Dzień św. Patryka

Podczas Dnia Otwartego szkoły, który odbył się 14 marca 2024 r., uczniowie klas 4 mieli niezwykłą okazję wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Świętego Patryka. Drużyny dwuosobowe z każdej klasy 4, po obejrzeniu odpowiednich materiałów wideo, miały szansę zgłębić wiedzę na temat tego święta, jego pochodzenia, symboliki oraz życia świętego Patryka. Następnie, wykorzystując swoją zdobytą wiedzę, przystąpili do rozwiązania quizu z pytaniami dotyczącymi omawianego filmu.

Kolejnym etapem konkursu był nietypowy, ale bardzo kreatywny sposób rywalizacji – podchody. Uczniowie przemieszczali się po holach, skanując umieszczone tam kody QR, które kierowały ich do różnych sal lekcyjnych. W każdej sali czekało na nich zadanie do wykonania, takie jak taniec irlandzki, układanie wykreślanek, układanie puzzli czy rysowanie portretu świętego Patryka. Za wykonane zadania przyznawane były punkty.

Nie zabrakło również emocjonującej dogrywki. W finale zwyciężyła klasa 4c, a drugie miejsce zdobyła dzielnie klasa 4a. Na trzecim miejscu podium stanęła klasa 4e. Czwarte miejsce ex aequo zajęły klasy 4b i 4d. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w naszym wydarzeniu!