Co z tym czytaniem?

Jak podaje portal Granice.pl w 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. Książki najczęściej: kupowano (41%), pożyczano od znajomych (35%), otrzymywano w prezencie (31%), wypożyczano z biblioteki (27%) lub znajdowano we własnym księgozbiorze (20%). Najpopularniejsze w Polsce są nadal książki papierowe – sięga po nie 98% czytelników spośród 39% Polaków deklarujących przeczytanie przynajmniej 1 książki w ciągu roku; e-booki czyta 6% czytelników, czyli 2,5% Polaków. Badanie pokazuje, że e-booki i audiobooki  nie stanowią konkurencji dla tradycyjnych książek, lecz są ich uzupełnieniem. Powyższe informacje pochodzą z raportu Biblioteki Narodowej dotyczącego stanu czytelnictwa  w Polsce w 2019 roku. O tym, jak pandemia wpłynęła na czytelnictwo Polaków dowiemy się z kolejnego badania na wiosnę 2021 roku.  Mimo że do szkoły wróciły tylko młodsze klasy, biblioteka czeka na wszystkich czytelników. W Librusie znajdziecie godziny pracy bibliotek naszej szkoły, a wszystkich  zachęcamy do czytania nie tylko lektur, ale i innych wydawnictw. Pamiętajcie, że czytanie jest tak samo ważne dla naszego zdrowia, jak ruch na świeżym powietrzu. Biblioteka czeka , czekają nowe książki  (i te starsze też), no i sami zobaczcie, jak smutno tu bez Was.

Na podst. https://www.granice.pl oprac. S. Podolska