Dzień Edukacji Narodowej

Dziękujemy!

Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty w Polsce, zostało ustanowione na mocy ustawy z 27 kwietnia 1972 r. Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela, a od 1982, na mocy ustawy Karta Nauczyciela  jest obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej wyglądały inaczej, niż zwykle.  Uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Wprawdzie nie było uroczystego apelu, ale Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników kartki z życzeniami, do których dołączono mały, słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Oprócz tego uczniowie przygotowali krótkie filmiki i prezentację PP, na których składają życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Społeczność naszej szkoły pamiętała również o tych nauczycielach i pracownikach, którzy stracili życie podczas II wojny światowej składając kwiaty pod pomnikiem nauczycieli powiatu wejherowskiego poległych w czasie działań wojennych w miejscach kaźni hitlerowskich w latach 1939-1945.

W tym roku inaczej niż zwykle uczniowie podziękowali nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. Przygotowali życzenia w postaci plakatów, filmiku i slajdów.