Ogólnopolski projekt „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Mamy ogromną przyjemność poinformować Was o udziale klasy 4d w projekcie ogólnopolskim o nazwie „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”. W ramach tego projektu nasi uczniowie będą mieli możliwość wymiany listów z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Śląskiej.

Wymiana listów jest dla nas nie tylko doskonałą okazją do praktykowania umiejętności pisania, ale przede wszystkim szansą na nawiązanie nowych znajomości i poznanie innych kultur. Dzięki tym listom będziemy mogli odkryć różnorodne zwyczaje, opowiedzieć o swoim otoczeniu i dzielić się swoimi pasjami.

Projekt „Napisz, proszę, chociaż kilka słów” stawia na znalezienie partnerskich klas w całej Polsce, które mają chęć nawiązać kontakt i wymieniać się listami. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Monika Lidzbarska. W kolejnych tygodniach będziemy mieli możliwość przesyłania listów i otrzymywania odpowiedzi od swoich nowych przyjaciół.

Wierzymy, że ta wymiana listów przyczyni się do rozwijania naszych umiejętności językowych, jak również rozszerzy nasze horyzonty poprzez poznanie nowych miejsc i osób. Działania te niewątpliwie wpłyną też na rozwój empatii i zrozumienia dla innych osób.

Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom i rodzicom z Rudy Śląskiej za podjęcie współpracy i zaangażowanie w ten projekt. Jesteśmy przekonani, że ta wymiana listów przyniesie nam wiele radości i nowych doświadczeń.

Zachęcamy wszystkich Rodziców, Nauczycieli i Uczniów do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy umieszczać aktualności dotyczące postępów w wymianie listów oraz opisywać ciekawe historie, które wydarzyły się podczas tej wspólnej przygody.

Mamy nadzieję, że wymiana listów przyczyni się do budowania więzów między naszymi uczniami i uczniami z Rudy Śląskiej, a także przysłuży się do wzajemnego poszerzania wiedzy i rozumienia kulturowego. To dla nas wszystkich wyjątkowe doświadczenie, które będziemy pamiętać przez długie lata.

Klasa 4d

Opiekun merytoryczny i logistyczny: Monika Lidzbarska