Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja jest to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Każdy z nas zna osoby niepełnosprawne – to niejednokrotnie nasi znajomi, sąsiedzi czy członkowie bliższej lub dalszej rodziny. Często w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi towarzyszy nam lęk, niepewność. Przyczyn tego lęku, czy wycofania upatrywać należy w naszej niewiedzy. Warto pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji drugiego człowieka.
Uczniowie Naszej Szkoły tego dnia zapoznali się z tekstami, filmami oraz bajkami, którem przybliżają Nam obraz osób niepełnosprawnych i pokazują różnorodność i wspaniałość każdego ludzkiego istnienia. Wykonali prace plastyczne oraz uczestniczyli w seansie filmu w sali terapeutycznej „Chce się żyć” reż. M. Pieprzyca
Dziękujemy za zaangażowanie, empatię,  chęci oraz  każde pytanie.
Terapeuta Szkolny
Karolina Franek-Kurdek oraz Zespół Wychowawczy