Miejskie Podchody z Okazji Rocznicy Powstania Wejherowa

27 maja 2024 r., zgodnie z wieloletnią już tradycją, nasza szkoła zorganizowała miejskie podchody z okazji rocznicy powstania Wejherowa. W konkursie wzięło udział sześć wejherowskich szkół, a emocji i zabawy nie brakowało!

Konkurs składał się z trzech etapów:

1. Podchody po mieście: Trzyosobowe drużyny uczniów musiały rozszyfrować zagadki i wskazówki prowadzące do konkretnych miejsc w Wejherowie, gdzie czekały na nie pytania lub zadania do wykonania.

2. Quiz wiedzy o Wejherowie: Sprawdzenie wiedzy uczestników na temat historii i ciekawostek związanych z naszym miastem.

3. Zadanie kreatywne: Stworzenie drzewa genealogicznego rodu Wejherów.

Po powrocie z tras, komisja konkursowa zajęła się oceną realizacji zadań, a uczniowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny, który wykonały dzieci z SP 9 pod kierunkiem Barbary Pawłowicz. Drużyny zwiedziły również izbę historyczną w ratuszu, co było dodatkową atrakcją.

Zwycięzcą została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej, a trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zapraszamy za rok!