rok szkolny 2016/2017 IX.2016-V.2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami. Delegacja klas VI wzięła udział w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej.

Apel porządkowy

Podczas apelu porządkowego omówiono regulaminy szkolne. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów.

Pokaz szkółki tańca

W ramach współpracy z Ogólnopolską Szkółką Tańca „Szczepan” w poniedziałek 19 września 2016 r. odbyły się pokazy tańca dla klas I- III. Zgłoszenia do szkółki prosimy składać do wychowawców, do środy.

Inicjatywa Przewodniczącej Rady Rodziców

Pani Lilianna Breen – Przewodnicząca Rady Rodziców – wręczyła wszystkim klasom II misie, które będą gościć w domu u każdego ucznia przez tydzień. Dzieci będą musiały zaopiekować się nim i codziennie napisać w pamiętniku parę zdań na temat ich wspólnych przygód z misiem.
Pod koniec roku szkolnego wszystkie pamiętniki będą ocenione, a klasa, która będzie miała najciekawszy pamiętnik zdobędzie nagrodę – niespodziankę.

Szkolne rozgrywki szachowe

Szkolne rozgrywki szachowe odbyły się dnia 27 września 2016 r. W rywalizacji wzięło udział 13 zawodników.

Spośród klas III – I miejsce zajął Antoni Kaczyński z kl. III a.

Natomiast wśród klas starszych w kategorii chłopców:

 • I miejsce Piotr Burchardt z kl. V e,
 • II miejsce Filip Pasikowski z kl. V e,
 • III miejsce Piotr Kaluza z kl. V d,
 • IV miejsce Gracjan Gorczyca z kl. VI b;

w kategorii dziewcząt:

 • I miejsce Magdalena Darga z kl. V e,
 • II miejsce Zofia Pawlikowska z kl. V e,
 • III miejsce Julia Szwarc z kl. V e.

Uczniowie z klas starszych będą reprezentować szkołę na zawodach miejskich, które odbędą się 29 września 2016 r.
Serdecznie gratulujemy!

Debaty wyborcze

W środę 28 września 2016 r. odbyły się debaty wyborcze kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie prezentowali swój program, pomysły oraz odpowiadali na pytania. Wybory już niedługo, mamy nadzieję, że uczniowie dokonają dobrego wyboru.

Piaśnica

Nasi uczniowie wraz z opiekunem Panią Maria Rompca porządkowali groby w Piaśnicy przed corocznymi uroczystościami ku czci poległych w lasach piaśnickich.

Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku w rocznicę urodzin Józefa Wybickiego- 29 września – obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu obowiązywał w szkole strój galowy, uczniowie pełnili warty honorowe przy portrecie Józefa Wybickiego, klasy VI wyjechały na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – miejsca urodzin naszego patrona. W szkole odbyły się uroczyste apele, a klasy I złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Na tę niecodzienna uroczystość przybyli goście: Skarbnik Miasta Wejherowa Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, który przyniósł dla pierwszaków prezenty od Prezydenta Miasta Pana Krzysztofa Hildebrandta, Komendant Straży Miejskiej Pan Zenon Hinca – obdarował dzieci opaskami odblaskowymi oraz Zastępca Przewodniczącej Rady rodziców Pani Patrycja Grochowska.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 30 września 2016 r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Uczniowie przygotowali plakaty, a nauczyciele różne formy gier i zabaw, wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia. W zabawie brali udział nie tylko uczniowie ale również nauczyciele oraz rodzice. Mamy nadzieje, że wszyscy już wiedzą, iż „kto tabliczkę mnożenia zna, w głowie dobrze poukładane ma.”

Warszaty

4 października 2016r. uczniowie klasy III H uczestniczyli w warsztatach carvingowych w Hotelu Olimp w Wejherowie. Poprowadził je Pan Grzegorz Gniech. Pod okiem Mistrza Polski tej ciekawej, niecodziennej profesji dzieci wykonały własnoręcznie piękne, zdrowe i smaczne jeżyki oraz żaglówki. Podczas pracy uczniowie upewnili się, że wykorzystywane przez nich owoce i warzywa są soczyste i smaczne. Przypomnieli sobie jak ważne jest, by warzywa i owoce towarzyszyły im w codziennej diecie, a od dziś wiedzą jak niecodziennie je przygotować i podawać.

Święto Demokracji w Szkole

4 października 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Brały w nich udział klasy IV, V, VI. Łącznie oddano 367 głosów.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Martyna Szyjkowska z klasy VI c – 124 głosy. Jej zastępczyniami zostały Weronika Gruchel z klasy VI c – 83 głosy i Kinga Plackowska z klasy VI d – 79 głosów

Miejskie zawody szachowe

Dnia 29 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się miejskie zawody szachowe. Szkołę naszą reprezentowali:
Piotr Burchardt z kl. V e,
Filip Pasikowski z kl. V e,
Piotr Kaluza z kl. V d,
Magdalena Darga z kl. V e
Gracjan Gorczyca z kl. VI b.
Uczniowie zajęli II miejsce.

Próbna ewakuacja

We wtorek, 11 października 2016 r., odbyły się ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji w budynku naszej szkoły, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna.
Ćwiczenia przebiegły sprawnie i potwierdziły znajomość zasad ewakuacji z budynku.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników naszej szkoły uroczysty apel, podczas którego złożył podziękowania za trud pracy oraz serdeczne życzenia z okazji tego święta. W tym dniu Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową dla uczniów.

DZIĘKUJEMY!

Nasza zbiórka dla Hospicjum zakończyła się sukcesem.
Zebraliśmy bardzo dużo darów.
Okazali Państwo wielkie serce.Jesteśmy dumni, że mamy takich rodziców.
Dziękuję wszystkim za pomoc,szczególnie p. Emilii Nawrockiej oraz panu Woźnemu za pomoc w realizacji zbiórki oraz Pani Romie Skrzypkowskiej za wyjście z inicjatywą pomocy.
DOBRO POWRACA !

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 10 października 2016 r. drużyna chłopców z kl. V i VI reprezentowała Szkołę Podstawową nr 9 w Wejherowie na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych w Redzie.

Chłopcy w składzie:

 • Szymon Baranowski kl. 6d,
 • Kacper Siejk kl. 6b,
 • Jędrzej Mocek kl. 6c,
 • Kordian Bołtrukanis kl. 5d,
 • Dawid Grzywacz kl. 6e,
 • Maciej Müller kl. 5d,
 • Marek Müller kl. 5d,
 • Maciej Pawłowski kl. 6d,
 • Konrad Runtz kl. 6e,
 • Patry Masiak kl. 5a,
 • Maciej Zdziebłowski kl. 6c

zajęli IV miejsce na osiem zespołów startujących w zawodach.

Lampiony z dyni

W czwartek Rada Rodziców rozstrzygnęła konkurs na „lampion z dyni”, zwycięzcami zostali:
Max Zielke, Zuzanna Miechówka, Gabrysia Dyderska, wyróżniono lampiony wykonane przez: Roberta Chruścika, Wiktora Śmiechowskiego, Nela Patok, Celina Mateja, Klaudia Rek.
Wszystkie lampiony były przepiękne i brały udział w kiermaszu, który cieszył się dużym powodzeniem.
Radzie Rodziców gratulujemy pomysłu, a wszystkim wykonawcom lampionów dziękujemy za udział w konkursie.

„Bądź bezpieczny na drodze”

Dnia 18.10.2016 w sali narad Starostwa Powiatowego w Wejherowie, w ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, zorganizowano pogadankę edukacyjną dla dzieci.

”Zielony Kopciuszek”

Dnia 20.10.2016 uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu ekologicznym pt.”Zielony Kopciuszek” wystawionym przez Teatr ”Kultureska” z Krakowa w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

„Moje miasto … i mój region za 100 lat”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV ogólnopolskiej edycji konkursu „Moje miasto … i mój region za 100 lat” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 12 w Białymstoku. Celem konkursu jest m.in. promowanie miast i regionów Polski. Łącznie przygotowano 10 prac w II kategoriach wiekowych (dzieci przedszkolne 5-6 lat oraz uczniowie klas I-III).

Oto lista uczestników:

 • Banzemer Agata z klasy III e
 • Banzemer Emila z klasy II d
 • Baranowski Nikodem z grupy 0 c
 • Domagała Nataniel z klasy II d
 • Grzywacz Kacper z grupy 0 c
 • Hordziejko Otylia z grupy 0 c
 • Kłosowska Milena z grupy 0 c
 • Kłosowski Mikołaj z klasy III d
 • Piotrowicz Anna z grupy 0 c
 • Szulc Amelia z grupy 0 c

Szkoła Podstawowa nr 9 Mistrzem Wejherowa  Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

Dnia 02 listopada 2016 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W rywalizacji uczestniczyły 4 szkoły. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kacper Siejk kl. 6b – kapitan , Błażej Dąbrowski kl. 6e – najlepszy bramkarz zawodów (zachował czyste konto bramkowe), Maciej Pawłowski kl. 6d – najlepszy strzelec (4 bramki), Szymon Baranowski  kl. 6d, Paskal Czaja kl. 6c, Mateusz Fuhrmann kl. 6b, Dawid Grzywacz kl. 6e, Kacper Macholl kl. 6b, Jędrzej Mocek kl. 6c, Maciej Zdziebłowski kl. 6c. zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbędą się w MOSiR w Rumi 9 listopada 2016 r.
Gratujemy!

Szkolne zawody tenisa stołowego

Dnia 3 listopada 2016 r. zostały zorganizowane szkolne zawody tenisa stołowego dla chłopców z klas 5 – 6.
W zawodach uczestniczyło 17 zawodników,
którzy grali systemem „każdy z każdym”.

 • I miejsce zajął Szymon Baranowski z kl. 6d
 • II miejsce Jędrzej Mocek z kl. 6c
 • III miejsce Maciej Pawłowski z kl. 6d

Będą oni reprezentowali naszą szkołę na Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.
Rozgrywki miejskie przeprowadzi Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie dnia 10 listopada 2016 r.

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada klasy zorganizowały wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne zjedzenie zdrowego śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczył się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Wycieczka klas III do Piaśnicy

Jak co roku w ramach wychowania patriotycznego oraz w ramach miesiąca listopada , w którym szczególnie pamiętamy o wszystkich zmarłych, uczniowie klas III pojechały do lasów piaśnickich aby nawiedzić groby pomordowanych ludzi podczas II wojny światowej i poznać kawałek naszej historii.

98 rocznica odzyskania niepodległości

Z tej okazji uczniowie klas V wraz z wychowawcami przygotowali wieczór patriotyczny dla swoich rodziców. Program cofnął nas do czasów kiedy to nie było Polski na mapie świata, przypomniał losy naszych dziadów w walce o niepodległość. Brzmienie „Roty” śpiewanej przez wszystkich uczniów klas V wywarło wzruszenie u niejednego rodzica. Była to niesamowita lekcja patriotyzmu.
Ten sam program przedstawiono uczniom na apelu z okazji odzyskania niepodległości, pod koniec którego wyróżniono uczniów, którzy zdobyli osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych.

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Dnia 10 listopada 2016 r. odbyły się rozgrywki dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Po raz pierwszy zawody zorganizowano na nowej sali gimnastycznej. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyły 2 zespoły, a chłopców 4.
I miejsce zajęły dziewczynki z naszej szkoły w następującym składzie: Agata Formela kl. 6a, Weronika Sosnowska kl. 6e, Agnieszka Suchecka kl. 6a
W grupie chłopców I miejsce zajęli uczniowie również z naszej szkoły, czyli Szymon Baranowski kl. 6d, Maciej Pawłowski kl. 6d i Jędrzej Mocek kl. 6c.
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dnia 14.11.2016 w MOSiR Rumia.

Powiatowe Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

Dnia 9 listopada 2016 r. w MOSiR w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.
W rywalizacji uczestniczyło 7 najlepszych szkół z powiatu wejherowskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy. Do kolejnego etapu przechodziły po 2 najlepsze drużyny, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kacper Siejk kl. 6b – kapitan, Błażej Dąbrowski kl. 6e, Dawid Grzywacz kl. 6e, Kacper Macholl kl. 6b, Szymon Baranowski kl. 6d, Paskal Czaja kl. 6c, Mateusz Furmann kl. 6b, Jędrzej Mocek kl. 6c, Maciej Pawłowski kl. 6d, Maciej Zdziebłowski kl. 6c zajęła V miejsce.

Wyjazd klas na rewię na lodzie

21 listopada 2016 r.  klasy II d, III e, III f, III h wyjechały do Gdańska na występ MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Na młodych widzów czekała doskonała i oryginalna warstwa muzyczna – opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie – bogata warstwa scenograficzna, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

Sałatka owocowa

Klasa II G dowiadywała się jak wygląda estetyka i higiena przyrządzania posiłku. Następnie przygotowaliśmy sałatki owocowe, które smakowaliśmy. Dzieci były zachwycone wspólną zabawą i nauką korzystania z kuchennych akcesoriów.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2016 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV debatę na temat praw i obowiązków dziecka.

Zajęcia z ornitologiem

Dnia 21 listopada 2016 r. klasę ll e odwiedziła pani Janina Włoszczańska – ornitolog, członek Trójmiejskiej Grupy Opieki nad Ptakami w skrócie OTOP. Pani ornitolog opowiadała nam o życiu ptaków o tym w jaki sposób zakłada się ptakom obrączki. Jak obrączki pozwalają ludziom śledzić migracje ptaków. Swoje opowiadanie pani Janka ubarwiła pięknymi zdjęciami.

Zajęcia edukacyjne z psem

22 listopada 2016 r. klasa II d miała zajęcia edukacyjne z psem. Piesek na co dzień pracuje jako pies terapeuta w fundacji DOGOTR.
Pani Natasza Pęcherzewska opowiedziała nam o specjalnych szkoleniach, jakie musi przejść pies terapeuta. Pokazała jak bezpiecznie kontaktować się z psem, jak reagować na obce psy. Dowiedzieliśmy się jak rozumieć psie zachowania oraz jakie potrzeby mają nasi czworonożni przyjaciele. Na zakończenie zajęć pies pokazał nam sztuczki.
Dziękujemy za wspaniałą przygodę, która dostarczyła nam wiele radości, emocji oraz wiedzy.

Wizyta w Powiatowej Bibliotece

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy IB odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Następnie wysłuchały opowiadania pt. „Bajka o pluszowym misiu” oraz wykonały piękne prace plastyczne, które zagoszczą w ich domach. Podczas zajęć uczniowie chętnie dzielili się opowieściami o swoich ukochanych maskotkach.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016 r.  obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkim misiakom życzymy ogromnie dużo przytulasków.

DZIĘKUJEMY!

Nasza zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Trójmieście zakończyła się wielkim sukcesem. Zebraliśmy bardzo dużo darów, które 25 listopada 2016 r. wywołały nie jeden uśmiech. Okazali Państwo wielkie serce. Jesteśmy dumni, że mamy takich uczniów i rodziców oraz wychowawców. DOBRO POWRACA !

Żyjmy zdrowo!
W ubiegłym tygodniu uczennice z klas 6 przygotowały dla uczniów, pracowników, rodziców i innych gości naszej szkoły ciekawą lekturę dotyczącą zdrowego odżywiania oraz pozytywów płynących z ruchu.

Zawody sportowe

28 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyły się między klasowe zawody dziewcząt z klas 6 w mini piłce siatkowej. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, a długie zmagania wskazały zwycięzcę.
I miejsce zajęła reprezentacja klasy 6c w składzie:

II miejsce ex aequo reprezentacje klas 6b i 6d.

III miejsce zajęła drużyna z klasy 6a w składzie:

IV miejsce zajęły uczennice z klasy 6e:

„Smoczy Korowód”

Uczennica klasy I B Alicja Jasińska zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Smoczy Korowód”. Serdecznie gratulujemy.

„Piotruś Pan”

Dnia 05 grudnia 2016 r. klasy ll a i ll e obejrzały w teatrze muzycznym w Gdyni przedstawienie pt. „Piotruś Pan”.Spektakl w reżyserii Janusza Józefowicza zrealizowany został w technologii 3d. Przedstawienie dostarczyło nam niezapomniane wrażenia. Najbardziej podobali się nam Indianie, którzy zamiast na scenie, biegali po widowni i szukali córki wodza.

Mikołajki

Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj.

Kiermasz świąteczny

Jak co roku z okazji Mikołajek zorganizowano na szkolnym holu kiermasz świąteczny, na którym można było kupić piękne i niespotykane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły, a także skonsumować przepyszne ciasta domowe. Podczas kiermaszu odbywał się konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów klas III – VI. W tym dniu, niecodzienny gość z dalekiej Laponii,św. Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci uczące się w naszej szkole i częstował je słodkościami.

Kolejne sukcesy

Kolejne sukcesy plastyczne Nathaniela Domagały.

Wyjście do Filharmonii

Dnia 7 grudnia 2016 r.  uczniowie klasy IB, wraz z wychowawczynią, uczestniczyli w przepięknym przedstawieniu „Dziadek do Orzechów”, które obejrzeliśmy w Filharmonii Kaszubskiej.

Sukces chóru

Nasi chórzyści pod dyrekcją Pani Aleksandry Janus brali udział w II Konkursie Chóralnym Małego Trójmiasta Kaszubskiego i zakwalifikowali się do Finału.

Integracyjne spotkanie z ekipą Mikołaja

Dnia 9 grudnia 2016r. klasy II d i III e pojechały na spotkanie ze Św. Mikołajem do sali zabaw SUMMER BABY. Na dzieci czekały liczne niespodzianki: gry i zabawy integrujące zespoły klasowe, malowanie buziek, modelowanie baloników i przede wszystkim świetne zabawy pod okiem animatorów.

Zawody w halowej piłce nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa

Dnia 14 grudnia 2016 r. odbyły się zawody w halowej piłce nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Wzięło w nim udział pięć drużyn. Drużyna składała się z 4 zawodników w polu i bramkarza. Reprezentacja Naszej Szkoły wygrała wszystkie mecze. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Pawłowski kl. 6d – kapitan, Szymon Baranowski kl. 6d, Oskar Nikadon kl. 5e, Paskal Czaja kl. 6c, Bartosz Labudda kl. 6e, Nikodem Dąbrowski kl. 4c, Marek Müller kl. 5d, Maciej Müller kl. 5d, Kordian Bołtrukanis kl. 5d.

Królem strzelców został Maciej Pawłowski (strzelił 5 bramek), najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymon Baranowski z klasy VId, a najlepszym bramkarzem został Marek Müller, za co otrzymali statuetki. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i przekazano puchar dla szkoły, która tym samym została
MISTRZEM WEJHEROWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.
GRATULUJEMY!

Odwiedziny gościa

W ramach międzynarodowego programu AIESEC do Polski przyjechała grupa studentów z Gruzji , Indii, Sri Lanki. Wśród nich znalazła się Mariami Dżikidze z Tbilisi, która 14 grudnia br. odwiedziła naszą szkołę. Była gościem klasy VI d. Na lekcji języka angielskiego rozmawiała z uczniami o swoim kraju. Zapoznała wszystkich z historią i kulturą Gruzji. Dyskusja odbywała się w języku angielskim i rosyjskim. Niesamowite wrażenie wywarły na wszystkich przepiękne widoki gór Kaukazu i wybrzeża Morza Czarnego. Jednak największym wyzwaniem była nauka gruzińskiego alfabetu. Okazuje się, że nie jest to wcale łatwa sprawa.

Sukces naszej uczennicy

Małgosia Bohaczewska z klasy 2B zdobyła 3 miejsce w Miejskim Konkursie Prezydenta Miasta Wejherowa na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Brawo!

Wigilia szkolna

W naszej szkole odbyła się Wigilia, na której był obecny ksiądz z parafii św. Leona. Po dzieleniu się opłatkiem, poczęstunkiem i śpiewaniu kolęd uczestników spotkania odwiedził św. Mikołaj, który każdemu wręczył świąteczną paczkę.

Wigilie klasowe

W środę 21.12.2016r. i czwartek 22.12.2016r. wszystkie klasy w naszej szkole obchodziły klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem ze swymi kolegami, koleżankami i wychowawcami. Po dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów, które klasy same dla siebie przygotowały. Przy śpiewie kolęd wszyscy wprowadzili się w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczna wieczornica

22 grudnia 2016 r.  w godzinach wieczornych nasi uczniowie pod przewodnictwem Pani Iwety Włodarczak oraz Anny Korzonek przygotowali dla rodziców świąteczne spotkanie, które wprowadziło nas w nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wieczornicę uświetnił gościnny występ orkiestry „Fermata”, która pod dyrekcją Pana Waldemara Runtz upajała nas dźwiękami kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Podczas występu dla uczniów szkoły kolędy śpiewał chór szkolny pod dyrekcją Pani Aleksandry Janus. Przepiękny występ dzieci przypomniał nam okoliczności narodzenia Pana Jezusa oraz nawiązał do tradycji wigilijnych, a dźwięki kolęd napełniły radością i nadzieja nasze serca.

Halowe Zawody w Lekkoatletyce

Dnia 21 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Miejskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne, w których wzięły udział 4 szkoły. Naszą szkołę reprezentowali:

BIEG NA 30 METRÓW

 • Kordian Bołtrukanis
 • Igor Wojtan
 • Oskar Nikadon – V miejsce
 • Szymon Baranowski
 • Maciej Zdziebłowski

SKOK W DAL Z MIEJSCA

 • Błażej Dąbrowski – I miejsce  (SWOIM WYNIKIEM OSIĄGNĄŁ REKORD SZKOŁY)
 • Michał Sikora – IV miejsce
 • Maciej Lisewski
 • Maciej Pawłowski

PCHNIĘCIE PIŁKĄ

 • Błażej Dąbrowski – I miejsce

SKOK WZWYŻ

 • Michał Sikora – II miejsce

BIEG NA 1000 METRÓW

 • Szymon Baranowski – II miejsce
 • Paskal Czaja – VII miejsce
 • Kacper Siejk – III miejsce
 • Oskar Nikadon – VI miejsce

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do V będą reprezentowali Naszą Szkołę na zawodach powiatowych, które odbędą się w styczniu 2017 r.

XVII Edycja Góra Grosza

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”
W naszej szkole już po raz kolejny w dniach od 28 listopada do 16 grudnia 2016 r. odbyła się „XVII Edycja Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Rodzice i dzieci oraz nauczyciele z chęcią brali udział w przedsięwzięciu Zebraliśmy aż 26 957 sztuki monet, co łącznie wyniosło 744,55 zł i ważyło ok 67 kg. Dodatkowo zebrano 1 cent. Dziękujemy za każdy grosik.
Najbardziej hojne klasy:
•0-III: III F (3980szt – 52,29zł), III B (3483szt – 135,62zł),
II C (2240szt – 40,65zł), III H (1775szt – 65,43zł)
•IV-VI: VI B (1388 szt – 31,24zł), V A (1359 szt – 33,70zł),

Dwa ognie

4 stycznia 2017 r.. odbyły się igrzyska młodzieży szkolnej, po raz pierwszy w dwa ognie. Zawody te były organizowane dla uczniów z rocznika 2006 i młodszych.
DZIEWCZYNKI NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁY III MIEJSCE – Brzeska Zuzia, Głazik Marta, Czaja Wiktoria, Radomska Weronika, Kreft Oliwia, Kwidzińska Wiktoria, Okoń Zosia, Lieske Julia, Jelińska Roksana, Block Maria.
Gratulujemy!

Dzień bezpiecznego internetu

7 lutego 2017 r. obchodzimy w naszej szkole DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Konkurs na Logo biblioteki szkolnej

Zabawy z książką

13 stycznia 2017 r. członkowie szkolnego kółka bibliotecznego uczestniczyli w popołudniowo-wieczornym spotkaniu z książką pod hasłem „Zabawy z książką”. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.30 i trwało do 18.30.
Najpierw uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach ze szkolnym nauczycielem-bibliotekarzem, który zaznajomił ich z budową książki.
Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem każdej grupy było odnalezienie ukrytych kartek z logo, na których umieszczono pytania wierszy Jana Brzechwy. Po odnalezieniu pytań uczniowie wspólnie czytali wiersze i udzielali odpowiedzi na pytania.
Po bibliotecznych podchodach była chwila na wspólną zabawę
z chustą i smaczne kanapki.
Po posiłku uczniowie zabrali się do wykonania ostatniego zadania – projektu strony tytułowej gazetki szkolnej „Uczniaki”.

Apele podsumowujące I półrocze

Przed feriami odbył się apel dla klas I-III, na którym omówiono zasady bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych, dokonano też podsumowania konkursów i akcji organizowanych w I półroczu bieżącego roku szkolnego.
Apel dla klas starszych odbył się już po feriach i wręczono na nim stypendia motywacyjne oraz sportowe, a także nagrody i dyplomy laureatom różnorodnych konkursów.
Stypendyści klas IV i V.
Stypendyści klas VI oraz uczniowie z klas IV, którzy uzyskali średnią 4,75 oraz wyższą, a także bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.
Uczniowie z klas V i VI, którzy uzyskali średnią 4,75 oraz wyższą, a także bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.
Natalia Matejewska i Weronika Gruchel zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z matematyki, ponadto Natalia będzie nas reprezentować na etapie wojewódzkim Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
Reprezentanci klas, które aktywnie uczestniczyły w akcji „Góra grosza”oraz nasi sportowcy.
Mistrzowie ortografii i matematyki.
Chórzyści oraz laureaci konkursów informatycznych i konkursu biblijnego.

Podczas ferii w naszej szkole…

Chętni uczniowie z klas 0-III w czasie wolnym od nauki uczestniczyli w pierwszym tygodniu ferii 16 – 20. 01.2017 r.  w zajęciach zorganizowanych przez naszą szkołę „Spotkanie z książką”. Pod opieką nauczycieli uczniowie wspólnie czytali książki, wykonywali różnorodne związane z nimi prace plastyczne i uczyli się poprzez zabawę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz dobrego humoru. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

„PoczytajMy”

Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „PoczytajMy”. Głównym celem programu jest promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi.
Zgodnie z założeniami programu powstał w szkole Klub czytelniczy, który działa od października 2016r. Klubem czytelniczym opiekują sie nauczyciele klasy IIF Jolanta Dębska i IIIG Agnieszka Karda – Peplińska. W ramach spotkań Klubu uczestnicy poszerzaja wiedzę na temat literatury dla dzieci oraz czytają ulubione baśnie. Planowane są też zajęcia w młodszych klasach i zerowkach prowadzone przez członkow klubu pod kierunkiem opiekunów.Program ,,PoczytajMy trwa cały rok szkolny 2016/2017. Relacje z działalności Klubu składane są kilka razy w roku szkolnym na ogólnopolskiej platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

II półrocze

Zabawy z językiem polskim

Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego. Składał się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich, Zabaw z językiem polskim, trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas czwartych rozwiązywały zadania związane z literaturą i gramatyką: wyszukiwanie w tekście informacji, rebusy, odczytywanie zakodowanego hasła, układanie przysłów z sylab. W tej części udział brali także pozostali uczniowie, rozwiązując zadania dla klas.
Pierwsze miejsce zajęła klasa IVd, drugie – IVe, zaś trzecie – IVb.
W drugiej części, Łamańcach językowych, każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów, których zadaniem w pierwszym etapie było bezbłędne odczytanie wylosowanych zdań. Do drugiego etapu przeszło troje najlepszych uczestników, spośród których wyłoniony został mistrz łamańców językowych. Tytuł ten uzyskał Hubert Gostkowski z klasy IVe.

Zabawa karnawałowa klas 0-III

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki nasi uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w poniedziałek- 6 lutego 2017 r.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy – młodszych uczniów klas 0-III.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki w tym również Elsy, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory…
Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi.

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt

W piątek 10 lutego 2017 r., na hali widowisko-sportowej przy Zespole Szkół nr 1 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt.
Nasza drużyna w składzie: Agata Formela, Zuzanna Garncarek, Weronika Gruchel, Martyna Szyjkowska, Natalia Gajewska, Daniela Labuda, Hanna Baraniecka, Natalia Matejewska, Amelia Stachowiak, Wiktoria Magulska,
zajęła III miejsce.

Techniki śledcze. Warsztaty dla dzieci

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Techniki śledcze. Warsztaty dla dzieci” uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, klasa VI pod opieką Zastępcy Dyrektora mgr Wojciecha Kurowskiego.

Autorka jednej z najlepszych książek roku 2016 wg portalu granice.pl, Jolanta Knitter – Zakrzewska zaprezentowała kilka ciekawostek związanych z techniką śledczą. Logiczne zadania były częścią warsztatów, z którymi uczniowie świetnie sobie poradzili – gratulujemy , bo nie było łatwo. Tym samym mamy kolejnych „podejrzanych” o udział w warsztatach, którzy otrzymali certyfikaty od pisarki.

Dzień Kota w naszej szkole…

Powiatowe Halowe Zawody w Lekkoatletyce

Dnia 08 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Halowe Zawody Lekkoatletyczne, w których wzięło udział 12 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewczynek ze szkół całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali:

SKOK W DAL Z MIEJSCA

 • Błażej Dąbrowski – II miejsce
 • Michał Sikora

PCHNIĘCIE PIŁKĄ

 • Zuzanna Garncarek
 • Agata Formela
 • Błażej Dąbrowski

BIEG NA 1000 METRÓW

 • Szymon Baranowski kl. 6b

BIEG NA 30 METRÓW

 • Aneta Klein
 • Oskar Nikadon

SKOK WZWYŻ

 • Michał Sikora

Nasza szkoła mistrzem!

Szkoła Podstawowa nr 9 MISTRZEM Wejherowa Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w MINIPIŁCE SIATKOWEJ.
Dnia 07 lutego 2017r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej.
W rywalizacji uczestniczyły 3 szkoły. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Baranowski Szymon kl. 6d, Czaja Paskal kl. 6c, Dąbrowski Błażej kl. 6e (kapitan reprezentacji), Dobosz Maciej kl. 6e, Ellwart Konrad kl. 5c, Furmann Mateusz kl. 6b, Grzywacz Dawid kl. 6e, Nikadon Oskar kl. 5c, Pawłowski Maciej kl. 6d, Runtz Konrad kl. 6e zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów powiatowych.

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minipiłce ręcznej

Dnia 09 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej.
W rywalizacji uczestniczyło 5 szkół. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły
w składzie: Baranowski Szymon kl.6d, Czaja Paskal kl. 6c, Dąbrowski Błażej kl. 6e, Radtke Szymon kl. 6d, Ellwart Konrad kl. 5c, Furmann Mateusz kl. 6b, Grzywacz Dawid kl. 6e, Nikadon Oskar kl. 5c, Omernik Mikołaj kl. 6c, Pawłowski Maciej kl. 6d, Woś Sebastian kl. 5a–zajęła III miejsce.

Mini piłka siatkowa

III miejsce Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w MINI PIŁCE SIATKOWEJ
Dnia 17 lutego 2017 r. odbyły się w Rumi Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej.
W rywalizacji uczestniczyło 6 najlepszych szkół z powiatu wejherowskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy. Do kolejnego etapu przechodziły po 2 najlepsze drużyny, które rozgrywały mecze systemem „każdy
z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Baranowski kl. 6d, Maciej Pawłowski kl. 6d, Czaja Paskal kl. 6c, Dąbrowski Błażej kl. 6e, Dobosz Maciej kl. 6e, Ellwart Konrad kl. 5c, Furmann Mateusz kl. 6b, Grzywacz Dawid kl. 6e, Nikadon Oskar kl. 5c, Szymon Raedtke, kl. 6d zajęła III miejsce.

XII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Dnia 18 lutego 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się XII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
W kategorii szkół podstawowych uczestniczyło 6 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Matejewska i Karol Zych z kl. 6d. Uczniowie brali udział w konkurencjach indywidualnych (test wiedzy, arkusz kalkulacyjny) i zespołowych (programowanie i prezentacja multimedialna).
W rozgrywce zespołowej nasi uczniowie zajęli III miejsce, a w indywidualnej: Natalia Matejewska IV miejsce, Karol Zych V miejsce.

I Powiatowy Konkurs Recytatorski „TRUDNE WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zakończyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Trudne wierszyki łamiące języki”. Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Łącznie swój udział zgłosiło 126 uczestników z terenu Powiatu Wejherowskiego.

Jury w składzie: Przewodniczący Piotr Syrocki Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Teresa Kozak wieloletni pedagog, logopeda, Lilii Wilczyńska Redaktor Naczelna Telewizji Kaszuby Oddział w Wejherowie oraz Marcin Drewa Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II d pod opieką wychowawczyni Anny Chodak – Emila Banzemer, Tymoteusz Gliniecki i Zofia Sądej. Zofia Sądej zdobyła I wyróżnienie oraz piękne nagrody.

Ćwiczę z mamą

27 lutego 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie sportowe „Ćwiczę z mamą”.
W zajęciach uczestniczyły mamy wraz z córkami, uczennicami klas 3-6. Ćwiczenia wykonywane były przez ćwiczących w parach z wykorzystaniem dużych piłek gimnastycznych. Podczas tych zajęć, Panie wzmacniały mięśnie największych i najważniejszych partii ciała oraz kształtowały wytrzymałość, poprzez ćwiczenia kardio.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Dziękuję za aktywny udział w zajęciach oraz masę pozytywnej energii!

Wieczór poezji i muzyki – Zima

22 lutego 2017 r. Pani S. Puszczewicz, A. Michalska, K. Dąbrowska, J. Dębska oraz A. Janus zorganizowały wieczór pełen kultury, w którym królowała biała pora roku – zima. Piękne dekoracje, zimowe stroje artystów zachwycały swoim urokiem przybyłych gości. Mali artyści przedstawili widzom wspaniałe recytacje zimowych wierszy, tańce, których układ choreograficzny przedstawiał zimowe scenerie oraz piosenki, które na chwile przenosiły nas w czas dzieciństwa.
Na zakończenie rodzice klasy II b przeczytali nam przepiękną baśń Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Uwieńczeniem imprezy było wspólne wykonanie piosenki „Z kopyta kulig rwie”. Dziękujemy organizatorom za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

Noc z Brzechwą w szkole

Rozpoczęła się o godzinie 18.00 Po okrzykach zachwytu i radości wyrażonej piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą „sypialnią” była w tym roku sala gimnastyczna. Nocną atrakcją były oczywiście podchody. Chociaż innych atrakcji również nie brakowało. Cisza nocna zapadła około godziny 2 nad ranem, choć niektórzy uczestnicy zmrużyli oczy tylko na chwilę. Nad całością czuwali nauczyciele. Noc w szkole to przede wszystkim pokazanie, że szkoła to nie tylko budynek do którego trzeba przyjść rano z odrobionym zadaniem domowym, ale także jest to miejsce, które tętni życiem i miło można spędzić czas.

„Uczniaki”

Informujemy, że w bibliotece jest już dostępny kolejny numer naszej gazetki „Uczniaki”.

Stronę tytułową zaprojektowała Victoria Cichy z kl. IVe, zaś na komputerze wykonała ja Magda Formela z kl. Ve.

Lekcja WF-u na trampolinach

8 marca 2017  r. klasy II d i III e pojechały do Gdyni na lekcję wychowania fizycznego z użyciem trampolin. Podczas lekcji WF-u w JUMPCITY rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa. Skakanie na trampolinach nie nadwyręża stawów oraz chroni przed wadami postawy. Taka aktywność fizyczna sprzyja dobremu humorowi i zdrowiu.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce

Dnia 9 marca 2017 w Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Lekkoatletyce rocznika 2006. Do udziału w zawodach stanęło 17 szkół. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę startowali w następujących konkurencjach: rzut piłką w tył znad głowy, skok w dal z miejsca, bieg na 30 metrów, bieg na 600 metrów, sztafeta 4×100 metrów, skok wzwyż.

Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Woś kl. 5a, Mikołaj Plichta kl. 4c, Krystian Niżnik kl. 5a, Bartosz Bołtrukanis kl. 5d, Nikodem Dąbrowski kl. 4c, Igor Nagel kl. 5a, Kordian Herbik kl. 5c, Piotr Płocki kl. 5c, Wojciech Lechicki kl. 4e.  Wojtek Lechicki zajął II miejsce w skoku w dal i ustanowił nowy rekord szkoły z wynikiem 2,03 metra (dzielił go tylko 1 cm od złotego medalu). Piotr Płocki na 33 uczestników biegu na 600 metrów uplasował się na IV miejscu.

X Podchody z okazji Wyzwolenia Miasta Wejherowa

10 marca 2017 r. z okazji 72 rocznicy wyzwolenia Miasta Wejherowa odbyły się w naszej szkole X Miejskie Podchody, w których gośćmi byli: Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogdan Tokłowicz, Sekretarz Miasta Pan Bogusław Suwara oraz Skarbnik Miasta Pan Arkadiusz Kraszkiewicz. W konkursie udział wzięły 3 osobowe drużyny klas V wejherowskich szkół podstawowych. Zmagania rozpoczął test interaktywny, po nim odbyły się podchody po mieście, a uwieńczeniem były zadania konkursowe dla drużyn. Rywalizacja była zacięta, ostatecznie wygrała drużyna naszej szkoły w składzie: Magda Mróz, Julia Szwarc oraz Martyna Grzebyk, którą przygotowywała Pani Lucyna Kozielecka.

Wyzwolenie Wejherowa

Z okazji 72 rocznicy wyzwolenia Wejherowa odbyły się w naszej szkole uroczyste apele dla klas I- III oraz klas starszych IV – VI.
Podczas apelu dla klas młodszych uczniowie przedstawili program artystyczny, nie zapomnieli o kulturze regionu – kaszubszczyźnie. Podsumowano na nim również konkursy. Klasy starsze natomiast zapoznały się z historią miasta Wejherowa podczas II wojny światowej.

Kaszubska Paraolimpiada

Mateusz Roszmann z klasy III – zdobywca medali  w V Kaszubskiej Paraolimpiadzie

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w MINIPIŁCE KOSZYKOWEJ

Dnia 15 marca 2017 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Koszykowej. W rywalizacji uczestniczyły 3 szkoły. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Baranowski Szymon (kapitan), Czaja Paskal, Daszke Michał, Dąbrowski Błażej, Dobosz Maciej, Grzywacz Dawid, Furmann Mateusz , Lniski Michał, Macholl Kacper, Omernik Mikołaj, Pawłowski Maciej, Radtke Szymon zajęła II miejsce.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dnia 16 marca 2017 r. na zaproszenie Rady Rodziców prosto z Irlandii przyjechał do nas miły gość, który odwiedził młodsze dzieci.
Dnia 17 marca 2017 r. , zgodnie z tradycją, uczciliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka. Na korytarzach zrobiło się wiosennie od ubranych na zielono uczniów, a klasy 4 brały udział w wyjątkowym konkursie. Reprezentanci każdej z klas rywalizowali ze sobą w konkurencjach, w których musieli wykazać się znajomością języka angielskiego, wiedzą na temat świętego Patryka, koordynacją, spostrzegawczością, zręcznością oraz współpracą. Wszystkim klasom poszło świetnie, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – najlepsza okazała się klasa IV d, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci klasy IVa, natomiast trzecie miejsce należy do klasy IVc.

Dzień Na Opak

21 marca 2017 r. nasza szkoła powitała wiosnę organizując Dzień Na Opak! Uczniowie prześcigali się w pomysłach na jak najbardziej szalone stroje! W szkole od razu zrobiło się weselej i wiosennie. Miejmy nadzieję, że ta pora roku zagości u nas na dłużej!

ZAJĘCIA CZYTELNICZE W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 22 marca 2017 r. uczniowie z klasy II d wraz z wychowawczynią Anną Chodak odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Uczniowie wykonali przepiękne „Marzanki” z włóczki, sprawdzili swoją wiedzę o wiośnie i wysłuchali wiosennych opowiadań.
Takie przywitanie wiosny gwarantuje przepiękną pogodę na najbliższe miesiące.

Kolejny sukces plastyczny Nathaniela

Nathaniel Domagała z klasy II d zdobył II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WCK pt. „Mieszkańcy wiosennej łąki”.

Młodzież Zapobiega Pożarom

Dnia 17 marca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się Eliminacje Miejsko Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Paweł Grzona z klasy IV b – III miejsce
Brian Kulisch z klasy VI d – IV miejsce
Opiekun: Mirosława Ciesielska

Żywa lekcja historii

Dnia 21 marca 2017 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Bractwo Rycerskie z zamku w Gniewie przedstawiło pokaz uzbrojenia i sposobów walki wojsk starożytnego Rzymu.W pokazie brali czynny udział uczniowie klas czwartych.

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 23 marca 2017r. na boisku Bliza w Wejherowie odbyły się po raz pierwszy w nowej formule Miejskie Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców z podziałem na roczniki 2006-2007 oraz 2004-2005.
W rywalizacji wzięło udział pięć szkół.

Naszą szkołę reprezentowali:

 • rocznik 2004/2005: Baranowski Szymon, Bołtrukanis Kordian, Czaja Paskal, Grzywacz Dawid, Pawłowski Maciej, Siejk Kacper,
 • rocznik 2006/2007: Balicki Xawier, Dąbrowski Nikodem, Kaluza Piotr, Krefta Jakub, Płocki Piotr, Toruńczak Igor.

Drużyna rocznika 2006/2007 zajęła IV miejsce, a rocznika 2004/2005 I miejsce i będzie reprezentować Naszą Szkołę na zawodach powiatowych, które odbędą się w Redzie 5 kwietnia 2017 r.

Z życia klasy III d

29 marca 2017 r. uczniowie klasy III d uczestniczyli w promocji zdrowego stylu życia w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie. Poznali tajniki pracy stomatologa, pielęgniarki szkolnej oraz kosmetyczki .Brali udział w konkursach i zabawach.

Biblioteka inspiruje

30 marca 2017 r. członkowie szkolnego kółka bibliotecznego i chętni uczniowie uczestniczyli w popołudniowo-wieczornym spotkaniu z książką pod hasłem „Biblioteka inspiruje” w ramach obchodów Dnia Otwartego Szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.30 i trwało do 19.30. Mottem przewodnim była historia, ze szczególnym naciskiem na Wejherowo.
Na początku uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, których zadaniem było odnalezienie pytań dotyczących Wejherowa ukrytych w różnych, czasem nietypowych miejscach w szkole. Po odnalezieniu pytań grupy udzielały na nie odpowiedzi, by otrzymać wskazówkę, gdzie szukać dalej. Te kolejne miejsca poszukiwań stanowiły książki o Wejherowie, a finałowym zadaniem było wyszukanie w książce „Wejherowo w anegdocie” odpowiedzi na pytanie – Kogo nazywano „CIOCIĄ WIEŻĄ”? Po bibliotecznych podchodach była chwila na wspólną zabawę z chustą, a po niej słodka niespodzianka.
Po posiłku uczniowie podzieleni na grupy układali, a następnie przyklejali puzzle, które przedstawiały: ratusz, Pałac Przebendowskich, kościół pw. św. Stanisława Kostki, herb Wejherowa.
Po tych wyczerpujących, zmuszających do myślenia i współpracy zadaniach uczestnicy wieczoru spędzili czas na wspólnych grach historycznych.

Dzień Otwarty Szkoły

Już po raz piąty zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty Szkoły”, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość zwiedzania szkoły, porozmawiania z nauczycielami oraz zapoznania się z historią placówki oglądając kroniki szkolne. Na sali gimnastycznej odbywały się występy naszych uczniów: przedstawienia, pokazy tańca, mini koncerty – chóru szkolnego i solistów wokalnych, a także pokaz sztuki walki karate Wejherowskiego Klubu Karate. W trakcie przerw miedzy występami uczniów trwała aukcja palm wielkanocnych. Atrakcją było czytanie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima przez dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców. Podczas imprezy trwał kiermasz ozdób wielkanocnych oraz funkcjonowała kawiarenka z wypiekami domowymi rodziców dzieci, można było również skosztować sałatek i bigosu produkcji naszej szkolnej kuchni, a także posmakować kaszubski chleb ze smalcem, który przygotowała jedna z naszych nauczycielek. Przedsięwzięcie zaszczycił swoją obecnością Skarbnik Miasta Wejherowa – Pan Arkadiusz Kraszkiewicz.
Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do organizacji „Dnia Otwartego Szkoły”.

EuroWeek

W dniach 28 marca – 1 kwietnia 2017 r, grupa uczniów z klas V i VI uczestniczyła w wyjazdowym programie szkoleniowym EuroWeek.
Uczniowie, pod opieką p. Anny Korzonek oraz p. Izabeli Grzenkowicz, po długiej podróży znaleźli się w malowniczej miejscowości Różanka, położonej na Ziemi Kłodzkiej.
Po rozpakowaniu bagaży i zwiedzeniu najbliższej okolicy nadszedł czas na poznanie pozostałych uczestników, oraz wolontariuszy z zagranicy. Oprócz uczniów naszej Dziewiątki, w projekcie brała udział Szkoła Podstawowa nr 17 z Wrocławia oraz Gimnazjum z Klucz. Opiekę nad wszystkimi sprawowali – Joe z Ugandy, Evija z Litwy i Pavel z Białorusi.

Każdy dzień zaczynał się od ćwiczeń zwanych Energizer – które dawały uczniom zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Następnie, uczniowie pracując w grupach przygotowywali różnorodne projekty – wymyślanie swojego superbohatera, układanie opowiadania na każdą literę alfabetu, tworzenie, a następnie odgrywanie scenek – to tylko niektóre z nich. Wszystkie zajęcia odbywały się oczywiście w języku angielskim.
Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z kulturą, zwyczajami, ciekawostkami na temat przeróżnych państw – wolontariusze z Meksyku oraz Indii przygotowali ciekawe prezentacje.
Oprócz nauki, był czas również na rozrywkę – sporty na świeżym powietrzu, wycieczki, dyskoteki, pokaz talentów, karaoke, turnieje w tenisa stołowego czy piłkarzyki.
EuroWeek był dla wszystkich uczestników przede wszystkim czasem świetnej zabawy, poszerzania umiejętności, poznawania zarówno siebie jak i nowych ludzi.
Czas spędzony w Różance pozostanie w naszych wspomnieniach na długi czas a znajomości tam zawarte już przeniosły się do naszego codziennego życia.

Bąbelki Mini i sukces Ani Nowickiej

Ania Nowicka z kl.III d wraz z zespołem „Bąbelki Mini” zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych „Kaszubski Stolem”

Mistrzyni karate

Uczennica klasy VI a – Julia Mudlaff brała udział Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w dyscyplinie karate i odniosła wielki sukces:

 • I miejsce w konkurencji KATA
 • I miejsce W konkurencji KATA DRUŻYNOWO
 • I miejsce w konkurencji EN-BU

Technika Śledcza w Powiatowej Bibliotece

Dwie grupy uczniów klas szóstych ze SP nr 9 w Wejherowie pod opieką nauczycieli Wojciecha Kurowskiego oraz Anny Wróblewskiej, a także aspiranci sztabowi z Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie Tomasz Sikora i Krzysztof Keller odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Tematem spotkania była „Technika śledcza. Warsztaty dla dzieci”. Młodzież zapoznała się z tajnikami pracy techników śledczych podczas akcji w terenie. Obejrzała narzędzia jakimi posługują się policjanci w pracy, miały również okazję samodzielnie zdjąć swoje odciski linii papilarnych.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 5 kwietnia 2017r. w Redzie odbyły się po raz pierwszy w nowej formule Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe chłopców z podziałem na roczniki 2006-2007 oraz 2004-2005.

W rywalizacji wzięło udział 16 szkół. Naszą szkołę reprezentowali:

 • rocznik 2004/2005: Baranowski Szymon, Bołtrukanis Kordian, Czaja Paskal, Grzywacz Dawid, Pawłowski Maciej,
  Mocek Jędrzej, Frańczak Łukasz
 • rocznik 2006/2007: Bołtrukanis Bartłomiej, Naczke Radosław, Nagel Igor, Dąbrowski Nikodem, Płocki Piotr
  W biegu indywidualnym na 116 uczestników IV miejsce zajął Dawid Grzywacz (najlepszy wynik spośród zawodników z naszej szkoły).

W rywalizacji drużynowej (sumowano wyniki obu drużyn z danej szkoły) chłopcy z Naszej Szkoły zajęli I miejsce.

Odżywiam się zdrowo i bezpiecznie

12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem „Odżywiam się zdrowo i bezpiecznie”. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tym samym tytułem.

Szkoła Podstawowa nr 9 MISTRZEM Wejherowa

Szkoła Podstawowa nr 9 MISTRZEM Wejherowa Szkół Podstawowych w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w MINIPIŁCE NOŻNEJ
Dnia 12 kwietnia 2017 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Nożnej. W rywalizacji uczestniczyło 5 szkół. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Baranowski Szymon kl. VI d, Bołtrukanis Kordian kl. V d, Chudziak Tomasz kl. VI b, Czaja Paskal kl. VI c, Furmann Mateusz kl. VI b, Grzywacz Dawid kl. VI e, Müller Marek kl. V d, Nikadon Oskar kl. V c, Pawłowski Maciej kl. VI d zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów powiatowych dnia 25 kwietnia 2017 r.

Dzień Ziemi w klasach młodszych i starszych

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto ŚWIATA, obchodzone od 1970 r., którego celem jest promowanie postaw dbałości o środowisko przyrodnicze wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 21 kwietnia 2017 r. klasy młodsze obchodziły to święto. Ekodzieciaki z kółka ekologicznego posadziły drzewko na terenie szkoły. Wszystkie klasy sprzątały teren wokół szkoły.
Dzieci z klas: I b i II d pod opieką Pani Ewy Aleksandrowicz – Szwarc i Pani Anny Chodak przygotowały apel ekologiczny. Podczas apelu podsumowano całoroczny QUIZ EKOLOGICZNY, wręczono nagrody. Tego dnia nasi uczniowie wystąpili z przedstawieniem ekologicznym w Przedszkolu Niepublicznym „Przygoda” w Wejherowie. Dla klas starszych odbyła się debata ekologiczna, którą poprowadziła Pani Bożena Wójcik.

Dbamy o bezpieczeństwo w sieci

W ubiegłym tygodniu odbyły się spotkania dla uczniów klas IV z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na temat zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego posługiwania się Internetem.

XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie

W dniach 22-23 kwietnia 2017 r.  w naszym mieście odbywał się XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Impreza rozpoczęła się na rynku w godzinach popołudniowych. Tam wręczono na ręce naszej chórzystki „muzyczny klucz” do miasta i przy akompaniamencie orkiestry Marynarki Wojennej wszystkie chóry przeszły do budynku Filharmonii Kaszubskiej, w której odbył się koncert inauguracyjny. Następnego dnia – w sobotę – odbywały się przesłuchania konkursowe, w których udział wziął nasz chór szkolny pod dyrekcją Pani Aleksandry Janus. W konsekwencji chór uzyskał „Złoty dyplom” i nagrodę finansową w wysokości 2200 zł.
Wszystkim chórzystom i Pani dyrygent serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni.

Olga Tomaszewska dyrektorem SP9 w Wejherowie

Rada Rodziców i pracownicy SP9 gratulują Pani Dyrektor z okazji wygrania konkursu na Dyrektora Szkoły Podstawowej nr w Wejherowie!

Zajęcia historyczne z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej

Dnia 24 kwietnia 2017 uczniowie z klasy VI c i VI d uczestniczyli w zajęciach historycznych prowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska.
Tematem zajęć warsztatowych było powstanie i działalność Solidarności. Uczniowie na zajęciach pracowali m.in. ze źródłami pisanymi. Zajęcia te pozwoliły uczniom zrozumieć trudne dla społeczeństwa czasy lat osiemdziesiątych.

Kolejne spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

„Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne: po pierwsze – książki, po drugie – książki, po trzecie – książki, bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.”
Z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza klasa II d wraz z wychowawczynią Anną Chodak udała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, gdzie spędziła dzień bardzo aktywnie i wesoło. Wszystko za sprawą Bibliotekarzy z Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie, którzy przyjechali do Biblioteki swoim kolorowym Bibliobusem. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Otwórz się na Biblioteki z powiatu wejherowskiego”.
Uczniowie zaprzyjaźnili się z Biblioteką Powiatową i chętnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych.

Szkoła Podstawowa nr 9 MISTRZEM POWIATU WEJHEROWSKIEGO

Szkoła Podstawowa nr 9 MISTRZEM POWIATU WEJHEROWSKIEGO Szkół Podstawowych w MINIPIŁCE NOŻNEJ
Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyły się w Choczewie Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej. W rywalizacji uczestniczyło 9 szkół. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, z których najlepszy zespół zakwalifikował się do finału. Zwycięskie drużyny rozgrywały mecz systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Baranowski Szymon kl. VI d, Bołtrukanis Kordian kl. V d, Chudziak Tomasz kl. VI b, Czaja Paskal kl. VI c, Furmann Mateusz kl. VI b, Grzywacz Dawid kl. VI e, Müller Marek kl. V d, Müller Maciej kl. V d, Pawłowski Maciej kl. VI d zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do ½ finałów wojewódzkich, które odbędą się 9 maja 2017 r. w Wciku.

KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

W ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej uczniowie z kółka historycznego oraz uczniowie, którzy występowali na apelu z okazji rocznicy wyzwolenia Wejherowa brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie” przygotowanej przez panią Agnieszkę Wszałek z Oddziału IPN w Gdańsku.
Podczas zajęć uczniowie w ciągu dwóch godzin lekcyjnych wykonywali na terenie miasta Wejherowa różne zadania, np. według wskazówek musieli odnaleźć grób osoby związanej ze zbrodnią w Piaśnicy i obliczyć jej wiek. W odnajdywaniu miejsc z karty poleceń pomocą służył im planu miasta. Po powrocie do szkoły każdy uczestnik gry rozwiązywał krzyżówkę. Po zakończeniu gry każdy uczestnik otrzymał upominek.
Dzięki tej „żywej lekcji historii” uczniowie poznali symbolikę i znaczenie niektórych z miejsc pamięci o II wojnie światowej znajdujących się w Wejherowie.

Konstytucja 3 Maja

Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja odbyły się w naszej szkole uroczyste apele.
Podczas apeli podsumowano osiągnięcia uczniów biorących udział w różnych konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Dzień Europy

Z okazji obchodów Dnia Europy 9.05. szóste klasy wzięły udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Drużyny musiały wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą Unii, znajomością faktów i cech charakterystycznych różnych krajów europejskich. Uczniowie mieli również za zadanie dopasować zabytek oraz utwór muzyczny do odpowiednich krajów. Najlepiej poradziła sobie klasa 6c, zdobywając pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęły klasy 6e, 6d, 6a, 6b.

Apel z okazji Tygodnia Bibliotek

12 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Tygodnia Bibliotek. Uczniowie z klasy VIc przygotowali przedstawienie: „Po to jest biblioteka, po to”…
Wręczono również nagrody za konkurs na logo biblioteki szkolnej. Zwyciężyła praca Laury Lewińskiej z kl. IIb, natomiast Nagrodę Dyrektora Szkoły za swój projekt logo otrzymał Alexander Stenka z kl. IIb.

Spotkanie z przedszkolakami

Dnia 15 maja 2017 r. uczniowie z klasy I b i II d pod opieką Pań: p.Ewy Aleksandrowicz – Szwarc i p.Anny Chodak wybrali się do przedszkola „Bajkowy Dworek” w Wejherowie.
Uczniowie wystąpili z przedstawieniem ekologicznym. Maluchom bardzo spodobał się występ. Pani Dyrektor Przedszkola serdecznie przywitała swoich absolwentów.

Szkoła Podstawowa nr 9 wicemistrzem półfinału wojewódzkiego

Szkoła Podstawowa nr 9 WICEMISTRZEM PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO  Szkół Podstawowych w MINIPIŁCE NOŻNEJ
Dnia 9 maja kwietnia 2017 r. odbyły się w Wicku zawody Półfinału Wojewódzkiego Szkół Podstawowych w Minipiłce Nożnej. W rywalizacji uczestniczyły 4 najlepsze szkoły z powiatów: wejherowskiego, puckiego, lęborskiego i kościerskiego. Drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Bołtrukanis Kordian kl. V d, Chudziak Tomasz kl. VI b, Czaja Paskal kl. VI c, Furmann Mateusz kl. VI b, Grzywacz Dawid kl. VI e, Müller Marek kl. V d, Müller Maciej kl. V d, Pawłowski Maciej kl. VI d, Nikadon Oskar kl. V c, Maciej Zdziebłowski kl. VI c zajęła II miejsce.

Konkurs matematyczny

W czwartek, 18.05.2017 r.  nasza szkoła była organizatorem IX Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI.

Zajęcia w Powiatowej Bibliotece

Okres letnich wakacji to czas wzmożonej pracy dla Ratowników medycznych i Dyspozytorów numeru 112 z Pomorskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku. Aby przedstawić pracę Operatorów 112, gościliśmy Panią Małgorzatę Brzeską i Pana Józefa Grzesika, którzy odwiedzili naszą bibliotekę. Młodzież została poinstruowana o właściwym sposobie korzystania z numerów alarmowych, podstawach udzielania pierwszej pomocy i zasadach bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających naszemu życiu i zdrowiu. Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej numer 9 pod opieką Zastępcy Dyrektora mgra Wojciecha Kurowskiego i Pani Beaty Fokcińskiej nie tylko wysłuchali wykładu, ale również wzięli udział w ćwiczeniach pokazowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki i bransoletki oraz breloczki. Za spotkanie serdecznie dziękujemy. – Powiatowa Biblioteka w Wejherowie

Karta rowerowa

W maju 2017 r.  w naszej szkole odbyły się egzaminy na kartę rowerową.

III MIEJSKI KONKURS „BAŚNIE ZNANE I NIEZNANE”

25 maja 2017 r.  gościliśmy w naszej szkole reprezentantów pięciu wejherowskich placówek, biorących udział w konkursie czytelniczym dla klas IV. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, redagowali zaproszenia i odpowiadali na pytania konkursowe związane z litera-turą dziecięcą, a także uczestniczyli w konkurencjach sportowych, przy motywującym dopingu kibiców poszczególnych drużyn.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6,
wyróżnienia: Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 11.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali atrakcyjne nagrody i mogli bliżej poznać się podczas poczęstunku.