Edukacja wczesnoszkolna 2024/2025

Wycieczka klas II a i III a

We wrześniu klasy II A i III A wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez edukatora, dotyczących zwierząt leśnych. Wyjazd był również doskonałą okazją do integracji podczas wspólnych zabaw i ogniska. Oprócz tego, dzieci wzięły udział w spacerze po lesie, gdzie miały możliwość obserwacji przyrody oraz poznania bogactwa lokalnego ekosystemu. To pełna wiedzy i radości wyprawa, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Apel „Bądź bezpieczny”

W dniu 20.09.2024 r. odbył się apel dla uczniów klas I-III dotyczący bezpieczeństwa uczniów na drodze.
Uczniowie klasy II c zaprezentowali piosenki, wiersze i zagadki na temat ruchu drogowego.
Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Aleksandra Klawitter – Pohnke podsumowała występ klasy ponownie przypominając uczniom jak ważne są zasady właściwego zachowania w ruchu drogowym.

Sprzątanie świata

Dnia 20.09.2024r., zgodnie z tradycją, uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W ramach akcji posprzątali teren szkoły i osiedla oraz posadzili drzewka. Wcześniej wzięli udział w przedstawieniu ekologicznym pt. „Niezwykłe przygody Eko Skrzatów” w Wejherowskim Centrum Kultury.

Przedstawienie ekologiczne

Dnia 11 września 2024 roku  na zaproszenie UM w Wejherowie , uczniowie klas I- III uczestniczyli w przedstawieniu ekologicznym pt.” Niezwykłe przygody Eko Skrzatów”. Tematyka przedstawienia dotykała istotnych tematów, takich jak segregacja odpadów, smogu oraz zanieczyszczenia lasów i wód. Każde dziecko poczuło, że może być małym , ale ważnym strażnikiem Ziemi.

Apel porządkowy dla klas 1-3

Rozpoczęcie roku szkolnego kl. 2 i 3