II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI MARYNISTYCZNEJ W WEJHEROWIE

9 kwietnia 2024 roku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Marynistycznej w Filharmonii Kaszubskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta. Wydarzenie towarzyszyło XXVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu.

Jury, z zachwytem oceniło poziom prezentacji uczestników, podkreślając różnorodność repertuaru oraz doskonałe przygotowanie młodych artystów. W kategorii solistów klasy 1-3 naszą szkołę godnie reprezentowała Agata Glac z klasy III c, która zaprezentowała szantę „Sztorm” i zdobyła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy Agacie jej wybitnego osiągnięcia!

W kategorii zespołowej zespół prowadzony przez Aleksandrę Janus zdobył II miejsce, co jest dowodem na wspaniałe przygotowanie i zgranie naszych uczniów.

W kategorii solistów klas 4-6, Dawid Rynkiewicz z klasy VI c został uhonorowany wyróżnieniem. Jego występ, zaangażowanie i talent nie umknęły uwadze jury, co świadczy o wysokim poziomie jego umiejętności muzycznych.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także opiekunom za ich nieoceniony wkład, pasję i pracę, które przyczyniły się do tego sukcesu. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych młodych talentów i ich osiągnięć, które z pewnością są zapowiedzią dalszych sukcesów na muzycznej scenie.