M. Borowiec – zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego , I. Budnik, K. Misiak, I. Barzowska, S. Sulich
  • Pomorski Konkurs Ortograficzny dla klas III do etapu powiatowego zakwalifikował się Szymon Podwojski IIIb (Szkaradzińska)
  • Powiatowy Konkurs Biblijny – udział . K. Klimiuk
  • III miejsce w Miejskich podchodach z okazji wyzwolenia Wejherowa :Anita Karasek, Ada Mach – VE oraz Natalia Sieniuć V b
  • Wojewódzki konkurs Ortograficzny – I miejsce Agnieszka Lechicka IV b (Kurowski)
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny I miejsce Agnieszka Lechicka IV b (Kurowski), II miejsce Oliwia Konkol i Julia Wojciechowska IV b
  • Ogólnopolski konkurs omnibus Agnieszka Lechicka II miejsce w województwie (Kurowski), Górkowski Maciej –III miejsce (Stypińska)
  • Ekoplaneta – I miejsce w kat. Maluch – Anna Mrugała (Włodarczak), I miejsce w kat. Adept – Małgorzata Borowiec (Gańska)
  • Konkurs BRD Eliminacje miejskie II miejsce Sara Sulich VI b, Sebastian Skiba VI b oraz Krzysztof klimiuk VI d (Ciesielska)
  • Konkurs komputerowy MTK „Kompik” – I miejsce Krzysztof Klimiuk VI d (Ciesielska)
  • Powiatowy konkurs na kartkę wielkanocną – grafika komputerowa – I miejsce Monika Kobus (Ciesielska)
  • Miejski konkurs „Polska Piastów” – I Miejsce Sara Sulich VIb , Misiak Klaudia VI b oraz Miszke Robert VI a (Kozielecka)
  • Miejski konkurs o Unii Europejskiej – I miejsce (Klein, Kanczkowska)
  • I miejsce w konkursie literackim MTK „Najpiękniejszy zakątek MTK” Klaudia Piórkowska, Sandra Czoska, Klaudia Misiak (Buczyło)

Sportowe

  • I miejsce drużynowo w Międzynarodowych Biegach Jakuba Wejhera
  • II miejsce indywidualnie w Międzynarodowych Biegach Jakuba Wejhera
  • I miejsce w mieście i V miejsce w powiecie drużyny dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • III miejsce drużyny chłopców w Miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • III miejsce drużyny dziewcząt w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju
  • I miejsce w mieście i III miejsce w powiecie drużyny dziewcząt w tenisie stołowym
  • II miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, IV miejsce w województwie w pływaniu indywidualnym – styl grzbietowy – Klimiuk Krzysztof
  • I miejsce i II miejsce w mieście indywidualnie w biegu na 1000 m – Omen Sebastian i Labuda Paweł
  • I miejsce w mieście indywidualnie w biegu na 30 m – Terepka Mariusz
  • II miejsce w mieście indywidualnie w biegu na 600 m- Gubernat Weronika
  • I w mieście indywidualnie w rzucie piłką lekarską – Kaizer Weronika
  • III miejsce w mieście indywidualnie w skoku wzwyż – Terepka Mariusz
  • I miejsce w mieście drużyny chłopców w piłkę siatkową
  • II miejsce w mieście w mini piłce nożnej
  • II miejsce w mieście drużyny chłopców w mini piłce koszykowej
  • III miejsce w mieście drużyny dziewcząt w piłce siatkową
  • III miejsce w mieście drużyny dziewcząt w koszykówce
  • IV miejsce w województwie w indywidualnych biegach przełajowych – Weronika Gubernat
  • I miejsce w mieście indywidualnych w biegach przełajowych – Weronika Gubernat
  • II miejsce w mieście w czwórboju dziewcząt
  • I miejsce w mieście w czwórboju chłopców
  • I miejsce w Pomorskiej olimpiadzie lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2011” – Weronika Gubernat
  • III miejsce w miejskim turnieju koszykówki

2009/2010

Artystyczne

  • Konkurs Plastyczny organizowany przez WCK pt. „Dary Jesieni” – I miejsce – Marcelina Miotk II b ( Szkaradzińska)
  • Miejski Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową – I miejsce – Klaudia Sobolewska – kl. III b – ( Puszczewicz) Wyróżnienie Marta Sulkowska – kl. III b
  • Miejski Konkurs Plastyczny „Przyjaciele Pana Jelenia”– I miejsce Marta Płotka oraz II miejsce Anna Arendt ( E. Aleksandrowicz – Szwarc)
  • Miejski Konkurs Plastyczny –„ Bal Karnawałowy” – Apolonia Makuch – I miejsce, Marta Plotka – II miejsce ( E. Aleksandrowicz – Szwarc)
  • Miejski Konkurs Plastyczny „ Weź byka za rogi” – I miejsce – Zuzanna Patok ( E. Aleksandrowicz – Szwarc)
  • Miejski Konkurs Plastyczny „ Przygody Czarnego Kota”” – I miejsce – Zuzanna Patok ( E. Aleksandrowicz – Szwarc)
  • V Ogólnopolski Konkurs kolęd i Pastorałek – Chełmno 2010 – Pasmo Brązowe – III miejsce – chór szkolny ( Tomaszewska)
  • X Przegląd Kolęd i Pastorałek – Jastarnia 2010 – I miejsce oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie kolędy kaszubskej – chór szkolny ( Tomaszewska)
  • I Festiwal Piosenki Dziecięcej – Gdańsk 2009 – Grand Prix – Patrycja Szlas IV a – ( Tomaszewska)
  • Konkurs Wokalny „Muzyczne Iskierki” Kosakowo 2010 – Patrycja Szlas – III miejsce ( O. Tomaszewska)
  • Ogólnopolski konkurs dla szkól podstawowych ‘Pociąg na scenę” – eliminacje regionalne I miejsce Patrycja Szlas, finał – II miejsce – Patrycja Szlas ( O. Tomaszewska)
  • Konkurs „ Talenty Wokalne” Luzino 2010 – I miejsce – Patrycja Szlas ( O. Tomaszewska)
  • Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim – Bom – Grand Prix – Patrycja Szlas ( O. Tomaszewska)
  • Powiatowy Przegląd Talentów Wokalnych – I miejsce – Patrycja Szlas ( O. Tomaszewska)
    XXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – eliminacje miejskie – Zofia Witkowska – I miejsce, Marta Szreder – II miejsce, eliminacje powiatowe – Zofia Witkowska – II mejsce ( W. Aronowska)
  • Regionalny Konkurs ‘Haft Kaszubski’ Linia 2010 – I miejsce Paulina Baranowska ( M.Ciesielska)

Przedmiotowe

  • Miejski Konkurs Polska i Polacy podczas II wojny światowej – I miejsce drużyna w składzie Zofia Witkowska, Paulina i Agnieszka Wika ( Kozielecka)
  • VI Kuratoryjny Interdyscyplinarny konkurs j. polski z historią – w etapie rejonowym wzięli udział Z. Witkowska VI e, Izabela Kiedrowicz VI e, Adrianna Jaklińska VI a, Jacek Bober VI a , etap wojewódzki Z. Witkowska – laureat (B. Ziemann)
  • VI Kuratoryjny Interdyscyplinarny konkurs matematyka z przyrodą – w etapie rejonowym wzięli udział Zofia Witkowska kl. VI e, Oliwier Stachowiak, Agnieszka Wika, Maciej Plewka, -etap wojewódzki Z. Witkowska – laureat (K. Westa)
  • Pomorski Konkurs Matematyczny dla klas III – etap gminny- Natalia Elwart – III miejsce ( W. Aronowska))
  • VIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny – I miejsce – Z. Witkowska (B. Ziemann)
  • Pomorski konkurs Ortograficzny dla klas III – eliminacje powiatowe – Agnieszka Lechicka – I miejsce (S.Puszczewicz), udział w eliminacjach powiatowych
  • XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkól podstawowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego – udział Natalia Elwart ( W. Aronowska)
  • VI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Małym Trójmieście Kaszubskim – drużyna z klasy III b i III a – III miejsce
  • Międzyszkolny konkurs Ortograficzny „Weź byka za rogi” – I miejsce M. Borowiec, II miejsce I. Kurowska ( I. Damaszke)
  • Międzyszkolny Konkurs Informatyczno – Językowy- V miejsce Zofia Witkowska oraz Weronika Żemojdzin (I. Grzenkowicz)
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie J. angielskiego „ Sezam”
  • Miejski konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI – I miejsce Iza Kiedrowicz, II miejsce – Z. Witkowska ( K. Westa)
  • Międzyszkolny konkurs Matematyczny „Potyczki z matematyką” – I miejsce – drużyna ( K. Westa)
  • IX Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas trzecich – II miejsce – uczniowie kl. III a (W. Aronowska)
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne – I miejsce Agnieszka Wika, eliminacje powiatowe – VI miejsce (M. Ciesielska)
  • Konkurs Bezpieczeństwa o ruchu drogowym – eliminacje miejskie I miejsce, powiatowe V miejsce ( M. Ciesielska)
  • IX Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych miasta Wejherowa – II miejsce – Szymon Boćkowski – (M. Ciesielska)
  • Miejski Konkurs Informatyczny „Kompik” w Redzie – I miejsce – Szymon Boćkowski – (M. Ciesielska)
  • Miejski konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – II miejsce – drużyna- (I. Grzenkowicz)
  • Alfik matematyczny, kangur , ekoplaneta, omnibus

Sportowe

  • III miejsce drużynowo w „Biegach Jakuba Wejhera
  • II miejsce drużyny dziewcząt w unihokeju na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Klaudia Murawska, Klaudia Kalinowska, Zofia Witkowska, Sylwia Papke, Agata Rybicka, Reszke Klaudia, Kryczka Ola, Kruszyńska Natalia, Sikora Patrycja, Dobosz Alicja, Blok Klaudia, Kaszowska Agata, Labudda Karolina oraz udział drużyny chłopców
  • II miejsce drużyny chłopców: Formela Błażej, Szmytke Mateusz, Dampc Paweł oraz II miejsce drużyny dziewcząt: Sikora Patrycja, Blok Klaudia, Julia Potrykus – w tenisie stołowym na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • II miejsce drużyny chłopców z klas szóstych w mini piłce siatkowej w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Paweł Dampc, Olek Świtała, Bartek Wick, Konrad Potrykus, Kuba Uzdrowski, Filip Kwidziński, Błażej Formela, Jacek Bober, Dominik Baratyński, Kuba Miszka, Sławek Kanarkiewicz
  • II miejsce drużyny dziewcząt z klas szóstych – Mistrzostwa Wejherowa w „mini piłce siatkowej” : Klaudia Murawska, Klaudia Kalinowska, Zofia Witkowska, Reszke Klaudia, Kryczka Ola, Kruszyńska Natalia, Sikora Patrycja, Dobosz Alicja, Labudda Karolina, Żemojdzin Weronika, Zielińska Ola, Rybicka Agata
  • IV miejsce w mini piłce ręcznej
  • III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce
  • II miejsce w czwórboju lekkoatletycznym
  • II miejsce w powiecie w tenisie stołowym
  • II miejsce w IV międzyszkolne zawody sportowe w „Dwa Ognie” dla klas III
  • Udział w biegach sztafetowych na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • Udział w pływaniu indywidualnym

2008/2009

Nasz Szkolny program wyrównywania szans edukacyjnych na I etapie kształcenia p.n. „Lubimy Dziewiątkę” otrzymał dofinansowanie w kwocie 35 731,00 zł w ramach konkursu na programy lokalne lub regionalne wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w 2008 r ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Artystyczne

  • I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich podczas XXXIII FPFF w Gdyni
  • III c – Katarzyna Sądej, Hasmik Isryelian, Natalia Gręźlikowska, Alina Czech
  • III d – Marta Dąbrowska, Klaudia Szymoniak
  • I oraz III miejsce w Powiatowym konkursie Plastycznym „Zamek Dobrego Króla” organizowanym przez WCK
  • II a – Paulina Czamara
  • II e – Maria Aniszkiewicz
  • II miejsce w konkursie organizowanym przez WCK „Malujemy na tkaninie”
  • V a – Paulina Gregorczuk, Martyna Gregorczuk, Zuzanna Szydłowska, Alicja Dobosz
  • I oraz II miejsce w konkursie recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” organizowanym przez P i MBP w Wejherowie
  • V e – Małgorzata Woźniak, Zofia Witkowska
  • I miejsce Miejskim Konkursie na Ozdobę Choinkową
  • II a – Wiktoria Ciach
  • III miejsce w Łódzkim Festiwalu Chóralnym „ Cantio Lodzensis” w Łodzi – chór szkolny
  • I miejsce w kategorii grafiki komputerowej klas IV – VI Konkursu „Gwiazdka tuż, tuż… „
  • VI d – Daria Dzienisz
  • Wyróżnienie Finału Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A cappella Dzieci i Młodzieży – Bydgoszcz 2009 – chór szkolny
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Bursztynowa Maska” – kółko teatralne ( w czerwcu odbędzie się etap wojewódzki)
  • II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej – eliminacje powiatowe – Olga Wiczanowska – klasa II,
  • I miejsce oraz wyróżnienie w Regionalnym Konkursie „HAFT KASZUBSKI”: V a – Paulina Baranowska, IV b – Klaudia Misiak
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego – Patrycja Szlas klasa III f
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki im. Teatrzyku Bim – Bom- Patrycja Szlas – klasa III f
  • II miejsce w konkursie plastycznym „Wyścig Ślimaków” II c – Łukasz Krampa
  • Wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu „Hej, Kaszuby, jak Wy cudne” pt. „Zakątki Kaszub wczoraj, dziś i jutro” II a – Radosław Milewski, III d – Małgorzata Borowiec, Kinga Kilińska
  • I miejsce w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze zabytki Wejherowa”
  • II a – Radosław Milewski, Zuzanna Milewska, Henryk Mudlaff ,
  • III d – Izabela Kurowska, Izabela Dzienisz, Marta Dąbrowska, Katarzyna Cieślak, Klaudia Szymoniak, Michał Ostojski, Piotr Malawski
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Zimowe miasteczko”
  • III d – Michał Ostojski /I miejsce/
  • III d – Damian Kin /II miejsce/
  • I miejsce w Miejskim Konkurs Plastycznym „Eko Malowanka”
  • III d – Jakub Wójcik /I miejsce/
  • III d – Natalia Miegoń /wyróżnienie/
  • III d – drugie miejsce drużynowo
  • II i III miejsce w miejskim konkursie Plastycznym „Błogosławiona Siostra Alicja i dzieci” – Marta Jankowska oraz Michał Ostojski z klasy III d

Przedmiotowe

  • I miejsce w Miejskim Konkursie „Drogi Polaków do Niepodległości”
    VI d – Agata Ciesiołkiewicz, Daria Dzienisz, Nina Brzeska
  • Udział w konkursach kuratoryjnych- eliminacje szkolne:
    język polski z historią- do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się
    VI d – Agata Ciesiołkiewicz, Nina Brzeska, Daria Dzienisz, VI e – Klaudia Markowska
    matematyka z przyrodą do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się
    VI a – Jakub Brudniewicz
    VI d – Daria Dzienisz
    VI e – Kacper Muszyński
    V e – Zofia Witkowska
    V b – Laura Kohnke
  • ortograficzny dla klas III:
    Patryk Cieślak – III f, Monika Hinz – III b, Szymon Skiba – III a
  • matematyczny dla klas III:
    Małgorzata Borowiec – III d, Izabela Kurowska – III d, Maciej Górowski – III f
  • Język angielski – Sezam 2008 – udział
    klasy IV-VI: Paulina Wika, Adrianna Niklas, Agnieszka Wika, Zofia Witkowska, Jacek Bober, Małgorzata Woźniak, Dominik Boratyński, Weronika Żemojdzin, Izabela Kiedrowicz, Patrycja Sikora, Urszula Dziedzic, Sylwia Papke
    klasy VI: Tomasz Kotkowski (najlepszy wynik w szkole)
  • Alfik Matematyczny 2008:
    IV b Sebastian Skiba (najlepszy wynik w szkole)
  • Alfik Humanistyczny
    klasa III d – Małgorzata Borowiec 22 miejsce w województwie
    klasa IV b – Sara Sulich 5 miejsce w województwie, Izabela Budnik 17 miejsce w województwie, Dominika Bielaszewska 37 miejsce w województwie
    klasa V – Urszula Dziedzic 22 miejsce , Natalia Dziedzic 28 miejsce, Izabela Kiedrowicz 37 miejsce
    klasa VI – Monika Pawłowska – najlepszy wynik wśród klas szóstych w szkole
  • Wojewódzki Konkurs Ortograficzny
    klasa IV – Izabela Budnik 11 m w województwie, Natalia Chmielewska 14 m w województwie
    klasa V – Paulina Wika 11 m w województwie, Weronika Żemojdzin 27 m
    klasa VI – Nina Brzeska najlepsze miejsce 6, Iga Górska 17 miejsce
  • III miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas czwartych
    IV b – Natalia Chmielewska
    IV d – Izabela Budnik
  • I miejsce w Miejskim Konkurs ortograficzny dla klas III:
    Klasa III d – Małgorzata Borowiec
  • II etap międzyszkolnego konkursu matematycznego
    Kacper Muszczyński z klasy VI e, Jędrzej Kubiaczyk z klasy VI d – zakwalifikowali się do trzeciego etapu konkursu i wzięli w nim udział
  • Konkurs „Ekoplaneta”
    VI d – Agata Ciesiołkiewicz / III miejsce w województwie w kategorii prac indywidualnych /
  • III miejsce drużyny z SP nr 9 w Miejskim konkursie „Podchody z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa”
  • II miejsce w VII Międzyszkolnym konkursie Interdyscyplinarnym – klasa III d

Sportowe

  • I miejsce drużynowo oraz II indywidualnie w „Biegach Jakuba Wejhera”
    Indywidualnie – Kacper Ziętkowski z klasy VI a
  • I miejsce w drużynie dziewcząt i chłopców w biegach sztafetowych na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
    Chłopcy: Leśniewski A, Ziętkowski K, Browarczyk M, Szur M, Szur P, Skrzypczak M, Ludynia Ł, Aniszkiewicz J, Wojtan F, Grzymkowski D
    Dziewczynki: Wasielke I, Przybyszewska P, Pajda A, Józefczyk M, Murawska K, Nastały S, Sikora P, Drzeżdżon J, Plotzka A, Papke S, Krzywkowska A
  • III miejsce w drużynie dziewcząt i chłopców w unihokeju na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
    Dziewczynki: Ciesiołkiewicz A, Formella N, Górska I, Józefczyk M, Krzywkowska A, Nastały S, Ostrowska K, Plotzka A, Przybyszewska P, Trochowska K
    Chłopcy: Szur M, Szur P, Biliński Dawid, Raepke A, Skrzypczak M, Skrzypczak S, Ziętkowski K, Królak P, Leśniewski A, Lutynia A
  • II miejsce w drużynie chłopców oraz III w drużynie dziewcząt w tenisie stołowym na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
    Dziewczynki: Aneta Plotzka, Sonia Nastały
    Chłopcy: Artur Lutynia, Łukasz Ludynia
  • I miejsce drużynowo oraz I i II indywidualnie na XXXVII Wojewódzkich Igrzyskach w Biegu na Orientację
    Indywidualnie – I miejsce: Browarczyk M, II miejsce: Ludynia A
  • I i II miejsce w biegu na 600 metrów na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Sonia Nastały, Andżelika Pajda
  • I miejsce w biegu na 30 metrów na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Tomasz Kotkowski
  • II miejsce na dystansie 50 m w stylu dowolnym oraz w stylu grzbietowym w Mistrzostwach Miasta Wejherowa w pływaniu: M. Józefczyk, A. Ciesiołkiewicz, K. Ziętkowski
  • I miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym, II miejsce na dystansie 20 m w stylu dowolnym na mistrzostwach Powiatu w Lęborku: Martyna Józefczyk
  • I miejsce drużynowo w piłce ręcznej: Kacper Ziętkowski, Przemysław Szur, Paweł Królak, Dawid Kowalski, Jakub Brudniewicz, Kamil Bujakiewicz, Szymon Skrzypczak, Mateusz Skrzypczak, Jan Aniszkiewicz, Dominik Chrobak, Ellwart Maciej, Michał Miszke, Dawid Biliński, Amadeusz Raepke
  • IV miejsce drużynowo w Powiatowych Mistrzostwach w Mini Piłce ręcznej
  • II miejsce – halowa piłka nożna:
    Skrzypczak Szymon, Leśniewski Adrian, Królak Paweł, Szur Mateusz, Szur Przemysław, Skrzypczak Mateusz, Biliński Dawid, Raepke Dawid, Ziętkowski Kacper, Aniszkiewicz Jan
  • I miejsce drużyny chłopców z klas szóstych w mini piłce siatkowej w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • II miejsce drużyny chłopców z klas szóstych w Powiatowych Mistrzostwach w mini piłce siatkowej
  • III miejsce drużyny dziewcząt z klas szóstych – Mistrzostwa Wejherowa w „mini piłce koszykowej”
  • II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w „mini piłce koszykowej” – drużyna chłopców z klas szóstych
  • II miejsce w Mistrzostwach Miasta Wejherowa w „mini piłce nożnej” szkół podstawowych: Skrzypczak Szymon, Leśniewski Adrian, Królak Paweł, Szur Przemysław, Skrzypczak Mateusz, Raepke Amadeusz, Ziętkowski Kacper, Aniszkiewicz Jan, Miszke Michał

W I semestrze roku szkolnego 2008/2009 odbywały się również konkursy szkolne:

Matematyczne
Ortograficzne dla klas czwartych
Informatyczne
Cała Polska Czyta Dzieciom dla klas trzecich
Baśnie znane i nieznane dla klas IV
Konkursy plastyczne w klasach zerowych
Konkurs informatyczny
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla klas V
Konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski

2007/2008

ZESPÓŁ HUMANISTYCZNY
1. „Sacrum w literaturze” – szczebel rejonowy

I miejsce – Tosia Czoska
II miejsce – Zosia Witkowska

2. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego z Historią dla szkół podstawowych

– Bartłomiej Tarnowski – tytuł finalisty

3. XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

I miejsce – Zofia Witkowska

4. Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik 2007”

– Maciej Herbasz – III miejsce w Województwie
– Sławomir Milewski – V miejsce
– Izabela Budnik – XX miejsce
– Krzysztof Klimiuk – XX miejsce
– Małgorzata Woźniak – XX miejsce

5. Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus 2008”

– Aleksander Świtała – II miejsce
– Kacper Muszyński – II miejsce
– Małgorzata Woźniak – III miejsce
– Zofia Witkowska – VI miejsce
– Kajetan Gołębiewski – VII miejsce
– Agnieszka Wika – VIII miejsce
– Filip Kwidziński – XI miejsce
– Patrycja Silikowska – XII miejsce
– Ula Dziedzic – XIV miejsce
– Nina Brzeska – XV miejsce

6. Miejski Konkurs „Ze Starożytnością na Ty”

I miejsce – Drużyna w składzie :
Nina Brzeska. Daria Dzienisz, Niki Prałat, Filip Wojtan, Mateusz Zdralek, Aneta Plotzka

Dodaj komentarz