FINAŁ XXII POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KASZUBSKIEJ „KASZËBSCZÉ SPIÉWË”

„Muzyka – to początek i koniec wszelkiej mowy”.

Dnia 19 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Luzinie odbył się Finał XXII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”. Tegoroczny finał zgromadził ponad 180 uczestników z Pomorza. XXII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej w Luzinie Honorowym Patronatem objęli: Pomorski Kurator Oświaty Grzegorz Kryger, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Przewodniczący Kaszubskiego Koła Parlamentarnego Senator Kazimierz Kleina. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Jury w składzie: Tomasz Fopke, Piotr Jędrzejczak i Mieczysław Bistroń podsumowując najmłodsze kategorie podkreślili doskonały dobór repertuaru i znakomite przygotowanie uczestników pod względem językowym i muzycznym.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na język kaszubski. W kategorii klas I-III solista Agata Glac zajęła III miejsce, a w kategorii zespół uczniowie : Martyna Blok. Jan Górniak, Leon Kierznikowicz, Barbara Mejna, Oliwia Strzyżewska, Szymon Żełudkowski zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!