Ślubowanie klas I i Dzień Patrona

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” / Stefan Żeromski /

27 września 2024 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły dzieci z klas pierwszych, podczas uroczystości ślubowania zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas: IA, IB, IC, ID i IE powtarzając za Panią Dyrektor tekst przysięgi, złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość nauczycielom i rodzicom.
Następnie symbolicznym ołówkiem zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Olgę Tomaszewską. W tym szczególnym dniu uczestniczyli zaproszeni goście: Dyrektor Wejherowskiego Centrum Usług Wspólnych, Pani Dorota Popiołek, Komendant Straży Miejskiej, Pan Zenon Hinca, Przewodnicząca Rady Rodziców, Radna Pani Lilianna Breen, Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Część artystyczną przygotowały klasy IIIC i III E. Dzieci otrzymały tego dnia wiele upominków, za co składają wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania!

W czasie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła Statuetkę „Józefa Wybickiego” patrona Szkoły Podstawowej nr 9, Pani Profesor Nauk Humanistycznych Irenie Kadulskiej. Statuetkę przyznaje się osobą szczególnie zasłużonym dla Szkoły za ich działalność, twórczość, aktywność, zrealizowane inicjatywy, które w sposób znaczący wpłynęły/wpływają na rozwój i promocję Szkoły.