rok szkolny 2016/2017 V-VI.2017

Przygody z misiem

W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców uczniowie klas II gościli w swoich domach „Misie”.
Każda klasa otrzymała we wrześniu pluszowego misia, któremu nadali imię i którego każdy uczeń gościł u siebie w domu przez cały tydzień. Swoje przygody z misiem drugoklasiści zapisywali w zeszycie, z którego powstał wspaniały pamiętnik. Każda klasa w maju oddała pamiętnik Przewodniczącej Rady
Rodziców – Pani Liliannie Breen, która razem z Panią Dyrektor wybrała najciekawszy z nich. Decyzja była trudna, wszystkie były piękne, pełne zdjęć i rysunków oraz ciekawych opowiadań. W rezultacie najwyżej oceniono pamiętnik klasy II b, II a, i II g. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe breloczki z odblaskowym misiem.
Dziękujemy Pani Przewodniczącej i życzymy kolejnych, ciekawych inicjatyw.

WYCIECZKA KLAS II D I II F

29 maja 2017 r. klasy II d i II f wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej.
Uczniowie stanęli twarzą w twarz z Wodzem Kamienną Stopą, przeżyli chwile pełne ekscytujących wrażeń. W wiosce indiańskiej nastąpiło nadanie barw i imion nawet kadrze sprawującej opiekę. Uczniowie poznali obyczaje indiańskie. Nie obyło się bez strzelania z łuku, rzutu oszczepem i przygotowania indiańskiego posiłku – sławetne placki z kaktusa. Do tego dzieci mogły pojeździć konno. Były tańce i zabawy integrujące zespoły klasowe.
Kiełbaska z ogniska wspaniale smakowała na świeżym powietrzu.

Wycieczka II g

5 czerwca 2017 r. z okazji dnia dziecka klasa II g odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne w Łapalicach. Gospodarze przywitali nas kaszubską muzyką oraz wspólną zabawą. Następnie dzieci mogły zasiąść w siodle fiordzkich koni. Pokazano nam również piękno okolicy podczas przejażdżki wozem drabiniastym. Po wyprawie, jak się okazało pełnej adrenaliny, dzieci zaspokoiły swoje apetyty przy wspólnym ognisku. Pod koniec gospodarze poznali nas ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo oraz z interesującymi, starymi pojazdami. Dzień pełen wrażeń zakończył się błogim snem w drodze powrotnej

Dzień Dziecka na sportowo

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano dla uczniów klas VI rozgrywki w piłkę nożną dla chłopców i w siatkówkę dla dziewcząt.
Wychowawcy pozostałych klas przygotowali dla swoich podopiecznych różne atrakcje m.in: wyjścia na lody, spacery i atrakcyjne wycieczki.

Kolejny sukces plastyczny naszej uczennicy

Paulina Ekmann z grupy 0 c zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Dzika Afryka”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Drugi seans filmowy w bibliotece

Klasa Pani Ewy Aleksandrowicz-Szwarc uczestniczyła w drugim seansie filmowym w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, którą obchodziliśmy 3 czerwca. Dzieci obejrzały ekranizację książki Willisa Widmarka pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. Oczywiście, jak na porządne kino przystało nie zabrakło popcornu!

Mistrzyni karate

Uczennica kl. III d Lena Kisielewska zajęła I miejsce w XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach w Karate Tradycyjnym Orlen 2017, które odbyły się 03. 06. 2017 r. w Łodzi. Otrzymała puchar w kategorii Kata Indywidualne Dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Otwarty Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej

Dzień Otwarty Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Wejherowie
Dnia 9.06.2017r. uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w dniu otwartym Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Wejherowie.
W czasie wizyty dzieci mogły wsiąść do czołgu i samochodów różnych służb. Zobaczyły duży radar i zdalnie sterowany robot saperski. Uczestniczyły w pokazie broni i rakiet. Odwiedziły izbę pamięci oraz zostały zaproszone na watę cukrową. Na liczne pytania uczniów odpowiadali żołnierze jednostki.

Zajęcia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Grupa świetlicowa uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie:

• Kaszubskie wzornictwo użytkowe – zdobienie lnianych toreb
  • Malarstwo na szkle

Dzień Sportu

Już po raz piąty zorganizowaliśmy dla uczniów klas I -III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Dzień Sportu. Pogoda dopisała. Dzieci bawiły się i ćwiczyły wraz z rodzicami. Można było sprawdzić swoją kondycję i sprawność fizyczną. Uczniowie klas III brali udział w rozgrywkach w „Dwa ognie”, a klasy II rywalizowały w przeciąganiu liny. Zabawa była przednia. Po wysiłku relaksowano się przy domowych ciastach oraz kiełbasce z grilla.

Konkurs ekologiczny

Dnia 08.06.2017r w Gdyni odbyła się uroczystość podsumowania działań edukacyjnych prowadzonych w roku szkolnym 2016/2017 przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, w trakcie której wręczone zostały nagrody dla laureatów wszystkich projektów i konkursów ekologicznych organizowanych przez Związek.
W uroczystości udział wzięli również uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami konkursu plastycznego „Małe dzieci nie chcą śmieci”: