Klasy VI-VIII

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej         i językowej Europy.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. Z tej okazji został zorganizowany konkurs dla klas 7 i 8 na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja oceniała prezentację multimedialną, wystrój sali, ubiór uczniów, przekąski oraz inne gadżety charakterystyczne dla danego kraju. We współzawodnictwie zwyciężyła klasa VI a reprezentująca Portugalię. Na kolejnej pozycji znalazły się Grecja i Włochy przygotowane przez klasy VII a i VI c. Uczniowie bardzo się postarali, aby dekoracje i przekąski przybliżyły innym kraje europejskie.

Klasy siódme miały również okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Turniej wygrała klasa VII c. Młodzież świetnie się bawiła, a tego typu imprezę warto powtórzyć w kolejnym roku.

Wycieczka do Adventure Park Kolibki

Dnia 21 września 2022 r klasa 5b i 6e była na wycieczce sportowo integracyjnej  w największym parku przygody w Polsce Adventure Park Kolibki w Gdyni.

W programie wycieczki uczniowie musieli pokonać zestaw emocjonujących konkurencji, z których wiele posiadała charakter indywidualnych wyzwań, a część nastawiona była na pracę  zespołową.

Opiekunami klas byli Pan Bogdan Kruwelski i Pani Katarzyna Konopińska -Karbownik

Warsztaty Naukowe na Uniwersytecie Gdańskim

Grupa uczniów klas ósmych naszej szkoły, wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu w ramach projektu Zdolni z Pomorza: Pomorskich Warsztatach Naukowych na Uniwersytecie Gdańskim. Od poniedziałku 19-tego do piątku 23-tego września, nasi uczniowie uczestniczyli w dedykowanych dla nich wykładach, ćwiczeniach i warsztatach, prowadzonych przez wykładowców Wydziału: Biologii, Chemii, Fizyki, Matematyki i Historii. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów, szczególnie uzdolnionych. Dodatkowymi atrakcjami był wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni oraz udział w warsztatach w Muzeum Emigracji w Gdyni. Nasi uczniowie przez kilka dni poczuli się jak „prawdziwi studenci”, tym bardziej, że mieszkali w Domu Studenckim nr 3 Uniwersytetu Gdańskiego.

Opiekun i koordynator szkolny – pani Małgorzata Nowakowska