Szkoła jest SMART

W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii i coraz większych wymagań stawianych przed systemem edukacji, poszukiwane są nowe, efektywne metody nauczania. Program „Szkoła jest SMART” to odpowiedź na te wyzwania, oferując kompleksowe podejście do rozwijania logicznego myślenia, zrozumienia przestrzennego, umiejętności współpracy i wielu innych kompetencji kluczowych dla XXI wieku.

Ostatnie dwa tygodnie mieliśmy ogromną przyjemność korzystać z wypożyczonych gier typu SMART. Organizatorami akcji Szkoła jest SMART jest wydawnictwo Ateneum oraz dystrybutor gier SMART i IUVI. Gry zrobiły furorę i wiemy, że wielu z naszych uczniów oraz nauczycieli, którzy mieli okazję je przetestować, wspomną o nich przy najbliższych okazjach prezentowych. Za pomocą gier na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych oraz zajęciach świetlicowych ćwiczyliśmy pamięć, koncentrację, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz logiczne myślenie.  Zabawa i nauka  równa się przyjemność i satysfakcja – to jest to, co lubimy najbardziej.

Terapeutka Szkolna
Karolina Franek-Kurdek