Dzień św. Andrzeja

29 listopada 2019 r. świętowaliśmy w szkole Dzień św. Andrzeja, patrona Szkocji. Dzień ten miał przybliżyć uczniom kulturę Szkocji. Z tej okazji odbył się konkurs dla klas czwartych i piątych. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat Szkocji i jej  patrona,  św. Andrzeja, poznali  położenie geograficzne Szkocji, panujące tam zwyczaje, ciekawostki o Szkotach oraz  potworze z Loch Ness. Następnie drużyny przystąpiły do quizu, w którym wykazały się swoją wiedzą na temat Szkocji. Rywalizowały również w wykonaniu najładniejszego projektu szkockiej kraty, a następnie wymyślały hasło, które miało przekonać i zachęcić wszystkich do odwiedzenia tej niezwykłej krainy. Konkurs wygrała klasa VG, II miejsce zajęła VB, III miejsce przypadło klasom IV B i V D.