Baśnie znamy i kochamy

23 maja 2024 roku w naszej szkole spotkali się eksperci od baśni i legend z czterech wejherowskich szkół podstawowych: 6, 8, 9 i 11. Właśnie z tymi dwoma gatunkami literackimi związany był konkurs „Baśnie znane i nieznane”, który co roku wyłania w naszym mieście najlepszych czwartoklasistów w tej dziedzinie.
Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z krzyżówką, rozpoznawaniem cytatów, tytułów i bohaterów oraz zestawami pytań dotyczących wybranych baśni i legend. Zadania te przeplatane były konkurencjami sportowymi, które tematycznie nawiązywały do treści utworów.
Cieszymy się, że pierwsze miejsce zajęła wspaniała drużyna z naszej szkoły: Milena Hramitko, Lena Ruth i Błażej Bychowski (klasa IV e). Wicemistrzem została drużyna z SP6, trzecie miejsce zajęła SP11, a SP8 uzyskała wyróżnienie.
Ponieważ ideą konkursu – oprócz propagowania czytelnictwa – jest również dobra zabawa, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody.