Miejskie Podchody po Wejherowie

Dnia 27 maja 2024 r. w ramach obchodów urodzin miasta Wejherowa odbył się konkurs miejski – Podchody po Wejherowie.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dobrawa Borcowska z kl. V a, Zofia Wasielka z kl. V b oraz Jan Eremus z kl. 5 a, którzy zostali wyróżnieni dyplomem za udział w konkursie oraz drobnymi upominkami.

W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali zadania w terenie. Na podstawie przygotowanych przez organizatorów wskazówek musieli odnaleźć właściwe miejsca, w których rozwiązywali zagadki z tym miejscem związane. Na wykonanie zadań mieli 100 minut. Następnie w ratuszu, bo tam odbywały się kolejne części konkursu, uzupełniali kartę pracy i indywidualnie rozwiązywali test wiedzy. Po teście zwiedzili salę historyczną z okresu międzywojennego znajdująca się w ratuszu.

Ostatnią konkurencją było wykonanie drzewa genealogicznego rodu Wejherów na podstawie otrzymanych informacji.