”Dzień Profilaktyki”

7 marca 2024 r. organizowaliśmy ”Dzień Profilaktyki”. Reprezentanci klas VI – VIII przedstawili problemy, z którymi mierzą się uczniowie – zaburzenia, odżywiania, substancje psychoaktywne, uzależnienia, przemoc rówieśnicza, depresja, autoagresja…Uczniowie mówili swoim głosem i w formie jaka najbardziej do nich trafiała  – scenek aktorskich czy prezentacji…Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, były także wyróżnienia  indywidualne. To było dobre doświadczenie, uczniowie wykazali się kreatywności i odwagą w mówieniu o tym, co jest dla nich trudne. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu nie będziemy mieli tematów tabu, nie będziemy milczeć w sytuacjach, kiedy należy zabrać głos i podać pomocną dłoń!!! Zwycięskie klasy VIe, VIIc, VIII d biorą  udział
w warsztatach sportowych i artystycznych. Spędzony wspólnie  czas na kreatywnym działaniu ma szczególnie profilaktyczny – zdrowy wymiar.

Dziękujemy sponsorom  – Filharmonii Kaszubskiej, Szkole Karate ( P. Mirosław Ellwart), Strefie Ruchu ( P. Marta Dettlaff).