Śladami Mikołaja Kopernika

„Usiłując zgłębić przedmioty najwyższe, uważam, aby nie stać się obcy temu, co nam najbliższe.” Mikołaj Kopernik

W dniu 28 września 2023 r. grupa uczniów z klas ósmych, szóstej i piątej wyruszyła na wycieczkę do Torunia. Ten wyjazd odbył się w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym uczniowie wypiekli swoje oryginalne gościńce – czyli ozdobne pierniki, a następnie zwiedzili sale ekspozycyjne w muzeum. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki którym poznaliśmy specyfikę życia wielkiego astronoma. W Muzeum Historii Torunia zobaczyliśmy fascynującą wystawę pt. „Toruń i jego historia”, prezentującą w nowoczesny sposób dzieje miasta od najstarszych do współczesnych. Tak minął nam dzień pełen historycznych i naukowych atrakcji. Po zakwaterowaniu w hotelu i posiłku, wybraliśmy się na wieczorny spacer na pokaz Fontanny Cosmopolis.
Następnego dnia przenieśliśmy się w galaktyczną przestrzeń, dzięki pokazowi w planetarium w Centrum Popularyzacji Kosmosu. Po kosmicznym seansie czekał nas spacer z przewodnikiem, zobaczyliśmy Rynek z Ratuszem Staromiejskim, Krzywą Wieżą, Pomnikiem Mikołaja Kopernika i innymi zachwycającymi zabytkami.
Wyjazd do Torunia był pretekstem do poznania wielu faktów z życia wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz historii Torunia. Poza tym uczniowie poznali smak integracji i koleżeńskiej współpracy, bogatsi w kolejne przeżycia i doświadczenia, które przywieźli do szkolnej ławki.