Sprzątanie Świata

„Dziś ekologia

to modne słowo,

Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.

Jej strażnikami się ogłaszamy.

Od dziś przyrodzie my pomagamy.”

Jak w każdy 3 weekend września uczniowie naszej szkoły włączyli się do Akcji Sprzątanie świata, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii.

Finał 28 akcji Sprzątania Świata, który odbył się  w dniach  17-19 września 2021 r. przebiegał pod hasłem:

„Myślę, więc nie śmiecę”.

W takiej szlachetnej akcji nie mogło zabraknąć i nas społeczności Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie.

Aktywny udział dzieci w przedsięwzięciu miał na celu promowanie dbałości o środowisko, edukację odpadową i rozbudzanie świadomości ekologicznej.

W piątek w wyznaczonych godzinach uzbrojeni w rękawiczki  i worki stawiliśmy czoła śmieciom. Wszystko posprzątaliśmy dokładnie,  a worki ze śmieciami trafiły do specjalnie przygotowanych kontenerów.

W ramach akcji uczniowie najmłodszych klas sprzątali teren wokół szkoły, natomiast uczniowie klas starszych wybrali się do lasu w okolice Kalwarii.

Najlepsze jest to, że nikt nikogo nie musiał do niczego zachęcać. Wszyscy mają świadomość tego, że dbając
o czystość na naszej planecie, dbamy o swoją przyszłość.