53.Konkurs Recytatorski Rodnô Mòwa

Dnia 10 maja 2024 r.  w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje gminne w 53. Konkursie Recytatorskim Rodnô Mòwa. Celem tych eliminacji było wyłonienie reprezentacji na etap powiatowy, a w tym roku do rywalizacji stanęło grono 10 uczestników. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Radosław Kamiński, Eugenia Konkol i Grażyna Wirkus.

Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowały uczennice z klasy 3 C: Agata Glac i Barbara Mejna.

Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria wiekowa uczniów klas I-III oraz IV-VI. To właśnie w tych grupach wiekowych odbywały się najbardziej pasjonujące starcia. Uczniowie zmagali się nie tylko z konkurencją, ale także z własnymi umiejętnościami, dążąc do perfekcji w posługiwaniu się językiem kaszubskim. Warto docenić determinację i zaangażowanie wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w tych emocjonujących zmaganiach. Niech ich wysiłek i pasja będą źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń, dążących do mistrzostwa w kaszubskim języku.

Uczennice naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

Agata Glac I MIEJSCE

Barbara Mejna III MIEJSCE

Agata Glac będzie reprezentować naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się 16.05.2024 roku w w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!