Szkolny konkurs historyczny dla klas VIII z okazji Dnia Patrona Szkoły

Dnia 27 września 2024 r. uczniowie klas VIII brali udział w konkursie pt. „Życie i działalność Józefa Wybickiego”. Każdą klasę ósmą reprezentowała trzyosobowa drużyna. Jeden z członków wykonał pracę plastyczną na temat miejsca urodzenia Józefa Wybickiego, a pozostałe dwie osoby uczestniczyły w konkursie wiedzy. W konkursie wiedzy uczestnicy m.in. dopasowywali ilustracje do zwrotek „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.
Zwyciężyła drużyna z klasy VIII c, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy VIII d, a trzecie z klasy VIII a. Konkurs zakończył się odśpiewaniem hymnu szkoły.
Konkurs przygotowały p. Aleksandra Rohde i Lucyna Kozielecka, a prowadzili Nadia, Wiktoria i Artur z klasy VIII d.