chór szkolny 2022/2023

Link do strony z materiałami o chórze szkolnym

Chór szkolny z sukcesami w Szczecinie!

Chór szkolny prowadzony przez panią Aleksandrą Janus zajął II miejsce (Srebrne Pasmo) w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej, który odbył się w Szczecinie w dniach 31 marca – 2 kwietnia br.
W konkursie uczestniczyło 11 zespołów z Polski i zagranicy – Litwy, Ukrainy, Hiszpanii. W kategorii „chóry dziecięce i młodzieżowe” rywalizowały cztery zespoły z Polski, Litwy i Hiszpanii. Jury przyznało „chórowi SP9” drugie miejsce, tuż za chórem młodzieżowym z Hiszpanii. Podczas konkursu chór zaprezentował pięć utworów z repertuaru muzyki sakralnej i został wysoko oceniony przez międzynarodowe Jury pod przewodnictwem prof. Elżbiety Wtorkowskiej – rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Chór szkolny w trakcie pobytu w Szczecinie uczestniczył również w warsztatach projektu Erasmus+ wymiany młodzieży z Polski, Grecji i Hiszpanii, podczas którego uczniowie mieli okazję zapoznać się z kulturą swoich krajów.
W ramach projektu organizatorzy zapewnili ogrom atrakcji podczas pobytu w Szczecinie – zwiedzanie Filharmonii Szczecińskiej, Muzeum Narodowego, Wałów Chrobrego, Bazyliki Archikatedralnej, wjazd na punkt widokowy oraz koncerty towarzyszące.
W ramach Festiwalu Chór SP9 wystąpił z koncertem w wyjątkowej sali wystawowej Muzuem Narodowego w Szczecinie oraz Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.
Uczniowie wraz z opiekunami – panią Aleksandrą Janus oraz Haliną Groth powrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi z wyjazdu do Szczecina.

Fotorelacja z wyjazdu na stronie facebook chóru: https://www.facebook.com/chorSP9Wejherowo/