2016/2017

1 września 2016 r. znowu zabrzmiał dzwonek na lekcje, zapowiadając tym samym moc wrażeń i nowych doświadczeń w nadchodzącym roku szkolnym.

16 września uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata” i pogadankach na temat ekologii. 28 września uczciliśmy pamięć patrona naszej szkoły biorąc udział w apelach, wartach honorowych a szóste klasy zwiedzały Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. 29 września najtęższe umysły z naszej szkoły reprezentowały nas w miejskich zawodach szachowych. 30 września, jak co roku, chłopcy zostali obsypani słodkościami i życzeniami z okazji Dnia Chłopaka.

W październiku społeczność uczniowska wybrała Samorząd Uczniowski w składzie: Martyna Szyjkowska, Weronika Gruchel i Kinga Plackowska. W ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” klasy III gościły w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

10 października nasi sportowcy zdobyli pierwsze medale w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel dla pracowników szkoły, dziękując tym samym za trud pracy, a Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową. Nie zapomnieliśmy też o potrzebujących z hospicjum i ze schroniska w Dąbrówce – zbiórki darów przerosły nasze oczekiwania. Z okazji Halloween Rada Rodziców zorganizowała konkurs na najładniejszy lampion z dyni.

W listopadzie klasy trzecie upamiętniły pomordowanych w lasach Piaśnickich. Klasy piąte wraz z wychowawcami przygotowały program patriotyczny dla swoich rodziców i zaproszonych gości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. 10 listopada nasi tenisiści po raz pierwszy rozegrali zawody na nowej sali gimnastycznej. 21 listopada nasi najmłodsi uczniowie oglądali występ Moskiewskiej Rewii na lodzie, która przeniosła ich w magiczny świat bajek Andersena. Z okazji Międzynarodowego Dania Pluszowego Misia zbieraliśmy dary dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W szkole miały miejsce liczne warsztaty, prowadzone przez: psiego terapeutę, ornitologa i instruktora kickboxingu. 20 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował debatę dla klas czwartych na temat praw i obowiązków dziecka. Nasi sportowcy zdobyli kolejne medale w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju i zawodach tenisa stołowego.

6 grudnia Święty Mikołaj częstował wszystkie dzieci słodkościami. W naszej szkole gościliśmy też Mariami Dżikidze z Tbilisi, która opowiedziała o kulturze Gruzji i próbowała nauczyć nas kilku słów w swoim ojczystym języku.  W grudniu po raz kolejny odbyła się akcja „Góra Grosza”. Nasze chórzystki pod dyrekcją p. Aleksandry Janus zakwalifikowały się do finału II Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta. Jak co roku, zorganizowano kiermasz świąteczny z pięknymi ozdobami i pysznymi wypiekami naszych uczniów, natomiast Rada Rodziców zorganizowała świąteczną loterię. W grudniu braliśmy też udział w licznych przedstawieniach i pokazach filmowych. Przedszkolaki przygotowały piękne jasełka dla rodziców, a klasy starsze wieczornicę z gościnnym występem orkiestry „Fermata”. Wychowawcy wraz z klasami obchodzili uroczyste Wigilie klasowe.

W styczniu przedszkolaki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaproszono szanownych gości na przedstawienia po których wręczono własnoręcznie zrobione upominki.

Nasze sportsmenki z klas czwartych wywalczyły trzecie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W lutym odbył się konkurs fotograficzny „Moje Wejherowo”, podczas którego ujawniły się nowe talenty naszych uczniów. Natomiast w Powiatowej Bibliotece Publicznej uczniowie klas młodszych zmagali się w konkursie „Trudne wierszyki łamiące języki”. Nasi sportowcy tradycyjne wywalczyli kolejne medale: III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej i Mini Piłce Siatkowej w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. 7 lutego zostaliśmy zaś mistrzami Wejherowskich Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej. Przedszkolaki wyjątkowo zaprosiły swoich dziadków i babcie do świętowania  na sportowo.  Wiedzą z informatyki popisali się Karol Zych i Natalia Matejewska zdobywając III miejsce w XII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Klasa VI d sprawdzała swoje umiejętności detektywistyczne podczas warsztatów pt. „Techniki śledcze. Warsztaty dla dzieci” prowadzonych przez pisarkę Jolantę Knitter-Zakrzewską. 22 lutego panie z klas młodszych z wychowankami zorganizowały wieczór pełen kultury, w którym królowała zima. Uczniowie klas drugich z wychowawcami zorganizowali „Noc z Brzechwą” podczas której świetnie się bawili i nocowali w szkole! Klasy czwarte brały udział w zabawach z językiem polskim z okazji Dnia Języka Ojczystego. 27 lutego odbyło się spotkanie z cyklu „Ćwiczę z mamą”.

Tradycyjnie w marcu zorganizowaliśmy Dzień Otwarty naszej szkoły, na którym można było podziwiać talenty,  poznać nauczycieli, zajrzeć do każdego zakamarka i spróbować domowych wypieków. Pożegnaliśmy też zimę m.in. robiąc piękne „Marzanki” z włóczki w Powiatowej

Bibliotece Publicznej. Wiosnę powitaliśmy na wesoło „Dniem na Opak”, a korytarze naszej szkoły zazieleniały w Dniu Św. Patryka. 15 marca chłopcy zajęli II miejsce  w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Koszykowej.  Pani z plastyki po raz trzeci przeprowadziła konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. 12 marca z okazji wyzwolenia Wejherowa uczniowie wraz z opiekunami przygotowali apele upamiętniające to ważne dla nas wydarzenie. Natomiast uczniowie klas piątych brali udział w dziesiątej edycji Podchodów Miejskich. 29 marca uczniowie klas III uczestniczyli w promocji zdrowego stylu życia w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie poznając m.in.  tajniki pracy stomatologa.

Kwiecień zaczął się od wyjazdu uczniów klas piątych i szóstych na obóz językowy EuroWeek.

Wiosna to też czas zawodów sportowych: Miejskich i Powiatowych Drużynowych Biegów Przełajowych oraz Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce. To też okres wielkich sukcesów jak wicemistrzostwo Półfinału wojewódzkiego Szkół Podstawowych w Minipiłce nożnej oraz „Złoty dyplom”  w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu dla naszego chóru szkolnego.

W maju Pani Olga Tomaszewska została ponownie wybrana na dyrektora naszej szkoły. Gratulujemy!.

Organizowaliśmy liczne konkursy: IX miejski Konkurs Matematyczny, miejski konkurs „Baśnie znane i nieznane”, szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Bibliotek uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczyste apele.

Przedszkolaki gościły grupę SIM PCK z ZSP w Redzie, która instruowała dzieci na temat podstawowych technik ratowania życia. Natomiast grupa Oa i Ob miały przyjemność gościć w klasie niezwykłe zwierzęta: pytona królewskiego, gekona lamparciego i ptasznika! Od ich opiekunów dowiedziały się jakie są zwyczaje i zachowania gadów i płazów. W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców dzieci z klas II gościły w swoich domach misie. W ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej zainteresowani uczniowie brali udział w  grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy”  zorganizowanym przez p. Agnieszkę Wszałek z Oddziału IPN. Klasy czwarte zdawały egzamin na kartę rowerową.

W czerwcu nadszedł upragniony czas wycieczek klasowych. Uczniowie byli m.in. w Toruniu, w Sopocie, na gospodarstwie agroturystycznym w Kiełpinie, czy też na ranczu w Robakowie. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach zorganizowanych na terenie koszar Marynarki Wojennej. Był to też czas na podsumowanie sukcesów naszych zdolnych plastyków i  sportowców.