Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 25 września odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który dostarczył niezapomnianych wrażeń oraz ciekawej edukacji związaną z różnymi krajami i kulturami. W wydarzeniu tym uczestniczyły klasy 6 i 7, które z wielkim zaangażowaniem przygotowywały stanowiska promujące kraje, które wylosowały na auli szkolnej. Każda klasa miała za zadanie przybliżyć pozostałym uczniom kulturę i tradycje kraju, który reprezentowała.

Uczniowie klasy 6c zachwycili wszystkich swoim starannym przygotowaniem i pasją do prezentacji Francji. Ich stanowisko tętniło życiem dzięki charakterystycznym francuskim przekąskom, takim jak bagietki, sery, i croissanty.
Prezentacje multimedialne oraz stroje w barwach Francji dodatkowo podkreśliły ich zaangażowanie.
Uczniowie z klasy 7d zafascynowali uczestników swoim pięknym prezentowaniem kultury hiszpańskiej.
Na ich stanowisku można było degustować hiszpańskie przekąski, a prezentacja multimedialna i kolorowe stroje w barwach Hiszpanii przyciągnęły uwagę wszystkich.
III miejsce zajęła klasa 7c niezwykle profesjonalnie przedstawiając kulturę Wielkiej Brytanii na swoim stanowisku.
Ofiarowali uczestnikom herbatę, ciastka i dania typowe dla Wielkiej Brytanii. Prezentacja multimedialna oraz stroje w barwach kraju doskonale wprowadziły uczestników w brytyjski klimat.
Po prezentacjach stanowisk, klasy 7 miały okazję zmierzyć się podczas quizu wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych. Zadania były wymagające, ale uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na ten temat.
Dzień Języków Obcych okazał się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także wspaniałym wydarzeniem integrującym społeczność szkolną. Uczniowie mogli poznać różnorodność kultur i języków oraz docenić wysiłek i zaangażowanie swoich kolegów i koleżanek w przygotowanie tego wyjątkowego dnia.