Wycieczka do Będomina

W dniu 27 września 2023 r. klasy 7 wyruszyły w niezwykłą podróż do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Nasza wyprawa była związana ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły, Józefa Wybickiego. To było niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło nam poznać historię i dziedzictwo naszego patrona.

W muzeum mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele na temat Józefa Wybickiego i jego czasów. Poznaliśmy losy powstania Mazurka Dąbrowskiego, naszego narodowego hymnu, który stał się symbolem wolności i niepodległości Polski. Wspólnie przemierzaliśmy kolejne wystawy, odkrywając tajemnice polskich symboli narodowych.

Po fascynującej wizycie w muzeum udaliśmy się do Wieżycy, do Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo. Tam mogliśmy dać upust swojej energii, jeżdżąc na trójkołowcach górskich i hulajnogach terenowych.
Na koniec naszej wyprawy zorganizowaliśmy ognisko, przy którym delektowaliśmy się pysznymi kiełbaskami.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczcić Dzień Patrona Szkoły w tak wyjątkowy sposób.