SZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

6 grudnia 2023 roku odbył się Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek dla klas I-V.

Śpiewanie kolęd i pastorałek to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi i stwarza wyjątkową, magiczną atmosferę.

Uroczystość otworzyła i powitała nauczycieli oraz uczniów pani Dyrektor Olga Tomaszewska, która zaprosiła na festiwal również Mikołaja. Podczas występów poszczególne klasy prezentowały ulubioną kolędę. Każdy występ był nagradzany cukierkami przez pana w czerwonym płaszczu.

Poza występami  klasowymi uczniowie śpiewali indywidualnie, w duetach i w zespołach. Dzieci w świątecznych strojach prezentowały  tradycyjne kolędy, ale również pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki. Indywidualne występy były nagradzane upominkami.

Podczas uroczystości dzieci zaśpiewały wspólnie kolędę pt.: „Przybieżeli do Betlejem”.

Festiwal przyczynia się do poznawania kolęd z różnych regionów Polski oraz pielęgnuje tę piękną tradycję.